Új Kelet, 1996. március (3. évfolyam, 52-76. szám9

1996-03-21 / 68. szám

UJ KELET Labdarúgás 1996. március 21., csütörtök 15 Megyei II. osztály Az első erőpróba Vitéz Péter (Új Kelet) A tavaszi szezon első forduló­jára nagy erőbedobással készült minden együttes, ami az össze­csapások színvonalára is rá­nyomta a bélyegét: a hazai pá­lyán játszó gárdák szurkolói, ha nem is minden esetben a győze­lemnek, de a szép, kemény fut- ballnak mindenképpen örülhet­tek. Nem volt teljes a csapatlét­szám, mert a Nyírmeggyes— Hodász mérkőzést elnapolták, illetve az olcsvai legénység sza­badnapos volt. Összeállt a túrái csapat A bajnokság 1. számú csoport­jában szereplő nyírturai labdarú­gó-egyesület vezetősége nagyon elégedett volt a legénység telje­sítményével, s Bagoly Zoltán, az egyesület elnökének véleménye szerint ha a csapat játéka mellé egy kis szerencse is társul, akkor akár győztesen is elhagyhatták volna a pályát. A mérkőzésen több alkalommal hosszú időre át­vette a túrái gárda a játék irányí­tását. A kezdő sípszó után öt perccel Anarcs jutott szabadrú­gáshoz. A lövés előtt szerencsét­lenül szétnyílt a nyírturai sorfal, s a labda a vendégek hálójában landolt. Felpörgött a játék tem­pója, mindkét oldalon több gól­veszélyes helyzet alakult ki, de az eredmény már nem változott a szünetig. A második félidő szintén nagy hajrával indult, ami Molnár József védő jóvoltából eredményesnek bizonyult a Nyírturának: egy bombagóllal bevette az Anarcs hálóját. Mel­lette az új posztján játszó balhát­véd, Magyar Zsolt teljesítménye volt kiemelkedő. Az egyesület vezetősége véle­ménye szerint igazságos döntet­len született, mindkét fél teljes erőbedobással, becsületesen küz­dött. Egyenlő erőviszonyok Az Erimpex csoportban sze­replő Balkány a Jánkmajtist fo­gadta otthonában. Varga János, a balkányi együttes szakosz­tályvezetője véleménye szerint ritka jó színvonalú, kemény, fér­fias összecsapásnak lehettek szemtanúi a szurkolók. A kapu- ralövések a második percben, a balkányi idegenlégiós, Szergej eredményes találatával kezdőd­tek. A kapusuknak egy szeren­csétlen kirúgás miatt meghúzó­dott a combja, így nem tudott időben vetődni a jánkiak egyen­lítő góljára, egy lehetetlen szög­ből elvégzett szabadrúgásra, ami becsorgott a hálóba. A kapuscse­re utáni újabb büntetőt is ered­ményesen végezte el a vendégek csatára. A váltakozó hajrában a második félidő közepén a hazai­ak feltették az i-re a pontot, talá­lattal fejezték be a mélyről indí­tott támadásukat. A balkányi egyesület vezetősége igazságos­nak fogadta el a 2-2-es döntet­lent, mert kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok. Diadal idegenben Idegenben, a dombrádi pályán szerezte meg első tavaszi győ­zelmét az ajaki együttes. Kovács János, az egyesület vezetőségi tagja véleménye szerint az első félidő egyértelműen az Ajaké volt, annak ellenére, hogy a ha­zai csapat hihetetlen hévvel kez­dett. Gyorsan sikerült lelohasz- tani a dombrádi támadókedvet, ugyanis az ötödik percben a mezőny