Új Kelet, 1995. május (2. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-29 / 124. szám

UJ KELET Labdarúgás 1995. május 29., hétfő Suller Só megyei I. osztály Ez történt az NB II-ben Gólözön a májusi hőségben IBRÁNY-CSENGER 7-1 (4-0) Ibrány, 500 néző. V.: Nagy F. Ibrány: Vattai — Nagy, Szakács, Szentesi (Szegedi), Herman, Korpái, Hidegh (Mé- ázáros), Papp, Veres, Mik- hárdi, Ignácz. Edző: Kovács Tibor. Csenger: Ács — Eszenyi, Szilágyi M., Juhász J., Burik, Osváth, Juhász Zs., Szilágyi T. (Szabó), Becző, Dobránszki (Osztojkán), Fehér. Edző: Andorkó Ottó. Gólszerzők: Korpái 3, Papp 2, Veres, Mikhárdi, illetve Szilágyi T. A hazaiak nagy fölényben játszottak, tetszés szerint érték el góljaikat. Jók: az egész hazai csapat, illetve Szilágyi T., Juhász Zs., Fehér. Tóth Mihály NYÍRKARÁSZ-KISLÉTA 2-1 (0-1) Nyírkárász, 400 néző. V.: Lőrincz. Nyírkárász: Tóth J. — Ka- pin L., Végső (Matyi), Kántor, Tóth L., Vida, Kapin M., Czető, Virtás, Fecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál. Kisléta: Áncsak — Thú- róczi, Arezanu, Pénzes, Nyisz- tor, Gyarmati (Magyar), Árba (Babicz), Berettyán, Rézmű­ves L., Földesi (Őz), Rézmű­ves G. Edző: Czirbik Richárd. Gólszerzők: Fecsku, Czető, illetve Rézműves L. Küzdelmes mérkőzésen szü­letett meg a hazai győzelem. Jók: Kapin M., Fecsku, il­letve Arezanu, Berettyán. Ragány Ferenc NYÍRLUGOS—TISZASZALKA1-1 (0-0) Nyírlugos, 300 néző. V.: Sorbán. Nyírlugos: Karsai — Ba­logh F., Kiss, Sinka Zs., Sinka L„ Zsuk J„ Sinka Cs., Krekk, Krcsmarik, Paz'urik, Hadadi (Zsuk Gy.). Edző: Domokos János. Tiszaszalka: Szimku — Ács, Benedek (Vincze), Rózsa, Liba (Bodnár), Didenko, Sza­bó, Migovics, Oláh, Udvarhe­lyi, Ruszin. Edző: Danka László. Gólszerzők: Krekk (tizen­egyesből), illetve Ruszin. Kiállítva: Ács (Tiszaszal­ka). A hazaiak helyzetek garma­dát puskázták el, majd a ki­lencvenedik percben tizen­egyesből tudták megmenteni az egyik pontot. Jók: Sinka L, Zsuk J., Sinka Cs., illetve Szimku (a mezőny legjobbja). Pazurik István ZÁHONY—BIRI 7-2 (4-1) Záhony, 500 néző. V.: Ka­rácsony. Záhony: Mónus — Balogh, Hegedűs, Izajszki, Kubányi, Balázsi (Rácz Cs.), Andrapov, Kacsur, Győri (Szanyi), Pokol L., Pokol Zs. Edző: Fülöp Sán­dor. Biri: Tóth L. — Kígyósi F., Vass, Kiss, Nagy T. (Gyarma­ti), Kígyósi A., Csomány, Tóth J., Kutasi (Sinku), Szilágyi, Árki. Edző: Nagy András. Gólszerzők: Pokol L. 2, Po­kol Zs. 2, Kubányi, Balázsi, Kacsur, illetve Csomány, Árki. Csak a gólkülönbség volt kérdéses a sportszerűen küzdő vendégek ellen. Jók: Kubányi, Kacsur, Po­kol Zs., illetve Tóth, Csomány. Erdei Árpád LEVELEK-NAGYHALÁSZ 0-1 (0-0) Levelek, 300 néző. V.: Nagy. Levelek: Tuza — Oláh, Svelta, Busák, Takács I. (Bor­bély), Király, Molnár, Takács II. (Takács III.), Sitku, Páll, Forgony. Edző: Takács János. Nagyhalász: Kormány — Barna, Kosk^vics, Müller, Kovács, Ta Földi, Ka- ponyás, Oláh, . .elemen, Biha­ri. Edző: Szakács László. Gólszerző: Földi. Indiszponált játékvezetés mellett fájó vereséget szenved­tek a hazaiak. Jók: Tuza, Király, Svelta, illetve Kormány, Földi, Kele­men. Terbócs László IISZAIXjK—BXÓRÁNTHÁZA 0-3 (0-1) Tiszalök, 300 néző. V.: Labanc z. Tiszalök: Balázs — Gáli, Uliczki, Kovács, Kurucz, Marozs, Csatlós (Mogyorósi), Nagy (Pente), Balogh (Kere­kes), Péntek, Barbócz. Edző: Gaál Sándor. Baktalórántháza: Tóth A. (Kovács) — Tóth J., Vacsilja, Szőke, Bamucz, Benkő, Javo- riv, Maries (Kapin), Gdovin, Németh, Illés. Edző: Gajdos Gábor. Gólszerzők: Gdovin 2, Né­meth. A hazai csapat feltartott kéz­zel, lelkesedés nélkül játszott. Jók: Kovács, Marozs, illet­ve Vacsilja, Gdovin, Németh, Illés. Losonczi László KEMECSE-FEHÉRGYARMAT 0-2 (041) Kemecse, 300 néző. V.: dr. Jekő. Kemecse: Hegyes — Kosz- tyó, Kolozsi, Szarka, Balázs (Szegedi), Nagy I (Bilecz), Pallagi, Ferkó, Szojka, Ko­vács, Nagy J. (Hutkai). Edző: Kondor Lajos. Fehérgyarmat: Barta — Szűcs (Földi), Nagy, Jávor, Magyar, Páll, Czibere, Kondor (Szabó), Gyüre, Varga, Kocsis (Dudás). Edző: Balogh Csaba. Gólszerző: Gyüre 2. Közepes színvonalú találko­zón megérdemelt vendégsiker. Jók: Kosztyó, Balázs, Ko­vács, illetve Nagy, Kondor, Gyüre, Varga. Szabó Miklós VÁSÁROSNAMÉNY-ÚJFEHÉRTÓ 4-« (1-0) Vásárosnamény, 700 néző. V.: Varga F. Vásárosnamény: Papp — Ésik, Varga T., Bodnár, Sán­dor, Tőrös, Illés, Szécsi. Hor- nyák, Varga M., Balogh (Far­kas). Edző: Farkas Béla. Újfehértó: Vámos — Lácza S. (Kranyik), Balázscsik, Lá­cza F., Lácza J, Kacsándi (Bar­na), Nagy, Kovács, Lácza Gy., Ötvös, Papp. Edző: Nyisztor Sándor. Gólszerzők: Illés 2, Varga M.. Tőrös, A hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Esik, Sándor, Illés, Tőrös, Varga M., illetve Ba­lázscsik. Kiss Pál NY.HÁZI HARDWARE-TARPA 6-1 (2-0) Nyíregyháza, 200 néző. V.: Fodor. Hardware: Vránszki — Barkóczi, Lővei (Kiss), Kul­csár, Minya, Főfai (Tardi), Joó, Mihályfalvi, Lippai (Lengyel), Banka, Drágár. Edző: Szilvási István. Tarpa: Hegyi — Ficze, Si­mon (Péter), Szabó Z., Siti, Veres, Páll, Szabó J., Tóth, Holp, Szabó F. Edző: Nagy Elek. Gólszerzők: Banka (3), Lővei 2, Tardi, ill. Holp. A hazaiak végre megtalálták a góllövőcipőjüket. Jók: Banka, Lővei illetve Szabó J. A bajnokság állása 1. B.-lórántháza30 25 1 4 114-33 76 2. V.-namény 30 19 8 3 68-30 65 3. Záhony 30 19 5 6 84-45 62 4. Újfehértó 30 18 4 8 52-32 58 5. Nyírkárász 30 15 6 9 48-42 51 6. F.-gyarmat 30 15 5 10 48-34 50 7. Nagyhalász 30 14 6 10 55-39 48 8. Kisléta 30 13 3 14 52-42 42 9. T.-szalka 30 12 6 12 49-62 42 10. Biri 30 12 2 16 38-68 38 11. Tiszalök 30 10 5 15 31-54 35 12. Ibrány 30 9 6 15 44-57 33 13. Csenger 30 10 2 18 41-52 32 14. Nyírlugos 30 9 4 17 43-61 31 15. Levelek 30 8 6 16 44-57 30 16. Tarpa 30 8 4 18 29-57 28 17. Hardware 30 8 3 19 37-61 27 18. Kemecse 30 6 4 20 30-70 22 Labdarúgó NB I., 27. forduló Vác FC-Samsung-BVSC-DreherO-2 (0-1), EMDSZ-Soproni LC-Ferencváros 1-1 (1-1), PMSC-Fordan-Stadler FC 0-1 (0-0), Kispest- Honvéd FC-ÚTE-Novabau 4-0 (1-0), Nagy- kanizsai Olajbányász-Békéscsabai EFC 0-3 (0-0), Vasas Casino Vigadó-Parmalat FC 1-0 (1-0), Csepel-Kordax-Zalaegerszegi TE 2-1 (0-1). Az NB I állása: 1. Ferencváros 27 17 6 4 56-34 57 2. ÚTÉ 27 14 6 7 56-32 48 3. BVSC 27 14 3 10 47-38 45 4. Debrecen 27 13 6 8 39-31 45 5. Kispest 27 13 5 9 55-38 44 6. Békéscsaba 27 10 13 4 42-29 43 7. Zalaegerszeg 27 11 6 10 45-50 39 8. PMSC 27 10 6 11 28-36 36 9. Csepel 27 8 8 11 21-24 32 10. Stadler 27 8 8 11 24-32 32 11. Győr 27 10 4 13 40-38 31 12. Vác 27 7 10 10 35-43 31 13. Vasas 27 8 6 13 33-43 30 14. Sopron 27 6 10 11 35-44 