Új Kelet, 1995. október (2. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-30 / 254. szám

UJ KELET Sport 1995. október 30., hétfő 13 Kosárlabda NB I, B csoport, férfiak Röplabda NB I, férfiak A végére elfogyott a puskapor Nyíregyházi TK-Isobau— Battai KE 78-98 (41-48) Nyíregyháza, 300 néző. V.: Gidófalvy, Kovács Z. Nyíregyháza: Hutás 8/3, Oroszvári, Shirian 26, Jan- kovics 20, Kmézics 8. Csere: Cservék 6/6, Szekeres 8, Dudás 2, Lakatos, Pap. Edző: Hege­dűs Ferenc. Szászhalombatta: Stevanov 18, Puskás 12/3, Földesi 20/9, Szabó 21/6, Heinrich 22, Ba­logh 2, Sütő 1, Kaszás 2, Bán­sági. Edző: Farkas Attila. A főiskolások a tavaly óta alaposan megváltozott Szász- halombattát fogadták. Az ellen­félnél a kezdőben két volt hon- védos, Heinrich és Szabó is helyet kapott. A nyíregyháziak­nak ennek ellenére az volt a cél­juk, hogy győzelmet szerezze­nek, hiszen ezzel nagyot léptek volna előre, hogy a negyedik helyet megszerezzék. A mérkőzés jól indult, hiszen az első kosarat a TK-sok sze­rezték. Ezután a vendégek ra­gadták magukhoz a kezdemé­nyezést, és, öt perc elteltével, 11- 14 volt az állás. A hazaiak na­gyon sok támadásukat elrontot­ták, és így a battaiak növelték előnyüket. A 10. percben 24-12-re vezettek. Ekkor első­sorban Shirian és Jankovics szerzett kosarakat, de a hátrányt nem tudták kilenc pont alá csökkenteni. Aztán Hutás szer­zett labdát, és be is dobta a zic­cert, majd újabb labdaszerzés után Shirianhoz játszott, aki szintén kosarat ért el. Öt perc­cel a félidő vége előtt Ali (Shirian) találatával 34-33 lett az eredmény. Még két perccel a lefújás előtt is a főiskolások vezettek, de aztán a dudaszóig már csak egy pontot szereztek, a vendégek pedig kilencet. A második félidőben öt perc telt el, és a TK-sok csak egy hárompontost dobtak, Cservék talált a gyűrűbe, míg az ellen­fél tizenkettővel növelte pont­jai számát. A 26. percben 63- 44-re vezettek. Ekkor még egy­szer belehajtott a főiskolás csa­pat, és 11 pontra megközelítet­ték a Battai KE-t. Ekkorra Cservék, Hutás is ki­pontozódott, s a vendégek újra elhúztak. Öt perccel a vége előtt 59-86 volt az állás. A hátralé­vő időben 16 pontra csökkent af előny, de az utolsó pillana­todban újabb két kosarat, dob­tak a vendégek. A nyíregyházi kosarasok csak az első félidőben bírták az iramot a vendégekkel. A máso­dik játékrészben mintha már nem bíztak volna abban, hogy ez a meccs nyerhető. Ráadásul a Szászhalombatta zónavédeke­zésével sem tudtak mit kezde­ni. A hazai együttes védekezés­ben nagyon sokat hibázott, ezt mutatja a sok személyi hiba. Rá­adásul a második félidőben 18 percen keresztül az ellenfél összesen három személyi hibát vétett. A támadásbefejezéseknél a mérkőzés több szakaszában bizonytalankodtak a TK-sok. Csak Shirian és Jankovics volt ez alól kivétel. Szekeres az utol­só percekben kezdte el a kosár­szerzést. A nyíregyházi együt­tesnek az első félidő végét jelző dudaszó után nem volt esélye a két pont megszerzésére. Ezzel nehéz helyzetbe kerültek, ha