legjobbja, Frindik Atti­la jobbszélső közreműködésével vezetéshez jutott a vendégek gár­dája. A lendületbejött anarcsiak nem vártak még egy félidőt a duplázással: a 23. perc körül Frindik bevarrta a második gólt is a dombrádi kapuba. Tovább­ra is jelentős nyomást gyako­roltak a diadalmas támadók a hazaiak védelmére, de ellenfe­leik még a szünet előtt szöglet­hez jutottak, ám a középmaga­sán beívelt labdát az anarcsi kapus nem látta tisztán, és az bepottyant a hálóba. A második félidőben átvette a dombrádi együttes az irányítást, de a helyzet magaslatán álló ven­dégvédelem hatékonyan elhárí­totta az időnként gólveszélyes támadásokat. A mérkőzés ke­ménységére jellemző volt, hogy sajnos három ajaki futballista is könnyebben lesérült. Mindkét együttes kihasználta az összes cserelehetőségét, a lehető legfris­sebb embereket állították csata­sorba, mert hatalmas volt az összecsapás tempója. Rajt előtt az NB III Tisza-csoportja Tájkép csata előtt Ezt is megértük... Ugyancsak hosszúra nyúlt szünet után éb­redeznek a harmadik vonal együttesei. Kimondani is sok, négy hónapnyi tömény unalom szakad meg a hétvégi szezonkez­dettel. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a bennfentesekből árad a derű, egyelőre minden szép és jó. Megyénk hat prominens csapata is rajtra kész. Mielőtt elsodornának bennünket az események, megszólaltattuk a szak­vezetőket, edzőket—felkérvén őket vágyaik, titkos álmaik meg­osztására. Ráadásként a téli változásokat is tálaljuk... Koncz Tibor (Újtelet) ___ Na gykálló (2. hely, 32 pont) Távozott: Heczel István (Biri), Szilágyi Sándor (Nagy­halász). Érkezett: Barczi Róbert (Rakamaz), Drágár Zsolt (Nyíregyházi Hardware), Luk­ács István (Nyíregyházi Sí). Nagy Tamás szakosztályve­zető: — Szeretnénk megtarta­ni előkelő helyezésünket, tehát az élmezőnybe várjuk a csapa­tot. Erre minden esély adott, hisz a téli jövés-menés nem bolygatta meg a keretet. Az a mag, amely sikereink letétemé­nyese, együtt maradt, sőt, bát­ran állíthatom: tovább erősöd­tünk. Azzal számolunk, hogy tavasszal megkülönböztetett fi­gyelmet fordítanak ránk az el­lenfelek, valamennyi mérkőzé­sen nagy odaadással kell futbal­loznunk, mert nem akarjuk le­rombolni nimbuszunkat. A fel­készülést illetően örülünk, hogy végre normális pályákon lehet edzeni, ez a telet ugyanis nagyon megszenvedték a játé­kosok. A körülmények cseppet sem voltak ideálisak, de a tö­retlen lelkesedés, az elvégzett munka biztató a jövőre nézve... Rakamaz (4. hely, 29 pont) Távozott: Búzás Lajos (De- mecser), Zákány László, Vitkai Elemér (mindkettő Baktaló- rántháza), Szobonya József (Biri), Vladimir Kapusztyin (Krasznodar), Komlósi Sándor (Tiszaújváros), Kocsis István (Vásárosnamény). Érkezett: Karóczkai Péter (Sényő), Bodnár István (Nyír­egyházi FC), Varga Attila ( ősszel csapat nélkül). Kiss Miklós edző: — Arra összpontosítunk, hogy meg­őrizzük pozíciónkat az élboly­ban. A holt szezonban leszűkült a keret — tizenhat játékossal dolgozom —, de ha sérülések, eltiltások