Új Kelet, 1995. október (2. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-02 / 231. szám

UJ KELET wmmmsÉmmMmmm ;. a ...be;:, bbsi La bdarúgás 1995. október 2., hétfő 1 Ez történt az NB II-ben Egy Rosuval jobbak voltunk TISZA VASVÁRI ALKALOIDA SE—KAZINCBARCIKA 2-1 (2-1) Tiszavasvári, 1500 néző. V: Farkas Gy. (Nyilas, Kormos). Tiszavasvári: Szabó — Szűcs — Havelant, Horváth — Ve­res, Szarka, Fecsku, Bohács, Hegedűs — Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Kazincbarcika: Fülöp — Komlósi, Sztahon, Göndör — Sí­pos, Körösi, Szabó, Kiser, Implom — Császári, Remenák. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Bohács h. Lente 57. p., Horváth h. Sinka 61. p., Implom h. Szaniszló 62. p., Fecsku h. Kurilco 71. p. Gólszerző: Rosu 31. p., Remenák 37. p., Rosu 42. p. Sárga lap: Komlósi 4. p., Szarka 11. p., Rosu 31. p., Veres 34. p., Sztahon 42. p., Hegedűs 85. p. Kiállítva: Sztahon 42. p. 31. p.: Rosu kapott labdát az ellenfél tizenhatosának jobb sarka közelében, a csatár meg­lepetésre senkitől sem zavartat­va lövésre szánta el magát, és a pettyes egyet pattanva a bar- cikai kapu jobb oldalában kö­tött ki. 1-0. 37. p.: Sípos ment el a jobb szélen, a keresztezni igyekvő Fecsku nem tudta megállítani, a középpályás tovább robogott, majd az alapvonal közeléből erőből középre lőtt. Az érkező Császári luftot rúgott, nem úgy a pár méterrel mögötte helyez­kedő Remenák, aki az üres ka­puba gurította a labdát. 1-1. 44. p.: Az ellenfél térfelének bal széléről Bohács ívelte elő­re a labdát a barcikai 16-os kö­zepe tájékára. Az üresen álló Rosu előbb nem tudta meg­szelídíteni a pettyest, de az ott maradt előtte, és ha már ott volt és senki nem zavarta, akkor a csatár leghamarabb eszmélve be is lőtte Fülöp hálójába. Sztahon olyan hevesen rekla­máltak lest, hogy a magáról megfeledkezett védőt Farkas játékvezető leküldte a pályáról. 2-1 A papírforma szerint köny- nyű mérkőzésnek ígérkezett a hazaiak számára Barcika vendégszereplése. A beharan- gozóban azt ígértük, hogy mindjárt a mérkőzés elején Fecskuék nekirontanak majd a vendégeknek. A percek múlásával kiderült, hogy a játékosok más taktikát vá­lasztottak. Elképzelés nélkül, erőtlenül támadott a Vasvá­ri, és a szerencsén is múlt, hogy nem került Szabó háló­jába a labda. Mindenesetre Remenák lövését szépen há­rította a kapus. Az első félidő derekán Rosu megszerezte a vezetést, amit aztán a véde­lem könnyen kiegyenlített. Rosu második gólja után el­szabadult a pokol, szerencsé­re az indulatok a szünetben az öltözőben maradtak. Mi­ként a hazai gólok is... A má­sodik félidő vége előtt nem sokkal az ötös vonalának jobb szélén Fülöp egyértel­műen, a játékvezetőtől pár méterre elhúzta Rosu lábát. Kár, hogy a bírónak nincs vi­deója, mert akkor megnéz­hetné, és legalább utólag elis­merhetné, ebben az esetben tizenegyes és kiállítás járt vol­na a hazaiaknak. Szikszai Lajos: — Saját magunknak tettük nehézzé a találkozót. Úgy érzem, hogy az emberelőny megzavart bennün­ket, mert a lehetőséggel nem tudtunk élni. A második fél­időben Barcika teljesen felad­ta a