Új Kelet, 1996. augusztus (3. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-17 / 193. szám

14 Í996. augusztus 17., szombat Sport UJ KELET Kézilabda Nyíregyháza Nagydíj Szolnok vitte el a trófeát Megnyitó és esőszünet Pénteken az időjárás nem kedvezett a magyar bajnokság­ra érkező teniszezőknek. A női selejtezők utolsó két mér­kőzését még lebonyolították, de utána egész nap vigaszta­lanul esett az eső, így a torna első napja esőszünettel telt Fullajtár András (Uj Kelet) Csalódás érte a VII. Nyíregy­háza Város Kézilabda Nagydíj szervezőit, ugyanis a rossz idő ellenére nagyon kevés szurkoló volt kíváncsi az összesen kilenc mérkőzésre. Az egynapos tornán az együttesek reggel 9 órától 16 óráig két csoportban selejtezőket játszottak. Az A csoportban a Debreceni Dózsa SE, a Fehér­gyarmati SE és a MÓL Szolnok KK játszott egymással körmér­kőzést, míg a B csoportban az Ózdi KC, az Agrokontakt SE Cegléd küzdött a hazaiakkal. A helyosztó eredményei a papír­formának megfelelően alakul­tak. Az A csoportban Szolnok végzett az élen, míg a B csoport­ban a nyíregyháziak szerezték meg az első helyet. Bár mindkét csapatnak voltak olyan mérkő­zései, amikor veszélyben forgott a döntőbe kerülésük. A Tisza- parti gárda a Debrecen ellen csak az utolsó másodpercekben tudta kiharcolni a győzelmet. Közel hasonlóan jártak Bécsiék is, őket az ózdiak szorongatták végig az összecsapáson, míg végül felül­kerekedtek. Az újabb meglepe­tést a döntő hozta, ugyanis a ha­zaiak nem tudták megvédeni a Nyíregyháza Nagydíjat, mert a Szolnok elleni döntőben veresé­get szenvedtek. A selejtező eredményei A cso­port: Debrecen—Fehérgyarmat 27-14 (15-7) Góllövők: Hideg, Arató 4-4, Vörös, Dajka, Veres, Vágó 3-3, Oláh, Herczku, Szabó 2-2, So­mogyi 1. ill. Csapos, Juhász 4-4, Balogh, Varga T., Varga Z., Pásztor, Sosztak, Szender 1-1. Sajnálatos eseménye volt a mérkőzésnek, hogy a fehérgyar­mati idegenlégiós Sosztak meg­sérült, majd a kórházba szállítás után kiderült, hogy a lába eltört. Az NB I B-be most felkerült fe­hérgyarmati csapat csak az első félidő néhány percében tudott egyenrangú ellenfele lenni a sok­kal rutinosabb Dózsának. Fehérgyarmat—Szolnok 12-30 (7-15) Góllövők: Pásztor 5, Torma 3, Varga Z., Kaplonyi 2-2 ill. Szép Kis R. 10, Kana5.Bendó, Szotyori, Dávid 3-3, Boros, Golovin 2-2, Szőnyi, Kökény 1-1. Erre a mérkőzésre már el is fáradt a tartalékos szatmári csa­pat. Szolnok—Debrecen 18-17 (8-8) Góllövők: Bendó 11, Kana 3, Doros, Golovin, Kökény, Dávid 1-1, ill.: Arató 4, Hideg 3, Vö­rös, Dajka, Vágó, Weibli 2-2, Veres, Szabó 1-1. A torna első mérkőzése volt, ami igazán lázba hozta a marok­nyi közönséget és a csapatokat. Szinte végig fej-fej mellett ha­ladtak az együttesek, s már azt lehetett hinni, hogy döntetlennel ér véget a rendes játékidő. Azon­ban az utolsó percben lőtt góllal nyert a Szolnok. A csoport végeredménye: 1. Szolnok 4 pont, 2. Debrecen 2 pont, 3. Fehérgyarmat 0 pont. B csoport eredményei: Nyír­egyháza—Cegléd 26-22 (19-9) Góllövők: Bécsi 7, Szergyuk 5, Habuczki 4, Kerekes 3, Med­ve, Kun 2-2, Tóvizi, Dengi 1-1. ill. Bazsik , Jakab 5-5, Csányi, Klemán 3-3, Tóth 2, Etédi, Tün­dik, Varga, Dobrovits 1-1. Az első félidő eredményéből arra lehetett következtemi, hogy simán veri egy