Új Kelet, 1995. március (2. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

ÚJ KELET Röplabda Újabb vereség Kazincbarcikán Kazincbarcikai VSE—Nyíregyházi YSC 3-0 (5,11,8) Kazincbarcikai Sportcsarnok, 200 néző V.: Szekér, Pelikán. Rájátszás a 7—12. helyért, férfiak KVSE: Mátéfi, Nagypál, Bencsik, Berkes, Kiss, Berzi. Csere: Jánosi, Bagó. Edző: Dovák Pál. NYVSC: Zajácz, Makai, Zádor, Izsai, Szilágyi, Horváth L. Csere: Hor­váth G., Vitéz. Edző: Járosi János. 1. játszma Nagy lendülettel kezdte a mér­kőzést a hazai gárda, amit a mieink nemigazán tudtak kiegyensúlyozni, ennek következtében a játékbeli ki­bontakozás sem sikerült. A játszma elején 1-1-es állás után már 7-2-re, illetve 9-3-ra a Kazincbarcika veze­tett. Ebben a periódusban a házigaz­dák feladója, a volt nyíregyházi Nagypál jól irányította a KVSE-t, valamint az igen ponterős Berkest nem tudták Zajáczék tartani és sem­legesíteni. Ezt követően 11-5-re mó­dosult az állás, majd 15-5-re a hazai­ak befejezték a szettet. 2. játszma Ez a játékrész már sokkal szorosab­ban alakult, bár 4-0-ra a borsodiak vezettek, de ezt követően a nyíregy­háziak kiegyenlítettek, sőt 5-4-re a vezetést is megszerezték. Utána fej­fej mellett haladt a két csapat, és 9-9- nél még egyenlő volt az állás, vala­mint megvolt a remény a vendégek számára a játszmagyőzelemre. Saj­nos, ez csak remény maradt, mert még 11-11-nél is egyenlő volt az állás, de a hazaiak sikeres végjátékát követően már 2-0-ra módosult a mérkőzés ál­lása. 3. játszma A Nyíregyháza kezdte jobban a szettet, mivel az első pontot ők sze­rezték, de utána már a házigazdák örülhettek a pontjaiknak, és 4-1-re elhúztak a mieinktől. A vendégek mindent megpróbáltak a siker érde­kében, előbb 4-3-ra felzárkóztak, majd 5-4-re a vezetést is átvették. Sajnos, innentől kezdve újra a KVSE irányította a játékot, bár még a mie­ink szereztek három pontot, de a játszmagyőzelmet nem sikerült nekik kicsikarni, így a borsodiak örülhettek a játszmagyőzelemnek, ami egyben a mérkőzés megnyerését is jelentette 3-0-ra. Batai Kézilabda Csak Nyíregyházának sikerült A hétvégén mindkét NB I-es kézi­labdacsapatunk azzal a céllal lépett pályára, hogy mindenképpen nyerni­ük kell. Hiszen az ellenfelek is olya­nok voltak, hogy az esély náluk volt. Nos, ezzel a lehetőséggel csak a nyír­egyházi fiúk tudtak élni, míg a kisvárdai lányoknak csak az egyik pontot sikerült megmenteni hazai pá­lyán a gyengébb képességű ellenfél­lel szemben. Kisvárdán, a Kiskunhalas elleni meccsen nagy csalódást okozott a hazaiak játéka a szépszámú szurko­lóseregnek, akik joggal vártak jobb játékot, és főleg győzelmet ked­venceiktől. — A legutóbbi, idegenbeli bravú­rok után sima meccsre számított min­denki. Mi okozhatta a visszaesést? — kérdeztük Radványi Ferenc technikai vezetőt. — Szerintem a lányokon most jött ki a legutóbbi négy mérkőzés. Eze­ken a találkozókon — kupa és bajno­ki — eléggé elfáradt a társaság úgy idegileg, mint fizikailag. Aztán a mostani mérkőzésen kicsit alábecsül­tük az ellenfelet, akik alaposan meg­leptek bennünket. Ezzel szemben ne­künk semmi sem ment igazából. Ren­geteget hibáztak a lányok a védeke­zésben, és a támadásokban is. A ka­NYÍRBÁTOR—TISZA VASVÁRI ALKALOIDA 19-17 (8-7) Nyírbátor: Bene—Weibli 5, Veres 2, Bujdosó 2, Kiss 1, Kádár 6/1, Bajna 1. Csere: Kenyeres (kapus), Kása 1, Tim, Nagy, Szőke 1/1. Edző: Veres István. Tiszavasvári: Flontás—Berényi 3, Danes 5, Török 5/3, Lemák 2, Dobi 1/1, Cardos 1. Csere: Molnár, Ko­vács, Fodor, Vámosi. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6, illetve 16 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 5/2. A megyei rangadó iránt nagy volt az érdeklődés, hiszen a veszélyes zó­nában lévő Nyírbátornak minden ott­hon megszerezhető pontra szüksége van. A Tiszavasvári helyzete jobb, ők a dobogós hely valamelyikének a megszerzéséért küzdenek. Alaposan felkészült egymásból a két csapat, így ennek köszönhetően az első félidőben fej-fej mellett ment a játék. Igazából egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól. Ä második félidő elején fel­pusaink sem remekeltek. Büntetők maradtak ki, és tucat kapufát lőttünk, a labda máskor befelé pattan, most kifelé jött. Két játékoson kívül — Agárdi és Hollóné — még közepes teljesítményt sem nyújtottak a többi­ek. Szóval, ha elemezgetjük a mér­kőzést, akkor összeáll a kép, hogy miért nem sikerült nyernünk. Sőt, örülhetünk az egy pont megszerzésé­nek. — Milyen folytatás várható? — Azért is lett volna fontos nyerni ezen a mérkőzésen, mert most olyan három meccs következik, ahol nem mi vagyunk az esélyesek. Megyünk Győrbe, fogadjuk a Vasast, és ismét utazunk a Dunaferrhez. Nagy bravúr­ra lenne szükség ahhoz, hogy pontot vagy pontokat szerezzünk ezen az összecsapáson. így várhatóan a mos­tani hatodik helyről lejjebb csúszunk, de az utána következő mérkőzéseken még van esély rá, hogy visszatornáz­zuk magunkat. A nyíregyházi fiúk a tervnek megfelelően hozták a százhalombattai meccset. Bár a találkozó vége szoro­sabbra sikeredett, mint ahogy várni lehetett. Hogyan látja mindezt a mérkőzés után Szőke István veze­tőedző? jött a vendégcsapat, és — először a mérkőzés folyamán — a vezetést is megszerezték. Ezt követően ismét rákapcsoltak Kádárék, és 2-4 gólos előnyre tettek szert, amit a mérkőzés végéig tartottak is. Végül a nagyobb elszántsággal és akarással küzdő nyírbátoriak szerezték meg a győ­zelmet. KB LEVIN KC—KÖLCSEY DSK NYSI19-21 (10-10) Budapest, 200 néző V.: Fajt, Pék Kölcsey: Koós—Mandula 1, Kul­csár K. 3, Nádasi 2, Kulcsár A. 15, Szabó, Hadobás Csere: Untener (kapus), Bárány, Réti, Lacziák, Gyebróczki Edző: Hadobás István Mint ismert, nem a legjobb elő­jelekkel utaztak a nyíregyházi lányok a budapesti mérkőzésre, mivel Kocsik Viktória továbbra is sérült. Ezért Hadobás edzőnek alaposan át kellett variálni a csapat védekezését és tá­madását is. Lányai nagyon készültek erre a mérkőzésre, hiszen ősszel a fővárosiak egy pontot elvittek a — Legfontosabb a két pont meg­szerzése volt. Viszont arra nem szá­mítottam, hogy egy ragyogó kezdés után így kiengedik a meccset a fiúk. Pedig a mérkőzés előtt kértem a játé­kosokat, hogy vegyék komolyan a találkozót, mert hiába esett ki a ven­déglátó csapat, utána is küzdenek, a lazítást a volt világválogatott edzőjük, Kovács Péter sem engedi, mivel ő is bizonyítani akar. A második fél­időben a tetemes előny birtokában kiengedtek a játékosaim. Már biztos­ra vették a két pontot. A felelőtlen lövöldözésekben és elpuskázott zic­cerekben Szer gyük és Tóvizi járt az élen, ők még ezért külön is felelnek