Új Kelet, 1995. április (2. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-20 / 92. szám

10 1995. április 20., csütörtök SPORT UJ KELET Kézilabda NB I, nők Nem sikerült a fehérvári pontszerzés Cerbona—Kisvárda 20-19 (10-10) Székesfehérvár, 300 néző. Vezette: Ambrus, Hummel. KSE: Pataki, Nagy A. 1, Nagy H., Agárdi, 2-2, Hollóné 3, Derdákné 7/4, Prok 4. Csere: Demeter (kapus), Lendvai, Kulcsár, Ignatyenko, Szán­tó. Edző: Berzsenyi Mária. Kiállítások: 12., ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4. A mindkét csapat számára fontos ta­lálkozón óvatosan kezdtek a csapatok, majd a 2. percben Derdákné góljával a vendégek szerezték meg a vezetést. Ezt követően ötperces gólcsend követke­zett, amit ezúttal a hazai csapat tört meg, és a 7. percben egyenlítettek. (1-1). Majd a lelkes szabolcsi csapat vérsze­met kapott, és a 12. percben 4- 1-re el­húztak, de a 20. percre is megtartották a háromgólos előnyt. (4-7). A félidő vége felé a vendéglátó csapat is össze­szedte magát, ennek ereményeként a 27. percre ki is egyenlítettek. (8-8) Majd a játékrész végéig felváltva estek a gó­A közelmúltban többnapos nemzet­közi kézilabdatomán vett részt a fehér- gyarmati Kölcsey Ferenc Általános Iskola leány és fiú kézilabdacsapata. Az április 9—13. között Győrben Ba­lázs Cup ’95 néven megrendezett nem­zetközi kézilabdatomára négy ország 58 csapata kapott meghívást. A fehérgyarmati Kölcsey Általános Iskola leányai — Máté Tiborné tanít­ványai — az elődöntők során jól sze­repeltek, így végezetül a 7-8. helyért játszhattak, ami igazán elismerésre méltó teljesítmény. Még nagyobb sikert értek el, s csak­nem óriási meglepetést okoztak a gyar­mati fiúk Peterman István edző irányí­lok. Az első félidőben Pataki kapus bravúrt bravúrra halmozott, de ennek ellenére sem tudták Agárdiék tartani az előnyüket, mert az ellenfél két alkalom­mal is emberhátrányból szerzett gólt. A második félidő is kisvárdai góllal kezdődött, Nagy Andrea volt eredmé­nyes. Annak ellenére, hogy hetest is hi­bázott a vendégcsapat, a 43. percre is­mét három góllal vezetett. (11-14). Még a 45. percben is 12-15 volt az állás, az­tán öt percig nem lőttek gólt a szabol­csi lányok, ezzel szemben a dunántúli csapat hármat is lőtt zsinórban, így az 50. percre kiegyenlítettek (15-15), sőt, tásával. A fehérgyarmati Kölcsey meg sem állt a döntőig! Itt a győri Balázs Általános Iskolával — a házigazdával — mérkőztek a szatmári legények, s igazán nem vallottak szégyent, ugyan­is a rendes játékidőben 12-12 volt az eredmény. A rendezők a hosszabbítás­ban a „hirtelen halál” mellett döntöt­tek, melyben jobbnak (és szerencsé­sebbnek) bizonyult a győri csapat, így 13-12-re nyertek, otthon tartva ezzel a kupát. Ide kívánkozik még egy gyar­mati siker: a torna legtechnikásabb já­tékosának járó címet Kómár Csaba, a Kölcsey Általános Iskola 6.d. osztá­lyos tanulója nyerte el. Szamosi István két perccel később — először a mérkő­zés folyamán — a vezetést is átvették, majd az előnyüket tovább növelték, és pár perccel később 18-16-ra elhúztak. A mérkőzés hátralévő részében felvált­va estek a gólok, de az egygólos veze­tést végig tartani tudta a hazai gárda. — Végeredményben egy olyan mérkőzést buktunk el, ahol mi voltunk az esélyesek, ezt bizonyítja, hogy az utolsó percekig mi vezettünk és irányí­tottuk a mérkőzést. Azonban az utol­só két percben olyan játékvezetői íté­letek születtek, amelyek lényegesen befolyásolták a mérkőzés végkimene­telét — mondta a mérkőzés után Radványi Ferenc technikai vezető. A mérkőzés folyamán kiemelkedő volt Pataki kapus teljesítménye, Derdákné, Vagy He ni, Hollóné és Prok játéka, akik mindent elkövettek a si­ker érdekében. —Juli— Országos Serdülő Kupa Tisza Volán—Nyíregyházi Sportiskola 19-14 (12-7) Góldobók: Ruha 8, Tanczer 2, Braun, Papp, Kriston, Simon 1-1. A hazai csapat repülőrajtot vett, és már a találkozó elején elhúztak hat góllal. Ezt követően már csak az ered­mény után futottak a vendégek. Nyíregyházi Sportiskola— Abony 29-20 (13-9) Góldobók: Tanczer 9, Budai 7, Braun 5, Papp 3, Simon 2, Virtics, Kriston, ifj. Bartha 1-1. Sérülés miatt gyengébben álltak ki a nyírségi fiata­lok, de így is biztosan nyertek. NB l-es ifjúsági eredmény: Nyíregyházi Sportiskola— Győr 21-22 (11-10) Góldobók: Kaplonyi. Kovács. Lo­vász 5-5, Hegedűs 3, Kozma 2, Kun 1. A bajnoki ezüstérmes vendégek el­len győzelmi esélye volt a hazai csa­patnak, át Hegedűs fegyelmezetlensé­gével elpuskázta a lehetőséget. HTeke|[||| Lassan véget ér a bajnokság a teke NB II-ben. Megyénk két csapata kö­zül a SZÉSE gárdája bravúros tavaszi teljesítményének köszönhetően biztos bennmaradó, míg a TAURUS legény­sége jelenleg kieső helyen van. Ter­mészetesen az utolsó meccsen, Gyula ellen hazai pályán nyerni kell! A legutóbbi forduló eredményei: Szabolcsi Építők— Nádújfalu 4-4 (2922-2922) Pontszerzők: Mártonfalvi 551 fa, Koleszár 496 fa, Varga Imre 488 fa. Nagy küzdelemben az utolsó dobás­sal ütött fával lett döntetlen az eredmény. HÓDGÉP—TAURUS 6-2 (2785-2638) Pontszerzők: Spisák 475 fa, Tilki 472 fa. A kiesőjelölt vendégeknek nem sok babér termett ezen a találkozón. Felhívás Aki erősnek érzi magát, annak Debrecenben a helye! A cívis város­ban rendezik meg ugyanis a szkan- der körzeti bajnokság döntőjét. A nagy viadalra 1995. április 22-én kerül sor az Arany Bika Szálloda ter­mében 13.00 órától. A szervezők nagy szeretettel várják a Szabolcs- Szatmár-Bereg megyei versenyzőket is. Aki a versennyel kapcsolatban fel­világosítást szeretne kapni, az a 06/ 60/359-846-os telefonon Lakatos Já­nostól, a szkanderbajnokság szerve­zőjétől kérhet információkat. Röplabda Hibázni már nem ildomos! A röplabda rájátszás 7—;12. helyé­ért folyó küzdelemsorozatban most rendhagyó módon nem hétvégén ját­szik az NYVSC férfi röplabdacsapa­ta, hanem a mai napon veszi fel a „kesztyűt” a Kazincbarcikai VSE gár­dája ellen, méghozzá hazai környezet­ben. A Bujtosi Szabadidő Csarnokban 16.30-kor kezdődő összecsapáson igen nagy lesz a tét mindkét csapat számá­ra. Áz igazsághoz tartozik, hogy a