Új Kelet, 1996. január (3. évfolyam, 1-26. szám)

1996-01-06 / 5. szám

14 1996. január 6., szombat Sport I 2, ^ UJ KELET Kézilabda NB I Elcsúsztak a Mecsekalján PÉCSI MKC—KISVÁRDAI SE 27-21 (14-8) Pécs, 200 néző. V.: Seres, Varga. KSE: Demeter—Nagy A. 3, Nagy H. 3, Agárdi 1, Hollóné 1, Farkas 1, Baunok 1. Csere: Pataki, Birta (kapusok), Kul­csár 7, Buglyó 4. Edző: Benyáts Balázs. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 0. Nem éppen kedvező útviszo­nyok után, de szerencsésen megérkeztek a csúszós úton a Mecsek aljára a szabolcsi lá­nyok. Azonban az év végi ün­nepségek miatt korainak tűnt a kisvárdaiaknak tétmeccset ját­szani, ezt bizonyítja súlyos ve­reségük az őszi szezonból át­hozott pécsi mérkőzésen. Ha­zai gólokkal kezdődött a mérkőzés, s a vendégek/Iga«// góljával csak a 7. percben tud­tak válaszolni (3-1). A tovább­ra is gyengén játszó Kisvárdát állva hagyták a pécsiek, és fo­kozatosan elhúztak, melynek eredményeként a 15. percben már 8-4-re vezettek. Ekkor kez­dett ébredezni a Kisvárda, és megpróbált ellenállni a hazai rohamoknak. Ennek az lett az eredménye, hogy a vendéglá­tók két hétméterest is kihagy­tak, de a vendégtámadások leg­többje kudarcba fulladt, száz- százalékos helyzetek is kima­radtak. Mindezek ellenére a 25. percben 9-6-ot mutatott az eredményjelző. A félidő utol­só perceiben ismét a dunántúli csapat remekelt, és lehengerlő játék után a játékrész végére 6 gólos előnyre tett szert. A második félidőben kapust cserélt a várdai csapat: Deme­ter helyére Pataki állt be, míg a mezőnyjátékos Farkast Kulcsár váltotta. Kulcsár pályára lépé­se kimondottan jónak bizo­nyult, neki köszönhetően a 44. percre sikerült törleszteni a hát­rányból, és 18-15-re feljöttek. Ettől kezdve minden azon mú­lott, hogy Nagy ék tudják-e tar­tani ezt a színvonalat. Azonban ez nem így történt, mert újra számtalan eladott labda, kiha­gyott ziccer és erőtlen védeke­zés jellemezte a játékukat, eh­hez még az is hozzájárult, hogy a két újonc NB I-es játékvezető nem volt a helyzet magaslatán, sorozatban a vendégek kárára tévedtek. A házigazdáknak vi­szont minden bejött, és bizto­san nyerték a számukra is fon­tos összecsapást. A vendégcsa­patjátékosai közül szinte min­denki tudásán alul teljesített, kivéve Kulcsárt és Buglyót, akik játékukkal és góljaikkal tartást adtak a csapatnak. A pontszerzési szándékkal Pécs­re látogató nyírségiek veresé­ge azért is fájó, mert a hazai gárdában két kezdő ember — Csendes és Varga — nem ját­szott. Rágondolni is rossz, mi lett volna, ha ők is pályára lép­nek... Benyáts Balázs:—Nem várt vereségünket annak köszönhet­jük, hogy több játékos is betli­zett ezen a mérkőzésen, ami számomra megmagyarázhatat­lan. Ez a játék a keddi, Derecs­ke elleni hazai mérkőzésre nem lesz elég, remélem, ezt tudják játékosaim is, és ennek tudatá­ban készülnek az újabb fontos mérkőzésre. Azért van egy jó hír is a csa­pat háza tájáról: Buglyó Olivia pótnevezését a nemzetközi szö­vetség elfogadta, igy a kitűnő játékos a Valencia elleni EHF Kupa-mérkőzésen már játszhat. —Fuli— Röptében A hét végén már játszanak A szabolcsi röplabdás élet nagyon korán elkezdett „pe­zsegni”, hiszen az NYVSC fér­ficsapata után a Start-Sportula másodosztályú gárdája is bele­lendült a munkába. A szerdai nappal a lányok számára is kez­detét vette az 1995/96-os baj­noki évad tavaszi szezonja. A sportulás hölgykoszorú nyugodtan vág neki a tavaszi fordulóknak, ugyanis az eddig lejátszott mérkőzések alapján toronymagasan vezetik a tabel­lát, és a szakemberek bajnok- aspiránsként emlegetik a nyír­egyházi lányokat. A felkészü­lési menetrendről Szekér Lász­lóval, a csapat vezetőedzőjével beszélgettünk. — Szerda délelőtt 10.00 órá­tól kezdtük a munkát, s a héten napi két edzéssel készültünk a bajnokság folytatására. Ezen idő alatt — az idő rövidsége miatt — technikai-taktikai ele­mekkel, valamint különböző játékelemek gyakorlásával pró­báltuk meg „helyretenni” a fi­zikai állóképességet. Sajnos a kimondott fizikai munkára most nincs időnk, így az erő­sítő gyakorlatokat ötvözni kell röplabdás szakgyakorlatok­kal. A hét végén már pályára is lépnek a lányok, ugyanis ma, illetve holnap Miskolcon tar­tózkodunk, és edzőmérkőzések keretén belül játszunk három­szor öt szettet a helyi első osztályú MVSC-vel. A miskol­ciakkal nagyon jó a kapcsola­tunk — bár mi másodosztályú csapat vagyunk —, a borsodi­ak megfelelő edzőpartnert lát­nak bennünk, így szívesen se­gítjük egymás felkészülését. A téli pihenő után elégedett vagyok a lányokkal, hiszen egészen „normális” állapotban (fizikai) kezdték meg a munkát. A felkészülésünk ideje alatt nem megyünk más helyre ed­zőtáborozni, hanem csak Nyír­egyházán, a saját kis „fész­künkben” fogunk dolgozni. A jövő héten már nagyobb hang­súlyt kapnak a technikai-takti­kai gyakorlatok, valamint visz- szatérünk a megszokott kerék­vágásba, ami annyit tesz, hogy hétfőn és kedden súlyzózás, azt követően pedig a szakgyakor­latok szerepelnek a program­ban, és csak napi egy tréning­gel készülünk a szezon folyta­tására. A játékoskeretünk maradt ugyanaz, bár már jeleztem a szakosztály vezetése felé, hogy még egy feladójátékosra nagy szükségünk lenne, hiszen jelen­leg GaálMariann egyedül tölti be ezt a posztot. A röplabdában bármikor megsérülhet a csapat motoija, a feladójátékos, mivel sáncolás közben könnyen elüt­hetik az ujját, ami egy csapatot — ha egy feladó van — akár „padlóra is küldhet”. Remélem, menet közben ez a problémánk is megoldódik, s akkor nem kell remegnünk Mariann sérülésé­től. A bajnokság tavaszi szezon­ja január 20-án kezdődik, de mi még ezen a hétvégén „kimara­dunk a sorból”, ugyanis a Dabas elleni idegenbeli mécs­esünkét már lej átszőttük (Da- bason 3-1 arányban nyert a Start-Sportula —- a szerk.), így csak január 27-én, a gyoma- endrődiek ellen kezdünk. Ezt követi február 3-án a Start- Sportula—BHG mérkőzés, és aztán már a visszavágó mécs­esek jönnek. Talán egy kicsit könnyebb lesz a tavaszi mérkőzéssorozat, mint az őszi, ugyanis az utá­nunk következő négy csapatot idegenben sikerült két vállra fektetni, így a vetélytársakat hazai környezetben fogadhat­juk, ami nagy előnyt jelent a lányoknak. B.J. Egy tankönyvbe illő sánc — még az őszről Gazzát eltiltják A skót Glasgow Rangers angol futballistája, Paul Gas­coigne nem megy a szom­szédba