Új Kelet, 1996. március (3. évfolyam, 52-76. szám9

1996-03-12 / 61. szám

1996. március 12., kedd Sport 10 Óriási Papp-Ker-bravúr a kézigálán UJ KELET Röplabda Dupláztak a magyarok Papp László átadja a kupát Fotók: Szamosi Szamosi István (Új Kelet) A március 9-én és 10-én Mátészalkán megrendezett Papp-Ker Kupa női ifjúsági Eb előkészületi kézilabdagálán kettős magyar siker született. Az első helyet Magyarország ifjúsági válogatottja szerezte meg három győzelemmel. Óri­ási meglepetésre két győzelmé­vel a második helyen végzett a Papp-Ker SE gárdája, amelye­ket a korábbi szálkái játékos, Demeter Bori — a Kisvárda NB I-es kapuvédője — vendég­ként erősített. A nyitómérkőzést a Papp- Ker SE és Ausztria ifjúsági vá­logatottja vívta. Már az első percektől kezdve csak ámulhat- tunk: a mieink egyáltalán nem voltak megilletődve, így rögtön a vezetést is megszerezték, amit aztán ki sem engedtek a kezük­ből a meccs során. Olykor szemfüles, máskor látványos gólokkal szórakoztatták a lá­nyok a lelkes szurkolótábort, s a legjobb teljesítményt Csaj- Icovits Kriszti nyújtotta, aki egy­más után három parádés akció­gólt is lőtt. Megszületett tehát a nagy meglepetés: a Papp-Ker 12-10-es félidő után 20-19-re legyőzte az osztrákokat! Örömmámorban úszott a szálkái sportcsarnok, s igazi kupahangulatban kezdődhetett a Magyarország—Franciaor­szág összecsapás. Az első fél­idő 13-12-es magyar vezetés­sel ért véget. A második játék­részben mintha magasabb se­bességbe kapcsoltak volna lá­nyaink, hat gólra növelték az előnyüket. A találkozó nagy eseménye volt, hogy bemutat­kozási lehetőséget kapott az if­júsági válogatottban Répánszky Zita, a Papp-Ker üdvöskéje, a mátészalkai Esze Tamás Gim­názium tanulója. Végül a Fran­ciaország elleni mérkőzést vá­logatottunk biztosan nyerte 25- 18 arányban. A harmadik mérkőzést ismét ifjúsági válogatottunk játszot­ta, ezúttal Ausztria volt az el­lenfél. A vezetést az osztrákok szerezték meg, majd felváltva estek a találatok, de mindkét csapat kissé kapkodva játszott. A 10. percben vettük át a veze­tést, ami megnyugtatta a mie­inket, mindemellett Bartek Pi­roska remekelt a kapunkban! Tizenegy-nyolcas magyar ve­zetéssel fordultak a csapatok, s a második játékrész is ideges hangulatban folytatódott. A végeredmény 23- 19-es magyar győzelem lett. Már este fél nyolc volt, ami­kor a bírók jelt adtak a Papp- Ker SE—Franciaország össze­csapás megkezdésére, a ha le­het, talán még többen voltak a lelátókon, mint eddig: minden­ki egy újabb csodára várt... A Papp-Ker szerezte meg a vezetést. Hatalmas iramot dik­tált mindkét csapat, remek küz­delmet láthatott a közönség, s így a félidőben 15-15-ös állást mutatott az eredményjelző. A második játékrész is szoros küzdelmet hozott, egy—két góllal mindig a Papp-Ker ve­zetett, amihez szükség volt a hazai kapusok remek teljesít­ményére. A franciák nem ad­ták könynyen, végül nagy csa­tában 33-31-re nyert a Papp- Ker SE gárdája. A kupa küzdelemsorozata vasárnap délelőtt folytatódott a 3—4. helyet eldöntő Auszt­ria—Franciaország összecsa­pással. A franciák 17-16 arány­ban megnyerték a találkozót. Ezután következett a magyar döntő. A magyar ifjúsági válo­gatott szerezte meg a vezetést, de a Papp-Ker SE kiegyenlített, aztán Simái jóvoltából 2-1 lett az állás. A kapuban Demeter Bori remekelt: két hetest is há­rított a közönség nagy ováció­ja közepette. A csapatok 11-7- es állásnál tértek pihenőre. A második félidő első három gól­ját a hazai csapat dobta, így 11- 10-re módosult az eredmény, élesedett tehát a szoros küzde­lem. Zúgott a vastaps és a „szép volt, lányok” akkor is, amikor 23-18-as állásnál a játékveze­tők lefújták a találkozót. — A