Új Kelet, 1995. április (2. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-18 / 90. szám

UJ KELET n H LABDARÚGÁS a ■ 1995. április 18., kedd 11 Sutler Só megyei I. osztály, 24. forduló Dupla mesterhármas Záhonyban A mérkőzéseket vasárnap játszották. Záhony—Tiszaszalka 6-1 (4-0) Záhony, 400 néző. V.: Szabó Z. Záhony: Darai — Szanyi, Hege­dűs, Izajszki, Onder (Karasz), Balá­zsi, Kubányi, Rácz Cs., Pokol L., Andrapov, Pokol Zs. (Győri), Balogh, Rácz L. Edző: Fülöp Sándor. Tiszaszalka: Szimku — Pető, Be­nedek, Udvarhelyi, Rózsa, Migovics, Szabó, Bodnár S. (Danku), Nagy, Ru­szin, Oláh (Didenko). Edző: Danku László. Gólszerző: Pokol L. 3, Andropov 3., illetve Didenko. A csengeri kisiklás után magabiz­tos hazai siker. Jók: az egész hazai csapat, ill. Didenko. Baloghné Orosz Ildikó Nyíregyházi Hardware— Ibrány 3-3 (2-2) Nyíregyháza, 500 néző. V.: Vámos. Hardware: Újhelyi — Barkóczi, Joó, Minya, Kiss Z., Főfai, Mihály- falvi, Lővei, Lippai, Banka, Virág. Edző: Szilvási Isván. Ibrány: Vattai — Nagy, Szakács, Hidegh (Szegedi), Hermann, Bíró, Balogh (Veres), Bárdi, Papp, Mik- hárdi, Korpái. Edző: Kegyei István. Gólszerzők: Banka 2, Lippai, illet­ve Papp 2, Mikhárdi. Tízperces késéssel kezdődött a mérkőzés, amely fordulatokban bő­velkedő csatát hozott. A döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Banka, Mihályfalvi, illetve Vattai, Papp, Mikhárdi. Biri—Baktalórántháza 0-7 (0-2) Kisléta, 500 néző. V.: Adorján. Biri: Kévés — Kapdos, Vass, Kiss, Gelsi, Kígyósi, Sinka, Tóth, Cso- mány. Szilágyi, Kutasi (Árki). Edző: Barna József. Baktalórántháza: Tóth A. —Tóth 1., Vacsilja, Pokigyko (Hüse), Bar- nucz, Szőke I., Németh, Maries (Benkő), Gdovin, Sós, Illés. Edző: Gajdos Gábor. Kiállítva: Szőke I. (Baktalóránt­háza). Gólszerzők: Maries, Sós 2, Bar- nuez, Gdovin, Benkő. Ennyivel jobb volt Baktalórántháza. Jók: Kévés, Vass, illetve Vacsilja, Sós, Pokigyko. Erdélyhegyi István Nagyhalász—F ehérgyar- mat 1-1 (1-1) Nagyhalász, 800 néző. V.: Nagy F. Nagyhalász: Kormány — Borza, Koskovics, Müller, Kovács, Tanyi, Ballai, Urbin (Földi), Oláh, Kelemen, Bihari. Edző: Szakács László. Fehérgyarmat: Barta — Szűcs (Mikes), Nagy I., Jávor, Magyar, Kon­dor, Gyüre, Földi I., Varga, Kovács (Pál), Kocsis. Edző: Balogh Csaba. Gólszerzők: Ballai illetve Nagy. Kiállítva: Tanyi. Nagyhalász közelebb állt a győze­lemhez. Ballai Mihály Újfehértó—Kisléta 0-2 (0-2) Újfehértó, 400 néző. V.: Nagy J. Új'fehértó: Garapko — Lácza S., Nagy, Balázscsik, Lácza J., Kacsándi (Barna), Kukk, Kovács, Láczá Gy., Ötvös, Papp. Edző: Nyisztor Sándor. Kisléta: Babicz — Thúróczi, Are- zanu, Pénzes, Nyisztor, Czirbik, Ma­gyar (Földesi), Berettyán (Gyarmati), Rézműves L., Herczku (Árba), Réz­műves G. Játékos-edző: Czirbik Ri- chárd. Gólszerzők: Czirbik, Berettyán. A vendégcsapat megérdemelten