Új Kelet, 1995. február (2. évfolyam, 27-50. szám)

1995-02-27 / 49. szám

10 1995. február 27., hétfő SPORT UJ KELET Kézilabda Gólzáporos győzelem Nyíregyházi KC—MÓL Szolnok 30-19 (15-7) Nyíregyháza, 2000 néző. V.: Kékes Csaba, Kékes Pál. NYKC: Boczák—Kun 4/1, Jankovics 6/3, Uzejrovics 2, Tóvizi 1, Medve 2, Szergyuk 11/1. Csere: Lencsés (kapus), Déváid 1, Hetlinger 2, Varga l,Kaplonyi. Edző: Szőke István, Bartha Dénes. MÓL Szolnok: Erdélyi—Bendó 5/5, Golovin 1, Szotyor 1, Makai 3, Szép— Kiss 5, Dávid 1. Csere: Szemonov (kapus), Bagdi, Harta2, Berkó 1, Kende. Edző: Hajdú János. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 5/5. Hatalmas lendülettel a Nyíregyháza kezdte a mérkőzést, és rögtön az első perben Szergyuk ziccert hibázott. Kont­rába ugyanezt ismételték meg a vendé­gek, ők is biztos gólhelyzetet hagytak ki. Végül is a gólgyártást Szergyuk kezd­te el a 6. percben, majd Déváid volt ered­ményes. A vendégek a 9. perben talál­tak be először Boczák hálójába, akkor is hétméteresből. Már ekkor kemény ütésváltásokat láthatott a szépszámú közönség, és ebben a vendégek „jeles­kedtek”. Igazából a Nyíregyháza csak a 23. percben kezdett elhúzni, ekkor még 10-7 volt az állás. Ezt követően Szer­gyuk káprázatos góljaival 14-7-re növel­ték előnyüket, és a félidő eredményét Uzejrovics állította be. A második játék­rész két szolnoki góllal indult. Sőt, a 42. percre négy gólra csökkentették hátrá­nyukat Bendóék{ 17-13). Aztán a csere­ként beállt Hellinger szép átlövés- góljával ismét beindult a hazai gépezet, és az 50. percben már ismét nyolc gól volt az előny (25-17). Szergyuk továbbra is elemében volt, de Jankovics is meg­mutatta régi csapatának, hogy mire ké­pes még. Már 29-19-es állásnál úgy tűnt, hogy ez marad a végeredmény, mikor a csereként beállt Varga Zsolt — aki hosszú ideje sérült volt — beállította a végeredményt. Az utolsó másodpercben volt csapattársának, Erdélyi kapusnak belőtte a harmincadikat. Úgy látszik, a múlt hét szerdai kupa­meccs meghozta a nyíregyházi játéko­sok góllövési kedvét — ekkor 40-et lőttek! —, mert most is szépszámú ta­lálattal terhelték a szolnokiak hálóját. Az biztos, hogy mindenki nagyobb el­lenállásra számított a Tisza-parti csa­pat részéről ezen a találkozón. A ko­rábbi két mérkőzésük erre engedett kö­vetkeztetni. Ezzel szemben csak tizen­öt percig voltak egyenrangú ellenfelek. Volt időszak, amikor Kun Laciék tet­szés szerint lőtték góljaikat, gyorsaság­ban és tudásban is felülmúlták őket. Végül is ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek. Túl sok idő nincs ezt a győzelmet ün­nepelni, hiszen holnap Veszprémbe uta­zik a csapat, ahol Magyar Kupa-mérkő­zést játszanak a döntőbe jutásért. Majd pénteken újabb bajnoki következik, szomszédvár rangadóra kerül sor Deb­recenben. Szőke István: — Dicséretes teljesít­ményt nyújtott a csapat minden tagja. Nagyobb ellenállásra számítottunk a Szolnok részéről, de megérdemelten nyertünk ilyen arányban is. Hajdú János: — Egy nagyon jól ját­szó Nyíregyházától kaptunk ki. Fiatal csapatunknak sok volt az utóbbi három hét erőltetett menete. —fuli— A kisvárdai lányok sikere A hét végén hatalmas bravúrt hajtott végre Kisvárda NB I-es kézilabdacsa­pata. Idegenben