Új Kelet, 1996. január (3. évfolyam, 1-26. szám)

1996-01-29 / 24. szám

14 1996. január 29., hétfő Sport UJ KELET Kézilabda NB I Egy félidőnyi F radi-szint Kisvárdai SE—FTC 21-31 (12-15) Kisvárda, 1400 néző. V.: Klucsó, Lekrinszki KSE: Pataki — Nagy A.. Nagy H. 7/1, Hollóné 3, Agárdi 5, Farkas l,Bugiyó 1. Csere: Demeter. Bírta (kapusok), Kul­csár 3, Baunok 1. Edző: Benyáts Balázs. FTC: Farkas A. — Becz 2, Tóth 5, Kulcsár 3, Kökény 5, Farkas Á. 4/1. Fiedler 2. Csere: Kemer (kapus), Szarka 1, Takács 2, Kertész 5/4, Horváth 2. Edző: Németh András. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 8/5. Agárdi Éva araszolása a védőfalban Fotó: Racskó Hatalmas érdeklődés előzte meg a magyar bajnok Ferenc­város kisvárdai vendégszerep­lését az őszi szezon erre az évre áthozott utolsó mérkőzésén. A zsúfoltságig megtelt sportcsar­nokban még a kapuk mögött sem maradt üres hely, nyugod­tan ki lehetett volna tenni a „Megtelt” táblát. De nem is bánták meg, akik szombat dél­utáni szórakozásnak az NB I- es női kézilabda-mérkőzést vá­lasztották, mert igazán jól szó­rakoztak. Nemcsak a kitűnő fővárosi csapat játékában gyö­nyörködhettek, hanem a szépen feljövőben lévő hazai csapaté­ban is. Mielőtt a labda útjára indult volna, a két csapat lányai édességet osztogattak a nagy­érdeműnek. Nem megveszte­getni akarták a szurkolókat, csupán a mérkőzés szponzora, a Kábái Cukorgyár ajándékával kedveskedtek a nézőknek. Ezt követően nem maradt el a kitű­nő kezdés sem. Az első táma­dást a hazaiak vezették, és a publikum legnagyobb örömé­re Agárdi az első percben meg­szerezte a vezetést. Ez feltüzel­te a közel másfél ezer szurko­lót — a fergeteges buzdítás a mérkőzés végéig folytatódott. A Ferencváros Takács révén a 3. percben egyenlített. Mindkét csapat hatalmas iramot diktált, de a kapuk előtt a jó védekezé- . seknek köszönhetően rendre elhaltak a támadások; a két ka­pus — Pataki és Farkas — is ragyogóan védett. így a máso­dik gólra az 5. percig kellett várni, de azt már a vendégek lőtték. A válasz nem maradt el, a 6. percben Nagy Heni egyen­lített (2-2). így ment ez egészen a 25. percig (11-11). Hol egyen­lő volt az állás, hol 1—2 góllal a Fradi vezetett. Ebben az idő­szakban egyáltalán nem látszott a két csapat közötti tudásbeli különbség. A félidő hajrája a vendégeknek sikerült jobban, és mérkőzés folyamán először há­romgólos előnyre tettek szert. A második félidő is kisvárdai góllal indult, ezúttal a csereként beállt Kulcsár volt eredményes (13-15). Erre már kettővel vá­laszoltak Kökényék: Hollóné szépített. Azonban kezdett alábbhagyni a hazai lendület, az akarat továbbra is megvolt, de a tudásbeli és erőnléti különbség fokozatosan kiütközött. Ez ab­ban nyilvánult meg, hogy a Kisvárda tíz percig nem tudott gólt lőni, míg az ellenfelük zsi­nórban ötször betalált a csereként beállt Demeter kapujába. így a 45. percre megugrottak a ferenc­városiak, és máris nyolc gól volt a különbség (14-22). Majd ismét kiegyenlítettebb játék folyt a pá­lyán. Nagy Heni és Agárdi a 48. percre hatra redukálta a gólkü­lönbséget, sőt, egy kis szerencsé­vel még jobban megközelíthet­ték volna az ellenfelet, mert a két kimaradt büntető mellett zicce­rek sorát hagyták ki a hazai játé­kosok. Az utolsó tíz percben még rákapcsoltak a csapatok, de a gól­dobásban jobban jeleskedett a magyar bajnok. Az FTC ellen nyújtott játéká­val kellemes meglepetést oko­zott a közönségnek a hazai együttes. Ezen a meccsen már valóban azt nyújtották a lányok, amit tudnak. A kitünően meg­szervezett védekezésből robba­nékony ellentámadásokat vezet­tek és elfogadható hibaszázá- lékkal értékesítették helyzetei­ket. Felszabadultan kézilabdá­zott minden játékos, ez azt ered­ményezte, hogy egy ilyen nagy­nevű gárda ellen is eredménye­sen vették fel a harcot. Önkén­telenül felvetődik a kérdés, hogy mi lett volna, ha legalább így ját­szanak a lányok a nemrég lezaj­lott kupafordulóban? Aki nem látta a mérkőzést, kérdezheti, hogy miért dicsérjük a lányokat, hiszen tíz góllal kikaptak. Jelen­leg