Új Kelet, 1995. október (2. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-12 / 240. szám

14 1995. október 12., csütörtök Sport UJ KELET Kézilabda NB I Labdarúgó megyei II. osztály Pikkelt ránk a Pick Szeged Fokozatosan durvul a játék KARPAT-HUS-N YIREGYHAZIKC-PICK SZEGED SE 18-27 (6-15) Nyíregyháza, 1300 néző. V.: Andorka, Schóber NYKC: Szabó — Kun 2/2, Tóvizi 3. Uzejrovics 1, Bécsi 4, Szergyuk 5, Déváid. Csere: Lencsés (kapus), Medve 3, Dengi, Varga. Vezetőedző: Rácz Sándor. Edző: Bartha Dénes. Szeged: Fekete R. — Avar 4/3, Bajusz 4, Bartók 5, Mezei 4, Brajdic 3, dr. Oszlánczi 5/2. Csere: Dobos J. (kapus), Do­bos L. 1, Fekete L. 1, Gröber, Borsodi. Vezetőedző: Skaliczki László. Edző: Farkas József. Kiállítások: 6, ill. 4 perc Hétméteresek: 6/2, ill. 5/5 Nagy várakozás előzte meg a forduló mérkőzését, melyre a kézilabdával foglalkozók soka­sága odafigyelt az országban is. Bár a nyíregyházi közönségen nem látszott meg a túlzott érdeklődés, hiszen a vártnál is­mét kevesebben voltak kíván­csiak kedvenceikre. A vendégek indították útjára a labdát, és rögtön az első perc­ben Bartók megszerezte a ve­zetést. Sőt, a harmadik percben már 2-0 volt az eredmény. A mieink Bécsi jóvoltából a 4. percben lőtték az-első góljukat. Pár percig fej,-fej mellett mgnt a játék, majd a 8. percben dön­tetlen volt az állás (3-3). Az eddig sem túl lelkesen játszó hazaiak ezt követően mintha megbénultak volna, alig mutat­tak ellenállást, amit a lendüle­tes szegediek kihasználtak, és a 12. percben 3-6-ot mutatott az eredményjelző. Egyedül Bécsi próbálkozott lövéssel, így a 13. percben szépített az eredmé­nyen (4-6). Ismét szegedi roha­mok következtek, a mieink közben hétméterest és ziccere­ket hibáztak, ez meg is bosszul­ta magát, mert a 20. percben már öt góllal vezetett a Tisza- parti csapat (5-10). A közönség is egyre türelmetlenebb lett, hiszen érthetetlen volt számuk­ra a hazaiak tétlensége, lélek nélküli játéka. Ez azt eredmé­nyezte, hogy a Szeged a'félidő hátralévő részében tetszés sze­rint lőtte góljait, és pusztán a szerencsének köszönhető, hogy „csak” kilencgólos vendég­előnnyel vonultak a csapatok pihenőre. A második játékrészben Medve nyitotta meg a gólok sorát, amit Mezeiék folytattak. A Nyíregyháza mindent elkö­vetett, hogy valamit ledolgoz­zon az első félidőben kapott hátrányából, de semmilyen pró­bálkozás nem vezetett ered­ményre. A súlyos vendégveze­tés ellenére ismét hétméterese­ket hibáztak, sőt ziccereket könnyelműsködtek el, ami is­mételten csak azt eredményez­te, hogy az ellenfél lőtt gólo­kat. így a 40. percben már tíz góllá) vezet^tt.a Csöngőd me- ,gyejcsapat) U)-20).A45, percr. : ben a nézőtéren is elszabadult a pokol, ugyanis a játékvezetők Szergyuknak egy gyors indítá- sos gólját nem adták meg, mert úgy látták, hogy vonalra lépett. A megvadult közönség részéről kólásdobozok, -flakonok repül­tek a nézőtérre, ezzel is kifejez­ve nemtetszésüket. Bár erre semmi szükség nem volt. A hazaiakon már semmi nem se­gített, és az eddigi NB I-es pá­lyafutásuk során a legsúlyo­sabb hazai vereséget mérte rá­juk a Pick Szeged, amely ed­dig mégmindig vereséggel tá­vozott a Bujtosi Sportcsarnok­ból. Végül is a nyíregyházi csa­pat nagy