Új Kelet, 1995. október (2. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-16 / 243. szám

UJ KELET Labdarúgás 1995. október 16., hétfő 1 Ez történt az NB II-ben Lukács: földön, levegőben—jeles! NYÍREGYHÁZI FC—KAZINCBARCIKA 3-0 (2-0) Városi Stadion, 1300 néző, V,: Birincsik (Szilágyi, Már­ton) NYFC: Feke — Csehi — Szatke, Drobni — Karkusz, Kovács, Bagoly, Göncz — Németh, Lukács, Sira. Klubigaz­gató: Tóth János. Kazincbarcika: Venczel — Szabó, Pribék, Implom, Szaniszló — Sipos, Körösi, Remenár, Csipke — Császári, Kiser. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Szabó h. Sándor a 31., Sira h. Domokos a 6 L, Né­meth h. Barna a 71., Csipke h. Molnár a 82. percben. Sárga lap: Sira a 21., Szabó a 45. percben. Gólszerző: Lukács a 3., a 28. és a 90. percben. 3. p.: Álomszép támadás — gól! Karkusz gőzmozdony módjára húzott el a jobb olda­lon, „mérnöki” beadására Luk­ács középen, 6 méterre a kapu­tól erőteljesen rábólintott és a labda a háló jobb oldalában pi­hent meg. 1-0 16. p.: Bagoly hatalmas bom­bája a felső léc épségét veszé­lyeztette, de pár centivel maga­sabb volt az irányzók a kelleté­nél. 28. p.: Göncz kocogott ki a jobb oldalra szögletet elvégez­ni. A veszélyesen belőtt labdá­ra ismét Lukács startolt, és a kapu torkából a hálóba fejelt. Őrzője — a szép szál Implom — ezúttal is csak szemlélője volt az eseményeknek. 2-0 32. p.: A nagy kedvvel ját­szó Szatke szólózott, csatár módjára tört be a barcikai bün­tetőterületre, végül 11 méterről keresztbe lőtt. 35. p.: Csehit látta szabály­talannak a játékvezető az NYFC 16-osán belül, Kiser ke­rült a földre. A szenvedő alany futott neki a leállított játékszer­nek, de Feke átlátott a szitán, és gyors vetődéssel elcsípte a jobb alsó felé irányított külde­ményt! 41. p.: Bagoly ezúttal — is­mét gólt ígérőén — fejjel vette célba Venczel kapuját, a kapuvédő belepiszkált a laszti­ba, amely így a lécről vágódott vissza. Az ismétlésből Drobni fölé fejelt (a szituációnál meg­sérült a nyíregyházi védő, a félidő hátralévő perceiben már nem is folytatta a játékot). 63. p.: Kiser okozott bonyadalmat Feke „ketrece” előtt, megugrása nyomán több barcikai is tisztán húzogathatott a 16-oson belül, de minden lö­vést sikerült blokkolni. 90. p.: Csattanós végszó! Kovács jobbról belőtt labdáját az üresen hagyott Lukács kö­zelről a bal alsóba stukkóba. 3-0 Az októbert meghazudtoló- an kellemes, meleg, napsüté­ses időben sorakoztak fel a csapatok. Az első másodper­cekben Sira, majd Kovács „tapsoltatta" meg a közönsé­get, de a hangulat a 3. perc­ben lett igazán emelkedett, mivel Lukács a magasba emelkedett — és máris veze­tett a Nyíregyháza! A vendé­gek erőtlen csapat benyomá­sát keltették, térfelükről alig- alig tudtak kimozdulni. Ba­golyék egy-egy megvillanás- sal adtak nyomatékot győzel­mi szándékaiknak, állandóan „készenléti állapotban” tart­va Venczel kapust. Pribékék gondjait a sorozatos hazai szögletek is jelezték. Ezek közül egy — Gönczé — vég­re gólt is eredményezett: is­mét Lukács volt a „tettes”. A 35. percben a mérkőzés for­dulópontjának — egyben Feke