majd. — Végül is meglett a kötelező győzelem, még három forduló hátra­van. Ezeken milyen eredményekre számít, és ki lesz a legközelebbi el­lenfél? — Szerdán fogadjuk Tatabányát 17.30-tól, majd megyünk a már osz- tályozós Hort SE-hez, és az utolsó bajnokit hazai pályán játsszuk Győr ellen. Gyakorlatilag mindhárom mérkőzés nyerhető számunkra, és a bajnokság végén akár az ötödik he­lyen is végezhetünk. —fuli— bujtosi csarnokból. Ennek meg­felelően óriási küzdelem folyt a pá­lyán, és a hazaiaknál egy csapatra való új játékos is pályára lépett, aki­ket a bajnoki szünetben igazoltak le. A találkozó első percétől szorosan alakult az eredmény, a 12. percben 4-3-ra vezettek a vendéglátók, de a huszonegyedik percben már 6-6 volt az állás. A második harminc percben is kiegyenlített volt a küzdelem, egyik csapat sem tudott a másiktól elhúzni. (51. perc: 17-17). Ezt követően a nyír­egyháziak, a cserekapus Untener ve­zérletével elhúztak két góllal, amit a meccs végéig meg is tartottak. Az újabb kölcseys sikerhez nagyban hoz­zájárult Kulcsár Anita kitűnő formá­ja, aki egymaga tizenöt gólt lőtt, de a többiek játéka és küzdeni akarása is dicséretet érdemel. Hadobás István: — Örülök, hogy sikerült visszavágni az őszi pontvesz­tésért, és talán az ilyen mérkő­zés megnyerésének nagyobb az érté­ke. —fuli — Megyei rangadót nyert Nyírbátor 1995. március 20., hétfő 9 Kosárlabda Izgalmas hajrá Budapesti Közgazdasági Egye­tem—Nyíregyházi Mezőgazdasági Főiskola 91-85 (40-43) MÓL Egyetemi és Főiskolai Nemzeti Bajnokság rájátszása az NB I-be való feljutásért Nyíregyháza: Garay 39, Mészá­ros 14, Király 2, Papp 3, Fedeles 11. Csere: Páll 16, Szakács, Gulyás. Edző: Pénzes József. A hosszú utazás után pályára lépő nyíregyháziak az első játékrészben pár pont különbséggel végig vezet­tek. A második félidő közepén azon­ban átvette a vezetést a hazai csa­pat, melyet a mérkőzés végéig meg is tartott. Az utolsó percekben iz­galmas pillanatok és bírói döntések borzolták fel a főiskolások és a kö­zönség idegeit. Egy hárompontost a játékvezetők érvénytelennek ítéltek nem sokkal a vége előtt. Ekkor több sportszerűtlenségi és egy technikai hibát is ítéltek a nyíregyháziak el­len, ezzel megpecsételték az em- gések sorsát. így már Garai kitűnő teljesítménye sem volt elegendő a győzelemhez. A több játékosát hiányoló MG nyerhető mérkőzést veszített el. Szerdán, március 22-én 10 órától a szombathelyiek ellen játszanak az MG Tokaji úti tornatermében. Lépésről lépésre Első a Vízügy A közelmúltban véget ért Sza- bolcs-Szatmár-Bereg megye eddigi legnépesebb másodosztályú sakk csapatbajnoksága. A létszámra jellemzően néhány adat: tizennyolc csapat nevezett be a bajnokságra, va­lamint 198 játékos jelezte részvétel­ét. A benevezett játékosokat nézve, ténylegesen 117 sakkozó ült asztal­hoz, és a 17 forduló során 612 játsz­mában döntötték el a bajnoki cím sorsát, melyet végül is a Nyíregyhá­zi Vízügy SE/II csapata nyert el, méghozzá veretlenül. A legjobb újonc címet a Kemecsei SE, míg a legjobb ifi csapat titulust az Alkalo­ida SE/III gárdája szerezte meg. Egyéni eredmények tekintetében is igen sok figyelemre méltó teljesít­mény akadt a bajnokság folyamán. Mind a 17 fordulót végigjátszotta Illés M. és Sólyom I. (Vajai SE), va­lamint Kádár