fektette kétvállra a Bu­dapesti Spartacus gárdáját. Háromesélyesnek indult a mérkőzés. A vendég várdaiak nem is titkolták, hogy pontot vagy pontokat szeretnének hazahozni Budapestről. Erre legnagyobb okot a korábban lejátszott Békéscsaba— Spartacus mérkőzés videofelvételének a megtekintése adta. — Érezni lehetett, hogy van mit ke­resnünk ezen a találkozón — mondta a mérkőzés utánRadványi Ferenc szakosz­tályvezető. — Berzsenyi Mária edző is azt mondta: „Ha a kulcsembereket sike­rül semlegesíteni az első percektől, és ma­gunkhoz ragadjuk a kezdeményezést, rá­juk erőltetve a mi taktikánkat, akkor nem lehet baj.” Természetesen ehhez kellett, hogy több játékosunk is átlagon felüli teljesítményt nyújtson — folytatta a szakosztályvezető. — Hollóné nagysze­rűen játszott annak ellenére, hogy nem lőtt gólt. Kitűnően szervezte és irányította a játékot. Nagyon ügyes volt a Derdákné —Prok balszámy, és Nagy Heni is hozta a tőle megszokott dobóátlagot. Valahogy minden bejött. Például az első félidőben két alkalommal is kaptunk kétperces ki­állítást, de emberhátrányban is mi lőttünk gólt. A második félidőben taktikát vál­toztatott a Spartacus, zártabbá teték a védekezést, és a kapusuk teljesítménye is feljavult. Aztán a két legjobbjuk, Viglási és Mankova is elkezdte szómi a gólokat. Ezt még tetézte, hogy a védeke­zésünket érzékenyen érintett elgnatyenko kizárása (három kétpercest gyűjtött be). Újabb kettős kiállítást is kaptunk. Szó­val, az 58. perctől volt izgalom bőven, ugyanis ekkorra feljöttek 18-17-re. Hogy a feszültség fokozódjon, Nagy Heni he­test hibázott. Szerencsére az ellentáma­dásukat kivédekezték a lányok. Az egyébként kitűnően védő Pataki Nagy Andreát indította, így lett 19-17, majd a Spartacus elpuskázott egy támadást. Újra Pataki volt a főszereplő, ezúttal — a ta­lálkozó vége előtt tizenhét másodperccel — Szántót indította, aki nem hibázott, és így alakult ki a háromgólos győzelem. Végül is ezen a meccsen visszajött az a két pont, ami korábban megszerezhető lett volna Kiskunhalason, Szegeden vagy Szekszárdon. Kemény sorozat előtt állnak a lányok, hiszen szerdán a Vasas otthonába utaz­nak, Magyar Kupa-mérkőzést játszanak a legjobb négy közé jutásért. Pénteken hazai pályán, a soron következő bajno­kin Szegedet fogadják. Fullajtár A ndrás A tabella állása: 1. FTC-Spec. 17 — — 494-270 34 2. DVSC-Sym. 15 — 2 424-285 30 3. Vasas-Dr. 14 — 3 425-307 28 4. Dunaferr 13 1 3 395-327 27 5. Győri ETO 12 — 5 384-329 24 6. Pécsi MSC 9 1 7 367-368 19 7. Kisvárda 9 — 8 302-338 18 8. Spartacus 8 1 8 340-323 17 9. Békéscsaba 6 2 9 283-323 14 10. Caola SE 6 — 11 389-429 12 11. Kiskunh. 5 1 11 318-377 11 12. Szeged 5 — 12 331-359 10 13. Szigma SC 4 1 12 321-373 9 14. BHG SE 4 1 12 301-393 9 15. Cerbona SC 3 — 14 296-429 6 16. TFSE 1 2 14 335-475 4 Új Kelet Kézilabda Kupa Nyírbátor kupagyőztes Még egy forduló hátravan az Új Ke­let Kupa felnőtt férfi felkészülési torná­ból, de a nyírbátori legénység már kupagyőztesnek tekinthető. A negyedik fordulóban is remekeltek, mindhárom mérkőzésüket megnyerték, így ők be is fejezték a küzdelemét. A forduló házi­gazdája, Záhony is jól szerepelt, három mérkőzésből kettőn győztek. A fehér- gyarmatiak