Új Kelet, 1995. május (2. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-02 / 101. szám

UJ KELET set« Sport 1995. május 2., kedd 13 Röplabda rájátszás Gyenge játék — de győzelem NYÍREGYHÁZI VSC—TATABÁNYA 3-1 (11, -15,13,11) Bujtosi Szabadidő Csarnok. V.: Szabó F., Csíkos NYVSC: Makai, Zádor, Izsai, Zajácz, Pampuch, Botea Csere: Horváth L., Szilágyi Edző: Járosi János Tatabánya: Gubik, Geiger, Gölöncsér, Vejtey, Zirigh, Skoflek. Csere: Szűcs m Edző: Szakái Lajos Első játszma: Két jó blokkal kezdték a íni- éink, aminek következtében 20 rá megszerezték á Vezetést, amit további pont követett. Úgy tűnt, hogy a nyíregyháziak minden megerőltetés nélkül hozzák a játszmát; hiszen pil­lanatok alatt 5-2-re mődósitot- ták az eredményt. Sajnos egy mezőnybeli helyezkedést hiba után a vendégek pontjai miatt bosszankodhatott az a pár néző, aki még kíváncsi volt a fiúk tel­jesítményére. A tatabányaiak sikerrel vették fel a harcot a to­vábbiakban, hiszen 5-5-nél már egyenlő volt az állás. Ekkor a szabolcsi csapat ismét jó blok­kokkal hívta fel magára á fi­gyelmet, s így meg tudták „ug­rani” élőbb 9-5-re, majd 13-9- re. Ä végjátékban ugyan a ven­dégek még két pontot szerez­tek, de a mieink biztos játékkal 15-11 -re befejezték a játszmát. Második játszma: Ami ebben a játékrészben történt, az valószínűleg a nyír­egyháziaknak egy rémálomnak * • tűnt. Ismét 2-0-ás vezetést mint az első játékrész. Nagy 1. MTK 23 18 3 2 48-12 57 követően az NYVSC játékosai előny birtokába került a szabol­2. Kazincbarcikai SC 23 13 3 7 42-32 42 teljesen „leálltak”, amit a tata­csi gárda (9-1), de szokásukhoz 3. Salgótarjáni BTC 23 12 4 7 45-30 40 bányaiak kihasználtak, s zsi­híven ezt is le tudták „adni”. A 4. Diósgyőri FC 23 9 10 4 34-21 37 nórban 10 (!) pontot szereztek, vendégek szívós mezőnymun­5. Kábái Cukor 23 10 6 7 28-25 36 amivel 10-2-re módosították a kával, védekezéssel, pontról 6. III. kér. TVE 23 9 5 9 34-35 32 játszma állását. Ekkor a mieink pontra araszolgatva 12-11 -re fel­7. Nyíregyházi FC 23 9 5 9 28-29 32 magukhoz tértek, s 11-11-nél zárkóztak, amivel igencsak meg­8. Tiszakécskei FC 23 7 9 7 28-18 30 utolérték a vendégekét. A vég­ijesztették a nyíregyháziakat. 9. Hajdúnánási FC 23 8 6 9 20-27 30 játékban felváltva szerezték a Közben a hazaiak csapatkapitá­10. Gödöllői-Verzál LC 23 7 8 8 27-31 29 pontokat a csapatok, aminek a nya, Zajácz András „bepiroso­11. Balmazújvárosi TC 23 8 4 11 36-39 28 végén a Komárom megyeiek dott”, mivel reklamálását a 12. Tiszavasvári Alkaloida 23 7 7 9 34-38 28 örülhettek a szettgyőzelemnek. játékvezető piros lappal díjazta. 