Új Kelet, 1996. március (3. évfolyam, 52-76. szám9

1996-03-11 / 60. szám

UJ KELET Vasárnapi események I létvége 1996. március 11., hétfő 13 Kézilabda NB I Bajnok lett a Bottyán SE Vasárnap lejátszották a nyíregyházi városi teremlabdarúgó-bajnokság négyes döntőjét. A tornagyőztes a Bottyán SE gárdája lett. A további eredményekről csütörtöki számunkban olvashatnak Fotó: Racskó Tibor Jubileumi óvodásfoci Hat csapat vett részt a Monbebé Gyermek Foci Klub jubileumi tornáján, amelyet szomba­ton rendeztek meg a Bánki Donát Szakközépiskola tornatermében. Az óvodások mérkőzé­seit izguló szülők népes hada kísérte figyelemmel, s a csöppségek határtalanul lelkes játéka viharos tetszést aratott Fotó: Racskó Fel, fiúk, Atlantáért! Labdarúgás (MTI) ______________ Bő 48 órával a skótok elleni olimpiai selejtező (egyben utánpótlás Eb-negyeddöntő) első mérkőzése előtt egyértel­mű optimizmus tapasztalható a tatai „bázison”. A magyar öt­karikás futball-legénység az ed­dig jól elvégzett munka örömé­vel várja a kedden 17 órakor kezdődő Üllői úti csatát, ame­lyen a lengyel Ryszard Wójcik fújja a sípot. — Nem vitás, főként az táp­lálja bennünk az önbizalmat, hogy a korábbi nyolc selejtező­csatán nehéz helyzetekből is képesek voltunk fordítani — fogalmazott Szunyó Károly kö­zéppályás az MTI érdeklő­désére. — Ha például egy Svájc elleni idegenbeli találkozón a ..pokolból”, 1 -2-ről hoztuk vissza a három pontot a 3-2-es diadallal, akkor most Skócia ellen bebiztosítjuk az atlantai indulási jogot. A vasárnap a viszonylagos nyugalom jegyében telt el. A korábban kisebb sérülésre pa­naszkodó Dombi Tibor (DVSC- Epona) rendben van, ő is arra vár, hogy Dunai Antal szövet­ségi edző hétfő este kezdő csapatot adjon. A debreceniek mokány szélsője amúgy állító­lag „örök pesszimista”, de most társai meggyőzték arról, hogy Skóciától igenis elvehető a há­rom pont a Ferencváros stadi­onjában. — Amilyen csodásán szur­koltak nekünk tavaly Izland el­len, a 3-1-es, utolsó csoport- mérkőzésünkön, valami hason­lóra számítok kedden is. Hírlik, nincs már belépő; ezt jó hallani, hiszen csaknem 20 ezer ember kíván szemtanúja lenni annak, hogy 24 év után ismét ötkarikás döntőbe „repítjük” a magyar futballt — fűzte hozzá még Szanyó, azután ment gyúratni, hiszen a felfrissülés volt a köz­ponti jelszó ezen a napon. Délutánra a videó került elő. Dunai a skótok csapatmozgá­sát elemezte. — Dunai úr! Mire képesek a skótok? — kapta a kérdést a szakember. — Szívós, kitartó együttes — hangzott a válasz. — Fő­ként Jackie McNamara és Si­mon Donnelly képzett futbal­lista; összességében a jobb oldalon képes veszélyes ma­nőverekre Skócia. A Celtic említett alapembereitől okkal lehet tartani. —De hát aligha a félelem jel­lemzi majd csapatát, nemde?! — Elvárásom: az első lépés­ben elérni Atlantát, majd az utánpótlás Eb-n az elődöntőbe kerülni. Az Üllői úton a lehető legsoványabb, 1-0-ás különb­séggel is elégedett lennék. Edinburgh-ban, a visszavágón már a négy közé jutás lenne a cél. De tudja mit? Edinburgh még várjon! Idegenben nem megy Mizse KC—Nyírbátori KC 24-20 (11-9) Lajosjmizse, 150 néző. V.: Simon. Szabó. Nyírbátor: Kenyeres — Bajna 7/2, Gyenes, Molnár 5/2, Veres 5, Tim 1, Nagy 2. Csere: Bene (kapus), Szőke, Angel, Szabó, Simák. Edző: Páll, Gyenes. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 7/4. Fullajtár András (Új Kelet) A nyírbátoriak alaposan meglepték a vendéglátókat, | mert rögtön az első percekben vezetésre tettek szert, sőt, a fél­idő közepén már 7-4 volt az állás. Sajnos azonban ekkor jött egy rövidzárlat a bátoriaknál, hétméterest és ziccereket hibáz­tak. Ezt kihasználták a pánikba esett mizseiek, és kiegyenlítet­tek, sőt, a félidő végére kétgó­los vezetésre is szert tettek. A második félidőre sem csökkent a szabolcsi csapat lel­kesedése, és a 45. percre feljöt­tek 16-15-re. Már úgy nézett ki, hogy ismét átveszik a játék irá­nyítását, ám újra előjöttek az első félidőben tapasztalt hibák. Büntetőzés ziccerek sora ma­radt ki. így az ellenfél végig vezetni tudott 2—-3 góllal. A kényszerű okok miatt to­vább fiatalított nyírbátori csapat nagy lehetőséget szalasztott el