Új Kelet, 1996. április (3. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-29 / 100. szám

UJ KELET Sport * c 1996. április 29., hétfő 13 14. Férti Főiskolai Kézilabda-világbajnokság §• örömök és gondok A pénteki nap a tanácskozás és a beszámolók napja volt a 14. Férfi Főiskolai Kézilabda-világbajnokság szerve­zői számára, hiszen délelőtt az Erzsébet Étteremben, délután pedig a Bujtosi Szabadidő Csarnok tárgyalóter­mében zajlottak az események. Batai János (Új Kelet) A délelőtti tanácskozást dr. Frenkl Róbert, a MEFS elnöke nyitotta meg. Tompa Andor, a szervezőbizottság titkára szá­molt be az eddig eltelt időszak munkájáról. A legfontosabb­nak a vb pénzügyi helyzetét, a szponzorok megtalálását tar­totta. Ezzel kapcsolatban ki­emelte, hogy eddig 28 szpon­zori ajánlat kiküldése történt meg, s ebből mintegy 12—13 millió forint realizálódott. A legnagyobb gondot a név­szponzor megtalálása okozza, és az eltelt időszakban több, százszázalékosnak tűnő meg­állapodás esett kútba. A költségvetéssel kapcsola­tosan a világbajnokság meg­rendezéséhez szükséges „pla­fonösszeget” német márkában számolták ki a helyi szervezők, amely forintra átszámolva mintegy 56—57 millióra rúg. Dr. Balogh Árpád, a Bes­senyei György Tanárképző Főiskola főigazgató-helyettese elmondta, jelenleg nagy prob­lémát okoz, hogy a főiskolai hallgatók nem kötelezhetők kollégiumi férőhelyeik átadá­sára a vizsgaidőszak alatt, így a külföldi csapatok elhelyezé­se egyelőre nem megoldott. Balogh úr ígéretet tett, hogy június 15-ig a nyíregyházi szer­vezőknek írásban választ ad a kérdés megoldására. Ezt követően dr. Frenkl Ró­bert közölt egy örömhírt, mi­szerint az OTSH kétmillió fo­rinttal hozzájárul a főiskolai világbajnokság rendezési költ­ségeihez. Az előnevezéssel kapcsolatban a MEFS elnöke elmondta, hogy eddig befutott 19 előnevezés, s ha minden csapat befizeti az 1000 dollá­ros nevezési díjat, a FISU-nak (a Nemzetközi Egyetemi és Főiskolai Sportszövetségnek) kell majd eldöntenie, mely csa­patok alkotják a vb 16-os me­zőnyét. Dr. Frenkl Róbert után Zila­hi József emelkedett szólásra, és a megyei önkormányzat ré­széről a világbajnokság idejé­re egy autóbuszt, egy személy- gépkocsit, tíz darab mobiltele­font bocsát a szervezők rendel­kezésére, valamint a megyei önkormányzat egy százfős fo­gadást is ad majd. A megyei közgyűlés elnöke után Felbermann Endre hang­súlyozta Nyíregyháza város prioritását a viadallal kapcso­latban, valamint a város részé­ről ő is felajánlott egy autó­buszt a külföldiek utaztatásá­ra, és a vendégek részére a vá­ros is ad majd fogadást. Tanárjelöltek sportja Révay Zoltán (Új Kelet) A magyarországi tanárképző főiskolák sporttalálkozóját ez­úttal Nyíregyházán tartották. A több száz pedagógusjelölt a fő­iskola sporttelepén, a nyíregy­házi Városi Stadionban és a Bujtosi Szabadidő Csarnokban versengett. Hét főiskola hallgatói öt sportágban két napig verse­nyeztek a helyezésekért. Atlé­tikában, tornában és úszásban férfiak és nők is rajthoz álltak, míg kézilabdában csak női, kosárlabdában csak férfi pár­bajokat rendeztek. A vasárnapi díjkiosztón ki­derült, hogy