győzte le a fegyelmezetlenül, lelke­sedés nélkül játszó hazaiakat. Jók: a hazaiak közül senki, illetve Berettyán, Thúróczi, Arezanu. Forró Zoltán Tiszalök—Kemecse 2-0 (1-0) Tiszalök, 200 néző. V.: Naményi. Tiszalök: Balázs L. — Gáli, Ulicz­ki, Kovács, Kurucz, Marozs, Aszalós (Bakos Zs.), Pente (Mogyorósi), Balogh, Péntek, Barbócz (Demiszen- ko). Edző: Gáli Sándor. Kemecse: Hegyes S. — Kostyó, Kolozsi, Szarka (Sztojka), Balázs, Kovács, Pallagi, Nagy, Makara (He­gyes J.), Ferkó, Sinka. Edző: Kondor Lajos. Gólszerzők: Marozs, Péntek. Kiállítva: Sztojka (Kemecse) a 87. percben. Sportszerű mérkőzésen nehezen győzött a hazai csapat. Tiszalök ismét tizenegyest hibázott, idén harmad­szor! Jók: Balázs L., Marozs, Péntek, il­letve Hegyes S., Kostyó, Kolozsi. Losonczi Imre Nyírkárász—Nyírlugos 4-1 (2-1) Nyírkárász, 400 néző. V.: Naményi. Nyírkárász: Tóth J. — Kapin, Ma­tyi (Lakatos), Kántor, Tóth L., Vida, Végső, Czető (Török), Virtás, Fecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál. Nyírlugos: Vráncsik — Sinka Zs. (Farkas), Kiss, Sinka Cs., Sinka L. (Balogh), Zsuk, Szemán, Krekk, Hadadi, Pazurik, Krcsmarik. Edző: Domokos János. Gólszerők: Fecsku, Czető (11- esből), Virtás, Kapin, illetve Krcs­marik. Biztos hazai győzelem. Jók: Kapin, Tóth L., Fecsku, illet­ve Krekk, Pazurik, Krcsmarik. Ragány Ferenc Vásárosnamény Young— Csenger 2-1 (0-1) Vásárosnamény, 700 néző. V.: Ve­res Z. Vásárosnamény: Rapcsák — Ésik, Varga T., Bodnár, Sándor, Tőrös, Ti­vadar, Szécsi (Smajda), Illés, Hor- nyák, Varga M. (Balogh). Edző: Far­kas Béla. Csenger: Ács — Dobránszky, Szi­lágyi M., Juhász J., Juhász P., Petrik, Juhász Zs.(Szilágyi T.J, Fekete, Becző, Mester, Fehér. Edző: Andorkó Ottó. Gólszerzők: Szécsi 2 illetve Mester. Helyzetei alapján és második fél­idei feljavult teljesítményének kö­szönhetően megérdemelten győzött Vásárosnamény. Jók: Bodnár, Tőrös, Szécsi, illetve Szilágyi M., Petrik. Kiss Pál Levelek—Tarpa 1-0 (1-0) Levelek, 300 néző. V.: Zahorán. Levelek: Tuza — Pál, Svelta, Kap­dos, Takács I., Király, Sitku, Takács II., Oláh, Burik (Takács III.), Molnár (Borbély). Edző: Takács János. Tarpa: Hegyi — Csapó, Simon, Szabó F. (Ficze), Siti (Szász), Szabó Z„ Veres, Pál, Kovács, Holp, Szabó J. (Tóth). Gólszerző: Takács II. Nehezen kiharcolt hazai győzelem. Jók: Takács II., Takács I., Király, illetve Holp, Simon, Veres. Terbócs László A bajnokság állása: 1. Baktalórántháza 24 20 1 3 93-2561 2. Vásárosnamény 24 16 6 2 60-2454 3. Záhony 24 16 5 3 72-28 53 4. Újfehértó 24 13 4 7 37-2443 5. Nagyhalász 24 11 5 8 47-33 38 6. Biri 23 13 2 9 33-4738 7. Fehérgyarmat 24 11 3 10 37-3336 8. Kisléta 24 11 2 11 43-3635 9. Nyírkárász 24 10 5 9 39-3835 10. Tiszaszalka 23 9 4 10 40-5031 11. Tiszalök 24 8 5 11 25-3529 12. Levelek 24 7 6 11 28-46 27 13. Csenger 24 8 2 14 35-4026 