meglepetésére az első percektől lélek nélküli, akarat­gyenge játékot produkált, amit számtalan egyéni és technikai hiba kísért. Ezt okosan kihasz­nálta az NB I-es mezőny egyik legjobb csapata, és megsemmi­sítő vereséget mért a mieinkre. Rácz Sándor: — Katasztro­fális első félidő után már csak a kiütés ellen harcoltunk. Skaliczki László: — Úgy ér­zem, jó kapusteljesítménnyel és türelmes játékkal elbizonytala- nítottuk a hazaiakat. Meglepő .volt 'számunkra gyenge, ^ljpp- , állásuk, nem erre számítottunk,, a második félidőben már csak az volt kérdéses, hogy mennyi­vel tudjuk előnyünket növelni. A bajnokság 8. fordulója sem maradt el izgalmakban a korábbi összecsapásoktól. A csapatokban gvülemlő fe­szültségek sajnos nem csak a mérkőzéseken, sportszerű küzdelmekben mutatkoznak meg, hanem a pálya szélén is éreztetik a hatásukat. „A MECCSET JOBB ELFELEJTENI...” A vajaiak otthonukban fo­gadták az Erimpex csoport egyik bajnokesélyesét, a Túr- ricse csapatát, akik megrendí­tő, 10-1-es vereséget mértek rá­juk. Mint Helmeczi István, a vajai sportkör oszlopos tagja elmondta, gárdájuk nagyon rapszodikus teljesítményt nyúj­tott az utóbbi időben. Szinte rendre győztek, majd a követ­kező meccset elveszítették. Sajnos az ősz nemcsak a baj­nokság idénye, hanem a beta­karításoké is és ez a mostani, szombati mérkőzésidőpont sem kedvezett különösképpen a já­téknak. A kezdő sípszó elhang­zása után a kiválóan játszó ven­dégek vették át a mérkőzés irá­nyítását, s ä szünetben már 5-1 -és állással mehetek a fiúk az öltözőbe. Sajnos a futballis­ták a második félidőben sem tudtak az edzői kérésnek ele­get tenni, hogy legalább ne két számjegyű legyen a végered­mény. A meccs egy-két apró­ságtól eltekintve sportszerűnek volt mondható, csupán az egyik hazai játékos kiállításán csodál­koztak el a szurkolók, mert nem tartották egészen egyértelmű­nek a bírói döntést. De nem a kifogásokat kell keresni, mert tény, hogy a Túrricse valahogy Vaja mumusa. Tavaly is elszen­vedtek tőlük egy nyolcgólos vereséget, az idei összecsapás sem az előzetes várakozások­nak megfelelően végződött... Az együttes vezetőségének véleménye szerint a vasárnapi küzdelmet jobb is elfelejteni, inkább a közeljövőre kell kon­centrálni. A jövő héten Nagy- ecsedet fogadja a csapat, majd Tarpát. A remények szerint az elkövetkező összecsapáson olyan sikert arat a gárda, hogy az az utána jövő mérkőzésig is kitart. LEKESEDÉSBŐL GYŐZELEM Nem lehet igazán szép játék­nak nevezni a vasárnapi össze­csapást, annak ellenére, hogy a hazai csapat győztesként hagy­ta el a pályát, tudtuk meg Ko­vács Jánostól, az ajaki sport­egyesület ügyvezető elnökétől. Egyszerűen rendkívül gyenge volt a helyzetkihasználás, ami­nek az okát egyértelműen á ru­tintalanságnak lehet betudni. A tavalyi szereplés után egy új vezetőség vette kezébe a klub irányítását, s újjáalakították a csapatot. így kerülhetett most sor arra, hogy hat ifikorú ajaki játékos is szerepelhetett a meccsen. A mérkőzés második percé­ben már megszerezte a vezetést, az cl lenfél, egy álttatraaüanBök« tűnő támadásból. Ezután meg­látszott az, hogy bár tapaszta­latlanok a csak ajaki fiatalok­ból álló hazai futballisták, de az akarás keményen dolgozik