okán nem tizedelődik meg a létszám, ott ragadhatunk a táblázat felső régiójában. Mint azt már korábban is el­mondtam, nem helyeseltem a bajnoki rajt elhalasztását, mert ez észrevehetően visszavetette a csapatot. Az előkészületi meccseken felfelé ívelő formát árultak el a fiúk, ám mostanra kissé belefásultak a tizenhárom hete tartó monoton munkába. Ezt igyekszem feloldani némi frissítéssel... Kisvárda (6. hely, 26 pont) Távozott: Lelt József Valerij Czap (Sényő), Kotula László (Szikszó), Popovics András (Beregszász). Érkezett: Ocsenás József (Sárospatak), Ifj. Jávor Pál (Sényő), Adámszki Róbert (Nyíregyházi FC), Marginean György (Dicsőszentmárton), Kozics Tamás (Anarcs). Gólyán István technikai ve­zető: — Engedtessék meg ne­kem egy kis kitérő. Vasárnap kellemetlen epizód zavarta meg a bajnoki készülődést, mivel rajtunk kívül álló okok miatt el­maradt a Dinamo Kijev máso­dik számú csapata elleni edző­mérkőzés. Az ukránok mere­ven elzárkóztak attól, hogy a kitűnő állapotban lévő salakpá­lyán fogadjuk őket — inkább hazautaztak. Teljességgel ért­hetetlen ezen döntésük, ráadá­sul becsapták a találkozóra kí­váncsi szurkolókat. Tőlük ez­úton kérünk elnézést. Rátérve a lényegre, célunk változatlan, az első hat között kell végez­nie a Kisvárdának. Mászáros Károly személyében új edzőt avatunk, s bár a védelem meg­bomlott, CzapéÁ: kijelölt utódai maximálisan élvezik bizalmun­kat. Én tavaly sem estem két­ségbe, pedig akkor egyszerre nyolc játékos hagyott itt ben­nünket. Most is optimista va­gyok... Mátészalka (10. hely, 17 pont) Távozott: Szeles János, Papp János, Simák János (mindhárom Nyírmeggyes), Varga Attila (Kocsord),Kocsán Gábor (Túrrícse), Balogh Csa­ba (Nyíregyházi Hardware), Fazekas Lajos, Krizán Sándor és Adrian Illák abbahagyta. Érkezett: Banka Zsolt, Tarái Zsolt (mindkettő Nyíregyházi Hardware), Ötvös Antal, Ki- szely Béla, Krasznai Zsolt (mindhárman Újfehértó), Krasznai Attila, Krizsanovszki András (mindkettő Sényő), Czibere Zoltán (Fehérgyar­mat), Lovas János (Fábián- háza). Fehér Zsolt edző: — Sze­rény tervekkel várjuk a nyi­tányt, amennyiben két—három helyet előre tudnánk ugrani, igencsak elégedett lennék. A hozzánk került játékosok min­den szempontból erősítést je­lentenek, ráadásul a csapatszel­lem is kifogástalan. Sajnos a sorsolás nem igazán kedvező számunkra, rögtön az elején rendkívül rázós mérkőzések következnek. A Tiszafüred, a Balmazújváros és a Rakamaz ellen elért eredmények döntő­en befolyásolhatják további szereplésünket. Ezeken a mécs­eseken önbizalmat szerezhet a gárda, ugyanakkor szét is rom- bolódhat eddigi munkánk. Nyírbátor (11. hely, 17 pont) Távozott: Darai Zoltán, Sza- lontai Zsolt (mindkettő Deme- cser), Unchiás Rémusz (Nyíregy­házi FC),Mudri Attilái Záhony). Érkezett: Kormos Miklós, Szakács Zsolt (Nyíregyházi FC), Szegedi György (Sényő), Szabó István (Nagyecsed),Sza­bó Zsolt (Sáránd), Erdei Zoltán (Nyírvasvári). S omogyi Józsefszakosztály- vezető: — Az előző idényhez viszonyítva csak jobb jöhet! Nem