Új Kelet, 1995. március (2. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-14 / 62. szám

10 1 i ■ OnADT ■ n 1995. március 14., kedd SPORT UJ KELET Kézilabda NB I Még az ötödik hely is elérhető? A hét végén mindkét NB Les kézi­labdacsapatunk fontos mérkőzést nyert. A kisvárdai lányok a BHG együttesétől hozták el a két pontot, míg az NYKC hazai pályán, nagy küzdelemben győzte le a Komló kitűnő gárdáját. Csapataink ezzel a győzelmükkel felzárkóztak az él­mezőnyhöz, és jelenleg mindketten a hatodik helyen vannak, amit a bajnok­ság végén is szeretnének megtar­tani. A Kisvárda két héten belül már második alkalommal szerepelt a fővárosban bajnoki mérkőzésen. Előbb a Spartacus otthonában nyer­tek, most meg a BHG-t fektették két vállra. A szabolcsi csapat legutóbbi győzelmét nagyban segítette, hogy a sérültek rendbejöttek, és a legjobb összeállításban léptek pályára a Ber­zsenyi-tanítványok. Már az első félidő elejétől fölényben játszottak Prokék, szinte minden támadásuk gól volt, és a hazaiak kitűnőségét, Tóth Évát is nagyszerűen semlegesítették. A má­sodik félidőben valamelyest vissza­esett a védekezés, ennek elsősorban az volt az oka, hogy Hollóné három kétpercest is begyűjtött, így végleg kiállították, és a kapusuk is kápráza­tosán védett. Aztán a vége előtt ki­alakult büntetőpárbajból is a vendé­gek kerültek ki győztesen. Re­mélhetőleg ez a siker kellő önbizal­mat ad a legközelebbi hazai rjieccs- re, amikor all. helyen álló Kiskun­halast fogadják Agárdiék. Minden­esetre az a két idegenbeli siker nagy lépés az eltervezett hatodik hely meg­tartásához, bár még tizenegy forduló hátra van a bajnokságból. Férficsapatunk is-a hatodik helyre tornázta fel magát, négy fordulóval a bajnokság vége előtt. Itt már tisztáb­ban látni, hogy végül is milyen he­lyezés megszerzésére van reális esé­\yük Jankovicséknak. Mielőtt a továb­bi esélyeket számbavennénk, tekint­sünk vissza a komlói mérkőzésre. — A vidéki rangadón mindkét csa­pat nagyon tartott egymástól — em­lékezett vissza Szőke István edző. — Nagy súly nehezedett a fiúkra is, mert a Komló komplett csapattal érkezett, míg a mi csapatunk foghíjas volt. Mint ismert. Szabó Gabi már régóta sérült, de a legérzékenyebben most Medve távolléte érintett bennünket. A legnagyobb gond az volt, hogy a já­tékosok sem hitték el, hogy megbir­kózhatnak a feladattal. Talán ez a hi­tetlenség látszott meg rajtuk az első félidőben, amikor fölényben játszott a vendég csapat. — A szünetben mit mondott az öltözőben a fiúknak? Ugyanis a má­sodik félidő elejétől nem lehetett rá­juk ismerni, annyira feljavult a játé­kuk. — Megkérdeztem tőlük, hogy egyáltalán elhiszik-e, hogy megver­hetik a Komlót. Mert ha nem, akkor nem is fogjuk megnyerni. Kértem őket még arra is, hogy rágjanak meg minden támadást, ne kapkodják el a lövéseket. Meg is fogadták az utasí­tásomat. Teljesen más lett a védeke­zésünk, és az egyéni teljesítmények is feljavultak. Ennek eredményeként a második félidő első tizenkét percé­ben egy gólt sem tudott lőni a dunán­túli csapat. Ezt mi ki is használtuk, és