Új Kelet, 1996. március (3. évfolyam, 52-76. szám9

1996-03-16 / 64. szám

UJ KELET Sport 1996. március 16., szombat 7 Röplabda mmi Kézilabda NB I Egy félidőnyi nyíregyházi fölény „Extra” csata előtt Munkatársunktól Az NYVSC férfi röplabda- sapata a rájátszás küzdelem- orozatában igen fontos mérkő- és elé néz. Ma délután 17.00 rától annak a kecskeméti gyüttesnek az otthonában pró- ál helytállni, amely az idei sze- onban az extra ligában szere- elt, és a rájátszás során szeret- é kiharcolni a további extra gás tagságot is. A nyíregyhá- iak szintén a felsőbb osztály ele kacsingatnak, így a mai árharcban óriási csata várha­5. A rájátszás eddigi három térkőzése alapján a „hírős” sapat jobban áll, hiszen mind- árom meccsen 3-0 arányú yőzelmet szerzett, s vezeti a atcsapatos tabellát. A sza- olcsiak mérlege két győzelem, gy vereség, amivel a kecske- létiek után a második helyet oglalják el. — Van-e valami információ z ellenfél játékstílusáról, illet- e erejéről? — Maga az a tény, hogy az lapszakaszban nem az NB I- en játszottak, hanem az extra gában, már önmagában is so- at mond. Nem beszélve a rá- ítszásban eddig nyújtott telje- ítményükről , hiszen még játsz­iét sem vesztettek — fejteget- 3 Balázs István vezetőedző. — t mi feladatunk az lenne, hogy lögöttük, a második helyen zintén felsőbb osztályba kémi­ánk. Valóban fontos mérkőzés ;sz a szombati, de úgy hiszem, ogy nem mindent eldöntő. Ha yerni tudnánk, akkor óriásit Spnénk előre, ha viszont vesz- ;sen hagyjuk el a kecskeméti ályát, akkor sincs tragédia, mert az az alapelv, hogy min­den hazai mérkőzést hozni kell, illetve két-három idegenbeli meccsen pedig győzelmet sze­rezni. A mostani meccsen egy ki­csit a mi malmunkra hajtja a vi­zet az a tény, hogy a kecske­métiek előkészítő játékosa va­lószínűleg sérült, hiszen eddig még nem került pályára. Van egy videofelvételünk a kecskemétiekről — bár ezen a felvételen még komplett csa­pattal játszanak —, és az alap­ján a fiúkkal együtt kielemez­tük a Bács-Kiskun megyeiek játékát. — A nyíregyházi csapaton valamilyen speciális taktikai változtatást eszközöl erre a mérkőzésre? — Annyi lesz a módosítás, hogy a felállásunkban (itt nem a kezdő hatos összetételére gondolok) Pál kap egy speciá­lis feladatot — a vele szemben játszó orosz centert kellene semlegesítenie —, valamint a hátsó sorból való támadását ki­védekezni. Nagyon fontos do­log, hogy ezt az orosz játékost milyen szinten tudjuk kikap­csolni a játékból. Erzsébet Sorozo f és Étterem ■IMagyaros ételekkel, Hl Mhelyi specialitásokkal, M ■ különleges halételekkel ■ ■M várjuk Önöketl HM Rendezvények, esküvők, üzleti vacsorák, fogadások színvonalas lebonyolítását vállaljuk. Nyitva minden nap 7—02 óráig Nyíregyháza-Sóstófürdő, Btaha L. stny 37. Telefon: (42) 479-700 Kosárlabda NB I Oktattak a Kovács-fiúk TFSE—Nyíregyházi TK- sobau 59-90 (36-45) Budapest, 100 néző. V.: ’arádi I. P., Parádi II. P. TFSE: Puskás 17, Patkós 11, lalogh 11, Bitvai 2, Czine 3. lse