egy kis tréfa kedvéért. „Gázzá” legújabb előadását nem díjazta a játékvezető. A Rangers 7-0-ra verte a Hibemianst, és még több gólt is szerezhettek volna a Rangers-játékosok, ám az egyik ordító gólhelyzetet ép­pen Gascoigne puskázta el. A remek játékos észrevette, hogy Dougie Smith játékvezető zse­béből éppen kipottyant a sárga lap. Felkapta azt, és önmagának felmutatta, így büntetvén ma­gát a kihagyott „ziccer” miatt. Smith nem fogta fel humoro­san £ dolgot (a nézőtéren töme­gek kacagtak Gascoigne meg­oldásán), hanem kivette a játé­kos kezéből a lapot, és ezút­tal ő mutatta fel azt. A Skót Labdarúgó Szövetség Fegyel­mi Bizottsága a játékvezető jelentésének meghallgatása után várhatóan két mérkőzésre eltiltja a játékost, mert bár csak egy hivatalos sárgával vonult le a gyepről, sportszerűtlenségként ítélik meg tettét. A nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium január 31-én 14 órától megrendezi hagyomá­nyos 25 órás kosárlabda-mér­kőzését. A szervezők — akik számítanak a volt krúdys diá­kok részvételére is — az ese­mény minél színvonalasabb le­bonyolítása érdekében támoga­tók jelentkezését is várják. Ér­deklődni a 4. C osztályban Mokos Bélánát vagy Pethő Lászlónál lehet. „Az edző átvette a levelünket!” Már korábban is figyelmeztették A napokban többször is ír­tunk a Nyíregyházi TK-Isobau kosarasainál történt edzőváltás­ról. Eddig a szakosztály-veze­tőség döntését és az új edző, Kovács Tibor terveit ismertet­tük. A leváltott edző, Hegedűs Ferenc is nyilatkozott. Ezzel kapcsolatban a szakosztály-ve­zetőség részéről Makrai Lász­ló újra megkereste lapunkat, mert nem mindenben értenek egyet a tréner véleményével. Makrai Lászlótól a követke­zőket tudtuk meg: Hegedűs Fe­renc edzőt, állításával ellentét­ben december 27-én kereste meg Makrai László, és elmond­ta neki, hogy másnap, 28-án szakosztály-értekezletet tarta­nak, ahol a munkáját értékelik. Természetesen a döntést ekkor még nem közölhette az edző­vel, mivel nem is volt feladata. Az edző betegsége ellenére megígérte, hogy elmegy a ta­lálkozóra. Ennek ellenére más­nap este másfél órán keresztül hiába vártak rá, még telefonon sem jelezte, vagy üzente meg, hogy nem tud ott lenni. Ekkor a leváltásáról szóló döntést a vezetőség tértivevényes levél­ben még aznap este postára adta. A tértivevényt azóta visszakapták, abból kiderül, hogy még december 30-án az egyik családtag átvette a leve­let. így érthetetlen a vezetőség számára, hogy január 2-án mi­ért nem tudott a döntésről Hegedűs Ferenc. Még év közben írásban fi­gyelmeztették az edzőt, hogy szerződése szerint az 1—4. hely valamelyikét kell elérnie a csapatnak, ellenkező esetben a szerződés felbontható, és adott esetben a szakosztály élni fog ezzel a lehetőséggel. A ve­zetőség továbbra sem kívánja a nyilvánosság előtt elemezni a szakmai munkát, sajnos az eredmények messze elmarad­tak a várakozástól. Amikor Hegedűs Ferenc a szerződést aláírta, Shirian kivételével már megérkeztek az új játékosok, így ezt az érvét sem értik. Igaz az a megállapítás, hogy az ünnepek előtt a vezetőség nem kívánt az esetleges edző­váltásról a sajtónak nyilatkoz­ni, ennek oka pontosan