Új Kelet, 1996. április (3. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-25 / 97. szám

Sport 1996. április 25., csütörtök Jp NB 1 férfiak végeredmény 3-1 Nyíregyházi VSC—-Bácstej C. Kecskemét játszmaarány (-12,15, 9, 3) Újra extra az NYVSC Nyíregyháza, 100 néző V.: Hóbor, ifj. Kiss. Nyíregyházi VSC: Gebhardt, Korcza, Zádor, Drotár, Pampuch, Batai. Csere: Zsukov. Edző: Balázs István. Bácstej C. Kecskemét: Latuskin, Szabó, Nagy I., Sclak- ticsenkó, Saindor, Szekeres. Csere: Surányi, Nagy A., Szegedi. Edző: Karagits Mátyás. Révay Zoltán tudósítása 1. játszma: Jól indult az első játék, Geb­hardt három szervája után is pontot írtak az eredményjel­zőre, aztán a vendégek szépí­tettek (3-2). Pampuchék ütöt­tek újabb pontot, míg Szabóék kettőt, és így 4-4-nél döntetlen lett az állás. Aztán 9-4-nél már mindenki arra gondolt a né­zőtéren, hogy könnyű hazai győzelem születhet, de ekkor a vendégek feltámadtak, és ki is egyenlítettek. A hazaiak tovább bizonytalankodtak, és így a vendégek átvették a vezetést (10-12). Az állás 11-14 volt, amikor hosszú ideig csak szer­vacserék következtek. Először Drotár ék értek el pontot (12- 14), de a vendégek nyerték meg a játszmát. 2. játszma: Ebben a játékrészben a kecs­keméti röpisek szerezték meg az első két pontot, majd Zádor és Drotár szervái után négyet a hazaiak. Úgy látszott, egyre jobban belelendülnek, Pam­puch és Drotár ütéseivel 8-2-re elhúztak. Tizenkettő-nyolcig a vendégek egyre jobban csök­kentették hátrányukat, aztán 14-10-nél játszmalabda követ­kezett. Ezt nem sikerült beütni a vasutasoknak, és a vendégek 4 pontja következett. Tizen- négy-tizenöt után a hazaiak ki­egyenlítettek, és meg is nyer­ték ezt a játékot. 3. játszma: Már egy óra is eltelt a mér­kőzés kezdete óta, mikor a két hatos felállt a következő játék­hoz. Úgy látszott, ez már ki-ki játszma lesz, aki nyer, azé a két pont. Három-háromig nem tu­dott senki előnyt szerezni. Az­tán Pampuchéknak sikerült, és 9-3-ra elhúztak. A vendégek még egyszer megpróbálták megfordítani a mérkőzés sor­sát, és 10-9-re feljöttek. Innen azonban már csak a nyírségiek ütöttek pontokat, a játszma be­fejezését a végig jól játszó Pampuch leütése biztosította. 4. játszma: Öt-háromig még úgy tűnt, szorosan alakul ez a játékrész is, de a kecskemétiek már csak forgásokat tudtak kierősza­kolni. Előbb 7-3 lett, majd 4 Pampuch-szerva után 11-3-ra alakult az állás. Az utolsó pon­tok megszerzése után már egy­re nagyobb volt a hazai tábor­ban az öröm. Mindenki érezte, megszülethet a nagy siker. Ti- zennégy-háromnál játszma­mérkőzés és Extra Liga-labda következett. A nyíregyháziak Erzsébet Sorozo Á" r és Étterem ■■Magyaros ételekkel, «I «helyi specialitásokkal,« ■ különleges halételekkel ■ várjuk Önöket! ■■§ Rendezvények, esküvők, üzleti vacsorák, fogadások színvonalas lebonyolítását vállaljuk. Nyitva minden nap 7—02 óráig Nyíregyháza-Sóstófürdő, Blaha L stny 37. Telefon: (42) 479-700 az első lehetőséggel élve meg­nyerték a mérkőzést. A vasutasgárda mozdonya egy év kihagyás után újra be­robogott az Extra Ligába. A mérkőzésen végig látható volt, hogy a nagy tét nyomja a hazai játékosokat, ezt mutatta nyitás­fogadási bizonytalanság és több elhibázott szerva. Ezen a kora estén a csapat akarata, lel­kesedése feledtette ezeket a hi­bákat, és már-már elveszni