25 15. Parmalat 27 6 7 14 34-47 25 16. Nagykanizsa 27 6 6 15 22-53 24 Puskavégre került Szarvas Szarvasi Vasas—Nyíregyházi FC 0-1 (0-0) Szarvas, 500 néző. V.: Varga S. (Szilágyi, Nyilas) Szarvas: Brakszatórisz G. — Stredie, Gebri, Holp, Janis 3, Kulcsár, Plókai, Truczka, Horváth, Bence, Szabó. Edző: Plástyik János. Nyíregyháza: Feke — Szatke, Sira, Kiss J., Barna, Göcz, Csehi T., Bagoly, Bessenyei, Kovács, Domokos. Edző: Tóth János. Csere: Holp h. Szlopóczki, Sira h. Ádámszky (mindkettő a szünetben), Kulcsár h. Bány a 60., Domokos h. Papp a 68. percben. Gólszerző: Ádámszky az 58. percben. Sárga lap: Kulcsár (belerúgott Kovácsba az 55. percben). 9. p.: Gebri lépett ki a nyír­egyházi védők közül, de ke­csegtető helyzetben hosszan szöktette magát, így oda lett a lehetőség. 10. p.: Göncz Kovács elé gu­rított, aki egyből tüzelt, de Brakszatórisz G. biztosan véd­te a középre tartó lövést. 17.p.: Holp röviden szabadí­tott fel, Domokos rácsapott a labdára, és 10 méterről meg­célozta a kaput, ám Brak­szatórisz G. elcsípte a játék­szert. 21.p.: Truczka egy szép test­esei után 20 méterről lőtt, de a labda a felső léc fölött hagyta el a játékteret. 29.p.: Truczkát buktatták a vendég védők 25 méterre a kaputól. Horváth Gebri elé tol­ta a pettyest, akinek bombája a sorfalon halt el. 42.p.: Janis fejesét a nyírsé­gi védők a gólvonalról az alap­vonalon túlra mentették. Pló­kai sarokrúgását követően az előrehúzódó Stredie 8 méterről Feke kezébe fejelt. 47.p.: Kulcsár 25 méterről, futtából centiméterekkel tüzelt a bal kapufa mellé. 58.p.: Domokos húzta meg a hazaiak bal oldali védelmét, beadását Ádámszky öt méterről a kapuba helyezte. 0-1. 69.p.: Csehi T. harmincmé­teres szabadrúgása a jobb ka­pufa mellett süvített el. 86.p.: Truczka jobb oldali beadását Plókai nyolc méterről a kapura bólintotta, Feke nagy bravúrral a léc alól tolta szög­letre a labdát. A találkozó első negyedórá­ja az ismerkedés jegyében telt, a vendégek jobbára a védeke­zéssel törődtek, s átadták a kez­deményezést a hazaiaknak. Ennek ellenére szarvasi fölény csak az első játékrész utolsó tizenöt percében alakult ki, ám helyzetet nemigen tudtak kidol­gozni Plókaiék. Fordulás után a Nyíregyháza feladta sündisz- nóállását, gyors kontrákkal veszélyeztetett. Egy ilyen ellen­akció után a vezetést is meg­szerezte a nyírségi gárda, s minimális előnyét a találkozó végéig meg is tudta őrizni. Összességében az NB II-es tag­ságért küzdő hazai csapatnak sokkal többet kellett volna ten­nie a siker érdekében. Plástyik János: — Azt hit­tem, hogy a csapat megfeszült a győzelemért. Egyes játéko­sok helyett én szégyellem ma­gam, de gohdolom, ők; is így tesznek. ; L , Tóth János: — A hazaiak mezőnyfölényben játszottak, de mi tudatosan átengedtük nekik a területet, s gyors kont­rákra építettünk. Ez a taktika győzelmet eredményezett a szimpatikus Szarvas ellen. Gödöllő—Tiszavasvári 1-0 (1-0) Gödöllő, 500 néző. V.: Bukovics Gödöllő: Nagy — Balogh, Szirtesi, Somogyi, Simon, Szász, Ivanovics, Dvorszki, Bábik, Grezsák, Stranyóczky. Edző: Garaba Imre Tiszavasvári: Szabó — Szűcs, Horváth M., Bruchental, Havelant, Rása, Fecsku, Bohács, Lente, Erdei, Pitács. Edző: Szikszai Lajos Csere: Erdei h. Szilágyi a 63., Bruchental h. Boros a 74., Szász h. Nagylaki a 74. percben. Sárga lap: Grezsák az 50., Dvorszki az 55., Bruchental a 70., Bábik a 77. percben Gólszerző: Grezsák 5.p.: a gödöllői karmester, Simon kitűnő labdát tálalt a tisztán álló Grezsákhoz, aki félfordulattal bombázott tizen­két méterről Szabó kapujába. 