az FTC-től ennyivel kikap­ni egy középcsapatnak nem szégyen, főleg úgy, hogy a mérkőzés nagy részében egyen­rangú ellenfél volt. De a Kis­várdának nem is a bajnokot kell megverni, hanem azokat a csa­patokat, amelyekkel a középme­zőnyben tömörül és harcol az ötödik—hatodik helyért. Min­denesetre szombat esti játékuk biztató lehet a tavaszi folytatás­ra, ami két hét múlva kezdődik hazai pályán, a Spartacus ellen; őket már meg kell verni... Benyáts Balázs: — Az első félidőben tartani tudtuk az el­lenfél diktálta iramot, és fej fej mellett ment a játék. A máso­dik félidőben azonban már el­fáradtak a lányok, és előjöttek a hibák is. E vereségtől függet­lenül csak dicsérni tudom a lá­nyokat a kitűnő küzdőszelle­mért. Németh András: — A má­sodik félidőben kezdtek ébre­dezni a lányok... —fullajtár — Kosárlabda NB l, B csoport, rájátszás a 21—28. helyén Szárnyakat adtak a Malévnak Nyíregyházi TK-Isobau— LRI Malév SC 78-94 (40-43) Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok, 200 néző. V.: Bemát, Demján. Nyíregyházi TK-Isobau: Cservék 5, Hutás 14/6, Orosz­vári 17/3, Jankovics 11, Kmézics 10. Csere: Szekeres 21/9, Dudás, Papp, Kurucz. Edző: Kovács Tibor. LRI Malév SC: Sineviei 35/3, Hidvégi, Molnár 15, Ha­mar 4, Jánosi. Csere: Bozi 10, Tóth 11, Villányi 10. Edző: Domokos Ádám A főiskolások azt a Malévet fogadták, amely ebben a baj­nokságban még csak egyszer győzött, akkor is a sereghajtó TFSE ellen, saját pályán. így aztán mindenki biztosra vette, sima győzelem következik. Igaz, a játékosokat Kovács Ti­bor már korábban figyelmez­tette, hogy nincsenek előre le­futott neccsek, a Malév és a TFSE is okozhat meglepetése­ket. A mérkőzés úgy kezdődött, ahogy mindenka várta. Janko­vics ütötte el a labdát és Kmé­zics dobta az első két pontot. Aztán Jankovics büntetői jöt­tek, majd Hutás szép passzából zsákolt, Oroszvári is bejelent­kezett egy duplával. Két perc után 8-2 — kell ennél jobb kez­dés? A következő percekben a vendégek csökkentették hátrá­nyukat, de Kmézics és Hutás pontjaival még mindig vezettek a főiskolások. All. percben kiegyenlítettek a budapestiek. Hiába szerzett Oroszvári és Szekeres szép pontokat, ez sem volt elég, a repülősök átvették a vezetést, elsősorban Sineviei és Molnár volt eredményes. Utóbbi viszont már a 17. perc­ben megkapta ötödik személyi hibáját, de a helyére beálló Tóth a pontgyártásban is helyette­sítette. A második játékrész elején még mindenki reménykedett, hogy a hazaiak megfordítják az eredményt. Ez azonban nem sikerült, többször volt ugyan remény, hiszen triplát dobott Hutás, aztán Oroszvári és vé­gül a kipontozódott Kmézics helyett beálló Szekeres (ő egy­más után hármat is). A 30. perctől szinte csak Oroszvári és Szekeres szerzett pontokat, a többiek mintha menekültek volna a labda elől. Három és fél perccel a vége előtt tíz pont volt a ferihegyiek előnye. Ek­kor sorra következtek a szemé­lyi hibák a hazaiak részéről, hogy ne támadhasson az ellen­fél. Négyszer két büntetőt dob­hatott az ellenfél, ráadásul ru­tinosan mindig Sineviei kapta a labdát, aki ezen a meccsen addig még nem hibázott bün­tetőt — és utána sem. Hiába voltak a nehezen kiharcolt tá­madási lehetőségek, a főisko­lások egy kivételével elherdál­ták azokat, így alakult ki a ha­zai pályán tragikusnak nevez­hető végeredmény. A nyíregyházi gárdából — Oroszvárit kivéve — senki sem dicsérhető, ő is elsősorban támadásban jeleskedett. Bár Szekeres jól dobott, ennél többre is vállalkozhatott vol­na. A többiek játékából nincs mit kiemelni. A nyíregyházi szurkolók nem elsősorban a vereség miatt bosszankodtak a meccs után, sokkal inkább a lé­lektelenjátékra panaszkodtak. Igaz, ilyen akaratgyenge csa­patot nemigen láthattak még a Bujtosiban. Az sem vet jó fényt a gárdára (és ez lassan már rendszeresnek mondható), hogy Jankovics Zsolt, a csa­patkapitány lecserélése esetén tüntet az edző ellen. Kovács Tibor: — Szégyel­lem magam a mutatott játék miatt, remélem, játékosaim is. Domokos Adám: — Szeren­csénk volt, mert annál sokkal többet