Új Kelet, 1995. május (2. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-02 / 101. szám

UJ KELET Labdarúgás 1995. május 2., kedd 15 Suller Só megyei I. osztály Bakta már száznál tart Ez történt az NB II-ben Végre kijött a lépés MISKOLCI VSC—NYÍREGYHÁZI FC 0-5 (0-3) Miskolc, 800 néző. V.: Derdák (Nyilas) Miskolc: Simon I. — Szakos, Schnek, Földeák—Szabó, Ka­lász, Koppány, Varga—Hallá, Kovács Zs. Edző: Német Attila Nyíregyháza: Kormos—Drobni—Szatke, Barna, Kiss, Cse­hi, Bagoly, Bessenyei — Domokos, Paulik. Edző: Tóth János Csere: Koppány h. Márkus a 27., Paulik h. Ádámszki az 56., Bagoly h. Lelt a 77.percben Sárga lap: Bagoly az 54. percben Góllövők: Szatke a 16., Do­mokos a 19. és a 26., Lelt a 84. és a 86. percben 2.p.: az első támadást a mis­kolciak vezették: Kovács Zsolt ment el a bal oldalon, Szatke és Barna közös erővel szerelte a tizenhatos sarkánál. 16.p.: Szatke indult a félpá­lyáról Drobni labdájával. Passzolni akart, de egy hazai lábról elpattant a pettyes, s a továbbfutó Szatkéhoz pattant. O 14 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt: 0-1. 19. p.: Bagoly Kovácsot indí­totta a jobb szélen, ő középre akarta tenni a labdát, de az egy védőről ismét kipattant. Besse­nyei szerezte meg, Domokos­hoz játszott, aki balról a hosszú sarokba lőtte a labdát: 0-2. 20. p.: Domokos ment el a bal oldalon, a mellette érkező Csehihez játszott, aki két védőt kicselezve, körülbelül 12 méterről a kapu fölé lőtt. Hatalmas helyzet volt! 26.p.: Bagoly a pálya köze­péről indult, métereken ke­resztül vezette a labdát, majd Domokost indította a balról érkező csatár, kapura indult, és a jobb oldalra sodródva a hosszú sarokba lőtt: 0-3. 49.p.: Paulik az ügyetlenke­dő hazai védők között rácsapott a labdára, és közelről gólt szer­zett, de a játékvezető érvényte­lenítette. 51.p.: a miskolciak legaktívabb csatára, Kovács Zsolt cselezgetett a vendégek tizenhatosán belül, de elakadt Barnában. A játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt a ha­zaiaknak. A miskolciak a lehető­séget elpuskázták. 84.p.: Domokos ment el a bal szélen, az alapvonal közepéről középre tálalt, a másik oldalon érkező Lelt a hosszú sarokba lőtt: 0-4. 86.p.: Ádámszki indult a lab­dával a kapura, a tizenhatoson belül szerelték, a kipattanó lab­dát Lelt egyből kapura lőtte, a gyönyörűen eltalált labdát a kapus nem menthette: 0-5. A nyíregyháziak úgy érkeztek Miskolcra, hogy mindenképpen meg kell szerezniük a három pontot, csak így köszörülhetik ki a csorbát. A mérkőzés elején kiderült, hogy mindkét együttes nyílt sisakkal játszik. A középpályán, elsősorban Bagoly és Kovács vezérletével, könnyen átjátszhatok voltak a hazaiak. Az első negyedóra után tíz perc alatt háromszor is betaláltak a vendégek, s ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A miskolciak változtatni próbál­tak, a három gól után Koppányi a középpályáról lecserélték, és beállósként Márkus érkezett. Ezzel a második félidőre meg is erősödött a védelmük, és Ba­goly már nem tudta olyan könnyen átjátszani a pálya kö­zepét. A második játékrészre nagyot esett az iram és a játék színvonala is. Már úgy látszott, gól nélkül telik el a második negyvenöt perc. A nyíregyhá­ziak az utolsó negyedórára újra rákapcsoltak, s most Bessenyei játszott ügyesen a középpályán. A csereként beállt Lelt szép tá­madások után kétszer is gólt lőhetett. A vendégcsapat egyik legjobbja a jobb és bal oldalon egyaránt igen aktív