csapat életében a mos­tani 2. hely az eddigi legna­gyobb sportsiker — mondta Fekete Miklós, a Papp-Ker SE edzője a torna után. — Vala­mennyi játékosom maximális teljesítményt nyújtott, külön nem is emelnék ki senkit, di­cséret illeti az egész együttest. Óriási küzdelemben győztük le előbb az osztrák, majd a fran­cia ifjúsági válogatottat, ami biztató jel a hamarosan kezdő­dő bajnokság előtt. Az idei baj­nokságban a minél jobb hely megszerzése a cél, jövőre a fel­jutás! Papp László, a Papp-Ker Kft. tulajdonosa, a torna rendezője nagy megelégedéssel nyugtáz­ta csapata remek szereplését. Mint mondta, hasznos volt a tornát megrendezni, így jövőre ismét szeretne a Papp-Ker Kft. házigazdája lenni egy hasonló rangos nemzetközi sportren­dezvénynek. Papp-Ker-öröm Hétvégi eredmények Kosárlabda A hét végén Szolnokon ren­dezték az Országos Kadett Kupa egyik középdöntőjét. A nyíregyházi színeket az NYSI korosztályos gárdája képvisel­te. A csapat esélyesként érke­zett a helyszínre, hiszen tavaly országos bajnokságot és diák­olimpiát is nyert a Vajda Lász­ló edző irányította együttes. Ezúttal is sikeresen vették az akadályt a fiatal kosarasok: ve­retlenül jutottak az országos döntőbe. A torna csapatába Ványi, Zácói és Boczkó is bekerült. Eredmények: NYSI—Kar­cag 103-50 (54-25), NYSI— Baja 81-73 (43-46), NYSI— Szolnok 74-71 (30-40, 65-65). Tenisz Két versenyt rendezett az NYVSC teniszszakosztálya a hétvégén. A II. osztályú férfi­ak a csarnokban, a gyerekek a sátorban küztjöttek a győ­zelemért. Eredmények: II. osztályú fér­fiak: 1. Horváth Gábor (NYVSC), 2. Káplán Krisztián (1. NYTC), 3. Tajta Ákos és Tamás János (NYVSC). A döntő eredménye: 6-2, 6-1. Fiúk, 12 éves korosztály: 1. Csutár Kornél (Szolnok), 2. Tatár Borisz (Tatár TC Debre­cen), 3. Bellér Gábor és Dregell István (mindkettő Tatár TC). A döntő eredménye: 8-2. Fiúk, 10 éves korosztály: 1. Németh Csaba (Szolnok), 2. Bellér Gábor (Tatár TC), 3. Pótor Zsolt és Bogár Gábor (mindkettő NYVSC). A döntő eredménye: 8-7. Lányok, 12 évesek: 1. Halász Klaudia (Mátészalka), 2. Var­ga Beáta (Tatár TC) 3. Tóth Éva és Zubor Zsófia (NYVSC). A döntő eredménye: 8-2 Egyre jobb a csapat Révay Zoltán (Új Kelet) Erzsébet Sorozo r és Étterem ■Magyaros ételekkel, ■ ■ helyi specialitásokkal,! I különleges halételekkel I ■■■várjuk Önöketl ■■ Rendezvények, esküvők, üzleti vacsorák, fogadások színvonalas lebonyolítását vállaljuk. Nyitva minden nap 7—02 óráig Nyíregyháza-Sóstófürdő, Blaha L. stny 37. Telefon: (42) 479-700 tartom a legfontosabbnak. Pél­dául mezőnyben is javult a tel­jesítményünk. — A két hétvégi meccs után hogyan értékeled az egyéni tel­jesítményeket? — Az élre Korcza, Drotár és Pampuch neve kívánkozik. Korcza a legfontosabb pontok­nál sem hibázott, Pampuch vé­gig jól teljesített, Drotár eseté­ben volt egy kisebb megingás a MAFC ellen. Akkor nyitás­fogadásokat hibázott el. Min­denképpen hozzátenném, hogy a többiek is alig maradtak el az eddig említettektől, ők is jó osz­tályzatot érdemelnek. Nagyon fontosnak tartom, hogy — kü­lönösen a nehezebb pillanatok­ban — a csapat összteljesít­ménye dicsérhető volt. — Ősszel többször hiányol­tuk, hogy nem alakult még ki igazi csapat. Úgy tűnik, mos­tanra ebben is előrelépés tör­tént. — A tét is sokszorozza az erőnket, a játékosok is tudják, mennyire fontos a siker. Úgy látszik, kellett az elmúlt fél év ahhoz, hogy a csapat a pályán és azon kívül is közösséggé for­málódjon. A munka, amit elvé­geztünk az edzéseken, meg fogja hozni az eredményét. — Az első körből még két meccs van hátra; eddig mind­két ellenfél az extra ligában sze­repelt. Mit vársz a következő két fordulótól? — Most optimista vagyok. Kecskeméten