támadást, csak a védeke­zésre ügyelt. Több góllal illett volna nyernünk. Lipcsei Imre: — Nagyon nehéz volt a kispadról a mér­kőzést végig nézni. Egy-egy után lett volna esélyünk a győ­zelemre. Egyéni hibák miatt jutott vezetéshez Vasvári, Rosu Göndörről rúgott két gólt. A játékvezető azt mondja, hogy Sztahonék megsértették őket, a fiúk viszont azt állítják, hogy nem. Akárhogy is, nem tűröm el az ilyen viselkedést! Másfél félidőt emberhátrányban ját­szottunk, szerintem tizenegyen megszereztük volna a döntet­lent. Tíz emberrel nem lehetett tartani a hazai nyomást. Száraz Attila Fotó: Racskó További eredmények: Kábái Cukor—FC Hatvan 2-1, Gödöllő—Hajdúnánás 0-0, Ill.ker TVE—Kecskeméti TE 3-2, Diósgyőr—Hód­mezővásárhely 5-0, Salgótarján—Eger 0-0. Az NB II Keleti csoport állása: 1. Diósgyőr 8 6 2 — 18-1 20 2. III. Kér. 8 6 1 1 20-5 19 3. Kecskeméti TE 8 6 1 1 10-5 19 4. Tiszakécske 8 5 2 1 16-5 17 5. Kaba 8 5 2 1 10-6 17 6. Tiszavasvári 8 5 1 2 10-7 16 7. Nyíregyháza 8 5 — 3 16-6 15 8. Kazincbarcika 8 3 1 4 13-8 10 9. Salgótarján 8 2 3 3 7-6 9 10. Eger 8 2 2 4 11-11 8 11. Hatvan 8 2 1 5 9-16 7 12. Kecskeméti SC 8 1 3 4 6-11 6 13. Hajdúnánás 8 1 3 4 4-9 6 14. Gödöllő 8 1 2 5 4-18 5 15.Sényő 8 1 — 7 7-27 3 16. H. vásárhely 8 1 — 7 2-22 3 SULLER SÓ MEGYEI I. OSZTÁLY A bajnokság állása: 1. Demecser 8 7 — 1 29-5 21 2. Szakszig 8 5 2 1 21-7 17 3.Ibrány 8 5 2 1 15-6 17 4. V.namény 8 4 4 11-4 16 5. Kisléta 8 5 1 2 15-11 16 6. Hardware 8 5 — 3 15-8 15 7. Tiszalök 8 4 3 1 11-8 15 8. Nyírkárász 8 4 1 3 13-14 13 9. Nyírcsaholy 8 3 2 3 11-9 11 10. Csenger 8 3 1 4 8-17 10 11. Nagyhalász 8 2 2 4 5-12 8 12. Záhony 8 1 4 3 11-12 7 13. F.gyarmat 8 1 2 5 7-15 5 14. Tiszaszalka 8 1 1 6 5-17 4 15. Levelek 8 1 1 6 8-22 4 16. Biri 8 — — 8 3-23 — Megyei IL osztály, 7. forduló Hodász győzött, Gávavencsellő tarolt Erimpex csoport Nyírmeggyes—Nyírlugos 1-1, Jánkmajtis— Tarpa 5-1, Hodász—Nagyecsed 1-0, Nyír- béltek—Olcsva 2-0, Nyírvasvári—Tiszamenti SE0-1, Vaja—Encsencs 2-0, Balkány—Túrricsc 1-3. Kárpát-Hús csoport Gávavencsellő—Kálmánháza 10-0, Nyír- ibrony—Kótaj 2-2, Nyírtura—Komoró 2-1, Napkor—Ajak 2-0, Anarcs—Dombrád 1-1, Tuzsér—Kállósemjén 3-0, Kemecse—Kárpát- Hús Volán 0-4. —vip— Az NYFC használta a fejét... NYÍREGYHÁZI FC—KECSKEMÉTI SC-RSC 3-0 (1-0) Városi Stadion, 1200 néző, V.: Győr (Mezei, Tamássy). NYFC: Feke — Csehi — Szatke, Drobni — Karkusz, Ko­vács I., Bagoly, Kákóczki — Németh, Lukács, Domokos. Klubigazgató: Tóth János. KSC: Kirí — Kiskapusi, Barna Zs., Bende, Kovács T. — Torbavecz, Kecskeméti, Máté, Ábrahám — Bagi, Balia M. Edző: loan Patrascu. Gólszerző: Bagoly a 29., Domokos az 53., Csehi a 70. perc­ben. Csere: Lukács és Kákóczki h. Göncz és Barna M. az 58., Domokos h. Ádámszki a 63., Kiri h. Szulyovszky a 73., Ko­vács T. h. Szendrődi a 87. percben. Sárga lap: Bende a 62. percben. 4. p.: Lukács a 16-os előte­rében egyből Némethez pörge­tett, aki kapura húzott, és vé­gül 12 méterről a kapusba lőtt. 28. p.: Kákóczki jobb oldali szögletét Csehi belül 5 méter­ről a gólvonalra fejelte, ahol Kirí gyors vetődéssel mentett. 