Domokos Béla volt. Jók: Domokos, Besenyei, Szatke, Lelt, illetve Kovács, Schnek, Hallai. Német Attila: — A vendé­gek ilyén arányban is megér­demelten nyertek, mivel csa­patom széteső játéka nem késztette őket igazi próbára. Tóth János: — Az első félidőben különösen a közép­pályán nagyon frissen és ügyesen játszottunk. Ezt kel­lene máskor is mutatnunk. A második félidő, visszafogott játéka kicsit érthetetlen, de soha jobb cserét. Már nem kiesőjelöltek HÓDMEZŐVÁSÁRHELY—TISZAVASVARI ALKALOIDA SE 1-3 (0-1) Hódmezővásárhely, 1200 néző. V.: Balajti (Szőke, Georghiu). Hódmezővásárhely: Kopschnitz -— Barna, Márta, Lévai, Kiss Cs.—Varga-Tóth, Illés, Nagy, Borús, Szécsényi, Griczi. Edző: Nagylaki Kálmán. Tiszavasvári: Szabó — Bruckenthal, Horváth, Rása, Hegedűs—Sinka, Fecsku, Szarka, Lente— Erdei, Pitács. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Borús helyett Béres a szünetben, Illés helyett Kiss P. a 70., Sinka helyett Havelant a 78., Hegedűs helyett Széki a 88. percben. Sárga lap: Sinka a 8., Boms a 25., Kiss Cs. a 60., Horváth a 64., Bruckenthal a 86., Rása a 89. percben. Gólok: Rása a 20., Lente a 75., Havelant a 85., Barna (tizenegyesből) a 87. percben. ZÁHONY— BAKTALÓRÁNTHÁZA 2A> (1-2) Záhony, 600 néző. V.: Lőrincz Záhony: Mónus — Győri, Hegedűs, Izajszkij, Ragány, (Szanyi), Balázsi, Onder, Rácz, Pokol, Andrapov, Kubányi, (Fleischer). Edző: Fülöp Sán­dor Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth L, Benkő, (Hüse), Geda (Szőke), Barnucz, Po- kigyko, Németh, (Javoriv), Maries, Gdovin, Sós, Vacsilja. Edző: Gajdos Gábor Gólszerzők: Balázsi, Győri, il­letve Maries 2, Gdovin 2, Sós 2. Magabiztos játékkal győ­zött a bajnokesélyes baktai csa­pat. Jók: a hazaiak közül senki, illetve Gdovin, Maries, Va­csilja. Erdei Árpád VÁSÁROSNAMÉNY YOUNG— FEHÉRGYARMAT 1-1 (0-1) Vásárosnamény, 700 néző. V.: Karácsony Vásárosnamény: Rapcsák — Ésik, Varga T., Bodnár (Far­kas), Sándor, Tőrös, Tivadar, Szécsi, Illés, Balogh. Homyák (Varga M.). Edző: Farkas Béla Fehérgyarmat: Bartha — Szűcs, Nagy, Jávor, Magyar, Kondor, Földi (Kosa), Czibere, Varga, Gyüre, Kocsis. Edző: Balogh Csaba Gólszerzők: Tivadar illetve Kocsis. Igazságos pontoszkodás a szomszédvári rangadón. Jók: Tivadar, illetve Bartha, Nagy, Gyüre, Kocsis Kiss Pál NYÍRKÁRÁSZ—CSENGER 1-0 (0-0) Nyírkárász, 400 néző. V.: Szlomoniczki Nyírkárász: Tóth J. — Ka- pin, Végső, Kántor, Tóth L., Vida, Matyi (Lakatos), Czető, Virtás, Szecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál Csenger: Ács — Fekete, Szilágyi M., Juhász J., Juhász P., Petrik, Juhász Zs., Szilágyi T., Becző, Mester, Fehér (Dob- ránszki). Edző: Andorkó Ottó Gólszerző: Czető A lelkesen és jól futballozó vendégcsapatot egy bombagól­lal sikerült legyőznie Nyírká­rásznak. Jók: Pető, Kapin, Oláh, illet­ve Szilágyi T., Becző. Ragány Ferenc NAGYHALÁSZ—KISLÉTA 1-1 (1-0) Nagyhalász, 500 néző. V.: Hajdó Nagyhalász: Kormány — Borza, Földi, Müller, Kovács, Tanyi, Ballai, Urbin, Oláh, Ke­lemen, Bihari. Edző: Szakács László Kisléta: Áncsák — Thuró- czi, Arezanu, Pénzes G., Nyisz- tor, Gyarmati, Magyar, Berety- tyán (Földesi) (Őz), Rézműves L., Herczku (Pénzes S.), Réz­műves G. Játékos-edző: Czir- bik Richárd Kiállítva: Nyisztor (Kisléta) Gólszerzők: Kelemen illetve Rézműves G. . A hazaiak helyzetek sokasá­gát hagyták ki, így elmaradt a remélt győzelem. Ballai Mihály LEVELEK—ÚJFEHÉRTÓ 0-3 (0-1) Levelek, 400 néző. V.: Józsa Levelek: Tuza — Burik (Ta­kács