kaphatunk még egyszer annyi pofont, mint amennyit az első felvonásban „begyűjtöt­tünk”. Erősítési elképzeléseink beváltak, a három évvel ezelőtti bajnokcsapatból nyolc játékos újfent Bátorban futballozik. Mindemellett új edzőt is ava­tunk, Jávor Pál irányításával a csapat odaérhet a szorosan vett középmezőnybe. Ami gondot okoz, három középhátvédünk­ből egy sem egészséges... Baktalórántháza (12. hely, 16 pont) Távozott: Vass Zoltán, Oleg Javoriv, Szergej Pokigyko, Geda Gábor, Virtás Attila (mindannyian Biri), Alekszandr Vacsilja (Stadler FC), Gazdag Attila (Nyírkárász). Érkezett: Knoblok Sándor (Sényő), Zákány László, Vitkai Elemér (mindkettő Rakamaz), Cselószki Tibor (Nyíregyházi FC). Kormány Béla egyesületi el­nök: — Ősszel tapasztalatokkal gazdagodtunk, innentől kezdve feltétlenül jobb teljesítményre számítunk a csapat részéről. A kispadon bemutatkozó Kozma ./óz.ve/karaktere, becsületessége biztosíték arra, hogy ne féljünk az előttünk álló feladatoktól. Az átigazolások nyélbe ütésénél a minőségre törekedtünk, s sze­rintem az új szerzeményekkel erősebbek lettünk. Az utóbbi hetek eredményei azt sugallják: együtt van a társaság — ha két- három ember fejben is „fel javul­na”, nagyon jó csapatunk lehet­ne... Jelentős hátrányunk miatt nagy előrelépésről nem álmo­dozhatunk, viszont a 8—9. hely környékén még így is letáboroz­hat a Bakta. A hátországból jelentjük A megyei első osztályú ifjúsági bajnoki labdarú­gó-mérkőzések eredményei, 16. forduló: Fehérgyar­mat—Ibrány 0-1, Vépisz-Túrricse—Tiszalök 5-0, Nyíregyházi Hardware—Vásárosnamény 2-2, Leve­lek—Záhony 0-8, Nagyhalász—Újfehértó 0-1, Nyírcsaholy—Kisléta 0-5. 17. forduló: Újfehértó—Nyírcsaholy 4-0, Záhony— Nagyhalász 1-1, Tiszalök—Hardware 0-1, Ibrány— Nyírkárász 10-1, Demecser—Fehérgyarmat 0-1, Kisléta—Csenger 3-1. A bajnokság állása: 1. Újfehértó 17 14 3 — 67-12 45 2. Kisléta 17 12 2 3 67-23 38 3. Záhony 17 12 1 4 61-17 37 4. Fehérgyarmat 17 10 4 3 61-20 34 5. Hardware 17 10 3 4 47-24 33 6. V.namény 17 9 3 5 59-29 30 7. Ibrány 17 8 4 5 63-33 28 8. Nyírkárász 16 7 4 5 58-36 25 9. Nagyhalász 17 7 4 6 27-14 25 10. Levelek 17 6 3 8 36-43 21 11. Csenger 16 5 3 8 28-34 18 12. Tiszalök 17 5 — 12 28-48 15 13. Túrricse 17 5 — 12 51-76 15 14. Biri 16 3 1 12 25-75 10 15. Nyírcsaholy 17 3 1 13 31-91 10 16. Demecser 16 — — 16 2-166 — Megyei II. osztályú ifjúsági bajnoki mérkőzések eredményei: I. sz. csoport: Kemecse—Gávavencsellő 0-3, Tuzsér—- Nyíribrony 3-0, Anarcs—Nyírtura 0-2, Dombrád— Ajak 2-5, Kállósemjén—Komoró 0-3, Kálmánháza— Kótaj 1-3, Kárpát-Hús Volán—Napkor 3-0. Erimpex csoport: Balkány—Jánkmajtis 2-2, Vaja— Nyírbéltek 4-2, Encsencs—Tiszamenti SE 0-0. A kisvárdai városkörzeti bajnokság eredményei: Gégény—Fényeslitke 2-0, Mándok—Pátroha 3-1, Tiszaszentmárton—Zsurk 2-2, Tiszabezdéd—Gyulaháza 1- 4, Nyírtass—Tiszakanyár 2-1, Újdombrád—Kékese 2- 1, Petneháza—Mezőladány 0-0, Pap—Jéke 1-2. A bajnokság állása: 1. Jéke 16 11 3 2 46-12 36 2. Nyírtass 16 11 3 2 36-14 36 3. Mándok 16 10 3 