lát­szó állásokban újra előbbre és előbbre léptek az NYVSC-sek. A csapat teljesítette, amit év elején vállalt, jövőre egy osz­tállyal feljebb folytathatják. Balázs István: — Elindul­tunk, küzdöttünk, odaértünk. Gratulálok csapatom minden játékosának és vezetőinknek. Karagics Mihály: — Mi már korábban ünnepelhettük, hogy az Extra Ligában maradtunk, és mára, különösen a mérkőzés döntő pillanataiban látszott ez, egy kicsit kiengedtünk. Gratu­lálok a hazaiaknak, akarásban győztek le minket. Hetet számoltak Levelekre Labdarúgás Alaposan felsült a Levelek! Hazai pálya ide vagy oda: a vendég Fehérgyarmat hét góllal „kedveskedett” a Ta­kács-legénységnek. Egy rémálommal felért ez a kilenc­ven perc a csapat számára, nem is beszélve a porig sújtott közönségről. Még fájóbb, hogy az egyik legna­gyobb ellenlábas zúzta szét a levelekiek álmait. Nem lesz könnyű elfelejteni e kínos malőrt... Kon ez Tibor (Új Kelet) — A második félidő elején kihagytunk három nagy hely­zetet, ami kedvét szegte a fiúk­nak. Ezután ahány labda a ka­punkra ment, abból gól szüle­tett — kesergett Terbócs Lász­ló szakosztályvezető. — Ez egyben a védelem és a kapus kritikája is... — Az összes játékos maga alatt teljesített. Mintha pályán se lett volna a csapat! Megma­gyarázhatatlan... A meccs előtt arról esett szó, hogy feltétlenül győzni kell, és tessék, így jár­tunk. Elfogyott az erő, vagy a hirtelen jött meleget szenvedte meg a társaság — nem tudom. Akaratgyenge játékot mutat­tunk a második félidőben. Az öltözőben nagy volt a letörtség, mindenkit leforrázott az ered­mény. A neheze azonban most következik, mert valamiképpen rendet kell tenni a héten a fe­jekben. Sajnos, leginkább a fiatalokat terheli a felelősség, akik nem veszik elég komolyan a focit. Nekik a szórakozás előbbrevaló a labdarúgásnál. Nem azt mondom, hogy nem akarnak futballozni, ám régen azért másképp viszonyultunk a futballhoz. —A legfurcsább az, hogy— a tavaszi szereplésből ítélve — nem volt előzménye az ilyen mérvű bukásnak. Netán történt valami a háttérben? — Mondom, a szünet után rá sem lehetett ismerni a csapat­ra. Ennyire viszont akkor sem lett volna szabad elhagynia magát a gárdának. — Miként reagáltak a szur­kolók? — Képzelheti... Kikezdték a játékosokat. Ahhoz, hogy a né­zőket visszacsalogassuk, nagy fordulatra lenne szükség. Az eredmények amúgy sem jön­nek idehaza, a balsiker pedig elrontja a közönség hangulatát. Ok otthon akarják nyerni látni a csapatot, nekik ez jelenti az igazi örömöt. Hovatovább ide­genben jobban megy Levelek­nek, mint a megszokott környe­zetben. —Akkor lehet bizakodni, hi­szen legközelebb utazik az együttes. — Az biztos, hogy nem ad­juk fel a nyírkarászi találkozót. Megpróbálunk pontot szerezni, nem utolsósorban azért, mert megeshet, hogy nem csupán egy kieső lesz a megyei első osztály­ból. Kockázatos dolog lenne a végére hagyni a döntést. Kosárlabda Kóder a válogatottban Április 17. és 21. között rangos eseménynek adott ott­hont Szolnok városa, ugyanis ekkor rendezték meg a Kadett Kosárlabda Európa-bajnoki Selejtezőt. Számunk­ra azért is fontos ez az esemény, mert a magyar váloga­tott színeiben a 15 éves Kóder Gáborégyben városun­kat is képviselte. Ganzler Orsolya Gábor még tízéves korában kezdett megismerkedni a ko­sárlabdázás alapjaival Elek Ta­más kezei alatt. Később