re: Bodon 5/3, Neszmélyi , Velenczei 2, Szántó. Edző: Lánky Mátyás. Nyíregyházi TK-Isobau: lutás 13/6, Oroszvári 17/6, hirian 28/9, Jankovics 7/3, ímézics 15. Csere: Cservék5/ , Szekeres 3/3, Papp 2, Szmo- inka. Edző: Kovács Tibor. A labdát a hazaiak szerezték íeg, de az első pontot Shirian obta. Mindkét gárda górcső­én küzdött ebben az időszak­án. Hutás a 4. percben rosszul sett, és a kezét fájlalta, ezért éhány percre Cservék váltotta el. A nyíregyháziak nyugod­ik meg hamarabb, Jankovics, hitás (tripla), Oroszvári (min­iszerű betörés) találataira és ankovics triplájára nem érke- ett válasz az egyetemistáktól 9-17). A mérkőzés sorsa ekkor lég nem dőlt el, amit bizonyí- 3tt a pályán és a pálya szélén uralkodó feszült hangulat. A meccs során mindkét edzőt egy-egy alkalommal technikai hibával büntették. A második játékrészben az első pontot még az egyetemis­ta Puskás szerezte, de utána a főiskolások percei következtek. Gyors indításokból, illetve tá­voli dobásokból szereztek pon­tokat. Ha a letámadás nem si­került a vendégeknek, akkor volt türelmük a figurális játék­ra is. Ennek lett eredménye a húszpontos előny. így a 30. percre eldőlt a meccs sorsa. A főiskolás gárda a második fél­időben bemutató foglalkozást tartott az egyetemistáknak. El­sősorban Shirian és Oroszvári „oktatta” a vendéglátókat. De a lelkes játékért az egész csa­pat dicsérhető. Az viszont ne­hezen magyarázható, hogy egy ilyen játékra is képes gárda miért a kiesés ellen küzd. Kovács Tibor: — Az egész mérkőzésen nagyon koncent­ráltak a játékosaim, és a máso­dik félidő közepére felőrölték a hazaiak ellenállását. Ismét lesz Garai Kupa A kerékpársport szerelmesei lár megszokták, hogy május magasságában” nyeregbe pat- inhatnak, és összemérhetik rejüket a többi „kollégával”, iszen immáron öt éve minden vben megrendezésre kerül a íarai Kupa kerékpáros emlék- erseny Garai Zoltán egykori kerékpárversenyző emlékére. Az idén már hatodik alka­lommal rendezik meg e viadalt, melynek első „beharangozóját” csütörtökön 11.00 órától tartot­ta a szervező Garai család. Az 1996-os viadalt május 4-5-én bonyolítják le, a már szokásos rendszerben. Fullajtár Új Kelet Hatalmas érdeklődés kísérte a találkozót. A több mint kéte­zer néző újra a régi hangulatot varázsolta vissza a bujtosi sportcsarnokba. A vendégek kezdték a játékot, de az első támadásukat elpuskázták. Ugyanígy tettek a mieink is. A 4. percben aztán Pásztor kö­nyörtelen volt, és megszerezte a vezetést. Ennek nem sokáig örülhettek a veszprémiek, mert a 7. percben már a mieink ve­zettek 2-1 -re Be lányi góljaival. Egy perccel később egyenlített a Fotex, de ezt követően cso­dálatos dolgok történtek a pá­lyán. A nyíregyháziak mindent beleadtak, és leiskolázták az ellenfelet. All. percben már hárommal mi vezettünk (5-2). Aztán a félidő 25. percéig tar­tani tudták a két-háromgólos előnyt, de ezt követően Medve büntetőt hibázott. Ez megza­varta az eddigi gördülékeny já­tékot, és ahelyett, hogy ismét