viszont rossz napot fogtak ki, mindháromszor vesztesen hagyták el a pályát. Eredmények Kisvárdai Sportcsarnok: Záhony—Mátészalka 14-10 (4-6) V.: Fábián, Lakatos. Góllövők: Molnár 4, Kovács 3, Botka 2, Kői, Simák, Nádrai, Pusztai, Simon 1-1. Illetve: Pásztor 4, Maródi, Magyar, Oláh 2-2. Nyírbátor—Fehérgyarmat 17-8 (10-8) V.: Bírta, Lakatos. Góllövők: Weibli, Bujdosó, Kádár 4- 4, Bajna 3, Nagy, Kiss 1-1. Illetve: Veszprémi, Varga 3-3, Szűcs, Csapos 1­1. Illetve: Andó 4, Csapos, Balogh, Ve­res, Docsa 2-2, Torma, Veszprémi 1-1. Fehérgyarmat—Záhony 15-18 (8-8) V.: Bírta, Lakatos. Góllövők: Varga, Docsa 3-3, Szűcs, Csapos, Balogh, Andó 2-2, Nagy 1, Il­letve: Molnár 5, Kovács, Kői, Botka, Pusztai 3-3, Vasas 1. Nyírbátor—Mátészalka 14-9 (9-5) V.: Bírta, Fábián. Góllövők: Bajna, Kádár 4-4, Veres, Kiss 2-2, Kása, Weibli 1-1. Illetve: Pász­tor 4, Magyar 3, Tamás 2. Ebben a fordulóban a Csenger volt szabadnapos. Az utolsó forduló házigaz­dája március 4-én a fehérgyarmati sport­csarnok lesz. Az Új Kelet Kupa ; állása a negyedik forduló után: 1. Nyírbátor 12 11- 1 233-150 22 2. Záhony 9 4 2 3 146-162 10 3. Mátészalka 9 4 1 4 137-138 9 4. Fehérgyarmat 9 2 1 6 117-136 5 5. Csenger 9 1- 8 118-155 2 Coca-Cola Kölcsey Kupa Nyert a Kölcsey Végül is három csapat részvételével zajlott le a már 12. alkalommal meg­rendezésre kerülő, hagyományos Köl­csey Kupa női kézilabdatorna. A rendező Kölcsey NB I B-s csapat biz­tosan nyerte meg minden mérkőzését, ami biztató lehet a hét végén folytató­dó bajnokság tavaszi szezonjának rajt­jára. Eredmények: Kölcsey—Hajdúnánás 22-11 (11-3) Góllövők: Mandula, Kulcsár A. 5- 5, Kocsik 4, Réti, Nádasi, Szabó 2-2, Kulcsár K. Bárány 1-1. Autonova Satu Maré (román)— Hajdúnánás 30-23 (11-11) Kölcsey—Satu Maré 31-21 (14-10) Góllövők: Kulcsár A. 16, Kocsik 5, Mandula 4, Szabó 3, Nádasi 2, Réti 1. Végeredmény: 1. Kölcsey DSK, 2. Satu Maré, 3. Hajdúnánás. A tornán a legjobb kapusteljesítményt a hajdúná­nási Hadadi Mónika nyújtotta. A leg­jobb mezőnyjátékos címet Máris Pocerneca, a Satu Maré játékosa érde­melte ki, míg a gólkirály Kulcsár Ani­ta lett 21 góllal. Záhony—Nyírbátor 16-19 (9-12) V.: Bírta, Fábián. Góllövők: Molnár 6, Botka, Pusztai 3-3, Vasas 2, Simák, Simon 1-1. Illet­ve: Nagy, Veres 5-5, Kiss, Weibli 3-3, Bajna 2, Kádár 1. Mátészalka—Fehérgyarmat 18-14 (8-7) V.: Fábián, Lakatos. Góllövők: Pásztor 7, Magyar 5, Ma­ródi 2, Szender, Oláh, Barabás,Tamás 1­Totó, 8. játékhét 1. Leverkusen—Bremen 1-2 2 2. Bayern München—Freiburg2-2 X 3. Frankfurt—Kaiserslautem 1-3 2 4. Bari—Padova 0-1 2 5. Brescia'—Cagliari 2-3 2 6. Fiorentina—Intemazionale 2-2 X 7. Milan—Cremonese 3-1 1 8. Napoli—Genoa 1-0 1 9. Parma—Lazio 2-0 1 10. Roma—Reggiana 2-0 1 11. Torino—Foggia 2-0 1 12. Ascoli—Andria 0-0 X 13. Vicenza—Udinese 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Palermo—Piacenza 0-2 2 Röplabda Extra liga, férfiak Nyíregyházi VSC—Medikémia Szeged 0-3 (-14, -13, -4) Bujtosi Szabadidő Csarnok, 100 néző. V.: Fodor, Szabó K. NYVSC: Makai, Horváth L., Szi­lágyi, Pampuch, Zádor, Zajácz. Cse­re: Vitéz, Horváth G. Edző: Járosi Já­nos. Szeged: Hullmann, Schildkraut, Takács, Melnyicsuk, Petheő, Polgár. Csere: Rácz, Torma, Úrfi. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. Első játszma: A hazaiak feladója Makai indította útjára a labdát a mérkőzés kezdetén. Sok forgással kezdődött a mérkőzés, hiszen a két csapat 3-3 forgása után a szegediek érték el a mérkőzés első pontját. Ezt követően a Nyíregyháza kiegyenlített, sőt 6-3-ra és 8-4-re is elhúzott a ha­zai gárda a vendégektől. Ebben a pe­riódusban a szabolcsi játékosok hig­gadtan, nyugodtan játszottak, aminek következtében meg tudták szerezni ezt az előnyt. A folytatásban már a szegediek is kiegyensúlyozottabb tel­jesítményt mutattak, és 9-8-ra meg­közelítették az NYVSC-t. Ismét a nyíregyháziak pontszerzéseinek örül­hetett a közönség, mivel 13-9-re meg­ugrottak az ellenféltől. Ekkor Melnyi­csuk, a szegediek idegenlégiós játé­kosa állt a nyitóhelyre és felugrásos szervái két pontot eredményeztek. A nyíregyháziak egy pontot szerezve játszmalabdához jutottak (14-12), de sajnos nem tudtak élni a lehetőséggel, a szegedi Hullmann szintén felugrá­sos nyitásaival nem igazán tudtak a mieink mit kezdeni. így a Szeged előbb kiegyenlített, majd 16-14-gyel befejezte a játszmát. Második játszma: Ismét nyíregy­házi vezetéssel indult a szett, hisz előbb 2-0-ra, majd 3-2-re vezettek a mieink. Ekkor a szegediek kiegyen­lítettek, sőt 5-3-ra a vezetést is meg­szerezték. Nagyon szép nyíregyházi mezőnyvédekezést láthatott ekkor a közönség, hisz kétszer is majdnem a kézilabdakaputól hozták vissza a labdát a hazai játékosok. Ezt a kö­zönség vastapssal jutalmazta, de rög­tön el is állt a lélegzetük, mivel ezt a szép megmozdulást követően Zajácz nyitást rontott. Ezt követően a sze­gediek magukhoz ragadták a kezde­ményezést, s előbb 6-5-re, majd 9-6- ra elhúztak. A hazaiak két jó és ered­ményes blokkja, valamint Zajácz ásznyitása visszahozta a nyíregyhá­zi reményeket, mert 9-9 után 10-9- re már a hazai csapat vezetett. A foly­tatásban sem állt le a szabolcsi gár­da, hiszen 13-10-ig szorgalmasan gyűjtögették a pontjaikat. Sajnos, itt az első szett végjátéka ismétlődött meg, mivel a szegediek előbb 13-13- ra kiegyenlítettek, majd 15-13-ra megnyerték ezt a játékrészt. Az igaz­sághoz hozzátartozik, hogy 13-12-es nyíregyházi vezetésnél a játék­vezetők ítélete borzolta a hazai ke­délyeket, ami a vendégeknek kedve­zett, s talán egy kicsit befolyásolta a játszma végkimenetelét. Harmadik játszma: A nyíregyhá­ziak már 2-0-ra vezettek, amikor ért­hetetlen „rövidzárlat” állt be játékuk­ba, amit a szegediek kíméletlenül ki is használtak, hisz 8-2-re, majd 12-3- ra módosították az eredményt. Ebben a periódusban a játék képe igen egy­szerű volt, hisz a szegediek nyitottak, a mieink pedig egyfolytába csak ron­tottak. Az ellenfél ennél az állásnál még egy pontot engedélyezett a mie­inknek, és ezt követően 15-4-re meg­nyerték a játszmát, ezzel együtt 3-0- fa a mérkőzést. Járosi János: Fiatal csapatunk ilyen tiszta röplabdát játszó csapat ellen nem tud jól játszani, az első két játsz­ma elvesztése ismét bizonyította a ru­tintalanságunkat. Nyári Sándor: Csíkos, Somodi és Belik hiányzását megérezte a csapat. Ettől függetlenül a nyíregyháziak na­gyon jól játszottak az első és a máso­dik szettben, de a végjátékot elkap­kodták. B. J. Kosárlabda