Vajda László lett az edzője, s jelenleg is az ő irányítása alatt kosara­zik a Nyíregyházi Sportiskola fiú kadett csapatában. Emellett egy éve tagja a korosztályos magyar válogatottnak is. Száz­nyolcvanöt centiméteres ma­gasságával leginkább bedobó poszton játszik. S ha éppen nem kosarazik, akkor tanul, hiszen jelenleg a Zrínyi Ilona Gimná­zium nulladik évfolyamának tanulója. Iskolájának kosárlab­dacsapatával idén a harmadik helyet szerezték meg a diák­olimpia megyei döntőjében. Sportsikerei és tanulmányi eredményei alapján joggal je­lölhetnék a Jó tanuló, jó spor­toló választáson. — Az elmúlt hét nem a leg­kedvezőbben kezdődött szá­momra — meséli Gábor —, mivel egy szerencsétlen baleset következtében kis időre bi­zonytalanná vált, hogy pályára tudok-e lépni. Szerencsére ki­derült, hogy nincs komolyabb sérülésem, így szerdán már magamra ölthettem a címeres mezt. Régóta készült már csa­patunk erre a selejtezőre. Már tavaly nyáron öthetes edzőtá­borban vettünk részt, majd ezt követték a további összetartá­sok és tornák havonta egyszer. Edzőink, Válé Flórián és Luk­ács Sándor csak a hosszas ala­pozás után választották ki azt a 12 embert, akik Szolnokon Magyarországot képviselhet­ték. Az ország minden részéből érkeztek fiúk, akik a csapattár­saim lettek. Az első mérkőzéseinken még nagy fölényű győzelmet arat­tunk, Luxemburgot 85:33, Csehországot 73:57 arányban sikerült legyőznünk. Később már nehezebb dolgunk volt a fizikai és magassági fölénnyel rendelkező lettekkel és oro­szokkal szemben. A lettek el­len kemény csatát vívtunk, s végül is kétszeres hosszabbítás után 54:60 arányban alulma­radtunk velük szemben. Az oroszoknak pedig 86:55 arány­ban sikerült legyőznie csapa­tunkat, így összességében a harmadik helyet szereztük meg a tornán Oroszország és Lett­ország mögött, ami az augusz­tusi középdöntőbe jutást jelen­4 ___at_______A._____________ ti számunkra. Eredményünk azért is kiemelkedő, mert férfi kosárlabdacsapatnak már több mint tíz éve nem sikerült be­verekednie magát az Európa- bajnokság középdöntőjébe. Szeretnénk az augusztusi kö­zépdöntőn a lehető legjobb eredményt elérni, de előtte még egy görögországi edzőtá­bor és egy hosszas felkészülés vár ránk. ÚJ KELET Megyei II. osztály Nyírlugos: megduplázott mesterhármas A 2. számú Erimpex csoportban Vajára látogatott az elmúlt vasárnap a nyírlugosi gárda, s az irányító szerepet az első pil­lanattól megtartva 3-2 arányú győzelemmel térhetett haza. Makszim Imre, a Nyírlugosi Medosz Sportegyesület elnöké­nek véleménye szerint igazi rangadóhoz méltó összecsapást küzdött végig a két együttes. — Végig fölényben játszottak a lugosi fiatalok — mondta az elnök. — Szoros meccs volt profi játékvezetés mellett. Egyébként is az a vezetőség álláspontja, hogy rossz bíró nincs, csupán be kell rúgni a helyzeteket. A mérkőzés első félidejében csak egy találat rezegtette meg a hálót — nagyon aktív mezőnyjáték mellett. A következő 45 percben gólesőnek örülhetett a csapatot idegenbe is elkí­sérő a közönség, aminek elkövetésében Nagy Csaba maxi­málisan kivette a részét: mesterhármasának köszönhetően győzedelmeskedett a lugosi legénység. Csaba támadó csa­tár, aki fokozatosan javul, s a vasárnapi hármas találatával ráduplázott a két héttel ezelőtti, balkány elleni hasonló telje­sítményére. Idegenbeli