a nyíregyháziak megnyerték a férfi és a női tor­na csapatversenyt, így termé­szetesen összetettben is ők di­adalmaskodtak. Szintén elsők lettek a női atléták, s bár a ko­saras fiúk nem remekeltek, a legjobb mezőnyjátékos díját a eredményeiről az ifjúsági- és A képek a női torna- és atlé- nyíregyházi Hutás László ve- diáksportrovatunkban, hét tikai csapatversenyeken ké- hette át. A sportnapok további közben számolunk be. szültek. Sjjglf Fotók: Racskó Tibor % NB 1 nők végeredmény 29-26 Vasas Dreher—Kisvárdai SE félidő (16-10) [ ,r,,, A második félidőben jobb volt a Várda Budapest, 500 néző V.: Brecska, Halmai Vasas: Ácsbog—Kántor 2. Hochrajter 8/3, Erdős 6/1. Tóthné 6/3, Jancsurova 3/2, Lantosné 3 Csere: Hang (kapus), Razdorova 1, Varga, Borbély Edző: Zsiga Gyula Kisvárda: Birta — Buglyó, Ignatyenkó, Agárdi 3, Hollóné 1/1, Nagy H. 12/4, Kulcsár Csere: Pataki (kapus), Sipos, Csuk 5, Nagy A. 3, Baunok 2. Edző: Babán János Kiállítások: 6, ill. 12 perc Hétméteresek: 9/9,5/5. Fullajtár András (Új Kelet) Fárasztó utazás után léptek pályára a vendégek a Fáy utcá­ban, és talán emiatt is az elején úgy tűnt, mintha edzőmér­kőzést játszanának a csapatok. Mire a várdaiak felébredtek, már tetemes előnyre tett szert a Vasas. Ezt köszönhették annak, hogy a támadások során szám­talan labdát „elhullajtottak”, amiből az ellenfél indított, és gólokkal fejezték be az ellen­akciókat. A labdaeladásokban különösen Hollóné jeleskedett ebben az időszakban, így a 24. percben már 15-6-ra vezettek a hazaiak, majd a félidő vége felé kezdett magára találni a szabol­Kézilabda NB l B esi együttes, és valamelyest törlesztettek hátrányukból. Ba­bán edző a szünetben igyeke­zett „megnyugtatni” a játéko­sokat, ez sikerült is, hiszen a második félidőben egy teljesen más Kisvárda játszott. Rögtön a játékrész elején zsinórban há­rom gólt lőttek, míg egyet sem kaptak, így a 35. percben már 16-13 volt az állás. A folyta­tásban is kitűnő lelkesedéssel játszottak a lányok, Nagy Heni ontotta a gólokat, míg ikertest­vére, Nagy Andrea, amellett, hogy gólokat is lőtt, különö­sen a védekezésben tűnt ki. Ragyogóan játszott a román idegenlégiós, Csuk és a kis- várdai csapatban először pá­lyára lépő honfitársa, Sipos is. Az 57. percre igen izgalmassá alakult a mérkőzés, ugyanis Nagyék 27-25-re feljöttek. Ez annak volt az eredménye, hogy az 53. perctől az 57. percig is­mét gólparádét tartottak, négy gólt lőttek egymás után. Ám a hajrában újra beleerősített az egyébként kitűnő játékosok­ból álló Vasas, és nem túl nagy előnnyel, de biztosan nyerte a találkozót. Két ellentétes félidőt látha­tott a szépszámú publikum, több olyan vélemény elhang­zott a mérkőzés után, ha a Kisvárda az első percektől úgy játszik, mint a második fél­időben, akkor még ettől is szo­rosabb lehetett volna a vége. A vereség ellenére dicséretesnek mondható a kisvárdai lányok helytállása, hiszen a Vasas ott­honából egy magyar csapatnak sem szégyen vereséggel távoz­ni. Végre eljött a pillanat, ami­kor a másik román játékos, Sipos is pályára léphetett, gólt ugyan nem lőtt, de biztatóan játszott. Súlyos vereség