osztállyal alacso­nyabb ellenfelét a Nyíregyháza. Azonban a szünet után egészen más csapatok jöttek ki az öltö­zőből. A hazaiak elfelejtettek kézilabdázni, míg a ceglédiek megtáltosodtak, és fokozatosan dolgozták le a hátrányukat. Volt olyan időszak, amikor már csak négy gól volt a különbség. A második félidőt a Cegléd nyerte 13^7-re! Végül összeszedték magukat Kerekesék, és lecsen­desítették a belelkesedett Pest megyei gárdát. Cegléd—Ózd 17-21 (9-8) Góllövők: Tóth, Csányi 4-4, Tündik, Jakab 2-2, Bozsik, Etédi, Molnár, Varga, Dobrovits 1-1.ill. Fejes 6, Jakab, Ördög 5-5, Far­kas, Csörgő, Deák, Vitális, Mol­nár 1-1. Az első félidőben alaposan meglepte a ceglédi együttes az újra NB I-es Ózdot. De a máso­dik félidőben is akadtak pillana­tok, amikor veszélyben volt Jakabék győzelme. Ózd—Nyíregyháza 19-22 (12-12) Góllövők: Jakab 6, Kerekes, Ördög 4-4, Fejes 2, Fuják, Far­kas, Csörgő 1-1, ill: Bécsi 11, Szergyuk, Kun 3-3, Kerekes 2, Medve, Tóvizi 1-1. A másik legizgalmasabb talál­kozót játszották a csapatok. Az első félidőben egyik gárda sem tudott nagyobb előnyre szert ten­ni, de általában mindig a vendé­gek vezettek 1-2 góllal. A mie­ink csak a második félidő ötödik percében tudták a vezetést meg­szerezni. Végül, ha keservesen is, de kiharcolták a győzelmet. A csoport végeredménye: 1. Nyíregyháza 4 pont, 2. Ózd 2 pont 3. Cegléd 0 pont. Helyosztó mérkőzések, ötö­dik helyért: Cegléd—Fehárgyarmat 23- 15 (14-7) Góllövök: Bozsik, Varga 6-6, Tündik, Csörgő 3-3, Jakab 5, ill. Varga T., Pásztor 3-3, Kaplonyi 5, Szűcs 2, Varga Z. 1. A jóval jobb játékerőt képvi­selő ceglédiek biztosan nyerték a helyosztót. Harmadik helyért: Ózd—Debrecen 21-15 (9-7) Góllövök: Fejes 8, Fuják 4, Jakab, Fejes 2-2, Kerekes, Burg, Csörgő, Deák, Molnár 1-1, ill. Dajka 5, Hideg, Arató, Veres, Szabó 2-2, Weigh, Herczku 1-1. Az első félidőben még tartotta magát a Hajdú megyei csapat, ám a második félidőre összerop­pantak, és a lelkesen játszó bor­sodiak simán nyerték a bronz­csatát. Döntő: Kárpát-Hús Nyíregyházi KC—MÓL Szolnok 18-21 (8- 11) Góllövök: Bécsi 6, Habuczki 5, Kerekes, Szergyuk, Medve 2- 2, Kun 1., ill. Bendó 7, Golovin, Szotyori 5-5, Szép-Kiss R. 2, Dobos, Kökény 1-1. A Tisza-parti csapaton már az első percektől látszott, hogy az egy héttel ezelőtt, a Balaton Ku­pán a nyíregyháziaktól elszenve­dett vereségért vissza akarnak vágni. Már a mérkőzés első per­ceiben átvették a játék irányítá­sát, így a 10. percben már 3-6 volt az állás. A nyíregyháziak amellett, hogy erőtlen támadáso­kat vezettek, számtalan labdát is elszórtak. Egyszerűen képtele­nek voltak az ellenfél védőfalán átjutni. A 20. perc körül felcsil­lant a remény, hogy kiegyenlíte­nek, de egy újabb sikertelen tá­madás után ismét a vendégek húztak el három góllal, ami a fél­idő végéig meg is maradt. A szü­netben elhangzott edzői intelmek a második játékrészre sem tették meg hatásukat, mert továbbra sem volt „élet” a nyírségi táma­dásokban, bár időnként Bécsié s Habuczki vállakozott egy-egy átlövésre, ami gólt is eredménye­zett. Ennek ellenére a második félidő 20. percében már 6 góllal is vezettek Szotyoriék (14-20). A hajrá ugyan Medvééknek sike­rültjobban, de már csak arra volt elég, hogy csökkentsék hátrá­nyukat. A Szolnok végül