III.), Takács I., Kapdos, Pál, Király, Molnár, Takács II. (Bor­bély), Oláh, Sitku (Forgony), Svelta. Edző: Takács János Újfehértó: Garapko — Po- tyók, Balázscsik, Kranyik, Lácza J., Kacsándi, Nagy, Ko­vács, Lácza Gy., Papp (Balogh), Barna. Edző: Nyisztor Sándor Gólszerzők: Kacsándi, Lá­cza Gy., Barna. Szerencsés gólokkal győzött a tizenegyest hibázó hazai csa­pat ellen Újfehértó. Jók: Kapdos, Király, illetve Garapko, Nagy, Lácza Gy. Tér bocs László BIRI—TARPA 2-3 ( 0-2) Kisléta, 300 néző. V.: Szilágyi Biri: Kévés — Kapdos, Vass, Kiss, Szilágyi, Nagy, Csomány, Tóth I., Árki, Sinka, Kutasi (Gyarmati). Edző: Barna József Tarpa: Hegyi — Csapó, Si­mon, Szabó I., Szabó II., Siti, Veres, Kovács, Holp,.Páll (Tóth T.), Szabó III. Edző: Nagy Elek Gólszerzők: Gyarmati, Kap­dos illetve Veres, Holp, Szabó 113. Nem érdemelt vereséget Biri. Jók: Kévés, Vass, Szilágyi, illetve Hegyi, Simon, Szabó I. Erdélyhegyi István KEMECSE—NYÍRLUGOS 3-1 (1-0) Kemecse, 400 néző. V.: Balogh Kemecse: Hegyes — Maka­ra, Kolozsi, Szarka, Balázs, Nagy, Pallagi, Ferkó, Sztojka, Kovács, Sinka (Rózsa). Edző: Kondor Lajos Nyírlugos: Karsai (Vran- csik) — Sinka Zs., Kiss, Sinka Cs., Sinka L., Zsuk, Szemán, Balogh F., Krekk, Krcsmarik, Pazurik, Hadadi (Balogh L.). Edző: Domokos János Gólszerzők: Ferkó 2, Kolo­zsi, illetve Hadadi A hazaiak végig kezükben tartották a mérkőzés irányítását, és megérdemelten szereztek létfontosságú pontokat. Jók: Ferkó, Sztojka, Kovács (a mezőny legjobbja), illetve Krekk, Pazurik, Hadadi. Szabó Miklós TISZALÖK—IBRÁNY 0-2 (0-1) Tiszalök, 300 néző. V.: V arga F. Tiszalök: Balázs L. — Bakos, Gáli, Kovács, Kurucz, Marozs, Csatlós, Pente (Mogyorósi), Balogh, (Kerekes) (Nagy), Pén­tek, Barbócz. Edző: Gáli Sándor. Ibrány: Vattai — Nagy, Sza­kács, Szegedi, Herman, Bíró, Mészáros, Veres (Szilágyi), Papp, Mikhárdi, Korpái. Edző: Kovács Tibor Gólszerzők: Veres, Korpái. A kiesőjelölteknek a jelek szerint öröm Tiszalökre láto­gatni! Jók: a hazaiak közül senki, illetve Vattai, Szakács, Mikhár­di, Korpái. Losonczi Imre NYÍREGYHÁZI HARDWARE —TISZASZALKA 0-1 (0-0) Nyíregyháza, 100 néző. V.: Zahorán Hardware: Újhelyi — Bar- kóczi, Joó, Virág (Kulcsár), Minya, Főfai (Mihályfalvi), Kiss, Banka, Lippai (Tardi), Lővei, Lengyel. Edző: Szilvási István Tiszaszalka: Szimku — Pe­tő, Benedek, Rózsa, Liba, Pin- tea. Bodnár, Migovics, Páll (Szabó), Udvarhelyi, Ruszin. Edző: Danku László Gólszerző: Ruszin Alacsony színvonalú mérkőzé­sen Ruszin szemfülességének kö­szönheti győzelmét a beregi csapat Szilvási István: — Nagyon rosszul játszottunk, amihez hozzátartozik, hogy egy tőlünk jóval gyengébb csapattól kap­tunk ki. Az egész mérkőzés alatt szétszórtan futballoztak já­tékosaink. A játékvezetéssel meg voltam elégedve, szerin­tem saját hibáinkból született ez a csúnya vereség. Danku László: — Esemény­telen, gyenge mérkőzést láthat­tunk. Rendkívül fontos három pontot szereztünk, s a mi ese­tünkben ez jelentette a lénye­get. Adódó helyzeteinket ki­hagytuk, végül egy potyagóllal nyertünk. Pontos, összehangolt játékkal számunkra még szebb lehetett volna az eredmény. Jók: a hazaiak közül senki, il­letve Liba, Benedek, Pető, Ruszin. Martyn Péter Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a hazaiak mindent beleadtak, óriási akarattal küz­döttek, és ez kissé meglepte a vasváriakat. így az első negye­dórában inkább a vásárhelyiek támadtak. A 20. percben Sinka a jobb oldalról ívelt be szögle­tet, Rása mintaszerűen fejelt a jobb alsó sarokba. 