idegenben A kézilabda NB I B-ben a papírforma szerint alakultak megyénk csapatainak eredmé­nyei. A Kölcsey női gárdája idegenben, Füzesabonyban, míg a nyírbátori fiúk Kiskunmajsán szenvedtek vereséget. Egyedül a tiszavasvári legénység nyert, hazai pályán, ahol kötelező volt a két bajnoki pont megszerzése. (A Kölcsey és Tiszavasvári mérkőzéséről pénteki, szombati számunkban már beszámoltunk.) KISKUNMAJSA—NYÍRBÁTOR 35-18(18-8) Kisunmajsa 200 néző. V.: Gőzsi, Rákóczi. Nyírbátor: Kenyeres 2/2 — Bajna 8/1. Gyenes 1, Szőke 3, Madai 3, Veres 1, Kádár K. Csere: Nagy B. (kapus), Szabó, Kovács, Kópis, Gyermán. Edző: Páll István/Gyenes József Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3. Munkatársunktól Kényszerű okokból tartalé­kosán utazott el Majsára a nyírbátori legénység. Egy kez­dő csapatra való ember maradt itthon, többek között Bene, Weibli, Nagy, Simák, Tim. En­nek okai sérülések és más sze­mélyes okok voltak. Mindezek ellenére a 18 éves átlagéletko­rú ifistákból összeverbuvált szabolcsi csapat jól kezdett, mert az 5. percben már vezetett 3-0-ára. A helyzetet aztán to­vább nehezítette, hogy Veres még a mérkőzés elején megsé­rült, és már pályára sem lépett utána. Aztán teljesen kipuk­kantak a vendégek, így a 15. percben már a hazaiak vezet­tek 11-4-re. A második félidő­ben megpróbálta magát fel­szívni a vendégcsapat, és 23- 14-re megközelítette a maj- saiakat, de a folytatásban le­hengerelték őket a vendéglá­tók, így Bajnáék gólzáporos vereséget szenvedtek. Remekdteka,,bikák” MTI Eredmények rájátszás, 1 .for­duló, Keleti főcsoport: Chica­go Bulls—Miami Heat 102:85 Orlando Magic—Detroit Pis­tons 112:92. Nyugati főcso­port: San Antonio Spurs— Phoenix Suns 120:98, Seattle SuperSonics—Sacramento Kings 97:85. 2. forduló, Keleti főcsoport: Cleveland Cavaliers—New York Knicks 80:84,2-0-ára a New York Knicks vezet. Indiana Pacers— Atlanta Hawks 102:94 — hosszabbítás után, a párharc állása 1-1. Nyugati főcsoport: Los An­geles Lakers—Houston Rockets 104:94, a pár­harc állása 1-1. Utah Jazz—Portland Trail- Blazers 105:90, a párharc állása 2-0. Aranyos vasváris lányok A nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium női röplabdacsapata újabb nagy sikert könyvelhet el. Veretlenül nyerték a diák­olimpiát. A kapus bravúrjai MTI Eredmények, Keleti főcso­port: New York Rangers— Montreal Canadiens 3-2. Az összesítésben 3-2-re a New York vezet. Pittsburgh Penguins— Washington Capitals 4-1, ö: 3-2 a Pittsburgh javára. Florida Panthers—Boston Bruins 4-3, továbbjutó a Flo­rida 4-1 -gyei. Philadelphia Flyers—Tampa Bay Lightning 6-1. Továbbjutó a Philadelphia Flyers 4-2-vel. Nyugati főcsoport: Detroit Red Wings—Win­nipeg Jets 1-0, ö: a Detroit Red Wings 3-2-re vezet. St. Louis Blues—Toronto Maple Leafs 2-1, továbbjutó a St. Louis Blues 4-2-vel. Colo­rado Avalanche—Vancouver Canucks 3-2, to­vábbjutó a Colorado Avalanche 4-2-vel. Forma—1 A Forma—1 -es autós gyorsasági világbajnokság Európa Nagydíját a kanadai Jacques Villeneuve (Williams-Renault) nyerte. A második helyen a német Michael Schumacher, míg a harmadikon a bútDavid Coulthard végzett.