29. p.: Ismét egy bólintás, de ekkor már Kirí is tehetetlen volt. Németh a jobb szélről cen­terezett a kapu elé, ahol ez al­kalommal az addig meglehető­sen visszafogott Bagoly feje villant, aki „dadogós” fejest küldött a kapu jobb oldalába. 1-0 S3, p.: Karkusz sokadszor adott be jól a jobb szélről, az ötösön ezúttal Domokos feje emelkedett a legmagasabbra, ő elsőre a kapust „választotta”, majd a visszapattanót közelről — a változatosság kedvéért láb­bal — a jobb alsóba vágta. 2-0 56. p.: Domokos bal oldali átadása után Lukács került tisz­ta gólhelyzetbe a 16-oson be­lül, de addig vacakolt, amíg megtámadták, és gyengén mel­lé lőtt. 57. p.: Sűrűsödtek az esemé­nyek. Domokos gólpasszt adott Bagolynak, aki ziccerben hibá­zott. Két perc múlva — szerep­cserével — megismétlődött ez a szituáció, majd egy szöglet után Drobni szinte a gólvonal­ról helyezett fölé. 63. p.: Bagoly lopta a távol­ságot a jobb oldalon, hogy az­tán mértani pontossággal kilője a bal oldali és a felső léc talál­kozását... 70. p.: A hasznosan játszó Kovács bal oldali szögletét az előremerészkedő Csehi egy kecskeméti védőt megelőzve 5 méterről a rövid alsóba csúsz­tatta. 3-0. A mérkőzés egyperces néma felállással kezdődött, a jelenlévők így emlékeztek meg a közelmúltban elhunyt Tóth Józsefről, a megyei lab­darúgó szövetség volt főtitká­ráról. Erős keresztszél fújt át a stadionon a rutinpálya irá­nyából, de nemcsak az idő, hanem a KSC védelme is meglehetősen szellős volt. Az NYFC — ahogy az várható volt — kezdeményezőn lépett fel, főleg jobb oldali akcióival ijesztgette a védekezésre be­rendezkedő vendégeket. A találkozó első periódusát a hazaiak mérsékeltebb fölénye jellemezte, a gyengén futbal­lozó KSC próbálkozásai a felezővonal tájékán rendre elhaltak, bár két kivételt fel­jegyezhettünk, ekkor Fékének a helyén kellett len­nie. Ezzel a Patrascu-legény­ség el is lőtte minden puska­porát. Menetrendszerű nyír­egyházi akciók futottak a pá­lyán — aktívan kihasználva a széleket, ami nem árt... —, egy ilyen végén Bagoly fejese talált utat a hálóba. A sokat mozgó hazai csapat a máso­dik félidőben „országúti foko­zatba” kapcsolt, számtalan­szor nagy zűrzavart okozott a KSC kapuja előtt. Lukács jegyezte a játékrész első hely­zetét, majd jött Domokos, aki kettőre növelte az előnyt. A Nyíregyháza térfelét akár le is lehetett volna zárni, a ven­dégek nem tudták megtarta­ni a labdát, így unos-untalan elszántan rohamozó piros­kékekkel találták szemben magukat. Az „engedékeny” KSC-védők mellett szinte percenként kerültek helyzet­be Tóth János fiai, de a végső összpontosítással — kivéve Csehi fejesét — gond volt. Az NYFC sikeréhez nem férhe­tett kétség, a gólkülönbség kétszer-háromszor ekkora is lehetett volna a sportszerű ta­lálkozón. Érdekesség, hogy a magas kecskemétiek ellen el­ért mindhárom gólt — igaz, a másodikat nem közvetlenül —- fejes előzte nteg! !Tv'>rr? • Tóth János: — A második félidőben játékban,’ kondíció­ban, eredményességben felül­múltuk ellenfelünket, ez bizta­tó a jövőre nézve. loan Patrascu: — A Nyír­egyháza most is bebizonyítot­ta, hogy