Új Kelet, 1996. augusztus (3. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-12 / 188. szám

Labdarúgás ÚJ KELET I Hiúsági Bajnokság H Sikertelen debütálás Szombaton délelőtt az NB l-es bajnokságban debü­tált megyénk két utánpótlás-labdarúgócsapata, az NYSI A és B formációja. A bemutatkozást, sajnos, nem sikerült igazán emlékezetessé tenni. Munkatársunktól Újpesti TE A— Nyíregyházi SI A 3-0 (0-0) NYSI: Balázsy — Kelemen (Mizsák a 80. p.), Martis, Buda (Szarka az 55. p.), Var­ga R., Lakatos, Gerliczki, Korpái, Újvári (Horváth a 75. p.), Poór (Szenes az 55. p.), Fehér. Edző: Tamás Kálmán. Az NYSI mezőnyben egyen­rangú ellenfélnek mutatko­zott, de a vaskos vendéghibá­kat gólokkal torolták meg a hazaiak. A gól nélküli első já­tékrész után két igen balsze­rencsés találatot kapott az NYSI. Mindkettő öngól volt, a második ráadásul úgy esett, hogy a kapus védőjére ütötte a játékszert, ahonnan az a há­lóba vánszorgott. A kegye­lemdöfés az utolsó percben egy távoli lövés után érkezett. A második félidőben gyen­gélkedtek a nyírségi középpá­lyások, elöl pedig kimaradtak a ziccerek. A lila-fehérek si­kere megérdemelt. Jók: Kelemen, Martis. Újpesti TE B— Nyíregyházi SI B 3-1 (2-1) NYSI: Kanócz — Pálovics (Bárdi a 30. p.), Kántor, Asz­talos, Lakatos (Szedlár a 75. p.), Székely, Ambrusz, Kiss (Pámer a 63.p.), Gégény. Szécsi, Gulyás. Edző: Gáspár László. A jó iramú mérkőzésen egyenlő erők küzdelmét lát­hatták az érdeklődők. A fi­gyelmetlen NYSI-védelmet a 33. percben egyedül kiugró újpesti csatár büntette meg, de erre három perccel később még válaszolt Szécsi. Nem is akárhogyan! Hat méterről, jobbról lőtt, és a labda mind­két kapufával randevúzott, mielőtt a hálóba jutott. A 38. percben azonban ismét maga mögé nyúlhatott Kanócz ka­pus, miután egy róla kipatta­nó labdát a rövid felsőbe vág­tak. A 70. percben esett a ta­lálkozó utolsó találata, ame­lyet ismét jókora figyelmet­lenség előzött meg. Az NYSI becsületesen helytállt, az UTE jobb helyzetkihasználásának köszönheti egyébként meg­szolgált sikerét. Érdekesség, hogy az NYSI mindkét mér­kőzésén magas színvonalú volt a játékvezetés. Jók: Gégény, Kiss, Szécsi. NB II Keleti csoport Eredmények: Szolnoki MÁV SE—Nyíregyházi FC 2-1 (0-0) Diósgyőri FC—Tiszavasvári ASE 0-0 Kecskeméti TE—FC Hatvan 1-0 (0-0) Kiskundorozsmai ESK—Kecskeméti SC-RSC 1-1 (0-0) Kábái Cukor FC-Hajduszoboszló—Tiszafüredi VSE 1-0 (0- 0) Hajdúnánási FK —Kazincbarcikai SC 2-0 (1-0) FC Eger- Egertej—Tiszakécskei FC 0-2 (0-0). 1. Tiszakécskei FC 1 1 — — 2-0 3 Hajdúnánási FK 1 1 — — 2-0 3 3. Szolnoki MÁV SE 1 1 — — 2-1 3 4. Kecskeméti TE 1 1 — — 1-0 3 Kábái Cukor 1 1 — — 1-0 3 6. Kiskundorozsma 1 — 1 — 1-1 1 Kecskeméti SC-RSC 1 — 1 — 1-1 1 8. Diósgyőri FC 1 — 1 — 0-0 1 Tiszavasvári ASE 1 1 — 0-0 1 10. Tiszafüredi VSE 1 — — 1 0-1 0 FC Hatvan 1 — — 1 0-1 0 12. Nyíregyházi FC 1 — — 1 1-2 0 13. Kazincbarcika 1 — — 1 0-2 0 FC Eger-Egertej 1 — — 1 0-2 0 A Salgótarjáni BTC még nem játszott. NB III Tisza-csoport További eredmények: Mezőkövesd—Karcag 4-1, Ózd—Miskolci VSC 3-1. 