hárommal vezettek volna, a bajnok szépen elkezdte törlesz­teni hátrányát. Ez annyira sike­rült nekik, hogy a félidő végére kieevenlítettek. A második félidőre már egy teljesen más Veszprém és Nyíregyháza jött ki a pályára. A 31. percben a dunántúliak átvették a vezetést. Szegyukék még a 36. percig követni tud­ták őket (12-12), de ezután Csoknyaiék fokozatosan el­húztak. A vendéglátók min­dent elkövettek, hogy szoros legyen a vége, de a nagyobb tudás előtt kénytelenek voltak fejet hajtani. Két ellentétes félidőt látha­tott a szép számú publikum. A betegség miatt Bécsit nél­külöző hazaiak kitűnően tar­tották magukat az első félidő­ben, és alaposan ráijesztettek a mérsékeltebb teljesítményt nyújtó nagynevű vendégekre. A második félidőben fokozato­san elfogyott az erő, amit a Fo­tex könyörtelenül kihasznált, és biztosan kasszírozta be a két pontot. Uzejrovics Mirzet: — Az első félidő teljesítményéért gra­tulálok a csapatnak. Jó jel, hogy mindig tovább-tovább bírják az iramot... Kocsis Pál: — Egy nagyon lelkesen játszó Nyíregyházát sikerült legyőznünk. Meglepett bennünket a nyitott védekezé­sük, amit nagyon jól csináltak. A második félidőre azonban felébredtünk. A jobb erőnlé­tünknek is köszönhetjük a győ­zelmünket... KÁRPÁT-HÚS NYÍREGYHÁZI KC— FOTEX VSE 21-26 (10-10) Nyíregyháza, 2200 néző. V.: Ambrus, Hummel. NYKC: Szabó — Szergyuk 4, Tóvizi 1, Dengi, Varga 1, Medve 2, Belányi 10/5. Csere: Lencsés (kapus), Kun, Déváid, Nezezon, Hellinger 3. Edző: Uzejrovics Mirzet, Boczák József. Fotex: Szatmári —- Török 4/2, Gulyás 4, Sótonyi 3, Zsig- mond 5, Csoknyai 3, Pásztor 5/1. Csere: S vaj len (kapus), Barbasinszkij 2, Gyurka, Timár. Edző: Kocsis Pál. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3. Rövidzárlattal nem megy KISVÁRDAI SE—DUNAFERR 26-33 (12-16) Kisvárda, 1000 néző. V.: Géczi, Páll. KSE: Demeter — Kulcsár 3, Nagy H. 8/3, Hollóné 2/2, Agárdi 6, Farkas 1, Baunok. Csere: Bírta (kapus), Ignatyenko 2, Nagy A. 2, Buglyó 1, Csuk 1/1. Edző: Bobán János. Dunaferr: Hamelikova — Pálfi, Németh 7, Deli, Kocsis 10, Mátyás 5, Sávolt 3. Csere: Meksz (kapus), Radulovics 6/ 1, Felling 1, Kévés, Balogh 1. Edző: Páncél Barnabás. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 1/1. A telt ház előtt a vendégek kezdték a játékot, és Sávolt jó­voltából két gyors góllal elhúz­tak. A kisvárdaiak erre gyorsan felébredtek, és kiegyenlítettebb lett a játék, mindkét oldalon felváltva estek a gólok, így a 17. percben még 9-9 volt az ál­lás. Majd a 20. percben kettős emberelőnybe kerültek a hazai­ak, de igazából nem tudták ki­használni a kapott előnyt, mind­össze csak egy gólt tudtak lőni. (19. perc: 10-10.) Azt lehetett hinni, hogy a félidőben végig ilyen szorosan alakul az ered­mény, ám erre alaposan rácáfol­tak a kisvárdaiak, mert a 20. perctől rövidzárlat állt be a csapatnál, amit az ellenfél ki­használt, és zsinórban öt gólt lőttek, míg a mieink egyszer sem találtak a dunaújvárosi kapuba. A félidő hajrájában Agárdi