14. Tarpa 24 7 4 13 23-43 25 15. Nyírlugos 24 7 3 14 34-48 24 16. Hardware 24 6 3 15 25-48 21 17. Ibrány 24 4 6 14 22-49 18 18. Kemecse 24 4 4 16 22-57 16 A félbeszakadt Biri—Tiszaszalka mérkőzés eredményét nem vettük fi­gyelembe. Ez történt a labdarúgó NB ll-hen Pontszerzés villanyfényben Tiszakécske—Tiszavasvári 0-0 Tiszakécske, 1000 néző. Vezette: Panminger (Nagy II. J., Tóth S.) A mérkőzést szombaton játszották. Tiszakécske: Derdák — Drágán, Balia L., Izsák, Balogh, Herczku, Bánföldi, Ézsiás, Maczkó, Balia M., Szántó. Edző: Reszeli-Soós István. Tiszavasvári: Szabó — Horváth, Szűcs, Rása, Bruckhental, Boros, Fecsku, Szarka, Lente, Erdei, Pitács. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Boros helyett Sinka a 82., Pitács helyett Szilágyi a 88., Balogh helyett Cseke a 84. percben. Sárga lap: Lente a 73., Cseke a 85., Balia L. a 89. percben Tiszavasvári először játszott villany- fényes bajnoki mérkőzést. Szerencsé­re a játékosokon nem látszott, hogy za­varná őket a világítás. Már az első per­cekben támadólag léptek fel, s előbb Pitács nagy lövését tornázta ki Derdák a léc alól, majd a 28. percben Erdei tette próbára. A vasvári csatár jobb alsó sarokba tartó lövését csak üggyel- bajjal hárította szögletre a hazaiak ka­pusa. Már eltelt fél óra, amikor a ha­zaiak először veszélyeztették Szabó kapus hálóját. Ekkor Balia M. közeli lövését nagy bravúrral védte a vendég kapus. A gyógyszergyáriak továbbra is támadásban maradtak, s a 44. perc­ben dolgozták ki a legnagyobb hely­zetet. Szögletet íveltek be, s Szűcs ügyesen fejelt a kapura, a játékosok már gólt kiáltottak, amikor is ott ter­mett egy hazai védő, s a gólvonalról vágta ki a labdát. A második félidőben teljesen más szellemben játszott Tiszakécske. Hosszú percekre kapujukhoz szegez­ték a vendégeket. A vasváriak azon­ban nagyon jól védekeztek, elősorban Szabó és Szűcs volt elemében. A 75. percben Balia L. lőtt tizennégy méter­ről a hosszú sarok mellé. Ez volt a leg­nagyobb hazai helyzet. Már csak tíz perc volt hátra, amikor a tiszavasvári együttes végre levegőhöz jutott, és több támadást is vezettek. A 87. perc­ben Erdei lábában volt a gól, de tíz méterről gyengén lőtt, és a vetődő ka­pus hárított. Kitűnő iramú, színvonalas mérkő­zést játszott a két gárda. Az első félidőben nagyon jó támadójátékkal rukkoltak ki a vendégek, míg a máso­dikban a hazaiaknak voltak lehetősé­geik. Ebben a játékrészben a vasvári gárda lelkesedése, küzdeni akarása dominált. Mi sem bizonyítja jobban, hogy az utolsó tíz percre sem adták meg magukat. A vendégek védekezé­se kiemelkedő volt, ezért nem tudtak a tiszakécskeiek gólt szerezni. A jó erőket fevonultató és szakszerűen me­nedzselt tiszakécskei gárda ellen jól debütált a gyógyszergyári csapat. Fecskuék tovább őrzik tavaszi veret­lenségüket, és hat mérkőzésen