maga­biztosan szerezte meg a győzel­met, és egyben egy évig őrzi a díszes trófeát. A torna rendezői különdíjban részesítették a legjobb játékoso­kat. Az alkalmi zsűri döntése szerint a legjobb kapus címet Rapovecz Igor, az ózdiak kapu­védője érdemelte ki, a legtöbb gólt lövő a nyíregyházi Bécsi János lett 24 találattal, a legtech­nikásabb játékos díját a szolno­ki Bendó Csaba kapta. A leg­jobb nyíregyházi játékos díját Lencsés József kapusnak ítél­ték oda. Az egynapos Nyíregyházi Nagydíjnak minden csapat szá­mára volt egy nagy haszna, mégpedig az, hogy a sorozat­mérkőzések jól jöttek a bajnoki felkészülésnek ebben a szaka­szában. el. Révay Zoltán (Új Kelet) Az eső ellenére 11.30 órakor ünnepélyes keretek között megnyitották a 102. Országos Tenisz-bajnokságot a Korona Kupáért. A versenyzőket és a megjelenteket Pázmándi Jó­zsef, a Nyíregyházi Városi Te­niszklub elnöke köszöntötte, majd Csabai Lászlóné, Nyír­egyháza polgármestere meg­nyitotta a tornát. A megnyitó után dr. Nyíró László, a verseny bírája esőszü­netet rendelt el, amely egész nap tartott. Az eső miatt játsza­ni nem tudtak a teniszezők, de a bejelentkezések után a sorso­lások rendre elkészültek. Érde­kesség, hogy a női mezőnyben egyedüli nyíregyháziként sze­replő Zubor Ildikó az első ki­emelt, Mandula Petra ellen kezd. A férfi mezőnyben indu­ló másik nyíregyházi, Pajta Ákos sem járt sokkal jobban, őneki a hetedik kiemelt, Rajó Tamás jutott. Dr. Nyíró László versenybí­ró pénteken este elmondta, amennyiben az idő engedi, szombaton reggel 9.00 órától folytatódik a verseny. A terve­zettől eltérően nem nyolc pá­lyán, hanem összesen tizenegy pályán teniszeznek a részt ve­vők, így meggyorsítható a ver­seny programja. Szombaton délelőtt mind a női, mind a fér­fi egyéniben az első fordulót tervezik lebonyolítani, majd délután a másodikat. Ha a to­vábbiakban már nem zavarja esőzés a versenyt, akkor még elképzelhető, hogy a két egyes döntőjét hétfőn játsszák le. El­lenkező esetben kedden kerül­het sorra. Eredmények: női selejtező: Horváth B.— Szeder 6-4, 6-1; Regős—Hol­ló 6-4,6-3; Horváth és Regős a főtáblára kerültek. A Magyar Köztársaság Baj­noksága a Korona Kupáért (a verseny összdíjazása 500 000 forint, a pálya borítása salak). Férfi egyéni verseny sorso­lása: Barátosi (UTE)—Papp (LRI Malév), Pajor (Gy.v.)— Dajka (UTE), Böröczky (LRI Malév)—Kiss (BSE), Tajta (NYTC)—Rajó (III. Kér.), Ur (SVSE)—Kóczán (IDOM), Jaros (Vasas)—Nándori (Rá­ba), Szűcs (TF)—Simon (PVTC), Azuczki (SZVTK)— Hultai (MTK), Bóta (MTK)— Fonó (Vasas), Hámori (Va­sas)—Klenovics (Kapos), Hor­nok (BSE)—Pákay (Vasas), Készéi (SVSE)—Bardóczky (BSE), Leiter (MTK)—Szaba­dos (SVSE), Hajnal (SZVTK)- —Szilágyi (LRI Malév), Madarassy (MTK)—Jancsó (LRI Malév), Mazány (Salgó)—Lukács (Vasas). Női egyéni verseny sorsolá­sa: Mandula (Vasas)—Zubor (NYVTC), Csendes (SZVSE)- —Gubacsi (BHSE), Regős (BBSC)—Füzesi (Spartacus), Horváth M. (BSE)—Molnár (Spartacus), Somoijai O. (Spar­tacus)—Szalai (IDOM), Saus- ka (LRI Malév)—Turbók (LRI Malév), Somorjai L. (BSE)— Golopencza (BSE), Túri (ZTE)—Földényi (Vasas), Stadler (Vole)—Berecz (ZTE), Hóman (PVTC)—Mester (PVTC), Piski (Spartacus)— Ferenczi (UTE), Karai (BSE)- —Horváth B. (MLTC), Mészá­ros (BSE)—Kováts (UTE), Varró (LRJ Malév)—Németh (ZTE), Szepesházi (Győr)— Noszály (Spartacus). A verseny várható műsora: szombat délelőtt férfi, női egyes, 1. forduló, szombat dél­után: férfi, női egyes, 2. fordu­ló. Vasárnap délelőtt: férfi, női egyes negyeddöntők, vasárnap délután: férfi, női egyes elődön­tők. Hétfő, 10.30 óra: női egyes döntő, 14.00 óra: férfi egyes döntő. Az időjárás miatt a verseny programja állandóan változhat, a nyíregyházi Sóstói úti tenisz­pályákon a műsorról rendsze­resen tájékoztatják az érdeklő­dőket. A magyar bajnokság so­rán a műsor egész ideje alatt a belépés ingyenes. Európa legjobbjai Kisvárdán Fullajtár András (Új Kelet) Tegnap Nyíregyházán feje­ződött be a már hagyományos Nyíregyházi Nagydíj kézilab- datoma férficsapatok részvé­telével, ma pedig Kisvárdán kezdődik el egy színvonalas­nak ígérkező női kupa. A ren­dezőknek Európa legjobb csapatai közé sorolt együtte­seket sikerült meghívni a há­romnapos rendezvényre, ezek: Debrecen, Lubin, a ro­mániai juniorválogatott, Ung- vár és a Skopje. A szurkolók elégedettek le­hetnek, mert a tornát körmér­kőzéses rendszerben bonyolít­ják le, így összesen 15 mérkő­zést tekinthetnek meg. A torna programja: Augusztus 17., szombat, 9.30 óra: Debrecen—Lubin, 10.45 óra: Románia—Skopje, 12.00 óra: Kisvárda—Ungvár, 16.00 óra: Skopje—Lubin, 17.15 óra: Debrecen—Ungvár, 18.30 óra: Románia—Kis­várda. Augusztus 18., vasárnap, 9.00 óra: Románia—Ungvár, 10.30 óra: Debrecen—Skop­je, 12.00 óra: Kisvárda— Lubin, 16.00 óra: Skopje— Ungvár, 17.30 óra: Lubin— Románia, 19.00 óra: Debre­cen—Kisvárda. Augusztus 19., hétfő, 14.00 óra: Debrecen—Románia, 15.15 óra: Lubin—Ungvár, 16.30 óra: Kisvárda—Skopje. XI. Bessenyei Kupa Férfi Kosárlabdatorna Új Kelet-információ A Nyíregyházi TK-Isobau NB I-es férfi kosárlabdacsa­pata kétnapos előkészületi tornát rendez a Bujtosi Sza­badidő Csarnokban. Sorrend­ben tizenegyedik alkalommal rendezi meg a tanárképző főiskola kosárlabda-szakosz­tálya a Bessenyei Kupát. Mint az elmúlt évben, ez­úttal is négy csapat vesz részt a tornán. A Salgótarjáni KK és a Battai KE jól ismert a nyíregyháziak előtt, hiszen az elmúlt bajnoki években többször is jártak Nyíregyhá­zán. Igaz, a tabániakkal ta­valy nem kerültek egy cso­portba a főiskolások, de a Bessenyei Kupán akkor is részt vettek. A harmadik ven­dég az Arab Emirátusok Nem­zeti Válogatottja, amely jelen­leg Magyarországon edzőtá­borozik. A vasárnap 13.00 órakor sorra kerülő eredményhirdeté­sen több különdíjat is átadnak majd. Szombaton délután a mérkőzések előtt a Buszacsa parkolójában rendezik a nyír­egyházi Converse utcai kosár­labda-bajnokság döntőit. A nyíregyháziak a héten már két mérkőzést is játszottak, kedden a missouri egyetem csapatával, majd csütörtökön az újonnan NB I-be került diósgyőriek ellen küzdöttek. Csütörtökön tíz ponttal nyer­tek a barátságos mérkőzésen. A torna programja: au­gusztus 17., szombat, 10.00 óra: Arab Emirátusok Nem­zeti Válogatottja—Nyíregy­házi TK-Isobau, 11.45 óra: Salgótarjáni KK—Battai KE, 16.00 óra: Arab Emirá­tusok Nemzeti Válogatott­ja—Battai KE, 17.45 óra: Salgótarjáni KK—Nyíregy­házi TK-Isobau. Augusztus 18., vasárnap, 9.30 óra: Arab Emirátusok Nemzeti Válogatottja—Sal­gótarjáni KK, 11.15 óra: Battai KE—Nyíregyházi TK-Isobau.