bennük, és sok helyzetet ki­hagyva ugyan, de mégis otthon tartották a három pontot. Az edzéséken és a taktikai megbeszéléseken már körvona­lazódott, hogy az elkövetkező két mérkőzésen legalább négy pontot képes lenne Ajak be­gyűjteni, ami nagyban hozzá­járulna ahhoz, hogy az őszi idény végére a Kárpát-Hús cso­port legjobb első öt csapata közé kerülhessenek. A vezető­ség úgy véli, hogy ameddig a kerettagok iskolások, addig nincs gond a folyamatos csa­patépítéssel. Pillanatnyilag kiváló a gárda­szellem, összetartanak a gyere ­Tenisz Ezúttal Bécsi góljai sem segítettek Fotó: Racskó Tibor Vége a nehéz meccseknek DUNAFERR—KISVARDAI SE 31-22 (13-11) Dunaújváros, 600 néző. V.: Szabó, Rózsa. KSE: Pataki — Nagy A. 3, Ignatyenkó, Agárdi 4, Hollóné 1, Nagy H. 13/5, Buglyó. Csere: Bírta (kapus), Baunok 1, Listóczki, Farkas, Kulcsár. Edző: Benyáts Balázs. Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 6/6 A vendégek indították útjára a labdát, és rögtön az első perc­ben az egyébként kitűnően ját­szó Nagy He ni lőtte a mérkőzés első gólját. Az ötödik percben a Kisvárda 3-1-re vezetett. Ez megzavarta a hazai csapatot, és csak a 27. percben tudták meg­fordítani a mérkőzés állását (11-10). De a szünetig nem tu­dott nagyobb előnyre szert ten­ni a Dunaújváros, tehát minden remény megvolt arra, hogy a második félidőben továbbra is szorosan tartsa az eredményt a szabolcsi csapat, ám fokozato­san kidomborodott a nagyobb tudás és rutin, így az egyébként kitűnően küzdő vendégek fo­kozatosan lemaradtak, és az 50. percben már 26-17 volt az ered­mellett ment a játék, és a kilenc­gólos különbség végig megma­radt. Benyáts Balázs: — A vere­ség ellenére kitűnően küzdöt­tek a lányok nagynevű ellenfe­lük otthonában, ezért dicsérni tudom őket, különösen Nagy Henit, aki szenzációsan ját­szott, ezt bizonyítja 13 lőtt gólja is. Az vigasztal bennünket, hogy ezt követően talán könnyebb mérkőzések követ­Hétfőn befejeződött az NYVSC országos idényzáró versenye. Tizenkét különböző versenyszámban 17 egyesület 110 versenyzője játszott a há­romnapos viadalon. Eredmények: I. osztály női: 1. Zubor, 2. Borsányi (Szolnok), 3. Nagy E., Csoba. döntő: 6-0, 6-1. II. osztály, női: 1. Tamás G., 2. Csomba, 3. Nagy E., Halász A. döntő: 6-3, 6-0. Leány 16 évesek: I. Nagy E., 2. Barta, 3. Henzsel, Hete. döntő: 6-1, 6-1. Leány 14 évesek: 1. Varga R., 2. Hete, 3. Bartha, Ráb. dön­tő: 6-0, 6-1. Leány 12 évesek: 1. Varga B. (Debrecen), 2. Halász, 3. Tóth E., Zubor Zs. döntő: 6-2, 7-5. Leány 10 évesek: 1. Halász, 2. Matkó (Ziccer), 3. Zubor Zs., II. osztály férfi: 1. Csonka L., 2. Kincses (Miskolc), 3. Bodnár, Király (Ziccer), döntő: 6-3,6-3. III. osztály férfi: 1. Rad- vánszki, 2. Tajta, 3. Lábas, Kin­cses (Miskolc), döntő: 6-3, 6-2. fiú, 18 évesek: 1. Tatja, 2. Randvánszki, 3. Pázmándi V. Békési, döntő: 6-3, 6-2. fiú, 14 évesek: 1. Untener, 2. Tamás J., 3. Koczka (Szeged), Máthé (Debrecen), döntő: 6-4, 6-2. fiú, 12 évesek: 1. Tatár (Deb­recen), 2. Máté (Debrecen), 3. Berecz (1. NYTC), Degrell (Debrecen), döntő: 6-4, 6-4. fiú, 10 évesek. 