megfordítottuk a mérkőzést ja­vunkra. — Négy forduló még hátra van a bajnokságból. Sikerül megtartani ezt a helyezést? — Latolgattuk az esélyeinket. Elképzelhető, hogy négy pont is elég a hatodik helyhez, de hat ponttal akár az ötödik helyen is végezhetünk. Eh­hez természetesen a rivális csapatok eredményeinek is számunkra kedvezően kell alakulni. A hétvégén Százhalombattára utazunk, ahol van mit keresnünk. Ezt követően fogad­juk a Tatabányát, ezen a hétvégén mi vagyunk az esélyesek. Megyünk a Hort SE-hez, ez a mérkőzés is három­esélyes, és az utolsó fordulóban ha­zai pályán Győr lesz a vendégünk. Úgy gondolom, a hat pont megszer­zésére reális esélyünk van. —fuli— A női kézilabda NB I állása 1. FTC 19 — — 560-299 38 2. DVSC 18 — 2 499-331 36 3. Vasas 16 — 3 476-338 32 4. Dunaferr 15 1 4 466-388 31 5. Győri ETO 12 — 7 420-376 24 6. Kisvárda 11 — 8 350-373 22 7. Pécsi MSC 10 1 8 408-409 21 8. Bp. Spartacus 9 1 9 374-379 19 9. Caola SE 8 — 11 445-470 16 10. Békéscsaba 7 2 10 318-353 16 11. Kiskunhalas 6 1 12 349-423 13 12. Szeged 5 — 14 362-415 10 13. Szekszárd 4 1 14 354-430 9 14. BHG SE 4 1 14 334-434 9 15. Cerbona SC 3 — 16 340-484 6 16. TFSE Férfiak 1 2 16 372-525 4 1. Fotex VSE 24 2 1 728-498 50 2. Elektromos 20 1 5 641-506 41 3. Pick-Szeged 18 1 7 627-502 37 4. Győri ETO 16 4 6 591-523 36 5. Komló' 14 2 10 527-480 30 6. Nyíregyháza 14 — 12 559-557 28 7. Debrecen 12 3 11 513-526 27 8. Nagykanizsa 12 2 12 648-641 26 9. Szolnok 11 3 12 580-598 25 10. Pécsi MSC 9 2 15 520-568 20 11. Tatabánya 9 2 15 536-600 20 12. PEMÜ SE 10 — 16 512-558 20 13. Ózd 8 2 16 550-601 18 14. Hort SE 8 2 16 575-642 18 15. Tsz.miklós 5 2 20 505-662 12 16. Sz.batta 4 2 20 482-602 10 Röptében A győzelemért meg kell izzadni! Vasárnap délelőtt a Nyíregyházi VSC férfi röplabdásai megkezdték a tíz héten át tartó küzdelemsoroza­tukat a jövő évi extra ligás tagsá­gért. Első ellenfélként a szebb na­pokat is látott Malév gárdáját fogad­ták a bujtosi csarnokban. A mieink igencsak fogadkoztak a mérkőzés előtt, hogy győztesen távoznak majd a csarnokból. Nos, amit a srácok megígértek, azt teljesítették, hiszen ha izzadva is, de hozták a meccset. A nehézséget a szetteken belüli po­énarány is jelezte, mivel az első és a harmadik játszmában is csak a leg­minimálisabb különbséggel tudtak a hazaiak nyerni. A Malév csapatából -— Brázda Hugó vezetőedző értéke­lése szerint — Győri Attila (sokszo­ros magyar válogatott, s jelenleg a Csepel szakosztályvezetője) mélyen a tudása alatt jászott, ami végül is befolyásolta a mérkőzés végered­ményét. A repülősök többi játékosa Börcsök Csaba vezérletével próbálta ezt a „lyukat” betömni, kevés siker­rel. Összességében a vendég csapat ezen a vasárnapi délelőttön csak „megizzasztani” tudta a házigazdák együttesét. A mieinknél a kezdő csa­pat egy kissé felforgatott felállásban volt kénytelen pályára lépni, hiszen Pampuch Csaba sérülése folytán csak a cserepadról szurkolhatott tár­sainak. Az ő helyén kezdő hsai az első percek nehézsége után (több­ször „megfogták" blokkban) ma­gára talált, és