negyedik helyüket meg akarják tartani. Hegedűs Ferenc: — A máso­dik félidőt elbuktuk, mind a két irányító — Hutás és Cservék — a kispadon ült. Védekezésben is sokat hibáztunk. Farkas Attila: — Készültünk a TK elleni mérkőzésre, és lát­hatóan a második félidőben a zónavédekezéssel megleptük őket. Ennek ellenére szerintem a nyíregyháziak lesznek a ne­gyedik továbbjutók. R. Z. Tessék nézni, én a labdát fogom! — mondja Szekeres Fotó: Racskó Labdarúgó NB I A hétvégi bajnoki mérkőzések eredményei: MTK—Győr 8- 2, Kispest—Parmalat 5-0, Pécs—Csepel 3-2, Békéscsaba—Ha­ladás 2-1, ZTE—FTC 1-3, BVSC—Stadler 2-2, Debrecen— Vác 2-1. Az UTE—Vasas mérkőzést hétfőn rendezik. Novák ismét gondban Ismét nincs könnyű helyzet­ben Novák Dezső, a Ferencvá­ros labdarúgócsapatának ve­zetőedzője. Mint ismert, a zöld-fehérek szerdán 20.30 órakor az Üllői úton újabb Bajnokok Lígája- mérkőzést játszanak, az ellen­fél ezúttal a spanyol Real Mad­rid lesz. Novák Dezső nem szá­míthat a vállszalagszakadást szenvedett Simon Tiborra, s a nemrég felépültKeller József is húzódással bajlódik, így az ő szerepeltetésére sem lát sok esélyt a szakvezető. Tovább növeli a mester gondjait, hogy Kecskés Zoltánt és Szűcs Mi­hályt eltiltás — két-két sárga lap — miatt kénytelen nélkü­lözni. A ferencvárosi játékosok vasárnapra pihenőt kaptak, majd hétfőn és kedden egy-egy edzéssel készülnek a szerdai ta­lálkozóra.. Az NB I állása: 1. BVSC-Dreher 12 2. Ferencváros 11 3. Újpesti TE 11 4. DVSC-Epona 12 5. MTK 12 6. Csepel SC 12 7. Vasas Casino V. 11 8. Vác FC-Samsung 12 9. Kispest-Honvéd FC 11 10. Stadler FC 12 11. Győri ETOFC 12 12. Zalaegerszegi TE 12 13. Békéscsabai EFC 12 14. Pécsi MFC 12 15. Fehérvár Parmalat FC12 16. Haladás VSE 12 9 2 1 24-10 29 9­2 23-9 27 7 2 2 21-11 23 6 3 3 14-12. 21 5 3 4 25-15 18 5 3 4 22-18 18 5 3 3 14-12 18 5 2 5 22-19 17 4 4 3 16-10 16 2 7 3 15-17 13 3 4 5 16-23 13 3 3 6 15-22 12 3 2 7 16-23 11 3 2 7 12-17 8 2 1 9 11-30 7 1 3 8 10-28 6 Győzelem, papírforma szerint Nyíregyházi VSC—Veszp­rémi RC 3-0 (4, 9, 6) Nyíregyháza, 200 néző. V: Gidófalvy, Kovács Z. NY VSC: Gebhardt, Korcza, Zádor, Batai, Zajácz, Pál. Cse­re: Horváth L., Drotár, Zsu- kov. Horváth G., Pampuch Cs. Edző: Balázs István. Veszprém: Katona, Németh E., Weisz, Marton, Horváth Sz., Szék. Csere: Jancsik, Né­meth L., Klausz. Edző: Már­ton József. A szakvezetők sima 3-0-ás győzelmet vártak a veszprémi fiatal csapat ellen. A hazaiak magassági fölénye szemmel látható volt a mérkőzés kezde­tekor. Az NY VSC szokott ha­tosával kezdett, hiszen Batai is csatlakozhatott a többiekhez, sikeres ülőröplabdás kitérője után. Bár az első pontot a vendé­gek szerezték, a mérkőzés úgy kezdődött, ahogy az utóbbi időben szokott. Repülőrajttal 9-1-re vezetnek a nyíregyhá­ziak. és talán öt perc sem telt még el. Az ellenfél támadásait jól blokkolták Pá/éZ:, tárpadás- ban is pontosak voltak. 