az volt, hogy az edző ne máshonnan tudja meg döntésüket. A veze­tőség sajnálja, hogy személye­sen nem mondhatták el véle­ményüket, de úgy gondolják, ők erről nem tehetnek. Az edzőnek azt a megállapítását sem tudják elfogadni, hogy nem eléggé profi módon irányí­tották a szakosztályt. Ugyanis azon kevés egyesület közé tar­toznak, ahol, ha nehezen is, rendre előteremtik az anyagia­kat, és nem a tartozásaikat hal­mozzák. így vált lehetővé, az idén is a szükséges igazolások lebonyolítása. Szerintük legfel­jebb amiatt nevezhetők jó érte­lemben amatőröknek, mert a tíztagú vezetőség döntő része anyagi ellenszolgáltatás nélkül végzi munkáját. Hét mérkőzést rendeztek meg az észak-ameri­kai profi kosárlabda bajnokság, az NBA legutóbbi játéknapján. A Chicago Bulls folytatta remek sze­replését az alapszakaszban: a Charlotte Hornets otthonában diadalmaskodott. A „Bikák” ezzel sa­ját csúcsukat döntötték meg, hiszen még egyet­len idényben sem nyertek meg első harminc mérkőzésük közül huszonhetet. A Charlotte Hornets otthonában Michael Jordan, a Bulls ve­zéregyénisége csak 34 percet töltött a pályán, de ezalatt „termelt” 27 pontja és öt megszerzett le- pattanója is elegendő volt a 24 pontos győzelemhez. Az újabb diadalnak köszönhetően a „Bikák” im­már 90 százalékos (!) teljesítménnyel büszkélkednek. A játék­nap legnagyobb meglepetése a Minnesota Timberwolves phoenixi győzelme. A vendégek az NBA-hez 1989-ben csatlakoztak, s az eddigi 25 találkozójukon képtelenek voltak legyőzni a Phoenix Sunst. Eredmények: Atlanta Hawks—Toronto Raptors 104-101 Charlotte Hornets—Chicago Bulls 93-117 Miami Heat—Seattle SuperSonics 81-84 New York Knicks—New Jersey Nets 105-93 Washington Bullets—Dallas Mavericks 112-100, Phoenix Suns —Minnesota Timberwolves 93-98, Sacramento Kings—Denver Nuggets 126-96 Három mérkőzéssel folytatódtak az észak­amerikai profi jégkorong liga (NHL) küzdel­mei. Az egyik helyszínen vendégsiker szüle­tett, míg két összecsapáson a hosszabbítás sem hozott döntést, ezeken a mérkőzéseken döntet­lennel zártak a gárdák. A St. Louis Blues ide­genbeli győzelmében (3-1) a szemtanúk sze­rint nagy szerepet játszott a két kapus közötti különbség. Grant Fuhr— egy kapott gól mel­lett— 36 bombát védett a Chicago Blackhawks otthonában. Az ellenfél hálóőre, Jeffllacketll pakkot csípett el, míg három alkalommal lan­dolt a hálójában a korong. New Yorkban a Montreal Canadiens állt nyerésre, de az Islanders hokisa, Alexander Semak az utolsó harmad vége előtt kiegyenlített. Kö­vetkezett a hosszabbítás. Ennek során még a győzelmet is meg­szerezhette volna a hazai gárda, de Travis Green ütése nem ért célba (2-2). Szintén 2-2 volt a végeredmény a Colorado Avalanche -Philadelphia Flyers találkozón. Joe Sakicés Adam Deadmarsh találataival már 2-0-ra vezetett az Avalanche, de a Flyers ledol­gozta a hátrányt. Előbb Eric Lindros, majd az idényben első talá­latát szerző KjellSamuclsson volt eredményes a hazaiak részéről. NHL-ercdmények:New York Islanders—Montreal Canadiens 2-2 — hosszabbítás után Chicago Blackhawks—St. Louis Blues 1-3 Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers 2-2 — hosszabbí­tás után