remek „alakításának” — lehettünk tanúi, amikor kimaradt Kiser büntetője. A pihenőt követően egy ak­tívabb, többet mozgó Bar- cikát láthattunk, amely ne­megyszer fenyegette a hazai hálót. Védőink nem követték szorosan Csipkééket, és bi­zony érett a vendéggól (Kiser és Remenár többször is veszélyztettett). Ettől — sze­rencsével — megmenekült az NYFC, ugyanakkor szórvá­nyos támadásaiból hiányzott a pontosság (Némethnek, Ba­golynak volt helyzete). így maradt a 28. percben „beál­lított” 2-0, egészen az utolsó pillanatig. Ekkor Lukács fel­tette a koronát ragyogó telje­sítményére, kialakítva a 3-0- ás végeredményt. A mester- hármas gazdája azt is meg­mutatta, hogy minden szinten — földön, levegőben... — ve­szélyes. A közepes színvona­lú és iramú összecsapáson kétség sem férhetett az NYFC sikeréhez, még akkor sem, ha adódtak meleg pillanatok a kapuja előtt. Tóth János: — Események­ben gazdag meccs volt, megér­demelten győztünk. Lipcsei Imre: —A Nyíregy­háza nagy futómennyiségével nem tudtuk felvenni a ver­senyt... Csiky Nándor Az NB II Keleti-csoport to­vábbi eredményei: Salgótar­ján—Hatvan 2-0, Tiszakécs- ke—Eger 2-3, Hajdúnánás— Hódmezővásárhely 5-1, Gö­döllő—Kecskeméti TE 0-1,111. Kér TVE—Kecskeméti SC 1-1. A megyei I. osztályú bajnokság állása: 1. Demecser 10 8 — 2 33-8 24 2. V.namény 10 6 4 — 21-5 22 3. Szakszig 10 6 2 2 24-11 20 4. Ibrány 10 6 2 2 20-10 20 5. Hardware 10 6 1 3 19-11 19 6. NyírcsaholylO 5 2 3 16-11 17 7. Ki síét a 10 5 2 3 17-15 17 8. Tiszalök 10 4 4 2 13-12 16 9. Nyírkárász 10 4 2 4 16-19 14 10. Záhony 10 3 4 3 17-16 13 11. Nagyhalász 10 3 3 4 8-14 12 12. Csenger 10 3 2 5 11-21 11 13. Levelek 10 2 2 6 11-24 8 14. F.gyarmat 10 1 3 6 8-17 6 15. Tiszaszalka 10 1 1 8 6-20 4 16. Biri 10 — — 10 6-34 — Az NB II Keleti-csoport állása: 1. KTE 10 8 1 1 13-6 25 2. Diósgyőr 10 7 3 — 22-2 24 3. III. Kér 10 7 2 1 23-6 23 4. Tiszavasvári 10 7 1 2 14-8 22 5. Kaba 10 6 2 2 12-7 20 6. Nyíregyháza 10 6 1 3 21-8 19 7. Tiszakécske 10 5 2 319-10 17 8. Salgótarján 10 4 3 3 11-7 15 9. Eger 10 3 2 5 14-15 11 10. K.barcika 10 3 1 6 13-13 10 11. Hajdúnánás 10 2 4 410-11 10 12. Hatvan 10 2 2 6 11-20 8 13.KSC 10 1 4 5 8-14 7 14. Sényő 10 2 — 8 9-31 6 15. Gödöllő 10 1 2 7 5-21 5 16. H.vásárhely 10 1 — 9 4-30 3 Megyei II. osztály, 9. forduló Tömörül az élboly Erimpex csoport Jánkmajtis—Tiszamenti SE 5-0, Nyírmeggyes—Encsencs 1-0, Hodász—Olcsva 2-2, Nyírbéltek—Nyírvasvári 1-2, Nyírlugos—Túrricse 1-3, Vaja—Nagyecsed 2-2, Bal- kány—Tarpa 2-1. Kárpát-Hús csoport Gávavencsellő—Komoró 3-0, Nyíribrony—Ajak 2-1, Nyíltura—Napkor 3-2, Kárpát- Hús Volán—Kállósemjén 1-0, Anarcs—Kálmánháza 3-2, Tuzsér—Kótaj 2-0, Keme- cse—Dombrád 1-0. Megkeseredett a cukor KÁBÁI CUKOR FC HAJDÚSZOBOSZLÓ — TISZA VASVÁRI ALKALOIDA SE 0-1 (0-0) Hajdúszoboszló. 1000 néző. V: Hidasi (Vámos, Koch). KC-Hajdúszoboszló: Vadon — Temován, Kondás, Kul­csár — Kiss. Gréczi, Fekete A., Szilágyi, Czipf — Plókai, Nagy Cs. Edző: Eich László. Tiszavasvári: Szabó — Havelant, Szűcs, Hegedűs — Ve­res, Horváth, Fecsku, Szarka, Bohács — Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Temován h. Szentmiklósi a 29., Czipf h. Kacsándi a 63., Rosu h. Kurilco a 77., Kulcsár h. Erdei a 90. percben. Gólszerző: Veres 47. percben. Sárga lap: Bohács a 2., Ternován a 18., Erdei a 61.. Rosu a 68. percben. 