1. Mezőkövesd 1 1 — — 4-1 3 2. Nyírbátor 1 1 — — 3-0 3 3. Demecser 1 1 — — 3-1 3 Ózd 1 1 — — 3-1 3 5. Baktalórántháza 1 1 — — 2-0 3 6. Szikszó 1 1 — — 2-1 3 7. Kisvárda 1 1 — — 1-0 3 Tiszaújváros 1 1 — — 1-0 3 9. Borsodi Volán 1 — — 1 0-1 — Rakamaz 1 ' — 1 0-1 — 11. Mátészalka 1 — 1 1-2 — 12. Balmazújváros 1 — 1 1-3 — Miskolci VSC 1 — — 1 1-3 — 14. Nagykálló 1 — 1 0-2 — 15. Karcag 1 — — 1 1-4 — 16. Mád 1 — — 1 0-3 — Tudósítóink voltak: Üski Géza, Kocsis János, az idegenbeli NB ll-es és NB lli-as mérkőzésekről a Hajdú-bihari Nap és az Új Észak napilapok segítségével tudósítottunk. 1996. augusztus 12., hétfő 15 „Lidérces” pontrablás % NB II Keleti csoport végeredmény 0-0 Diósgyőri FC— Tiszavasvári Alkaloida félidő o-o ; Diósgyőr, 3500 néző. V.: Mezei (Birincsik, Márta) Diósgyőr: Rácz — Farkas J., Dzsinovics, Farkas A — Varga (Tábori), Kiser, Nagy S., Buliga — Bozó, Kotula, Ruskó. Edző: Tornyi Barnabás. Tiszavasvári: Szabó — Havelant, Papp, Szarka (Hge) — Erdei, Fecsku, Horváth, Szemán, Lenkey— Bohács (Sinka), Pitács (Rosu). Edző: B. Kovács Zoltán. Új Kelet-információ Hatalmas elánnal kezdett Tornyi Barnabás erőteljesen megtizedelt csapata. Kiser és Kotula vezérletével gyakran szereztek labdát a középpá­lyán, azt követően pedig sor­ra kerültek helyzetbe támadó­ik, ám a védekezésre koncent­ráló vasváriak ellenálltak a ro­hamoknak. A 11. percben Bozó, majd néhány perc után Kotula okozott gondot Szabó kapusnak kellemetelnül patto­gó labdájukkal. Varga nem sokkal ezután a bal kapufa mellé durrantott. A 23. perc­ben Kotula a bal oldalról be­lőtt szabadrúgása nyomán Nagy S. nyolc méterről alig fejelt a kapu mellé. Következ­tek a „sárga percek”. A 28. percben Lenkey lökésért, köz­vetlenül utána pedig Nagy S. Koncz Tibor (Uj Kelet) 6. p.: Szín a 16-os vonalán a kapuval szemben állva szaba­don vehette át a labdát, de a kapu mellé lőtt. 38. p.: Formás nyíregyházi támadás futott a pályán. Kovács visszagurított a középen fel­nyomuló Capatinához, aki húsz méterről centikkel suhin­tott fölé. 44. p.: Markóczi lefordult védőjéről, majd 13 méterről, ajtó-ablak helyzetben gyatrán mellélőtt. 50. p.: Villámgyors nyíregy­házi akció bontakozott ki. Sir a bukkant fel a kapu előterében, aztán 13 méterről a léc alá vágta a labdát. 0-1 51. p.: Még nem is örülhe­tett a nyíregyházi tábor, máris egyenlített a Szolnok. Dras- kóczi végezhetett el szabadrú­gást a kaputól 20 méterre. A loboncos hajú játékos elcsavar­ta a labdát a sorfal mellett, és a golyóbis a bal alsó sarokban landolt. 