hasznos tagja volt a Szilágyi Bence kulcsfigura volt a vasárnapi mérkőzésen Fotó: Martyn csapatnak. Szilágyi Bencére is na­gyobb teher hárult ezen a találkozón, hisz Zajácz mellett neki kellett elvál­lalnia a hátsósoros támadásokat. Ben­ce a viadal során húzóembernek szá­mított, s a felugrásos nyitásaival ha­tékonyan „bombázta” a vendégek tér­felét. Makai támadás-előkészítésben jól szervezte a csapat játékát, de a sáncmunkájában voltak hiányossá­gok, hiszen a vendég csapatból az apró termetű Herczeg igen megkese­rítette a nyíregyházi feladó életét az ütéseivel. Zádor Zoli center támadás­ban megoldotta a rábízott feladatot, viszont a nyitásokkal hadilábon állt a mérkőzés folyamán. Zajácz And­rás támadás-befejezése meghatáro­zó volt a csapat eredményessége szempontjából, és csapatkapitány­ként jól fogta össze a gárdát a ne­hezebb pillanatokban. Horváth László biztos nyitásfogadásával hív­ta fel magára a figyelmet, valamint centersáncban sokszor a legjobb pillanatban „fogta” meg az ellen­fél ütőjátékosát. A csereként beállt Vitéz az első szettben nem sok vi­zet zavart, viszont a harmadik játsz­mában 11-7-es Malévos vezetésnél újra csereként pályára lépve jól osz­togatta a labdát társainak, amivel nagyban hozzájárult az utolsó játsz­ma befejezéséhez. Horváth Géza és Pampuch Csaba végül is taktikai cserének bizonyult, s nem sok esé­lyük volt — a kevés idő miatt, amit a pályán töltöttek — a csapat meg­segítésére. Az összteljesítményt nézve, a mieink ezen a találkozón sem tudtak folyamatosan jó játékot produkálni — minden játszmában akadtak igen mély „hullámvöl­gyek” —, de amikor kellett, akkor lelkes játékkal sikerült újra a Ma­lév fölé emelkedni, ami egyben a győzelmet is jelentette a Nyíregy­háza számára. További eredmények: Kazincbarcikai VSE—Tatabá­nyai SC 3-0 (3,8,3), Dunaferr SE— Kecskemét Bácstej RC 3-0 (9, 4, 10). Batai Tájfutás Cserpák duplázott A hétvégén két tájfutóversenyen is rajthoz álltak tájfutóink. A deb­receni homokos, akácos terep jól feküdt a nyíregyházi verseny­zőknek. Az eredmények közül ki­emelkedik Cserpák Zsolt teljesítmé­nye. a Honvéd Bottyán SE fiatal Oláh Anikó egy arany- és egy ezüstérmet szerzett Fotó: Bozsó K. versenyzője mind a két nap meg­győző fölénnyel végzett az élen. Alföld Kupa, 300 induló. N 21 A: 1. Oláh Anikó (MGF), 3. Pristyák Erika (MGF). N 17 B: 3. Bihari fl- dikó (Konzerv SE). N 35: 1. Zar- nóczai Klára (Honvéd Bottyán SE). F 35: 1. Moravszki János (MGF), 2. Krajcsovics András (TITÁSZ). F 21 A: 2. Kis József. F 15 B: 1. Cser­pák Zsolt (Honvéd Bottyán SE). F 21 B: 2. Wágner István (MGF). Csokonai Kupa, 350 induló. N 35: 1. Zarnóczai Klára (Honvéd Bottyán SE). N 21 A: 2. Oláh Ani­kó (MGF). N 21 C: 3. Értei Zoltánné (Honvéd Bottyán SE). F 35 A: 1. Moravszki János (MGF), 2. Kraj­csovics András (TITÁSZ). F 17 B: 2. Nagy Viktor (MGF), 3. Mráz Já­nos (MGF). F 45: 3. Bákány And­rás (Honvéd Bottyán SE). F’ 15 B: 1. Cserpák Zsolt (Honvéd Bottyán SE). F 21 C: 3. Orosz Attila (MGF). N 21 B: 2. Vavrik Andrea (MGF). Az összesített csapatversenyben a mezőgazdasági