5.p.: Fekete labdájával Plókai futott el a baloldalon, de éles szögből a hosszú felső sa­rok mellé durrantott. 7.p.: Horváth jobb oldali be­adását Rosu a kapu mellé pat­tintotta. 15.p.: Erdei futott ela bal szé­len, de Ternován szögletre mentett. A pontrúgás jól szállt középre, ásHorváthnak vissza­felé kellett lépnie, hogy elérje, s csak a kapu felé tudott fejel­ni. 15.p.: A félpályáról szállt az indítás Rosu felé, aki jobbról éles szögből lőtt, de Vadon mentett. 40.p.: Plókai lőtt 20 méter­ről, a kapu közepe felé tartó labdát Szabó biztosan hárítot­ta. 47.p.: A kapu elől kivágott labdával Rosu indult el. Veres­hez passzolt, de oldalvonalon túlra mentettek előle. A bedo­bás után átszállt a labda a má­sik oldalra, Rosu középre ját­szott, és az érkező Veres 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0-1 61.p.: Veres az alapvonal közeléből lőhetett szabadot, éles lövésébe Erdei még bele­ért, de Vadon a rövid saroknál mentett. 82.p.: Erdei húzott kapura, Kurilcohoz passzolt, de a csa­tár az ígéretes lehetőséget el- ügyetlenkedte. 94.p.: Plókai a tizenhatos vonalánál két védő között üre­sen kapta a labdát, két lépés után hatalmas lövést küldött Szabó kapuja felé, de az elzú­gott a felső léc fölött. Az októberhez képest me­leg, napsütéses időjárás meg­lephette a játékosokat, mert az első negyedórában lanyha iramú, tapogatózó játékot lát­hattak a nézők. Erdeit és Rosut a hazai védők szorosan őrizték, akárcsak a másik ol­dalon Hegedűs és Havelant Nagy Csabát és Plókait. A gyógyszergyáriak unták meg hamarabb a „napozást”, de ígéretes kísérleteknél többre nem futotta. A hazaiak ekkor csak kontrákból veszélyeztet­tek, de a vasvári védők biz­tonságosanjátszottak. Az Al­kaloida mezőnyfölényét nyolc szöglet is igazolja, de góit ezekből sem tudtak szerezni. A másik félidőben gyorsan jött a vendégtalálat. Nem vé­letlen, hogy Veres volt a gól­szerző, mert már az első já­tékrészben is többször szaba­don mozoghatott a pálya jobb oldalán. A vendégek fokoza­tosan átngedték az irányítást a cukorgyáriaknak. A hatva­nadik perc után a nyomás egyre erősödött, de Szabó kapujáig nem jutottak el, mert Szűcs vezérletével jól zárt a vendégvédelem. A kapu elől előrevágott labdák­ból aztán három-négy alka­lommal a vasváriak lódulhat­tak meg, de az adódó lehető­ségek kimaradtak. A hazaiak legnagyobb gólhelyzetét Plókai hagyta ki az utolsó másodpercben. Eich László: Gyenge teljesít­ményünk alapján nem megle­pő a vereség. Szikszai Lajos: Nagyon örü­lök, hogy rangadón idegenben tudtunk nyerni. Mi irányítottuk a Játékot. Lánczos — szemmel vert DIÓSGYŐRI FC—FC SÉNYŐ 3-0 (2-0) Diósgyőr, 4500 néző V.: Lánczos (Bogár, Marcsók). DFC: Hanyecz — Földvári, Vámosi, Farkas A. — Varga, Danes, Mbemba, Tábori I., Farkas J. — Tóth Gy.. Szekeres. Edző: Oláh Ferenc. Sényő: Varró — Szegedi, Szikszai, Torda, Herman — Dudás, Horváth, Krasznai., Rubóczki — Capatina, Herczeg. Edző: Jávor Pál. Csere: Horváth h. Czövek, Farkas J. h. Tábori J. mindket­tő a szünetben, Dudás h. Jávor az 56., Tábori I. h. Ráoz a 62., Szekeres h. Pitács a 67., Krasznai h. Karóczkai a 80. percben Gólszerző: Tóth Gy. a 38., Danes a 43., Vámosi a 67. perc­ben. Sárga lap: Rubóczki a 30., Jávor a 86. percben. diósgyőri katlant. Történt pe­6.p: Tábori I. bal oldali szög­letrúgást követően nyesett kö­zépre, méghozzá igen ravaszul, merthogy Varró kapus alásza­ladt a labdának. A felhördülő közönség bánatára, Horváth nagy lélekjelenlétről tanúságot téve a gólvonalról „bikázta” ki a játékszert. 38.p: Mbemba tán maga sem tudta, kit akart játékba hozni, csak úgy vaktában ívelt előre. Herman nekikészülődött, hogy egészséges rúgással felszaba­dítson, node a minden hájjal megkent Tóth Gy. „kópéságá- val” nem számolt. A fekete üs­tökű csatár kézzel elsodorva a labdát 11 méterről a bal felső sarokba emelt. 1-0 43. p: Varga forgatta meg Rubóczkit a jobb oldalon, lá­gyan középre kanyarította a labdát, amitDancs 13 méterről estében kanalazott a bal alsó sarokba. 2-0 53.p: Csend ülte meg a dig, hogy Dudás átkígyózott a védőkön, az ötös vonalhoz ér­vén tolt még egyet a labdán, ám mielőtt lőhetett volna, Földvá­ri elkaszálta. Lett is nagy ije­delem a hazai táborban, Lánczos játékvezető viszont kegyelmet gyakorolt, továbbot intett. Csak ő tudja, miért...! A több mint gyanús jelenet után Dudás ápolásra szorult, majd mezítláb az öltözőbe bicegett. 67.p: A sényőiek a csereként pályára lépő Pitács „üdvözlé­sével” voltak elfoglalva, ennek szentelték figyelmüket. A nyú­lánk Vámosi rá se rántva mind­erre, bekocogott az ötösre, ott gyökeret eresztve várta Rácz jobb oldali szögletét. Jött is a labda, melyet a hazai „hármas” majdhogy nem leguggolva bó­lintott a hálóba. 3-0 Miként az élet egyébb terü­letein, úgy a futballban sem lé­teznek csodák. Ezen a mérkő­zésen minden, vagy még annál is több a Diósgyőr sikerét sej­tette — ki is gondolt volna az ellenkezőjére. Aztán... Megha­zudtolva a papírformát, a sényőiek harmincnyolc percig dühítették a nézőket, akik fo­gyó türelemmel lesték: mikor indul be a hazai gólgyártás. Ami késett, egyre késett. A nagy dérrel-dúrral beharango­zott DFC látványosan szenve­dett. a vendégek ugyanis csepp­nyi ijedelem nélkül, határozot­tan romboltak. A játékvezető „bandzsasága” kellett ahhoz, hogy a szünetben ne söpörje el a népharag Oláh mestert és fi­ait. A második félidőben jottá­nyit sem javult a házigazda csa­pat. sőt. Lánczos sípmester si­etett újra segítségükre. Teltek- múltak a percek, az újonc együttes nem volt hajlandó összerogyni, s bár a játék tér­felükre korlátozódott, az unal­mas darálásba a vendéglátók is belefásultak. Egy mondatba sűrítve a ta­lálkozót: a DFC-nek nagyobb volt a füstje, mint a lángja, mig a Sényő szépen halt meg. Oláh Ferenc: — Alacsony színvonalú mérkőzésen, na­gyon gyenge játékkal szereztük meg a győzelmet. Jávor Pál: — Bizonyos lab­darúgáson kívüli dolgokra nem voltunk felkészülve... Koncz Tibor