1-0. 20.p.: Lente buktatta Stra- nyóczkyt tizennyolc méterre a vasvári kaputól. A szabadrú­gást Simon csavarta kapura, a labda alig kerülte el a bal felső sarkot. 22.p.: Pitács húzott kapura, a tizenhatoson belül gólhely­zetbe került, mielőtt azonban lőhetett volna, beérték a védők, és szerelték. A csatár elesett, de a szerelés szabályos volt, nem járt érte büntető. 30.p.: Simon középre csa­vart labdáját Stranyóczky ti­zennégy méterről fejelte a jól helyezkedő Szabó kezébe. (A második félidőben ritmust váltott a vendégcsapat.) 54.p .: az előrehúzódó Bruc­hental fejesét a léc alól tor­nászta ki a gödöllői kapus. 70.p.: kiszabadult a vendég­csapat szorításából Gödöllő, és rögtön szabadrúgáshoz is jutot­tak a tizenhatos jobb oldali sar­kánál. Grezsák lövése alig ment mellé. 75.p.: a gödöllői kapu. elő­terében pattogott a labda, a vasváriak kezezés miatt tizen­egyest reklamáltak, Bukovics játékvezető viszont továbbot intett. 84.p.: Bohács húszméteres szabadrúgása után a labda cen­tikkel zúgott el a kapu fölött. 86.p.: Pitács óriási gólhely­zetbe került, lövése már a gól­vonalon porzott, amikor Nagy kapus visszavetődve megkapa­rintotta a labdát, és azt a rá­rontó csatárok sem tudták bel­jebb segíteni. Nagy egyenlíté­si lehetőség volt! Az öt hete nyeretlen gödöllői csapat lendületesen kezdett. Az ötödik percben az elalvó védők jóvoltából már a vezetést is megszerezték. A megnyújtott délutáni szieszta után kiegyen­lített mezőnyjátékkal teltek a percek, a kapuk ritkán forog­tak veszélyben. A vendégek egy alkalommal Pitács révén ve­szélyeztettek. A legtöbb ve­szélyt a hazai kapura Rása ha­talmas partdobásai jelentették. Szünet után kitámadtak a pi­ros mezes tiszavasváriak, nagy erővel küzdöttek az egyenlíté­sért. Egymás után érték el a szögleteket, ők irányították a játékot. Egyenlíteniük azonban nem sikerült, ami a játékoso­kon kívül a szerencsén is mú­lott. Egy figyelmetlenség­ből korán bekapott gól végül a hazaiak győzelmét jelentet­te. Tiszavasvári főleg a második félidei játéka alapján állt kö­zel a pontszerzéshez ezen a fe­szült légkörű, kemény mér­kőzésen. Garaba Imre: — Szívének köszönheti csapatom a győ­zelmet, ami mindig jókor jön, de most a lehető legjobbkor. Szikszai Lajos: — Főleg a második félidőben nagyon tisztességesen hajtottunk, For­tunával és a játékvezetővel azonban ezúttal nem volt sze­rencsénk. Javunkra járó tizen­egyesek maradtak el, és a sza­badrúgások megítélése sem nekünk kedvezett. Korrekt kö­rülmények között legalább egy pontra jók lettünk volna. Ben­nünket az sem vigasztal, hogy a bírónak ez volt a harmadik NB Il-es mérkőzése, mert ebből, sajnos, kettőt nekünk vezetett. Hangay György További eredmények: Miskolci VSC-Kabai Cukor FC 0­4 (0-2), Balmazújváros- Hódmezővásárhely 2-2 (0-0), Hajdúnánás-Salgótarjáni BTC 1-1 (1-0), Kazincbarcika-III. Kér. TVE 2-2 (0-1), MTK-Tiszakécske 1-2 (1-1). A Diósgyőri FC-FC Hatvan mérkőzés 1-2-es állásnál, a 91. percben félbeszakadt.