K. (Nyírbátor), Jun J. (Kossuth DSK) és Kucsa A. (Nyházi Vízügy SE). Az összteljesítményt nézve a legtöbb pontot Illés M. sze­rezte (15), valamint őt követve Mizik Zs. (Alkaloida SE),Sólyom l., Kucsa A. és Forró S. (Nagykálló) 14 pont­tal. A százalékos teljesítményeket fi­gyelembe véve Mezei L. (Alakoida SE) lett a legjobb (92%), második helyen pedig dr. Szilágyi L. (Nagy­kálló) végzett 89 %-kal. A díjkiosz­tó ünnepségen Bodor Lajos, a Me­gyei Sakk Szövetség főtitkára érté­kelte az elmúlt időszakot, illetve a bajnokságot, majd Bodnár Ákos el­nök köszönte meg a szponzorok (a megyei önkormányzat és a Szulima Kft.) támogatását, valamint felhívta a résztvevők figyelmét, hogy jövőre újra megrendezésre kerül az egyre népszerűbbnek tűnő megyei másod- osztályú csapatbajnokság. Az 1994/95. évi megyei másod- osztályú sakk csapatbajnokság vég­eredménye: 1. Nyíregyházi Vízügy SE/II. 55,0 2. Alkaloida SE/II. 52,0 3. Nyíregyházi VMK/V. 50,5 4. Nagykállói Szab. idő SE 48,0 5. Vajai Rákóczi SE 47,0 6. Alkaloida SE/III. 43,0 7. Tiszadadai SE 36,5 8. Záhonyi VSC/II. 35,5 9. Tiszalöki SE 33,0 10. Nyírbátori ÁFÉSZ SE/II. 30,0 11. Kemecsei SE 28,5 12. Túrricsei DSK 27,0 13. Gávavencsellői SK 27,0 14. Nyházi VMK SC/IV. 24,5 15. START SE/II. Nyháza 23,0 16. Nyházi VMK SC/III. 23,0 17. Nyházi Bessenyei Koli. 18,5 18. Nyházi Kossuth Gimn. 10,0 Nemzetközi kupák Vízilabda: harmadikok lettek a szentesiek a BEK-döntőben Buda­pest, 1995. március 19., vasárnap (MTI) Bronzérmet szerzett az Arisona-Hungerit SC női vízilabda­csapata a hollandiai hatos BEK- döntőben, miután a szentesiek va­sárnap, a harmadik helyért zajló ta­lálkozón 10-9-re legyőzték a fran­cia Nancy együttesét. A BEK-tró- fea egyébként a házigazda Nereus vitrinjébe került, hiszen a holland bajnok a fináléban 8-7-re verte az olasz Orrizontét. Eredmények: döntő: Nereus (holland) - Orrizon- te (olasz) 8-7 a 3. helyért: Arisona- Hungerit SC (magyar) - Nancy (francia) 10-9 (5-2, 0-1, 2-3, 3-3) a magyar csapat góldobói: Tóth G. 3, Rónaszéki, Vincze és Szremkó 2­2, Stieber 1 az 5. helyért: Skif (orosz) - Vouliagmeni (görög) 13-8 A női vízilabda BEK vég­eredménye: 1. Nereus 2. Orrizonte 3. Arisona-Hungerit SC 4. Nancy 5. Skif 6. Vouliagmeni Kézilabda: A BEK-fináléba ke­rülés szempontjából döntő fontos­ságú mérkőzést játszott vasárnap délután a Fáy utcai sportcsarnok­ban az FTC-Spectrum és a horvát Podravka Koprivnica női kézilabda csapata. Mindkét együttes számára csak a győzelem volt elfogadható eredmény. A nagy tét sokakat kicsa­logatott Angyalföldre, így aztán egy órával a kezdés előtt már nem lehe­tett ülőhelyhez jutni a nézőtéren. BEK (Bajnokok Ligája), 5. fordu­ló, B-csoport: FTC-Spectrum - Podravka Koprivnica (horvát) 26- 24 (13-12) Fáy u„ 2000 néző, V: Borresen, Strand (norvégok) FTC-Spectrum: Farkas Andrea - Kokainé Molnár Erzsébet 6, Tóth Beatrix 5, Kökény Beatrix 2, Pádár Ildikó 5, Farkas Ágnes 4/3, Fiedler Erika 1 csere: Fiedler Adrienn (ka­pus), Szarka Éva 1, Takács Gabri­ella, Kulcsár Gyöngyi, Kertész Klá­ra 2/2 Podravka Koprivnica:Ljerka Krajnovic - Renata Pavlacic 2, Mariana Tirca 9, Snjezana Petika 4, Valentyina Zubko 1, Samira Hasagic 5, Vlatka Mihoci 3 csere: Bozica Greguric, Simona Sturm hétméteresek: 7/5, illetve 1/0 kiállítások: 2 perc, illet­ve 10 perc.