Új Kelet, 1996. március (3. évfolyam, 52-76. szám9

1996-03-04 / 54. szám

Sport 14 1996. március 4., hétfő UJ KELET Kézilabda Magyar Kupa Könnyű séta a nyolc közé Fullajtár András (Új Kelet) KISVARDAI SE—DERECSKE 25—17 (13-8) Kisvárda, 60U néző. V.: Sziklai, Tóth. KSE: Bírta — Kulcsár 4, Nagy H. 4, Agárdi 1, Hollóné 7/5, Farkas, Baunok 5. Csere: Demeter (kapus). Csuk 2/1, Nagy A., Buglyó, Ignatyenkó 2. Edző: Bobán János. Derecske: Pusztainé 1 —Benke 1, Czene 2, Medggyesiné, Tarjáni 9/3, Simics 3, Dobrovorszki 1. Csere: Hadady (ka: pus), Békésiné. Edző: Kesjár András. Kiállítás: 10, illetve 4 perc. Kétméteresek: 7/6, illetve 4/3. Ha a bajnokságban nem is annyira, de a kupában kitűnő­en rajtoltak a kisvárdai lányok. A legjobb 16 csapat között in­dultak a küzdelmekbe, és a nyolc közé jutás első körét könnyedén vették, sima két meccsen búcsúztatták a De­recskét. Gyakorlatilag már az első mérkőzésen. Derecskén eldőlt Kézilabda NB I a továbbjutás kérdése, már ott 12 gólos előnyre tettek szert. A visszavágó már csak formaság volt. Ennek ellenére élénk érdek­lődés kísérte Kisvárdán a ku­patalálkozót. A vendégek sze­rezték az első találatot, de ha­mar válaszolt a hazai csapat. A Derecske a félidő közepéig tu­dott csak egyenrangú ellenfél maradni (4-2), mert utána hen­gereltek a mieink és a játékrész végére sikerült öt gólos előnyt elérniük. Mindez köszönhető volt a kitűnő védekezésüknek és a gyors ellentámadásoknak, amiben különösen a két szélső, Kulcsár és Baunok jeleskedett. A második félidőre kapust és szélsőket cserélt Bobán edző. Bírta helyett Demeter jött be, míg Buglyó és Nagy Andrea is pályára lépett. Nem tudni, mi­ért, de ebben a félidőben sok­kal álmosabban játszottak a hazaiak. Különösen Tarjánit nem tudták tartani. Ennek ered­ményeként az ellenfél a 34. percre feljött három gólra (13-10). Ezt követően ismét be­leerősítettek a várdaiak, és az 50. percre hat góllal elhúztak, amit a mérkőzés végéig ket­tővel még megtoldottak. A Derecske ezen a mérkőzé­sen sokkal nagyobb ellenállást tanúsított, mint az első össze­csapáson. Lehet, hogy a hazai­ak sem hajtottak annyira, hi­szen behozhatatlan volt az elő­nyük. Végül is jó meccset lát­hatott a közönség, voltak egész kiemelkedő egyéni teljesítmé­nyek is, mint például Demeter, Kulcsár, Baunok vagy Hollóné játéka. A további párosítás sorsolá­sa március 5-én lesz. A Kis­várda ellenfele az FTC, Debre­cen, Vasas, Győr, Dunaferr, il­letve a Szekszárd—Kiskunha­las és a Cerbona—Caola mér­kőzések győzteseiből kerül ki. Bobán János: — Meglepő volt, hogy Derecske most sok­kal jobban játszott. Voltak jó teljesítmények, de nem voltam mindenkivel elégedett. Az erőnlét kezdi elérni a kívánt szintet. A kemény munkát to­vább folytatjuk, és bizakodva várjuk a bajnoki folytatást. // Izzadt a listavezető Fullajtár A. (Új Kelet) PICK SZEGED-KÁRPÁT-HÚS NYÍREGYHÁZI KC 29-22 (16-11) Szeged, 2500 néző. V.: Cserepes, Jancsó. Szeged: Fekete — Avar 4, Bartók 2. Bajusz 2, Mezei 3, Borsodi 9/3, Oszlánszki 1. Csere: Dobos 1, Brajdics 7. Edző: Skaliczki László. NYKC: Lencsés — Belányi 4, Medve 1, Tóvizi 3, Dengi 1, Bécsi 7/1, Szergyuk 3. Csere: Szabó (kapus). Déváid 1, Nezezon, Kun 2. Edző: Uzejrovics Mirzet, Boczák József. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hatalmas érdeklődés kísérte a két csapat összecsapását, bár a helyi sajtó „leírta” a nyírségi csapatot, miszerint csak hazai pályán veszélyesek, és ha el­hagyják a nyíregyházi pályát, akkor megijednek a feladattól. Nos, erre alaposan rácáfoltak Tóviziék, mert kitűnően kezd­tek, és a 20. percig ők irányí­tották a játékot, ami abban nyil­vánult meg, hogy egy-két gól­lal mindig ők vezettek (10-10). A fordulópontot a 21. perc hoz­ta meg, amikor a döntetlen ál­lásnál Szergyuk ziccert hibá­zott, a hazai csapat ekkor vette át először a vezetést, és ez a len­dületük a félidő végéig tartott. A második félidőt ismét jól kezdték a vendégek. Zsinórban két gólt lőttek, azonban a Sze­ged felszívta magát, és a közön­ség hatalmas buzdítása mellett, nagy iramot diktáltak, ami azt eredményezte, hogy volt idő­szak, amikor már kilenc góllal is vezettek. Ennek ellenére a lelkesen küzdő nyíregyházi csapat nem adta fel. Az 53. percre négy gólra csökkentet­ték hátrányukat (25-21). A hát­ralévő idő is hallatlan küzdel­met hozott, és a Szeged még néhány góllal növelni tudta elő­nyét. Mindenképpen dicséret illeti a szabolcsi csapatot azért, hogy egy percig sem adták fel a lis­tavezető elleni küzdelmet, ha a második félidőben nincs egy tizenkét perces rövidzárlatuk, akkor az eredmény szorosabb lehetett volna. A válogatottak­kal tűzdelt Szegednek alaposan meg kellett küzdenie az újabb hazai sikerért. A vendégeknél minden játékos dicséretet érde­mel, de a végjátékban nyújtott kiemelkedő teljesítményért kü­lön is dicséret illeti Bécsit, Tó­vizit és Belányit. Boczák József: — Nagyon lelkesen és időnként jól játszott a csapat, sőt, az első félidő na­gyobbik felében mi irányítottuk a játékot, ami alaposan meglep­te a hazaiakat és szép számú közönségüket is. A látottak alapján a hétgólos különbség túlzott, de megérdemelt szege­di győzelem született. Kézilabda NB I Tiszavasvári tarolt F. András (Új Kelet) Mindhárom NB I B-s kézi­labdacsapatunk hazai pályán kezdte a tavaszi szezont. Együtteseink közül kitűnően rajtolt a Kölcsey női és a Tiszavasvári férficsapata, jó játékkal biztosan tartották itt­hon a két bajnoki pontot. Egye­dül a nyírbátoriak startoltak vereséggel, az elmúlt szezon­ban még NB I-es ceglédiek sú­lyos „csapást” mértek rájuk. Kölcsey DSE-NYSI—Ter­ra Vác 28-26 (12-12) Nyíregyháza, 300 néző. V.: Taizs, Nádasdi. Kölcsey: Jónyer—Nagy 6, Kulcsár 2, Nádasi 13/11, Sza­bó 3, Bárány, Pál 4. Csere: Tomasovszki, Untener (kapu­sok), Réti, Hadobás, Laczják. Edző: Habodás István. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Kétméteresek: 11/11, illet­ve 10/7. Két hasonló képességű és felfogású c tpat mérte össze tudását sz mbat délután a Bujtosi Sz adidő Csarnok­ban. Az el: félidő elején ki­egyenlített 5k folyt a pályán, de a 20. per e beleerősítettek a hazaiak, és 10-6-ra sikerült elhúzniuk. Ám az ellenfél ebbe nem nyugodott bele, mert a 27. percre megfordították az ered­ményt, előbb kiegyenlítettek, majd egygólos vezetésre is szert tettek (10-11). Még a Köl- cseyben maradt annyi ambíció, hogy a játékrész végére ki­egyenlítettek. A második félidőben tovább folyt a küzdelem, egyre óvato­sabbak voltak a csapatok, hi­szen a pontszerzés mindkét gár­da számára fontos volt. A 47. percben még egyenlőt mutatott az eredményjelző (20-20). Ez volt a mérkőzés fordulópontja, ezt követően a nyíregyháziak irányították a játékot. Volt idő­szak, hogy 3-4 góllal is vezet­tek, de a kétgólos előnyt mind­végig tartani tudták. Hadobás István: — Nagyon jó csapat ellen egy küzdelmes mérkőzésen nyertünk. Minden játékosom dicséretet érdemel küzdeni akarásáért. Külön di­cséret illeti Nádasi Marlant, aki ezúttal biztosan értékesítette a büntetőket. Tiszavasvári Alkaloida— Püspökladány 28-16 (12-9) Tiszavasvári, 600 néző. V.: Dobrovics, Kerek. ASE: Boczák —= Danes 9, Berényi 7, Török 6/1, Kovács J. 2, Lemák 3, Jankovics 1/1. Csere: Medggyesi (kapus), Vámosi, Kovács A. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 5/3. Az első tíz percben meglepő­en jól tartotta magát a vendég­csapat, ekkor még 4-4 volt az állás, majd fokozatosan elhúz­tak Berényiék, és a 20. percben már 11 -6-ra ők vezettek. A fél­idő második részében több vasváris játékost is kiállítottak a játékvezetők, de az emberhát­rányukat Boczák kitűnő védé­se ellensúlyozta. A ziccerek mellett hétméterest is fogott, így az első félidő végére szo­rosabb lett az eredmény. A szünetben Váczi edző ren­det rakott a fejekben. A dorgá­lásnak meglett az eredménye, mert amellett, hogy tartották az eredményt, a 40. perctől rende­sen ,;állva” hagyták az ellenfe­let, és olyan tíz perc követke­zett, amikor a ladányiak egy gólt sem lőttek, ezzel szemben a vendéglátó csapat elhúzott tíz góllal (50. perc 23-13), sőt, az 55. percben már 26-14-re ve­zettek, ezt az előnyt végig tar­tani is tudták. Igazi közönség­szórakoztató mérkőzést játszott ezen az összecsapáson a hazai csapat. Emellett, különösen a második félidőben, már kicsit előregondolkodtak, és bizo­nyos játékelemeket gyakorol­tak, aminek a következő bajno­ki meccseken vehetik hasz­nát. Nyírbátori KC—Agrokon- takt (Cegléd) 18-32 (6-15) Nyírbátor, 200 néző. V.: Gyurkó, Láda. NYKC: Tóth — Bana 2, Nagy 3, Molnár 2/2, Veres 4, Szőke 5, Siket. Csere: Bene (kapus), Gyenes 1, Kádár K. 1. Edző: Páll István, Gyenes József. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2. A sérült Weibli nélkül kiálló hazai csapat az első percektől arra törekedett, hogy a bajnok­esélyes vendégektől minél ke­vesebb góllal kapjon ki. A mérkőzés folyamán 15 gólt in­dításból kaptak Bajnáék, en­nek oka volt, hogy már a me­zőnyben, vagy a támadásuk során „adták” oda a labdát az ellenfélnek. A vereség ellené­re az alaposan megfiatalított csapat játékosai dicséretesen küzdöttek, de a Cegléd ellen ez­úttal csak ennyire futotta az ere­jükből. Röplabda NB I Rájátszás, férfiak Banánhéjon csúszott el az NYVSC Révay Zoltán (Új Kelet) LRI MALÉV SC—NYÍREGYHÁZI VSC 3-2 (8,10, -14, -6,14) Budapest, 100 néző. V.: Hurát, Mocsnyik. LRI Malév SC: Markovics, Apró, Szilipovics, Győri, Herczeg, Börcsök. Edző: Dévényi László. Nyíregyházi VSC: Gebhardt, Pál, Pampuch, Drotár, Hor­váth L„ Korcza. Csere: Zádor, Batai, Zajách, Zsukov. Edző: Balázs Ist­ván. 1. játszma: A Malév kezdett jobban, és 4-1-re elhúzott. Ekkor azon­ban a nyíregyháziak „feltá­madtak”, és átvették a kezde­ményezést (4-5). A szett kö­zepén újabb fordulatként ma­gukhoz tértek a fővárosiak (12-6). Elsősorban Börcsök játszott jól ebben az időszak­ban a hazaiak közül. A játsz­ma hajrájában még három pontot ütöttek a nyíregyházi­ak, de nem tudták megakadá­lyozni a hazaiak biztos szett­győzelmét. 2. játszma: Balázs edző kicsit alakított csapatán, Batai került bt Hor­váth helyére. Nyilván center­poszton próbált erősíteni. A második játékrészben 4-4-ig fej fej mellett haladtak a csa­patok. Ekkor azonban ismét hazai percek következtek, és a Malév 9-4-re elhúzott. Ezu­tán Batai nyitásai következtek, mire a vendégek 10-7-re fel­jöttek, aztán szervacsere után még újabb három pontot értek el, de a hajrában ismét a feri­hegyiek játszottak jobban, és ezt a szettet is megnyerték. 3. játszma: A 3. játszmában újra átszer­vezte csapatát Balázs István edző, s a centerposzton most már Batai és Zádor került a pá­lyára. Úgy látszott, hogy nem segít a szabolcsiakon a változ­tatás, mert a repülőtériek már 11-4-re is vezettek. Még idő­ben újítani tudott a látogató együttes. Ismét Batai nyitásai következtek, a hálónál Zádor és Korcza nagyon jól sáncolt, 11-4-ről megfordították a játszma állását (11-12). A vég­hajrában is tartották a maguk által diktált iramot, s sikerült a szépítés. 4. játszma: Ebben a- szettbén a hazaiak sokkal gyengébben játszottak. Elsősorban a nyíregyháziak sáncai voltak rendre jók, de le­ütésekből is számtalan pontot szereztek Bataiék — simán megnyerték ezt a játékot. Eb­ben a szakaszban különösen Zádor volt eredményes a há­lónál. 5. játszma: Time Break-Den — nagyon izgalmasan alkuit a játék. A csapatok végig fej-fej mellett haladtak. Tíz-tízig a nyíregy­háziaknál volt egy-egy pont előny, ekkor azonban a hazai­ak vették át a vezetést. A nyír­egyházi játékosok minden ere­jüket összeszedték. Egyenlí­tettek, majd megugrottak el­lenfelüktől (11-13). Újra ha­zai percek következtek, és 14- 13-nál mérkőzéslabdája volt a Malévnak. Ezt nem tudták ér­tékesíteni, sőt 15-15-nél az NYVSC utolérte vetélytársát. Az utolsó két pontot vitatható bírói ítéletek mellett a Malév csapata érte el! A mérkőzés első szakszóban repülőrajtot vett a ferihegyi gárda, és magabiztosan nyer­te az első két szettet. Az NYVSC ekkor ébredt, és Zá- dorék egyre inkább belemele­gedtek a játékba. Ennek ered­ményeként kiegyenlítettek. Már fáradni látszott a hazai együttes, de rutinos játékosai a döntő játszmában mindent beleadtak, ezzel sikerült ott­hon tartaniuk a két pontot. A vendégcsapatból elsősorban Drotár György játéka dicsér­hető, aki végig nagyon aktív volt. Az utolsó három játszmá­ban az egész csapat nagyon lelkesen küzdött a győze­lemért, bár ez a végén elma­radt. Balázs István: —Csapatom maximálisan küzdött, egy haj­szál híján sikerült a bravúr. Nüanszok döntöttek H r ifi WZ\ jjjK f ' f I ■? H5 Z 1 L