1-1 90. p.: Már mindenki az buktatásáért Horváth kapót figyelmeztetőt a színes lap formájában. A tiszavasváriak első említendő helyzetüket a 36. percben alakították ki. A második félidő újra a DFC veszélyeztetett, viszont a befejezések igencsak so­ványra sikerültek, legfeljebb szögletek lettek az ígéretes akciókból. A 60. percben a vendégek sarokrúgását köve­tően Pitács a jól helyezkedő Rácz kezébe fejelte a labdát. Egy perc múltán Varga föld­re viteléért Pappot jutalmazta sárga lappal a játékvezető. A szituáció szabadrúgást ért. melyet Kotula a 16-os sarká­ról ballal alig rúgott a kapu fölé. A 70. percben az előre­lopakodó Dzsinovics tor­náztatta meg az ellenfél por­tását. Pár másodperc múlva újfent a diósgyőriek rohamoz­órát leste, amikor... Szín ka­pott jó labdát, és húsz mé­terről a bal alsó sarokba tü­zelt. 2-1 Harci dobbal felfegyver­kezve, és több tucat színes le­pedőt kiaggatva, a nyíregy­házi B-közép „bevette” a vasutas pályát. Kiss Miklós bemutatkozó legénysége te­hát nem maradt magára Szolnokon. A mérkőzés előtt ötven, mindenre elszánt pi­ros-kék hívő éltette Barná- ékat. Izgalommentes első fél­időt produkált a két csapat. Mindkét oldalon számtalan hiba okozott bosszúságot. A hazaiak lámpalázasak, a vendégek óvatosak voltak, így a kapusok tétlenségre kárhoztattak. Az NYFC szervezett védekezéssel ke­serítette meg a szolnoki támadók életét, akik ta­nácstalanul terelgették a labdát. A félidő zárósza­kaszában beszorult a nyír­ségi együttes, ám néhány meleg pillanattól eltekintve tak, Varga és Kiser passzolt egymásnak, ami után valósá­gos tűzijáték kerekedett az Alkaloida kapuja előtt, ám a többszöri próbálkozás ellené­re elmaradt a közönség által várva várt gól. A 86. percben a Varga helyére beállt Tábori tisztára játszotta magát a bünetetőterületen belül, rövid sarokra tartó lövése centi­méterekkel hagyta el a já­tékteret. A Diósgyőr a mérkőzés so­rán meddő mezőnyfölényben játszott. Látszott az akarat, ami idény eleji formában nyilvánult meg. A helyzetki­alakítás, illetve -kihasználás komoly gondot okozott a csa­patnak. A tiszavasváriak lel­kes védőmunkájuknak kö­szönhetik az egyik bajnoki pontot. Tornyi Barnabás: — Minden úgy történt, ahogyan terveztem, csak éppen gólt nem tudtunk szerezni. B. Kovács Zoltán: — Lidér­ces kezdésünk után a véde­kezés lekötötte minden erőn­ket. Elismerem, a diósgyő­riek közelebb álltak a győ­zelemhez. nem jött zavarba a Mező vezérelte védelem. Alig telt el pár perc a második játékrészből, és máris több érdemleges ese­mény történt, mint annak előtte egy teljes félidőn ke­resztül. Előbb Sira bombáz­ta szét a szolnoki kaput, amire szinte azonnal ér­kezett a házigazdák „vá­laszgólja”. Megélénkült a mindeddig lassan csordogá­ló találkozó. A Tisza-partiak ostrom alá vették a szabolcsi „ket­recet” — Mező háromszor is belülről hárított — miköz­ben a Kiss-tanítványok is tiszteletüket tették a túlsó térfélen. Az