ven­dégek számára azért, mert nagy esé­lyük van a jövő évi extra ligás tagság­ra — ha ezt meg akarják tartani, akkor mindenféleképp győzniük kell(ene) —, a nyíregyháziak részére viszont csak győzelem esetén marad még remény­sugár a következő szezonban az extra ligában küzdeni. így izgalmas és szín­vonalas viadal várható. Az elmúlt for­dulóban a két gárda felemásan szere­pelt. hiszen a vendég borsodiak saját pályájukon fektették két vállra a mezőny talán leggyengébb csapatát (Tatabányát) 3-0 arányban, így ők to­vább meneteltek az extra liga-tagság felé. A mieink sajnos a Malév elleni meccsen vereséget szenvedtek, ami azt is jelentette számukra, hogy ha tovább akarnak jutni, akkor az elkövet­kezendő négy mérkőzést nyerniük kel­lene. A mai vendégcsapatnak a nyír­egyháziakkal szembeni mérlegük eb­ben az évben igen pozitív, hiszen az elmúlt viadalokon rendre a borsodi városka gárdája diadalmaskodott. A mieinknél viszonylagosan mindenki egészséges, ki\é\t Szilágyi Bencét, aki az előző fordulóban is csak a cserepa­don kapott helyet vállsérüléséből ki­folyólag. így várhatóan kétséges kezdő szerepe, amire viszont a csapatnak nagyon nagy szüksége lenne. Remél­hetőleg a fiúk jobb játékkal rukkolnak majd ki a mérkőzésen, mint a Malév ellen, és akkor a siker sem marad el. Újra bajnoki döntőben a juniorok! A felnőtt mérkőzést követően a hét­végén sem maradnak röplabda nélkül a sportág kedvelői, ugyanis Nyíregy­háza kapta meg az ez évi magyar juni­or bajnokság négyes döntőjének rende­zési jogát. így a hétvégén, azaz szom­baton és vasárnap a Bujtosi Szabadidő Csarnokban négy gárda részvételével kezdődhet majd a mérkőzéssorozat. Ami viszont a legnagyobb örömet okozza a helyi szervezőgárdának, az az, hogy a küzdőfelek között találhatjuk az NYVSC utánpótláscsapatát is, sőt, ha lehet úgy fogalmazni, akkor az egyik esélyese lehet a döntőnek. A házigaz­da nyíregyháziak mellett szerepel a döntőben még a Veszprémi RC, a Ka­posvári Balatel RC, valamint a Duna- ferr SE gárdája. A finálé lebonyolítási időrendje a következő: 1. mérkőzés: 10.00 óra, 2. mérkőzés: 12.00 óra, 3. mérkőzés: 16.00 óra, míg a szombati nap utolsó mérkőzése 18.00 órakor kezdődik majd. Vasárnapra két viadal marad, méghozzá 9.00 és 11.00 órai kezdettel, aminek a végén ünnepélyes eredményhirdetésen adják át a magyar bajnoki címet jelképező érmeket és ku­pát. Az, hogy ki mikor és kivel fog küz­deni, csak a szombati napon tartandó technikai értekezleten fog eldőlni, ami­kor is sorsolás útján döntik el a résztvevők a sorrendet. A mérkőzések közötti bemelegítésre a rendezők har­minc percet biztosítanak, amit szeret­nének be is tartani a folyamatosság ér­dekében. Az NYVSC röplabdaszakosz­tálya minden érdeklődőt szeretettel vár az esemény ideje alatt, s remélhetőleg a nézők buzdítása mellett a fiatalok helyreállítják a nyíregyházi röplabdá­zás tekintélyét, ami az utóbbi időben igencsak megtépázódott. (bat) Balázs Cup '95 Labdarúgás Ijfúsági eredmények A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei ifjúsági és serdülő válogatott április 11-12-13-án Gyöngyösön szerepelt négy megye tornáján. Mindkét válo­gatott második helyet szerzett a körmérkőzéses kupán. Az első helyezet­tek jutottak be az országos döntőbe. A csapat vezetője Harcsa Zoltán volt, az ifjúságiak edzője Révész Csaba és Szilvást István. A serdülők edzője pedig Gáspár László, akitől megtudtuk, hogy elsősorban az ifjúsági csa­patnak volt esélye a továbbjutásra, de a harmadik mérkőzésre már teljesen elfáradtak. Az utolsó mérkőzésen az ellenfél Borsod játékosainak edzett­ségi állapota sokkal jobb volt. Ennek ellenére mindkét csapatból többjáté­kosnak lehet reménye arra, hogy az NYSI-ben vagy az NYFC-ben folytas­sa tovább. Eredmények: Ifjúságiak: Szabolcs—Hajdú 3-1, Szabolcs—Heves 1 -0. Szabolcs—Bor­sod 0-4 Serdülők: Szabolcs—Hajdú 0-2, Sza­bolcs—Heves 2-1, Szabolcs—Borsod 0-2 NB II, ifjúsági bajnokság Eredmények: ifjúsági B korcsoport: MVSC—NYSI 0-2, NYSI—Balmaz­újváros 17-0 Ifjúsági A korcsoport: MVSC— NYSI 1-2, NYSI—Balmazújváros 2-0. Suller Só megyei I. osztály Ifjúsági korcsoport Nyírlugos—Hardware 1-3, Ibrány— Vásárosnamény 2-0, Csenger—Záhony 0-6, Tiszaszalka—Nagyhalász 0-12, Fe­hérgyarmat—Biri 3-0, Baktalóránt- háza—Újfehértó 3-0, Kisléta—Tarpa 2- 1, Tiszalök—Levelek 3-0, Kemecse— Nyírkárász 2-3. 1. Nagyhalász 23 18 3 2 99-12 57 2. B.lórántháza 23 18 1 4 87-27 55 3. Nyírkárász 23 16 3 4 65-26 51 4. Záhony 23 15 2 6 92-35 47 5. Kisléta 23 13 5 5 59-39 44 6. V.namény 23 12 5 6 44-23 41 7. Újfehértó 23 12 4 7 47-36 40 8. F.gyarmat 23 12 3 8 57-39 39 9. Levelek 23 8 4 11 43-32 28 10;. Nyh. Hardw.23 8 4 11 34-54 28 11. Biri 23 7 4 11 43-60 25 12. Tiszalök 23 7 2 14 25-48 23 13.Ibrány 23 7 2 14 42-69 23 14. Csenger 23 6 3 14 36-72 21 15. Tiszaszalka 23 5 2 16 35-98 17 16. Kemecse x 23 5 4 14 32-52 16 17. Nyírlugos xx23 4 7 12 26-68 13 18. Tarpa 23 3 3 1719-107 12 x-szel 3, xx-szel 6 pont levonva. Kárpát-Hús megyei II. o. Ifjúsági korcsoport Nyírtelek—Gávavencsellő 0-2, Nap­kor—Nyíribrony 12-0, Zsurk—Fényes- litke 0-7. Tuzsér—Demecser 2-0, Kár­pát-Hús—Kótaj 2-3, Anarcs—Ajak 2-2, Kálmánháza—Dombrád 1-0 1. Ajak 16 13 1 2 65-21 40 2. Napkor 16 12 1 3 47-25 37 3. Tuzsér 16 11 1 4 56-15 34 4. Nyh. Kárpát­Hús Volán 16 10 2 4 36-26 32 5. Anarcs 16 8 2 6 32-27 26 6. Nyírtelek 16 7 3 6 40-28 24 7. Kótaj 16 6 6 4 38-28 24 8. G.vencsellő 16 7 1 8 48-20 22 9. Dombrád 16 5 3 8 16-34 18 10. Fényeslitke 16 5 2 9 35-35 17 11. Demecser 16 5 2 9 36-41 17 12. Zsurk 16 2 3 11 14-43 10 13. Kálmánháza xl6 3 3 10 14-35 9 14. Nyíribrony 16 3­13 12-84 9 x-szel 3 pont levonva. Erimpex megyei II. oszt. Ifjúsági korosztály Nyírcsaholy—Kocsord 2-0, Bal- kány—Túrricse 3-0, Encsencs—Nyír- béltek 1-0, Jánkmajtis—Nyírmihálydi 12-0, Nyírmeggyes—Nagyecsed 4-1, Kállósemjén—Baja 2-2, Olcsva szabad­napos. 