NB I, rájátszás Másodszor sem sikerült Nagykőrösi KE—Nyíregyházi TK-Isobau 101-86 (56-45) Nagykőrös, 500 néző. V.: Vasvári, Majoros. Nagykőrös: Maleras 23/3, Mihalovics 21/12, Király 14/3, Pásztor 19, Milivojsa 19/6. Csere: Módra 3, Vadkerti, Szép 2. Edző: Gouth Iván. Nyíregyháza: Hutás 10, Kozma 12/ 3, Szekulovics 24/9, Jankovics 12, Klisura 24. Csere: Oroszvári 4. Edző: Hegedűs Ferenc, Kovács Tibor. A nyíregyháziaknak az indulás rosszul sikerült, hiszen akkor derült ki, hogy a péntek esti edzés utolsó perceiben meg­sérült Borosnyai Szabolcs nem utazhat a csapattal. Lábán egyelőre gipsz van, így hosszabb ideig nem lehet számítani a játékára. A mérkőzés ennek ellenére jól kezdődött, mivel az első öt percben végig a nyíregyháziak vezettek. A 6. percben 15-15-ös állásnál a TK-sok több támadást elrontottak, s a hazaiak átvet­ték a vezetést. A 10. percben 27-19 volt az állás. A TK-sok újra megközelítették a hazaiakat, s ezután felváltva estek a kosarak. A félidő utolsó öt perce a nagykőrösieké volt, és három másod­perccel a lefújás előtt tizennégy ponttal vezettek. Ekkor azonban Kozma talált be távolról, ő alakította ki a félidei ered­ményt. A második játékrész a hazai csapat perceivel kezdődött, s a nézők hatalmas hangorkánja közepette tovább növelték előnyüket. A 28. percben 71-57-re ve­zettek. A főiskolások újra megpróbáltak felzárkózni, több jó támadást vezetve ez sikerült is nekik. Ebben az időszakban a védekezésben is jeleskedtek, és nyolc pontra újra megközelítették az ellenfe­let. Sajnos, újabb hullámvölgy követke­zett, egymás után három támadást nem sikerült befejezniük, s ezt a nagy­kőrösiek természetesen kihasználták. A mérkőzésen a nyíregyházi csapat tarta­lékosán is jó formát mutatott, kár, hogy néhány perces kihagyás miatt ilyen ará­nyú vereséggel kellett elhagyniuk a pá­lyát. A Nagykőrös rutinos együttes, a vendégek megingásait nem hagyták ki­használatlanul. A hazaiak javára döntött az is, hogy a kezdő ötös mellett még három-négy hasonló tudású játékos ült a kispadon, míg a nyíregyháziak közül legtöbben majd az egész mérkőzést vé- gigjátszották. A vereség ellenére a TK- sok jó dobóteljesítményt nyújtottak. Tá­volról is veszélyesek voltak, de sajnos nagyon sok labdát eladtak. Ezen a mérkőzésen Szekulovics nyújtotta a leg­jobb teljesítményt a főiskolások közül. A rájátszás többi eredményét ismer­ve, a nyíregyháziaknak nem maradt esé­lyük a feljutásra, így jövőre is a B cso­portban küzdhetnek tovább. Végül is a feljutás sorsa nem ezen a mérkőzésen dőlt el, sokkal inkább a százhalombattai és a székesfehérvári idegenbeli veresé­gen múlott. Most már másodszorra is eljutottak a feljutás kapujába, de úgy látszik, ezen a küszöbön nem sikerül túljutniuk. Hegedűs Ferenc: — Ha határozottab­ban védekezünk az egész mérkőzés fo­lyamán, akkor sokkal szorosabb meccset játszhattunk volna. Tartalékos csapatunk most ennyire volt képes a rutinos, kép­zett ellenféllel szemben. Gouth Iván: — Nagyon jó ellenfelet győztünk le, a mérkőzés egyes részei­ben teljesen kiegyenlített játék folyt. Remélem, még sokszor találkozunk a nyíregyháziakkal. Révay További eredmények: MAFC-Vegyépszer—BattaiKE 103- 91, Bajai Bácska KSE—Dombóvári VMSE 87-66.