14-4­F ér fiák: Szarvas—Tiszavasvári Al­kaloida 27-28 (15-14) Szarvas, 500 néző V.: Gözsi, Rákóczi. Tiszavasvári: Boczák — Danes 5, Dobi 2, Berényi 4. Jankovics 6, Török 5, Lemák 5. Csere: Medgyesy (kapus), Kovács 1, Fodor, Vámosi 1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6 perc + 1 ki­zárás, ill. 14 perc Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3 Hallatlanul izgalmas, fordu­latokban bővelkedő mérkőzé­sen nyert a Tiszavasvári. A vendégek kiválóan kezdtek (2- 6), de a 20. perchez érkezvén elolvadt az előny, majd az első félidő befejezéséig felváltva vezettek a csapatok. A máso­dik játékrész nyitányaként Berényiék ismételten meglép­tek ellenfelüktől (16-20), le­csendesítve a forró hangulatot teremtő teltháznyi közönséget. A szarvasiak azonban maguk­hoz tértek, és mint a találkozó során annyiszor, újfent ledol­gozták hátrányukat. Vibrált a levegő a csarnokban, mindkét oldalon hatalmas vehemenci­ával küzdöttek a játékosok. A nél kicsit bizonytalankodtak a vasutasok, de simán hozták az első játszmát, tizenöt perc já­tékidő alatt. A második játszmában is a vendégek szerezték az első pontot, aztán a másodikat is, de az NYVSC gyorsan elhúzott 6-2-re. A vendégek mindent beleadtak, 8-4-re feljöttek. Ezu­tán a szettlabdáig csakZádorék szereztek pontokat. A veszpré­miek még egyszer beleerősítet­tek, elsősorban Marton és Ka­tona révén érték el pontjaikat. Az igazsághoz az is hozzátar­tozik, hogy Batai kisebb sérü­lése miatt több cserét is elhatá­rozott az edző, s kicsit zavaro­dottan játszottak a hazaiak. Végül is 14-9-es állás után még több szettlabdát elrontott az NYVSC, de 25 perc után sike­rült befejezni a játszmát. A harmadik szett első pont­ját Zajáczék szerezték, aztán 1­2-re a vendégek vezettek. Újra beleerősített a vasutas csapat, és 9-3 lett az állás. Ekkor már lát­szott, hogy a veszprémiek sem hisznek a játszmagyőzelemben. Innen simán nyerték a mérkő­zést az'NYVSC röpiséi. hajrában fokozódott a feszült­ség, mígnem az összecsapás utolsó másodperceiben Jan­kovics gólja jelentette a zárszót. A Békés megyeiek nehezen „nyelték” le a vereséget, bűn­bakot keresve a játékvezetőket találták meg. Váczi Sándor:—Érthetetlen számomra, hogy több gólos vezetés után miért hagytuk fel­állni a padlóról az ellenfelet. Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, emiatt vált kérdé­sessé az amúgy megérdemelt győzelmünk. K.T. ' Nők: Kölcsey DSK-NYSI—Tor­nado SE 22-21 (12-9) Nyíregyháza, 100 néző. Kölcsey: Tomasovszki—- Kulcsár 3, Pál 5, Nádasi 11, Szabó 1, Bárány 1, Marosi 1. Csere: Untener (kapus), Lacz- ják, Nagy. Edző: Hadobás Ist­ván. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 12/8, illetve 4/3. A Kiskundorozsmáról ér­kező Tornado SE végig nagyon A nyíregyházi gárda végig frissen küzdött a 3-0-ás győze­lem megszerzéséért. A mérkő­zés során végig jól védekeztek, a sáncmunkára ezúttal nem le­hetett panasz. Igaz, a vendég­csapatjóval alacsonyabb átlag­magasságú volt. A támadások­ban elölről is, hátulról is bizto­san szereztek pontokat Kor- czáék. Ezúttal Zádor, Korcza és Pál szinte egyformán kivette részét a