győzelmünk, illetve az ezzel járó, a dobogó má­sodik helyére feljutásunk ellenére nem tartjuk nagyon való­színűnek, hogy a továbbjutásért ringbe szállhatunk, ugyan­is, véleményem szerint, a megyei II. osztályban szereplő csa­patok közül nekünk a legrosszabbak a körülményeink. An­nak ellenére, hogy az egyesületnek az a törekvése, a helyi tömegsportot támogassa, fejlessze és szerepeltesse a tehetséges fiatalokat, ez idáig a település idei költség- vetésének a tömegsportra elkülönített részéből egy fillért sem láttunk. Nehéz helyzetben van az önkormányzat is, de a sport is. Ennek ellenére bizakodók vagyunk, a szép eredményeket sorra hozzuk, annál is inkább igaz ez, mert az összecsapása­ink során a Nyírmeggyes kivételével a „nehezén” már túlju­tottunk. A csoportbajnoksággal párhuzamosan szeretnénk na­gyon jól szerepelni a Magyar Kupában is. Kótaj: lassan, de biztosan Az 1. számú csoportban nem bírt egymással vasárnap a Nyírtura és a vendég Kótaj együttese, s annak ellenére, hogy mindkét gárda majdhogynem kiadott magából mindent, még­is 0-0-ás döntetlenben egyeztek ki. Mint Fodor Lajos, a kótaji futballegyesület elnöke elmond­ta, nagyon látszott a hazai csapaton, hogy mindenáron el sze­retnék dönteni a mérkőzés állását, de a kótaji fiúknak is leg­alább annyira jól jött volna a győzelem. Ezen a nagyon jó ira­mú mérkőzésen kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok, amit a végeredmény is jól reprezentál. Problémákkal küzd a kótaji klub, mert 4—5 játékosuk be­vonult katonának, ahonnan csak nagyritkán tudnak egy-egy mérkőzésre elmenni. A vezetőség úgy véli, hogy jövőre, az őszi szezonra a leszerelőkkel kiegészülhet a gárda, amely néhány év alatt beérik, s akkor már a megyei II. osztályban ütőképessé válhat. Közel egykorúak a fiatal futballisták, akik — egy kivételével — mind helyi szülöttek. Egyelőre a tisztes helytállásra biztatják a szakvezetők a já­tékosokat, s amennyiben összejön a csapat ez évi vágya, ak­kor feljuthat a középmezőnybe. HHH| Dombrád: JHHB| összeomlás idegenben Az 1. számú csoportban Tuzsérra látogatott a dombrádi futballcsapat, amely viszonylag jó kezdés után megtorpant, s 5-2-es vereséggel a tarsolyában utazhatott haza. Ezzel pil­lanatnyilag a tabella legalsó fokán áll. — Különösebben nem keressük, hogy kik hibázhattak a legutóbbi mérkőzésen — mondta Széplaki Sándor, a dombrádi egyesület vezetőségi tagja —, mert egy idő után az egész csapat összeomlott. Egyszerűen nem ment a játék. A tuzséri futballisták hamar megszerezték vezető gólju­kat, de gyors akciójuknak nem sokáig örülhettek. Bállá János irányító középpályásunk jutott labdához az első félidő közepe táján, s egy szép támadást felvezetve közel 18 méterről hatalmas kapásgólt vágott be a hazaiak há­lójába. Ezt követően öt perc múlva megismételte bra­vúrját, egy Dombrádnak ítélt szabadrúgást értékesített. Ettől a pillanattól kezdve valami történhetett a csapattal: még a szünet elejéig Tuzsér három helyzetet fejezhetett be eredményesen. A gólzáporos első 45 percet hazai fölényű második félidő követte, s így akalult ki a szomorú vég­eredmény. Nem adjuk fel a küzdelmet továbbra sem. Szükségünk lenne a fiatalokat biztató rutinos öreg rókákra, hogy minden posztunkat megerősíthessük. Válogatott labdarúgó-mérkőzés Magyarország—Ausztria 0-2 (0-1)