1. Bana (Törökszentmiklós), 2. Bellér (Debrecen), 3. Berecz (1. NYTC), Kovács T. döntő: 6-2, 6-0. kék, mert tulajdonképpen — az igazsághoz hozzátartozik— az eredményeket üdítőért és szendvicsért cserébe hozzák. Anyagilag a klub nem áll fé­nyesen, az önkormányzat ere­jéhez mérten támogatja a csa­patot, s időnként a szponzorok — egy-egy győztes meccs után — tudnak nyújtani anyagi elis­merést. ELDURVULT A MÉRKŐZÉS Az Erimpex csoportban sze­replő Nyírbéltek játékos- állománya a valós képességei­hez képest nagyon gyenge tel­jesítményt mutat fel. Mindezt a vasárnapi mérkőzés után mondta Komáromi Csaba, az együttes csapatkapitánya. Az első kapott gólban szinte az egész gárda benne volt, mert a 30. perc körül kitámadott a le­génység, amit ügyesen vissza­kontrázott az ellenfél. A hátvé­dek nem álltak a helyzet magas­latán, és a kapus sem jött ki idő­ben a támadóra, így begurult a labda 3 hálóba. A második fél- ^ jidőben egy,;baJ öldali szögletre riassan mozdult a védelem, és sajnos az ugornyai csatár volt a gyorsabb. A harmadik gólnál mindenki — még a kapus is — azt várta, hogy a partjelző lest int, csupán a labdát felvezető szélső végezte rendesen a dol­gát, s a játékvezető érvényesí­tette a pontot. A Nyírbéltek be­csületgólja egy tizenegyesből született. A bírósporttársnak sem, de a hazaiak közönségének sem volt egyértelmű a magatartása. Nagy Ferenc nyírbélteki edzőt kiállították a meccs alatt, s rá­adásul egy ugornyai szurkoló majdnem megverte. Mindezen kellemetlenségektől eltekintve a csapat vezetősége bízik ab­ban, hogy ősz végére a 7—8. helyezést képes megszerezni az együttes. —vip— Kitüntetések Három nyíregyházi testneve­lő, mint a diákolimpiákon első helyen végzett csapatok edzői, az OTSH kitüntető oklevelét vehette át a múlt héten Buda­pesten, a Hotel Stadionban. A kitüntetés két röplabdában és egy kosárlabdában tevékenyke­dő pedagógust érint. Röplabda sportágban Moravszki Gyuláné (II. orcsoportos leánycsapat), a Hunyadi Mátyás Általános Is­kola, és Balázs István (V. kor- csoportos leánycsapat), a Vas­vári Pál Gimnázium testneve­lője, míg kosárlabda sportág­ban Vajda László (III. korcso­portos fiúcsapat), az Apáczai Csere János Általános Iskola pedagógusa kapta az elisme­rést. mény. Ezt követően fej-fej keznek. Fullajtár Kosárlabda Kótaji emlektorna Kosárlabda Mg. Főiskola—NYTK Újabb vereseg Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a magyar férfi kosárlabda-válogatott Európa-bajnoki középdöntő mér­kőzésen. Patonay Imre szövetségi kapitány csapata ezúttal a C-csoport favoritjával, Olaszországgal mérkőzött, és az itália­iak 26 pontos győzelmet arattak. Olaszország—Magyarország 94-68 (49-34) Kótaj szülöttének, az egyko­ri játékvezetőnek és a Közép- Szabolcsi Labdarúgó Szövet­ség volt elnökének, az elhunyt Dobranszky Lajosnak a tiszte- ' letére rendeznek labdarúgótor­nát október 12-én Kótajban a focipályán. A rendezvényen nyolc általános iskola 10—12 éves labdarúgó-palántáiból álló csapatai jelezték részvételi szándékukat. A tervek szerint »'házigazda Kótaj mellett Nagyhalász, Ibrány, Gáva- vencsellő, Kemecse. Búj, Besz­terce és Bükkszentkereszt in­dul. T.M. 106-87 (53-48) Legjobb dobók: Garay 22. Sárosi 20, Szakács 18, illetve Horváth 36, Kiss 15, Juhász 10. Az emgések a második félidőben nyújtott jobb tel­jesítményükkel biztosan győztek a helyi rangadón.