1. Balkány 15 11 3 1 44-12 36 2. Jánkmajtis 15 11 2 2 50- 8 35 3. Baja 14 9 2 3 46-16 29 4. Nyírmeggyest 8 2 4 48-25 26 5. Nyírcsaholy 15 8­7 40-25 24 6. Túrricse 15 7 2 6 30-18 23 7. Kállósemjén 15 6 3 6 25-31 21 8. Nagyecsed 15 5 4 6 35-22 19 9. Nyírbéltek 15 4 6 5 29-24 18 10. Encsencs 15 4 3 8 16-18 15 11. Kocsord 15 4­11 12-45 12 12. Olcsva 14 3 2 9 21-45 11 13. Nyírmihálydi 15 1­14 3-106 3 A pénz beszél, a kutya ugat A fehérgyarmati körzeti II. osztály­ban az őszi első helyet Sonkád szerez­te meg. A csapat hét tavaszi forduló után is az élen állva várja a folytatást. Az együttesről Juhász András vezető­ségi tag készséggel adott tájékoztatást. — A legénységben kik számítanak húzóembernek? — Oláht, Fórizst, Bandicsot és két ukrán labdarúgónkat emelném ki, ők alkotják a társaság gerincét. — A két ukrán fiún kívül van még külföldi futballistájuk? — Egy harmadik ukrán játékost is sorainkban tudunk, bár ez a kijelentés túlzás, mivel nem sokat számíthatunk rá munkahelyi elfoglaltsága miatt. — Tavasszal hogyan rajtoltak? — Öt találkozón győztesen hagyták el a játékteret a csapat tagjai, két mérkőzésük pedig döntetlennel végző­dött. — Úgy tudom, az április másodikán sorra került Botpalád elleni hazai meccsük félbeszakadt. Mi történt, mi­ért ért véget idő előtt az összecsapás? — Vezettünk 1-0-ra, amikor a 70. perc körül az egyik botpaládi játékost durva szabálytalanságért a játék­vezető kiállította. Ezt egy vendég­szurkoló, úgy tűnik, zokon vette, mert beszaladt a pályára, és megrúgta a mérkőzés bíráját. A sípos ember a szabályoknak megfelelően lefújta a derbit. A fegyelmi bizottság határo­zata szerint a három bajnoki pontot mi kaptuk meg, a pályán elért ered­mény jóváhagyásával. — Elégedett a tavaszi eredménysor­ral? — Reálisan alakultak ez idáig a dol­gok. A rangadón, Gyügyén 2-2-t ját­szottunk, ami elfogadható. Jól sikerült a téli alapozás. Miután nincs tornate­rem a községben, ezért Kölesére vagy Fehérgyarmatra jártak át a tornacsar­nokba edzeni a fiúk a felkészülési időszakban. A télen leigazoltuk Tiszabecsről Fekete Zsoltot, akit kö­zéppályás poszton vett számításba a vezetőedző, Fülöp István. A tréner munkájával maradéktalanul elégedett a vezetőség, kifogástalan szakmai munkát végez a rendelkezésére álló garnitúrával. Továbbra is élvezi a bi­zalmunkat a szakvezető, hiszen az el­ért eredmények őt igazolják. — A bajnokság megnyerése esetén a körzeti 1. osztályban megállja majd a helyét ez a kollektíva? — Fiatal a csapat, az átlagéletkoruk 20 év. Lelkesek, erőnlétileg nagyon jók, rengeteget futnak, és nem egyszer közönségszórakoztatóan fociznak. Ez a játékosállomány nem esne ki a ma­gasabb osztályból, azonban nem is ezzel van a gond, hanem az anyagi helyzettel. A klub költségvetése 230 ezer forint. Ezt teljes egészében az önkormányzat adja. Sonkádon nincse­nek tőkeerős vállalkozók, akik a csa­pat mellé állnának. Ez az összeg édes­kevés lesz a körzeti I. osztályban való működéshez. Legalább 400 ezer fo­rintra lenne szükség, ennyi kellene a nyugodt, zavartalan munkához és a csapat eredményes szerepléséhez. Mi hiába harcoljuk ki a jogot a felsőbb osztályban történő indulásra, ha a ke­vés pénz miatt ez lehet, hogy füstbe ment terv lesz. Tóth Mihály