tizen­négy pontot szereztek. Szikszai Lajos: — Úgy sikerült pon­tot szerezünk, hogy az első félidőben mi támadtunk. Ezzel meg is leptük el­lenfelünket, hiszen mindenki azt vár­ta, hogy az első negyedórában lerohan­nak minket. A második féidőben jól védekeztünk, és tartani tudtuk a lab­dát, illetve az eredményt is, amit összességében reálisnak tartok. Reszeli-Soós István:—-Az előző for­dulóban Nyíregyházán, ami rossz csak történhet egy csapattal, az megtörtént velünk. Egy kicsit ennek ittuk a levét ma is. Nem tudtunk úgy kezdeni, olyan rohamokat indítani, mint máskor. Ezt az ellenfelünk ki is használta. Nagyon jó csapat ez a tavaszi Tiszavasvári, s biztos vagyok benne, hogy nem fognak kiesni. Hadd ragadjam meg a lehető­séget, hogy a szabolcsi focidrukke­reknek kellemes ünnepeket kívánjak, abban a reményben, hogy még sok sportszerű mérkőzésen találkoznak csa­pataink. (A nyilatkozat a szombat esti mérkőzés után hangzott el — a szerk.) Mészáros László Az emberelőny sem segített Kábái Cukor FC — Nyíregyházi FC 2-1 (1-1) Kaba, 800 néző. Vezette: Farkas (László, Nagy). A mérkőzést vasárnap játszották. Kaba: Vadon— Szentmiklósi, Takács, Fekete, Balogh — Temován, Nagy Cs., Kacsándi, Nagy A.— Cigan, Czipf. Edző: Paróczai Sándor. Nyíregyháza: Köfmöíí — CselŐSiki, Szatke, Drobni, Kiss—> Barrla.Ko-- vács, Bagoly, Paulik — Csehi T., Ádámszki. Edző: Tóth János Csere: Ádámszki h. Domokos a szünetben, Paulik h. Szkunc az 55., Cigan h. Bába a 65., Nagy A. h. Sebestyén a 79. percben. Gólszerzők: Cigan a 7., Bagoly a 36., Nagy A. a 64. percben. Kiállítás: Kacsándi a 32. percben. Sárga lap: Nagy Cs. a 24., Szatke a 64. percben. 2. perc: Nagy Attila jobb oldalról vég­zett el bedobást, a labda a kapu elé szállt, a védőkről kipattanó pettyest Ternován lőtte rá mintegy 16 méterről, de a lövés a védőkben elakadt. Az ellentámadást Csehi vezette végig a bal oldalon, mint­egy 8 méterről éles szögből lőtt kapura, de Takácsról szögletre vágódott a lab­da. A beívelt szögletet 11 méterről Ba­goly a kapu fölé fejelte. 6. perc: Ismét Csehi ment el a bal ol­dalon, de a tizenhatos magasságában, a partvonal mellett felvágták. Paulik lőtte középre a pettyest, ismét Bagoly fejel­hetett, de a labda centiméterekkel a léc fölött hagyta el a pályát. 7. perc: A jobb oldali szögletzászló­nál Szentmiklósi Temovánhoz játszott, akinek a beadását mintegy hét méterről Cigan — senkitől sem zavartatva — a kapu közepébe fejelte. 1-0. (A következő percekben mezőnyjáték folyt a pályán a hazaiak irányításával, de a nyíregyháziak fokozatosan átvet­ték a kezdeményezést.) 30. perc: Csehi bal oldali beadását Kovács közelről a bal kapufa mellé fe­jelte. -­32. perc: Bagoly kapott labdát, s egyedül törhetett kapura, a mögötte futó Kocsándi a kaputól 28 méterre lerántot­ta. Farkas játékvezető a sípszó után egyből a zsebébe nyúlt, nem volt vitás, a piros lapot kereste, fel is mutatta Kocsándinak. 