13. Szarvasi Vasas SE 23 6 8 9 21-28 26 Harmadik játszma: E közjáték után a mieink rátet­14. FC Hatvan 23 6 8 9 24-32 26 Szórósán alakult a játékrész, tek „egy lapáttal”, s zsinórban 15. Hódmezővásárhely 23 5 7 11 24-39 22 hiszen egyik csapat sem bírt három pontot szerezve megnyer­16. Miskolci VSC 23 2 3 18 15-52 9 nagyobb előnyre szert tenni. Előbb a hazaiak vezettek 4-3- ra, majd a tatabányaiak 6-4-re. Ez a felváltott vezetés jellemez­te az egész játszmát, s a befeje­zésnél is csak minimális kü­lönbséggel tudtak nyerni a há­zigazda nyíregyháziak (15-13). Negyedik játszma: Ismét úgy indult a játszma, ték a szettet 15-11-re, s ezzel együtt a mérkőzést 3-1 arányban. Járosi János: — Viszonylag tét nélküli mérkőzésen csak a negyedik játszmában játszották azt a fiúk, amit az egész viadal alatt kellett volna mutatniuk. Szakái Lajos: — Küzdelmes mérkőzésen a nagyobb ütőerő és magassági fölény érvényesült. Kézilabda Továbbra is az élen TISZAVASVÁRI—LAJOSMIZSE 26-24 (16-15) NB I B. férfi mérkőzés Alkaloida: Flontás — Lemák 2, Török 2, Danes 2, Berényi 6, Dobi 4, Fodor 3, Csere: Medgyesi (kapus), Vámosi 2, Cardos, Molnár, Ko­vács 2. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, a hazaiak szerezték meg a vezetést, de a lelkesen játszó vendégcsapat rövid időn belül kiegyenlített, sőt vezetésre is szert tett (2-1), majd to­vább növelték előnyüket, 4-2-re. Aztán lassan ébredezni kez­dett a hazai gárda, és fokozatosan felzárkóztak, kiegyenlítet­tek, a félidő végére a vezetést is megszerezték. Ebben nagy szerepe volt a csereként beállt Medgyesi kapusnak. A szünet­ben alapos fejmosást kaphattak a fiúk Váci edzőtől, mert a második játékrészt hatalmas lendülettel kezdték, és a 40. percre 22-15-re elhúztak. Ez köszönhető volt Berényi és Vámosi kitűnő játékának. A megnyugtató előny birtokában Berényit pihentette az edző, és helyette Cardos lépett a pályára, aki a kitűnő átlövőt nem tudta helyettesíteni, így az ellenfél foko­zatosan kezdte ledolgozni hátrányát. A mérkőzés hajrájában újra a kezdő csapattal állt fel a Tiszavasvári, és biztosan nyer­ték a találkozót. A szorosabb eredmény ellenére egy percig sem forgott veszélyben a győzelem. Ezzel a sikerrel újabb nagy lépést tettek Dobiék a bajnok­ság megnyerésére. A következő fordulóban, úgy látszik, min­den el fog dőlni, hiszen a rivális Cegléd otthonába utazik a csapat. Viszont hogy győzzenek, ellenük a mostanitól sokkal jobb játékot kell produkálni. Még van esély a hatodik helyre Debreceni győzelem Vajon ötödszörre sikerül-e? Lépten-nyomon erről beszél­gettek a szurkolók Debrecen­ben, a női kézilabda EHF Kupa döntőjének első mérkőzése, a D VSC-Symphonia és a norvég Bakkelagets Oslo párharca előtt, ^hajdúságiak ugyanis az elmúlt években négyszer is finalisták voltak, de sem a Kupagyőztesek Európa Kupá­ját, sem az EH! Tűiéivé koráb­ban az IHF) trófeáját nem tud ták elhódítani A játékosok és a vezetők persze mos-: is na­gyon fogadkoztak. Egybehang­zón azt állították: ezt a lehető­séget