bajnokesélyes. Csiky Nándor Varró nem fázott meg! TISZAKÉCSKE—FC SÉNYŐ 3-0 (2-0) Tiszakécske, 1400 néző. V.: Dravecz (Sóthy, Makai). Tiszakécske: Dravecz — Schultz, Izsák, Drágán — Bállá L., Ézsiás, Bánföldi, Dobi — Maczkó, Török, Szántó. Edző: Szurgent Lajos. Sényő: Varró — Szegedi, Szikszai, Karóczkai, Herman — Jávor, Rubóczki, Balogh, Dudás — Knoblok, Capatina. Edző: Jávor Pál. Csere: Knoblok h. Krasznai a szünetben, Dudás h. Tóth K. a 61., Török h. Ferencz a 71., Jávor h. Ványi a 75., Szántó h. Tóth F. a 78. percben. Gólszerző: Bánföldi a 16., Maczkó a 30., Török az 53. perc­ben 16.p: A jobb oldali szöglet- zászlóhoz kikeveredett Dudás röviden szabadított fel, Bánföl­di az elcsúszó Rubóczki elől elcsenve a labdát három gyors cselt mutatott be, aztán 13 mé­terről kegyetlenül kilőtte a bal felső sarkot. Varró kapusnak esélye sem volt a hárításra. 1-0 24.p: Nagy tumultus támadt a sényői porta előtt, Ézsiás 10 méterről belepiszkált a labdá­ba, ami a jól helyezkedő Varró zsákmánya lett. 30.p: Szántó a saját térfelé­ről indulva öles léptekkel tört előre, húzták-vonták a sényői játékosok olyannyira, hogy a középpályás el is esett. A lab­da azonban továbbgurult az ak­ciót kísérő Maczkóhoz, aki a jobböszekötő posztjáról, 12 méterről jobb külsővel a léc alá durrantott. 2-0 49.p: A határozatlan Szik­szóit Ézsiás szerelte, s a bal ol­dalon nekiiramodó Törököt szöktette. A csatár tolt egyet a labdán, majd ajtó-ablak hely­zetben a kapuját a lehető leg­jobb ütemben elhagyó Varró­ba durrantott. 51.p: Krasznai birkózta át magát és a labdát a hazaiak ál­tal emelt sövényen, Capa- tinához továbbított, a szőke tá­madó 17 méterről estében Derdák kezébe emelt. 53.p: Maczkó hatalmas bal oldali partdobása után a védők elvétették a labdát, amely így a hátulról felsettenkedő Török birtokába került, ő pedig a kapu torkából a hálóba pöckölt. 3-0 56.p: Bánföldi a bal oldalról ívelhetett be szögletet, a labda útját szemmel kísérő vendégek dermedten figyelték, ahogy Török megszelídítette azt, 6 méterről zavartalanul lőhetett, ámde Varró sokadszorra is bra­vúrral védett. A sényőiek változtatni kényszerültek az előzetesen meghirdetett összeállításon, Torda ugyanis a pénteki edzé­sen „üzemi balesetet szenve­dett”, amitől bokája duplájá­ra duzzadt. A helyi szurkolók vezére szívet melengető pro­dukciót kért a mikrofonon keresztül kedvenceitől, tekin­tettel a dermesztő hidegre. A hazai futballisták — sajnos — szót fogadtak, félóra alatt áll­va hagyták a vendégeket. Az ellenfél labdarúgóit lelkesen kergető szabolcsiaknak főleg a szélvészgyors Szántó feltar­tóztatása okozott nehézséget, aki kedvére fickándozott Sze­gedi mellett. A második fél­időben nagyot zuhant az iram, ellaposodott a játék. A Tiszakécske rátelepedett ugyan a sényői tizenhatosra, a mezőny legjobbja, Varró azonban parádézott a kapu­ban, megóvva csapatát a to­vábbi gólokól. Szurgent Lajos: — Végig kézben tartottuk a mérkőzést, de sajnálatos, hogy helyzete­inknek csak töredékét használ­tuk ki. Jávor Pál: — A görcs még mindig nem oldódott fel iga­zán. Koncz Tibor