is van esélyünk a sikerre, de mindenképpen játszmát, játszmákat kell nyer­nünk. Akkor sincs még baj, ha ott kikapunk, idehaza viszont bizonyítani kell a Zalaegerszeg ellen. Csak azt kívánhatom, hogy olyan gárda lépjen pályá­ra mindkétszer, mint amilyen a hétvégén játszott. A rájátszás állása a harmadik mérkőzés után: 1. Kecskemét 3 3 9-0 2. NYVSC 3 2 1 8-3 3. Szolnok 3 2 1 6-7 4. Zalaegerszeg 3 1 2 5-7 5. Malév 3 1 2 5-8 6. MAFC 3­3 1-9 A Nyíregyházi VSC férfi röplabdásai túl vannak a ráját­szás harmadik fordulóján, az első idegenbeli találko­zón ugyan vereséget szenvedtek a Malévtól, de a hét végén mindkét találkozójukat biztosan megnyerték (a MAFC ellen idegenben, a Szolnok ellen a bujtosiban di­adalmaskodtak), mindkétszer 3-0 arányban. A rájátszás hat csapata közül a második helyen állnak, a kecske­métiek előzik meg őket. A hétvégén egyébként Kecske­méten lépnek pályára Pálék, majd utána egy héttel a zalaegerszegieket fogadják. Ha a nyíregyházi csapat tartja formáját, komoly esélye van az extra ligába jutás­ra. A hétvégi mérkőzésekről Balázs Istvánt, a csapat edzőjét kérdeztük. — A gárda a szombat dél­előtti budapesti, a MAFC elle­ni mérkőzés után vasárnap ha­zai pályán a Szolnok ellen nyert simán. Mi a véleményed a sikerekről? — A vasárnapi nagyon fon­tos mérkőzés volt. Mivel pén­teken a Szolnok hazai pályán legyőzte a Malév együttesét, kicsit tartottam a meccstől. A csapat rácáfolt a véleményem­re. Az alig több mint egyórás találkozón, a második játékban bekövetkezett kisebb bizonyta­lanságot kivéve, a játék minden elemében felülmúltuk a szolno­kiakat. A második játszma vé­gén, a kisebb bizonytalankodá­sok után, példaértékű volt a já­tékosok küzdőszelleme. Volt bennünk tartás és megfelelő akarat, hogy megfordítsák az állást az ellenfél játszmalabdá­ja után. Ez a teljesítmény biza­kodással tölt el a továbbiakat illetően. — Vasárnap délután nagyon sok pontot a nyitás után kö­vetkező szolnoki támadások si­keres sáncolásával szerzett a csapat. Ebben a játékelemben már tartósnak bizonyul a javu­lás. —Akárcsak korábban, vasár­nap is nagyon jól teljesített a sáncmunkában Drotár Gyuri, de mondhatnám a többieket is. Kiemelném Pál Lacit, aki ko­rábban középen nem volt túl sikeres a védekezésben, most képtelen volt mellette elütni a szolnoki center. — Ezúttal már a nyitásokkal is többször zavart okozott a hazai gárda az ellenfél sorai­ban. — Igen, de mint mondtam, minden játékelemben jobbnak bizonyultunk, és én ezt a tényt Korcza döntő helyzetekben szerzett pontokat Fotó: Racskó Asztalitenisz Két győzelem NB I, férfiak: Nagykállói Trió DSE—Hé­víz 6-10 Győzelmek: Molnár 2. Péter 2, a Gulyás—Tóth- és a Péter— Molnár-páros. A korábbról elmaradt bajno­ki találkozót még a múlt héten játszották le a nagykállóiak, és meglepetésre vereséget szen­vedtek a hévíziektől. Igaz, az ellenfél a tavaszi szezonban még veretlen. Nagykállói Trió DSE— BVSC II10-3 Győzelmek: Molnár 3, Tóth 3, Gulyás 2, Péter 1 és a Péter— Molnár-páros. A hazaiak vasárnap papírfor­ma-győzelmet arattak a vas­utascsapat ellen. A két pá­rostalálkozó után még döntet­lenre állt a meccs, aztán zsinór­ban hat hazai diadal született. Ekkor két — szerencsés — vendéggyőzelem jött, mind­kettőben szoros (22-20 és 21 - 19) döntő szettben veszítettek a káliói asztaliteniszezők. A következő három meccsen már nem hibáztak Molnárék. Mol­nár és Tóth játékát illeti külön dicséret. NB II, fétfák: Nyírtét-Apagy—Debrece- ni-Biogal 12-6 Győztesek: Hodász 3, Sallai 3, Kovács 3, Csonka 1, vala­mint a Sallai—Csonka- és a Hodász—Kovács-páros. A listavezető hazai gárda még mindig nem találja őszi önmagát, ennek ellenére nem volt kérdéses a győzelem.