főiskola a második helyen végzett, míg a Honvéd Bottyán SE az ötödik lett. Nyílt verseny Nyílt tájékozódásifutó-versenyt rendez március 15-én a Tűlevél Alapítvány Nagvkálló térségében. Mint Kovács „Fater” András, a verseny elnöke elmondta, a talál­kozóra 10 órakor kerül sor a Harangodot Kauzsa-tanyával összekötő úton, melyet bójával je­leznek. Az egyéni indulóknak sza­lagozott pályán három kilométert kell megtenniük, a családos résztvevőkre 1,5—2 kilométer vár. Nevezési díj nincs, az első há­rom helyezettek érmet kapnak. Nagykállóba a nyíregyházi Petőri térről 8 óra 10 perckor indul au­tóbusz. Minden célbaérkezőt hűsítővel várnak a rendezők, a gyerekek egy szelet csokoládét is kapnak. Birkózás Hétvégén a sóstóhegyi általános is­kola birkózócsemetéi Debrecenben léptek birkózószőnyegre. A Hajdúság fővárosában rendezték ugyanis a diák A korcsoportos területi szabadfogású birkózóviadalt. A szabolcsi színeket a Szabó Lőrinc Általános Iskola két versenyzője képviselte, akik mindket­ten ragyogó eredményeket értek el, hiszen súlycsoportjukban a legjob­baknak bizonyultak. Eredmények: 30 kg-ban: 1. Szabol­csi Máté, 55 kg-ban: 1. Szabolcsi Gábor. Egy örömhír is érkezett a sóstóhe­gyi iskola felől: eszerint március 15- én, 18 órakor a Szabó Lőrinc Általá­nos Iskolában megalakítják a Sóstó­hegyi Birkózó Club-ot, így a gyere­kek versenyeztetése már egyesületi szinten valósulhat meg. Teke NB II Menekülés a kiesé zónából A hétvégén mindkét NB Il-es férfi tekecsapatunk pályára lépett, és győztesen hagyták el azt. A SZÉSE gárdája Gyuláról hozta el a két pon­tot, és e'zzel a győzelmükkel nagy lé­pést tettek annak érdekében, hogy ne essenek ki. A kiesés szempontjából nagy baj­ban lévő TAURUS legénysége is nyert. Hazai pályán verték meg a ri­vális Egert. Eredmények: Gyulai SE—Szabol­csi Építők 3-5 (2832—2916) Pontszerzők: Kása 521 fa. Varga A megyei kosárlabda utánpótlás egyik fellegvára a nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium. A krúdys öregdi­ákok között még ma is több aktív ko­sárlabdázó van. Hosszú évek óta ha­gyomány, hogy az iskola öregdiákjai és diák kosarasai, március 15-én összejönnek, és az alkalmi csapatok mérkőzéseket vívnak (kuparendszer­ben) a Krúdy Kupáért. A legtöbb ko­saras öregdiák mindenféle értesítés 512 fa, ifj. Hetei István 476 fa. A jó napot kifogó SZÉSE pályacsúccsal nyert, így nagy valószínűséggel elke­rülik a kisesést. TAURUS SE—Eger SE 7-1 (2984—2842) Pontszerzők: Hajdú 532 fa, Spisák 523 fa, Tálas 491 fa, Tilki 488 fa, Fullajtár 483 fa. A kiesési rangadón megérdemelten nyert a hazai csapat, de a továbbiak­ban is ilyen elszántan kell küzdeni­ük, ha benn akarnak maradni az NB, Il-ben. nélkül tudja, hogy ezen a napon ott a helye a gimnázium tornatermében, s kemény csatákban döntik el, melyik abban az évben a legjobb csapat. Megtudtuk, hogy a kosaras ese­ményre ebben az évben is sor kerül, az érdeklődő kosarasok reggel kilenc órától kezdhetik a mérkőzéseket, a szervezők abban reménykednek, hogy az idén is nagy érdeklődésre számít­hatnak. Kosárlabda Krúdy Kupa