3 38-16 33 4. T.sztmárton 16 7 5 4 34-23 26 5. Mezőladány 16 7 5 4 32-31 26 6. Újdombrád 16 7 3 6 26-25 24 7. Gyulaháza 16 7 2 7 45-40 23 8. Pátroha 15 6 3 6 26-38 21 9. Pap 16 6 2 8 33-34 20 10. Gégény 16 5 4 7 27-25 19 11. Petneháza 16 5 3 8 20-31 18 12. Zsurk 16 4 4 8 18-26 16 13. Tiszakanyár 16 4 4 8 30-39 16 14. Fényeslitke 15 4 4 7 16-27 16 15. Tiszabezdéd 16 4 3 9 23-47 15 16. Kékese 16 3 1 12 19-41 10 Ifjúságiak: Gégény—Fényeslitke 2-0, Mándok— Pátroha 2-0, Tiszaszentmárton—Zsurk 3-4, Tisza­bezdéd—Gyulaháza 1-4, Nyírtass—Tiszakanyár 4-0, Újdombrád—Kékese 1-0, Petneháza—Mezőladány 1- 3, Pap—Jéke 1-1. Az ellenőr másképp látta... Nem kis felzúdulást váltott ki játékvezetői körökben a Vere­ség nyolc perc alatt című írásunk. Szerdai számunkban a Kisléta—Csenger megyei első osztályú derbi utózengéjeként Juhász Zsoltot, a vendégegyüttes játékosát szólaltattuk meg. Ő elhárította azt a vádat, mely szerint társai kíméletlenül fut­balloztak. Ugyanerről másképp vélekedik Ambrus László, a JB elnö­ke... Koncz Tibor (Új Kelet) — A hiteles tájékoztatás ér­dekében kívánok reagálni és a valós tényeket közölni a márci­us 17-ei Kisléta—Csenger mér­kőzéssel kapcsolatban. Ennek a kilencven percnek hivatalos játékvezető ellenőre voltam. A csengeri sportkör intézője, Barcsai István már az ifjúsági meccs alatt kifogásolta az elmúlt heti, Demecser elleni találkozó játékvezetőjének működését. Erről se pro, se kontra nem nyi- latkozhatom, mert az ominózus összecsapást nem láttam. Ez a vita rányomta bélyegét a kislétai mérkőzésre. Csodálkozom, hogy Juhász Zsolt csengeri labdarúgó „be­lülről” véleményezi inkorrekt módon a játékvezető tevékeny­ségét! A 17. percben megadott büntető — amelytől körülbelül húsz méterre álltam — teljesen jogos volt: nem azonos test­helyzetben, vállal kilökték a labda alól a létai csatárt. Durva játékról néhány csengeri játé­kos „gondoskodott”, ennek következménye volt az újabb tizenegyes. A második félidő­ben előttem játszódtak le azok az események, amelyeket az újságnak nyilatkozó játékos megemlített. Igaz, hogy a ven­dégcsapatnak szerencséje sem volt, többet támadott, de az ak­ciók nem végződtek góllal. Két alkalommal is indoko­latlanul dobta fel magát a csengeri csatár a büntető- területen belül, amiért termé­szetesen nem járt tizenegyes. Továbbá a létai pálya állapo­tára sem lehetett panasz — még csak sár sem borította. A páros kiállítást ugyancsak kor­rekt ítéletnek tartom, hisz a játékvezető három méterre állt az esettől. A csengeri Székely és a kislétai Rézműves Géza egymást ütötte... Végezetül annyit: Resán Ti­bor játékvezető a legszigorúbb ellenőri nyomtatványon (ebből a papírosból kettő is „forga­lomban" van — a szerk.) — amelyet eddig az NB I-ben, valamint az NB II-ben használ­tak — 7,2 (jó) osztályzatod ka­pott. Ennél jobb kalkulust ér­demelt volna, ha a 82. percben kiállítja a hátulról, páros lábbal ellenfelébe belerúgó csengeri játékost! A tisztánlátás okán „mindössze” ennyit szerettem volna elmondani...