és Nagy Heni szépített valamit az eredményen. A második félidő is gyors Dunaferr-gólokkal kezdődött. Kocsis kétszer egymás után betalált Bírta kapujába. A várdaiak küzdöttek, de ismét olyan öt perc következett, amikor leállt a hazai „gépe­zet”, ezt ismét kihasználták a rutinosabb vendégek, és egy­más után újabb hat gólt lőttek, így a 40. percre 14-24-re ala­kult az eredmény. Sőt, a tíz­gólos előnyüket a 43. percre már 12-re növelték. Kataszt­rofális vereség volt kilátásban, amikor valamelyest fölrázta magát a vendéglátó csapat, és fokozatosan törlesztették a hát­rányukat. (56. perc: 23-30.) Ezt követően ismét felváltva estek a gólok, és a hétgólos különb­ség meg is maradt a találkozó végéig. A kisvárdai csapatnak a hé­ten ez már a második erőpró­bája volt, hiszen szerdán a Győr ellen játszottak kupameccset, ami láthatóan sok erőt vett ki a csapatból. Az élbolyhoz tarto­zó dunántúli gárda ellen nem volt pontszerzési lehetősége a szabolcsi csapatnak, de lehetett volna sokkal szorosabb is az eredmény, ha a többször ismét­lődő — érthetetlen — rövidzár­latok nem következnek be. Labdarúgó Suller Só megyei I. osztály Bejött a papírforma Kézilabda NB IB Mindenki otthon Tudósítónktól Tiszalök—Nyíregyházi Hardware 2-0 (0-0) Tiszalök, 400 néző V.: Fodor S. Tiszalök: Balázs — Bóz, Márton, Kovács G., Kurucz (Feczkó), Rékasi, Szurkos, Gáli (Gombás), Kovács I., Péntek (Marozs), Juhász (Pente). Ed­ző: Gáli Sándor. Hardware: Balogh Cs. — Dankó, Virág, Minya, Kiss, Főfai (Szóráth), Kulcsár, Lővei, Mihályfalvi, Barkóczi (Baksza), Molnár. Edző: Szilvási István. Gólszerző: Pente, Kovács I. ­Kiállítva: Virág (Hardware) a 65. percben. A péntekre előrehozott mér­kőzést biztosan nyerte Tiszalök. A hazai csapatnak ez volt a vá­lasza Szilvási István edző csütör­töki nyilatkozatára. Jók: Márton (a mezőny leg­jobbja), Bóz, Kovács I., ill. Balogh Cs., Kiss, Mihályfalvi. Fullajtár András (Új Kelet) A kézilabda második vona­lában mindhárom csapatunk hazai pályán próbálkozik a pontszerzéssel. Erre a köl- cseys lányoknál és a tisza- vasvári fiúknál minden esély megvan, de a nyírbátoriak csak a tisztes helytállásban bízhatnak, ugyanis a listave­zetőt látják vendégül. Kölcsey DSE NYSI—Já­noshalma Bujtosi Szabadidő Csarnok, szombat 16.30. V.: Taizs, Nádasdi. Ősszel egy góllal kaptak ki a nyíregyháziak Jánoshalmán, így van miért visszavágniuk a jelenleg hatodik helyezett ven­dégeknek. Tiszavasvári Alkaloida— Gyömrő Tiszavasvári, szombat 16.30. V.: Gyúró, Láda. Hatalmas csatában a vasvári legénység is egy góllal maradt alul ősszel a gyömrőiekkel szemben. Vasváriban is készül­nek a revansra. Csak hazai győzelem az elfogadható ered­mény. Nyírbátor—Békés Nyírbátor, szombat 17.00 óra. V.: Pesti, Nádasdi. Az egyre jobban játékba len­dülő, megfiatalított hazai csa­pat mindent elkövet, hogy tisz­tes eredmény szülessen a baj­nokjelölt ellen. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉS Vasárnap: Kisvárda—Dinamo Kijev II. 15.00 óra.