NYFC egy- egy váratlan megugrása so­kat sejtetett, ugyanakkor át­adási hibák meghiúsították a sikeres befejezést. A haj­rában újra leült a meccs, már mindenki elkönyvelte a döntetlent, aztán... Szín jobblábas lövése tönkre­zúzta a nyíregyházi remé­nyeket. Hajszál híján megvalósult Kiss Miklós edző álma, de az utolsó utáni pillanatban meghiúsult a „pontos” kez­dés lehetősége. Szatmári János: — Örülök a jó bemutatkozásnak. Kiss Miklós: — A lelke­sen és időnként jól játszó újonc otthonában mindvé­gig bíztam a pontszerzés­ben, de az utolsó percben keresztülhúzták számítása­inkat. Losonczi és fiai vállalkozás Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 Szanyó mester­hármasa MTI Újból útjára indult a labda az NB I-ben! Szom­baton hat mérkőzést ren­deztek, tegnap egy talál­kozóra került sor, ma pedig a Vác mérkőzik a Haladással, ezáltal az el­ső forduló háromnapos lett. Eredmények: MTK— Videoton 2-0 (1-0). Gól: Farkasházy, Lőrincz (11-esből). Siófok— Ferencváros 2-3 (1-1) Gól: Soós, Szabó, illetve Arany 2 (egyet 11-esből), Nicsenko. Stadler—Bé­késcsaba 1-2 (0-1) Gól: Bulders, illetve Szaba­dos, Major. Zalaeger­szeg—Pécs 2-0 (2-0) Gól: Szabó II. (11-esből), Kámán. Győri ETO— DVSC 3-1 (1-1) Gól: Csató .1., Fodor (11- esből), Cseke. Csepel —BVSC 1-1 (0-0). Gól: Rósa, illetve Jávor. Új­pest—III. Kér. TVE 3-2 (2-1) Gól: Szanyó 3 (ket­tőt tizenegyesből), illetve Szabó, Varga. Kispest— Vasas 1-1. Gólszerző: Pi­roska és Simon. Manchesteri „gólözön” MTI Vasárnap az angol labda­rúgóbajnok, egyben kupa­győztes Manchester United k.o.-val verte az úgynevezett Charity Shield-összecsapá- son a Newcastle United le­génységét: Manchester United— Newcastle United 4-0 (2-0) Wembley-stadion, 73 214 néző. Gólok: Cantona (24. perc), Butt (29.), Beckham (85.), Keane (88.). Összességében nem túl magas színvonalú játékot, egy igen gyöngécske New- castle-t és szép gólokat lát­hatott a Wembley-stadion közönsége. Kevin Keegan vezetőedző legénységének alapos formajavulásra lesz szüksége, ha a bajnokságban komoly vetélytársa kíván lenni a sokkal jobb benyo­mást keltő Manchesternek. A teljes totólista lapzártánkig nem érkezett meg, keddi számunkban közöljük. % NB II Keleti csoport végeredmény 2-! Szolnoki MÁV—Nyíregyházi FC félidő 0-0 Szolnok, 1500 néző. V.: Szabó Zs. (Hidasi, Koch) Szolnoki MÁV: Géléi — Major — Draskóczi, Szecsei, Kohári — Bontovics, Szín, Horváth, Ludasi — Mar­kóczi, Kraszoszkij. Edző: Szatmári János. NYFC: Mező — Barna — Czap, Kiss — Sira, Besenyei, Kovács, Torda, Thúróczi — Domokos, Capatina. Edző: Kiss Miklós. Csere: Sira h. Karkusz a 72., Markóczi h. Fedor, Ludasi h. Lődlinger a 78., Capatina h. Gerliczki a 84. percben. Gólszerző: Sira az 50., Draskóczi az 51., Szín a 90. percben. Sárga lap: Bontovics a 13., Kiss Gy. a 44., Barna a 76., Major a 86. percben.