0-1. A jókor jött vendéggól lehű- tötte a hazai kedélyeket, és megnyugtatta a vendégeket. A gyógyszergyáriak át is vették az irányítást, és egyre-másra dol­gozták ki a helyzeteket. A 30. percben Erdei puskázott el egy nagy gólszerzési lehetőséget. A 40. percben Pitácsnak sem sike­rült a hálóba találni, a félidő leg­nagyobb helyzetét hagyta ki: Lente átadását az ötösön kapta, és rosszul kezelte le a labdát. Vé­gül is a védők mentettek. A ha­zaiak a játéknak ebben a szaka­szában egyetlen valamirevaló helyzetet sem tudtak kidolgozni. A második félidő úgy folyta­tódott, ahogy az első befejező­dött. Újabb két vendégtalálat szü­lethetett volna. Érdekes, mind­kétszer a hátvéd Brucken thal sze­rezhetett volna gólt. Mind a két­szer szöglet után fejelt a beívelt labdába, de az, alig pár centivel a léc fölött, elhagyta a játékteret. Ahogy az már lenni szokott, a sok kimaradt helyzet felhozta a vásárhelyi csapatot, így az egyik kontra után Szabó kapus bravúr­ja kellett a gól elkerüléséhez. Ezután újra belemelegedtek a tiszavasvári focisták, és újabb helyzeteket dolgoztak ki. Az 58. percben hárman is ott voltak Kopschnitz kapuja előtt, Pitács kapta a labdát, teljesen egyedül állt a hálóőrrel szemben, de nyolc méterről a kapus lábába rúgta a pettyest. A hazaiak továbbra is bátran próbálkoztak kontrákkal, ám támadásaikban nem volt el­képzelés. Ezért az elkövetkező percekre is a vendégfölény volt a jellemző. A 75. percben Erdei elfutott a labdával, majd minta­szerűen játszott középre Fecsku elé. Ő el akarta gurítani a labdát a kifutó kapus mellett, de végül is Kopsnich lábát érintette a pety- tyes. Az érkező Lente egy lépés­ről a kapuba pofozta a labdát: 0-2. A 85. percben újabb tiszavas­vári akció futott a pályán: Lente átadásával hozta gólhelyzetbe Have lantot, aki 14 méterről ha­talmas erővel lőtt a léc alá: 0-3. A vége előtt 3 perccel Bruc- kenthal és Barna ugrott fel fe­jelni a vendégek tizenhatosán belül, s mindketten a földre huppantak. A játékvezető meg­lepetésre büntetőrúgást ítélt. Ezt Barna értékesítette: 1-3. A hazaiak nagyon készültek a vasárnapi mérkőzésre, úgy gon­dolták, a vasváriak elleni győze­lem az utolsó lehetőség a bennma­radásra. Az első negyedóra még igazolta törekvésüket, de a ven­dégek találata után már elfogyott az erejük. A pályán az történt, amit Fecskuék akartak. Ha hely­zeteiket jobban kihasználják, sok­kal nagyobb arányú vereséget mérhettek volna a hazaiakra. Nagylaki Kálmán: —- Ellen­felünk teljesen megérdemelten nyert, dé amíg él a remény, nem adjuk fel a küzdelmet a benn­maradásért. Szikszai Lajos: — Sikerült a jó folytatás, s így végre, ebben a bajnokságban először, nem vagyunk kiesőhelyen. A muta­tott játék alapján nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Mészáros László A bajnokság állása: 1. Baktalórántháza 26 22 1 3 102-28 67 2. Vásárosnamény 26 16 8 2 62-26 56 3. Záhony 26 16 5 5 74-35 53 4. Újfehértó 26 15 4 7 42-25 49 5. Nyírkárász 26 12 5 9 42-39 41 6. Fehérgyarmat 26 12 4 10 39-34 40 7. Nagyhalász 26 11 6 9 49-37 39 8. Kisléta 26 12 3 11 47-37 39 9. Tiszaszalka 26 11 5 10 43-54 38 10. Biri 26 12 2 12Ú 35-54 38 11. Tiszalök 26 8 5 13’ 26-47 29 .ríj. 12..Tarpa 26 8 4 14 27-47 13. Nyírlugos 26 8 < 3 15 37-52 27 14. Levelek 26 1 6 13 28-53 27 15. Csenger 26 8 2 16 35-43 26 16. Hardware 26 7 3 16 27-49 24 17. Kemecse 26 6 4 16 29-58 22 18. Ibrány 26 5 6 15 25-51 21