már nem engedik kicsúsz­ni a kezükből. Ehhez azonban természetesen a norvégoknak is volt szavuk. Az első 60 perc a debreceniek fölényes győzel­mével zárult. D VSC-SYMPHONIA —BAKKELAGETSOSLO (norvég) 22-14 (12-7) Debrecen, 3000 néző, v.: Nusser, Struik (hollandok) DVSC-Symphonia: Szopó- czy Brigitta — Sándomé Sipos Éva 5, Jeddi Mária 1, Virincsik Anasztázia 3/2. Katkó Andrea 2/1, Csapó’ Erika" S, László Krisztina 2 Cserék: Irina Sza mözVanová (kapus), Judit Zup ko, Horváth Ildikó. Lajterné NyilavTünde 1, Halesik Ildikó Bakkelagets Oslo: Heidi Tju gum — Vibeke Cook — Jensen 1 Tone Langbakken 3/1, Susann Goksör I, Hege-Knstine Kvit- sand 3, Kjersti Grini 1, Sahra Ha­usmann. Cserék: Vibeke John­sen (kapus). Gitté Madsen 2, Christin Magnussen 3, Siv-Heim Saböe. Mint ismert, a legutóbbi for­dulóban a Pécs otthonában há­romgólos vereséget szenvedtek a kisvárdai lányok. Ebben nincs is semmi különös, csupán any- nyi. hogy pont a dunántúli csa­pattal versengenek Agárdiék a hatodik helyért. Ezzel a vere­séggel a pécsiek utolérték a Kisvárdát, így most mindkét csapat 27 ponttal várja a foly­tatást. A mérkőzés után Radványi Ferenc technikai vezető el­mondta: — Több tényező is döntött abban, hogy vereséget Szenvedtünk. Az egyik ok az Volt, hogy a vendéglátóknál Csendes válogatott formában játszott, míg ezzel szemben nálunk voltak ugyan jó teljesít­mények, de annyira kiugróan senki sem játszott. Aztán lénye­ges volt az is, hogy a nagy tét minket tett idegesebbé, ők sok­kal nyugodtabbak voltak. Sze­rencsétlen momentum volt az is, hogy a kitűnő formában lévő Patakit egy labda úgy fejen ta­lálta, hogy 25 percig ápolni kellett. Nem utolsósorban be­folyásolta a vereségünket az is, hogy nem a megszokott sport- csarnokban játszottunk, hanem egy középiskolai tornaterem­ben, ahol rossz minőségű mű­anyag padlón, és „gyertyafény­nél” kézilabdáztak a csapatok. Az említett idegeskedésnek olyan következményei voltak, hogy több százszázalékos zic­cert, és három hétméterest is hibáztunk. Általában akkor nem lőttük be a helyzeteinket, — Most egy tíznapos mérkő­zésszünet következik, így a hét végén nem lépünk pályára. A legközelebbi meccsünk 11 -én lesz Békéscsabán. Ezt követően 16-án 1.7 órától fogadjuk a Debrecent, és bajnokság utol­só mérkőzését is hazai pályán játsszuk 19-én 17 órától, az el­lenfél a TFSE gárdája lesz. — A bajnokság végére ösz- szejön a hatodik hely? — A matematikai esély meg­van arra, hogy megismételjük az elmúlt évi jó szereplést. To­vábbra is a Péccsel harcolunk ezért a pozícióért. Ok egyszer játszanak otthon és kétszer ide­genben. Szóval az ő szereplé­süktől is sok minden függ... — fullajtár — Labdarúgás NB II Keleti csoport Megyei II. osztály Kárpát-Hús csoport 1. Demecser 19 14 4 1 47-6 46 2. Gávavencsellő 19 12 5 2 42-15 41 3. Kárpát-Hús Volán 19 11 3 5 33-21 36 4, Nyíribrony 19 7 7 5 27-24 28 5. Tuzsér 19 6 7 6 27-26 25 6. Anarcs 19 7 6 6 31-31 27 7. Dombrád 19 6 6 7 19-27 24 8. Kótaj 19 7 2 10 . 