34. perc: Bagoly 18 méterről lőtt sza­badrúgása a felső lécet találta el, és on­nan kívülre pattant. 36. perc: Csehi indult el újra a bal oldalról, most középre húzott, s a mel­lette érkező Bagolyhoz passzolt, ő egyből lőtt, a jobb felső sarokba érkező bomba védhetetlen volt. 1-1. (A következő percekben sorra vezet­ték a támadásokat az NYFC labdarúgói, de támadásaik a kapu előtt rendre el­akadtak.) 48. perc: Kovács középről nagy lö­vést küldött a hazaiak kapujára, Vadon ellenkező irányba indult, de középre visszalépve beleütött a labdába, és má­sodszorra már biztosan hárított. 49. perc: Cigan ment el egy kontrá­ból a jobb oldalon, a balról érkező Nagy Attilához játszott, 14 méterről leadott lövése a rövid sarok, mellett hagyta e) a pályát. ■ i­(Az elkövetkező percekben a nyíregy­háziak támadtak, de játékukban nem volt átütő erő. Az emberhátrányban lévő ha­zaiak főként a jobb oldalon vezettek gyors kontratámadásokat.) 64. perc: Temován ment el a jobb oldalon, középre játszott, a balról érkező Nagy Attila a kifelé indulóKörmös mel­lett a hálóba fejelt. 2-1. ( A gól felhozta a kabaiakat, és né­hány gyors támadást vezettek, de nem jutottak túl a tizenhatoson.) 76. perc: Csehi tizenhat méterről, a jobb oldalról lőtt laposan Vadon kapu­jára, a rövid sarokba tartó labdát a ka­pus biztosan hárította. 84. perc: Domokos jobb oldali éles lövése egy védőről vágódott ki. 89. perc: Az utolsó helyzet Drobni előtt adódott: Csehi beadását fejelhette mintegy hat méterről kapura, a nem túl erős fejest Vadon szép vetődéssel hárí­totta. Az első percekben viharos támadáso­kat vezetett az NYFC, elsősorban Csehi révén, aki előretoltan játszott. Aztán góljuk tudatában a hazaiak vették át az irányítást. A nyíregyházi védelem sokat hibázott, szerencsére ekkor Drobni több­ször remekül kisegített. Az első játék­rész utolsó harmadára feljavult a ven­dég gárda, Csehi mellett Bagoly volt igen aktív. A második félidőben vissza­esett az iram, mintha az NYFC-t elal­tatta volna az emberelőny. Ebben a já­tékrészben Csehi hátrébb húzódott, Ba­goly és Domokos volt legelői, majd hoz­zájuk csatlakozott Szkunc. Senki nem mert egyénileg vállalkozni, s a tovább­ra is átjátszható védelem mellett a cu­korgyáriak sok veszélyes kontrát vezet­hettek a jobb oldalon. A változatos ké­pet mutató játékban a hazaiak küzdeni akarásban felülmúlták vendégeiket, s így megérdemelten nyertek. Jók: Vadon, Takács, Nagy A., Cigan, illetve Bagoly, Csehi, Drobni. Paróczai Sándor: — Ez a győzelem a lelkesedés diadala. Tóth János: — Gólokkal kellett vol­na megverni Kabát, elsősorban taktika­ilag nem tudták azt nyújtani a játéko­sok, ami elvárható. Bagoly labdája után hiába indul Vadon {Fotó: Martyn) Révay Zoltán