tud a vendéglátónk, mint amit ma muatott. Révay Zoltán Röplabda NB I, férfiak Érvényesült a papírforma Veszprémi RC— Nyíregyházi VSC 0-3 (-13, -6, -2) Veszprém, 100 néző. V.: Oitnor, Szalay Veszprém: Horváth, Klausz, Veisz, Németh, Katona, Marton. Csere: Jánosik. Edző: Bodnár András. NYVSC: Zsukov, Pál, Horváth 1., Pampuch, Drotár, Korcza. Csere: Zádor, Batai. Edző: Balázs István. ELSŐ JÁTSZMA: MÁSODIK JÁTSZMA: (Balázs István vezetőedző a játszma előtt a veszprémiek előző heti játékára hívta fel a nyíregyházi játékosok figyel­mét, hiszen akkor majdnem si­került meglepetést okoznia a fiatal veszprémi gárdának. Balázs mester óva intette fiait az esetleges könnyelműskö- déstől.) A szabolcsi csapat tagjai megfogadták edzőjük taná­csát, és rögtön magukhoz ra­gadták a kezdeményezést, zsi­nórban három pontot szerez­tek. Ezt követően a veszpré­miek stabilizálták soraikat, és 3-3-nál sikerült utolérniük az NYVSC-t. A nyíregyháziak jó sáncmunkájuknak és me­zőnyvédekezésüknek köszön­hetően magasabb fordulat­számra kapcsoltak, és öt, pon­tot érő labdát helyeztek el a házigazdák térfelén (3-8). Aztán újból a veszprémiek két pontja következett (5-8), amire az NYVSC szintén ket­tővel válaszolt (5-10). Ekkor mindenki azt hitte, hogy sínen van a csapat — már ami a játszmagyőzelmet illeti —, de a szabolcsi játékosok megcá­folták ezt, és a szokásos „gö­dörbe” lépve átengedték a vezetést a vendéglátóknak (11-10). Ezután felváltva es­tek a pontok, és 13-12-nél még mindig a hazaiaknál volt az előny. Ezt követően az NYVSC „rátett egy lapáttal”, és három pontot szerezve 15­13-ra megnyerte a játszmát. A nyíregyháziak repülőraj­tot vettek, és előbb 5-0-ára, majd 7-2-re eltávolodtak a házigazda veszprémi csapat­tól. A hazaiak próbálkozásait kevés siker kísérte, hiszen megszerzett pontjukra (3-7) a vendégek néggyel válaszol­tak (3-11). Az NYVSC to­vábbra sem tisztelte a „ven­déglátójogot”, és, még három pontot engedélyezve ellenfe­lének, simán hozta a játszmát 15-6-ra. HARMADIK JÁTSZMA: Látszott, hogy a szabol­csiak szép lassan felőrlik a veszprémiek ellenállását, ugyanis 2-0-ára, majd néhány pillanat alatt 11-1-re „állva hagyták” a hazaiakat. Az NYVSC saját játékát (ebben a periódusban igen felszaba­dult röplabdázást mutatott be) játszva sorra hibázásra kény­szerítette a veszprémieket, aminek következtében hatal­mas előnyre tett szert. Bár a házigazdák küzdöttek a nagy­arányú játszmavereség ellen, a vendégek egypontot enge­délyezve még, 15-2-re nyer­ték a harmadik szettet. Bodnár András: — Az NYVSC sokkal jobb csapat, így a papírformának meg­felelő eredmény született, amihez csak gratulálni tu­dok. Balázs István: — A máso­dikjátszma elejétől fokozato­san felőröltük a veszprémiek ellenállását. Labdarúgás Megbüntették az aranylabdást Nem elég, hogy csapata kiesett az Afrika Kupa­küzdelmekből, újabb kellemetlenség érte George Weaht. A libériái „aranylabdás” 700 dolláros pénzbüntetést ka­pott az Afrikai Labdarúgó Szövetségtől. Az ok: engedély nélküli mezszámváltás. Történt ugyanis, hogy Weaht eredetileg kilences számmal nevezték a futballtornára. Az AC Milan csatára azonban a múlt heti, Gabon elleni mérkőzésre 14-es számmal a hátán futott ki. Ez ellentétes az idevonatkozó szabállyal, ezért hát a pénzbírság. Megdobták a partjelzőt Súlyos szemsérülést szenvedett az egyik partjelző a Reading—Manchester United angol F.A. Kupa-mérkőzé­sen. A szerencsétlenül jártJeffPettitet egy tízpennys érmé­vel dobták meg, amely a bal szemét érte. A „zászlós ember” a mérkőzést még végiglengette, azonban a játékvezető el­mondta: jelenteni fogja az esetet az Angol Labdarúgó Szö­vetségnek. Követeli, a pályán tartózkodók élvezhessenek nagyobb biztonságot.—A rendőrség feladata, hogy kiderít­se, ki dobta meg az érmével a kollégámat — mondta Jeff Winter játékvezető. — Ha a hatóság megtalálja a tettest, a bírósági büntetésen kívül számíthat arra, hogy soha többé nem engedjük be pályánkra, az Elm Parkba — mondta felindultan a házigazda Reading klubelnöke, John MadejskL