32-48 23 9. Napkor 19 5 6 8 29-28 21 10. Nyírtelek 19 4 9 6 22-22 21 11. Kálmánháza 19 5 6 8 28-31 21 12. Ajak 19 4 9 6 25-31 21 13. Fényeslitke 19 6 2 11 23-31 20 14. Zsurk 19 1 4 13 18-61 7 Erimpex csoport dítani a mérkőzést a javunkra. 1. Nyírcsaholy 18 15 — 3 52-16 45 A kapkodó támadások mellett 2. Jánkmajtis 18 13 3 2 47-10 41 a védekezésbe is sok hiba be­3. Nagyecsed 17 11 3 3 37-19 36 csúszott. 4. Nyírmeggyes 17 10 3 4 44-17 33 — A vereség ellenére kikkel 5. Túrricse 18 9 2 7 31-22 29 volt elégedett a szakvezetés? 6. Balkány 18 7 7 4 25-27 28 — Pataki, sérülése ellenére jó 7. Kállósemjén 18 6 5 7 24-29 20 formában védett. A mezőny­8. Nyírbéltek 17 6 2 9 24-34 20 játékosok közül Agárdi és 9. Encsencs 18 4 5 9 19-25 17 Hollóné játékával voltunk elé­10. Vaja 17 4 4 9 20-32 16 gedettek, de az utolsó 20 perc­11. Kocsord* 18 5 2 11 18-30 14 ben Prok is csipkedte magát. 12. Olcsva 17 3 4 10 28-49 13 — A célegyenesbe fordult a bajnokság. Milyen mérkőzések ____ 7._' L 9 13 . Nyírmihálydi 14. Gyüre visszalépett. 17 — 2 15 12-70 2 A *-gal jelölt csapattól három büntetőpont levonva. Kick-box Totó A 17. játékhéten szereplő mérkőzések eredményei: 1. Sopron—Vác 1-1 X 2. Zalaegerszeg—Újpest 1-1 X 3. Vasas—Csepel 3-0 1 4. Dortmund—Dresden 2-0 1 5.1860 München—Mönchengladbach 2-0 1 6. VfB Stuttgart—Bayern München 0-2 2 7. Brescia—Parma 1-2 2 8. Fiorentina—Juventus 1-4 2 9. Genoa—Sampdoria 2-1 1 10. Lazio—Cagliari 0-0 X 11. Padova—Roma 0-0 X 12. Reggiana—Milan 0-4 2 13. Torino—Napoli 1-1 X Pluszmérkőzés: 14. Frankfurt—Bremen 0-0 X A junior korcsoport részére kiírt versenyen, hat ország majd kétszáz harcosa között, nyíregyházi kick-boxosok és kung- fusok is tatamira léptek. A szombaton megrendezett viada­lon versenyzőink az alábbi eredményeket érték el: A Kick-Box Karate SE versenyzői közül a küzdelmi kate­góriában (Semi-contact) Szabó Zsolt második, Terebes Attila a harmadik helyen végzett. Szabó Zsolt fegyveres formagya­korlatban is szerzett egy bronzot. Mesterük: Károly István. A Tai-Qi Boxing Harcművészeti Egyesület színeiben in­duló Szabó Norbert negyedik lett, míg a kung-fu formagya­korlat kategóriában Facsar Csaba ezüstéremmel zárta a ver­senyt. Mesterük: Miló András. Tenisz Temesvári tornagyőztes Magyar siker született a nemzetközi teniszversenyen. A magyar nők közül az utób­bi években legtöbb sikert el­ért Temesvári Andrea nyerte a 75 ezer dollár összdíjazású Hungarian Lotto Ladies Open női tornát, miután a Római Teniszakadémián ren­dezett döntőben biztosan ver­te a cseh Lenra Nemeckovát. Döntő: Temesvári Andrea (magyar, 3.)—Lenra Nemec- ková (cseh) 6:3, 4:6, 6:4