ezen az összecsapáson a Mizse ellen, akik hazai pályán min­denkire nagyon veszélyesek. A csapat legjobbja a Nyíregyházá­ról hazament Kenyeres kapus volt, aki számtalan bravúrral hívta fel magára a figyelmet, és még hétméterest is hárított. Petneházi Zsolt szakosztály­Rosszul kezdtek a szabol­csiak, a 8. percben már 5-0 volt az eredmény a hazaiak javára, majd a 20. percben 10-5-öt mutatott az eredményjelző. A félidőt kétgólos hátrányban zár­ta a vendégcsapat, amely a második félidő 7. percére ki­egyenlített (15-15). Ekkor vezető: — Az egyébként jól bí­ráskodójátékvezetők a második félidő közepétől nagyon „vi­gyáztak” a hazaiak 2—3 gólos vezetésére. Ettől függetlenül jobb volt a rutinosabb hazai csa­pat. Biztató volt, hogy fiatal csa­patunk ilyen lelkesedéssel küz­dött. Ez mindenképpen kama­tozni fog a folytatásban. * * * A KB Levin—Kölcsey DSE NYSI női mérkőzés elmaradt, mert az ellenfél „meggondol­ta” magát, és visszalépett a baj­nokságból. Ennek oka, hogy az egyesület anyagilag csődbe ment... azonban hétméteresekkel 19- 15-re elhúzott a Törökszent- miklós. Az 55. percben még egyszer egalizálni tudott Váczi edző legénysége (20-20), ám a végjátékot a hazaiak bírták job­ban. Váczi Sándor: ■— Nyerhető mérkőzést vesztettünk el. Törökszentmiklós—Tiszavasvári Alkaloida 23-20(14-12) Szolnok, 600 néző. V.: Dzsipoff, Szalai. Tiszavasvári: Boczák — Danes 4, Vámosi 3, Berényi 4, Török 3, Dobi 3, Jankovics 1. Csere: Megyesi (kapus), Kovács A. 1, Kovács J. 1. Kiállítások: 6, ill. 10 perc (Jankovicsot a 45. percben vég­leg kiállították). Kosárlabda „Tanulni kell hibáinkból!” Révay Zoltán (Új Kelet) A Nyíregyházi TK-Isobau férfi kosarasai pénteken kezd­ték el a három nyert mérkő­zésig tartó küzdelemsorozatot a budapesti TKFSE csapata ellen. A mérkőzéssorozat győztese bennmarad az NB I- ben, és a 25—26. helyért ját­szik, míg a vesztes kiesik az NB I-ből. Az első mérkőzésen — hazai pályán — sikerült le­győzni a budapesti egyetem csapatát a főiskolásoknak, de a nézők mégis keserű szájíz­zel álltak fel a mérkőzés után, ugyanis több mint húszpontos vezetés után a véghajrában szétesően kosaraztak a hazai­ak. Ennek eredményeként volt időszak, amikor csak öt pont volt az előnyük. Végül is ki­lencpontos különbséggel si­került nyerniük. — Hogyan értékeled a csa­pat játékát? —kérdeztük Ko­vács Tibor edzőt vasárnap a mérkőzésről. — Érdekes dolog ennek a mérkőzésnek a mérlege. A meccs után is mondtam, hogy az első öt percben gyengén játszottunk, és az utolsó tíz percben szintén. Közben jól ment a csapatnak. A statiszti­kát vizsgálgatva megállapít­ható, hogy játékosaink jó ré­sze jól dobott, ugyanakkor az eladott labdák és a lépéshibák valamelyest lerontják a jó mérleget. A támadásainkkal egy időszakot kivéve nem volt nagy gond, a 93 megszer­zett pont jó átlagot jelent. Ugyanakkor védekezésben gyengélkedtünk. — Mi okozta, hogy húsz­pontos vezetéskor kiengedett a gárda? — Abban az időszakban na­gyon könnyelműen fejeztük be a támadásainkat. Senki nem törődött azzal, hogy ki­dolgozza a helyzeteket, ha­nem ha megkapta a labdát, el is dobta. Az ellentámadások­ból az egyetemisták sorra ko­sarat szereztek. Ennek lett az eredménye, hogy öt pontra megközelítettek minket. A véghajrában sem voltam elé­gedett a csapat akaratával és tartásával. Leginkább azt hi­ányoltam, hogy nem volt olyan játékos, aki maga után húzta volna a többieket, irá­nyította volna a játékot a pá­lyán. — Az egyéni teljesítménye­ket hogyan értékelted? — Három játékos, Kmézics, Hutás és Shirian húsz pont fö­lött teljesített. Ezzel elégedett lehetek, de közülük sem akadt húzóember. A többiek átlagos teljesítményt nyújtottak. — Mit vársz a csütörtöki budapesti mérkőzéstől? — Nagyon föl kell javulnia a csapatnak, hogy biztosak le­hessünk a sikerben. A TKFSE ugyan kikapott, de látszott, hogy mennyire örülnek a szo­ros eredménynek, és ugyan­akkor elkeserítő volt, hogy a mieinkben nem volt ugyan­ennyi akarat. Remélem, a hát­ralévő néhány edzés alatt újra fel tudjuk tüzelni a harci ked­vet a csapatban. Nemcsak a játékosok, de az egész sport­ág számára is nagyon fontos, hogy legközelebb is nyerjünk.