pontgyártásból, de Zajácz és Batai is jó ütőtelje­sítményt nyújtott. Gebhardt ügyesen választotta ki a leütő- ket, s ezzel korábbi jó teljesít­ményeit ismételte. Zsukov még most sem tudott beépülni a csa­patba. Horváth Géza, Horváth László és Pampuch is lehetősé­get kaptak, ők is jó teljesít­ményt nyújtottak. Kisebb zava­rokkal végül is nagyon bizto­san szerezték meg a győzelmet a vasutasok. Balázs István:— Ilyen telje­sítményt várok a csapattól. Batai sérülése után kisebb za­var támadt, de a harmadik játsz­mában túltették magukat rajta a fiúk. Révay nehéz feladat elé állította a ha­zaiakat. A kölcseys lányok az első félidőben általában egygó- los előnnyel vezettek, de a ven­dégek rendre kiegyenlítettek. Ehhez a nyíregyháziak is se­gédkeztek, mivel több büntetőt elhibáztak. A félidő végén belehúztak Nádasiék, és háromgólos előnnyel fordultak a csapatok. A második játékrész dereká­ra még izgalmasabbá vált a küzdelem, s a Tornadó ki­egyenlített, majd átvette a ve­zetést. Szerencsére az utolsó percekben a nyíregyházi lá­nyok feltámadtak, és visszasze­rezték az előnyt. Pár másod­perccel a meccs vége előtt 22- 20 volt az állás. A vendégek időntúli szabaddobással állítot­ták be a végeredményt. Végül is nehéz küzdelemben sikerült kivívni a győzelmet a kölcsey- seknek. Hadobás István: — Új ösz- szetételű csapatom görcsösen játszott, de ezúttal a két pont megszerzése volt a fontos. Bár a gépezetünk akadozott, de a lá­nyok végig nagyon lelkesen küzdöttek, és akarták a sikert. Kézilabda NB I B ____________________Autósport____________________ Schumacher Man sell babérjára tör A német Michael Schu- machernek, a Benetton-Rena­ult versenyzőjének győzel­mével ért véget a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnok­ság Japán Nagydíja. A máso­dik helyet a finn Mika Häk­kinen (McLaren-Mercedes), a harmadikat pedig a brit Johnny Herbert (Benetton-Renault) szerezte meg. Bár a világbajnokságból egy futam, az Ausztrál Nagydíj még hátravan, eldőlt az is, hogy a konstruktőrök vb-pont- versenyét a Benetton-Renault nyerte, miután 35 pontos, be­hozhatatlan előnyre tett szert a Williams-Renault-val szem­ben. Michael Schumacher idei ki­lencedik futamgyőzelmét arat­ta, ezzel beállította a brit Ni gél Mansell 1992-es rekordját, már ami az egy évadon belüli dia­dalok számát illeti. A kerpeni pilóta előtt nyitva az út, hogy egyedüli éllovas legyen, hiszen két hét múlva Adelaide-ben, az Ausztrál Nagydíjon letaszíthat­ja a már visszavonult brit versenyzőt a közösen birtokolt trónról. — Nagyon boldog va­gyok, hogy valóra tudtam vál­tani a szezon előtt tett ígéretei­met, hiszen mindkét világbaj­noki címet megszereztük. Az meg külön öröm, hogy ilyen nagyszerűre sikeredett ez a hét vége: az edzéseredmények alapján enyém lett az első rajt­kocka, a versenyen én értem el a leggyorsabb kört, a futamot megnyertem, ezzel beállítottam Nigel rekordját, s a csapat is ün­nepelhette első világbajnoki címét — említette a 26 eszten­dős Michael Schumacher.