Új Kelet, 1995. február (2. évfolyam, 27-50. szám)

1995-02-07 / 32. szám

SPORT 1995. február 7., kedd UJ KELET Kosárlabda NB I, rájátszás Vereség a csoportelsőtél Nyíregyházi TK-Isobau- Nagvkőrösi KK 62-83 (30-44) Nyíregyháza, 400 néző. V.: Simó, Pázsitka Nyíregyháza: Hutás 4. Kozma 10/3, Borosnyai 9/3, Szekulovics 13/3, Kli- sura 20. Csere: Papp 2, Oroszvári 4, Garay. Edző: Hegedűs Ferenc, Kovács Tibor Nagykőrös: Maleras 12/3, Mihálo- vics 16/3, Király 11/6, Pásztor 26, Milihojsa 10/3. Csere: Szép 6, Módra 2, Vadkerty. Edző: Goúth Iván A feldobás után a vendégek szerezték meg a labdát, de nem tudtak kosarat dob­ni. Az első pontokat másfél perc eltelte után Klisura révén a nyíregyháziak érték el. Már majdnem öt perc eltelt a mér­kőzésből, amikor 6-6 volt az állás. A ven­dégek rendre kijátszották a támadóidőt, s egymás után háromszor is kétpontos ko­sarat szereztek. Borosnyai két-, Kozma hárompontost dobott, így 11-15-re ala­kult az eredmény. Tíz perc telt el a mér­kőzésből, amikor a nagykőrösiek 17-20- ra vezettek. Ezután egyre jobban elhúz­tak. Egymás után három távoli dobással kilenc pontot szereztek, s a hazaiak kísér­letei rendre sikertelenek maradtak. Öt perccel a félidő vége előtt 23-33 volt az állás. A TK-Isobau lassan játszott, és nem tudták helyzetbe hozni a bedobókat, a be­törések is sikertelenek maradtak. A körte területén Klisurát a vendégek két magas embere fogta, így nehezen került dobó­helyzetbe. Ekkor Hegedűs Ferenc cserék­kel próbálkozott. Kozma és Borosnyai he­lyére Garai és Oroszvári jött, majd a fia­tal center, Papp Tibor is pályára lépett. Az utolsó percben Szekulovics talált be távol­ról, de a vendégek bedobója, Király vála­szolni tudott. így alakult ki a félidő vég­eredménye: 30-44. A félidőben az edzők hosszan magya­rázhatták a játékosoknak, hogy mi volt a hiba az első játékrészben, mert már a három percet is befújták, és a főisko­lások közül még senki nem volt a pá­lyán. Aztán a feldobásnál megismét­lődött az első félidő kezdete, a vendé­gek szerezték meg a labdát, de nem tud­tak pontot elérni. Megint eltelt másfél perc, amikor sike­rült kosarat sze­rezni, de most a vendégek dobtak egy kétpontost. Öt perc elteltével már húsz pontra növel­ték előnyüket a körösiek. A TK- Isobau játékosai továbbra is nagy hibaszázalékkal dobtak. A követ­kező öt percben feljövőben voltak a hazaiak, és 11 pontra megközelí­tették a vendége­ket. Újra hullám­völgy következett játékukban, és Pásztor vezérleté­vel az ellenfél 18 pontra növelte elő­nyét. A mérkőzés véghajrájában a TK-sok taktikai büntetők kiharco­lásával próbálták megállítani a ven­dégeket. Támadá­saikat továbbra is többnyire ered­ménytelenül fejez­ték be, így a ven­dégek előnye még tovább nőtt. Az utol­só másodpercben Szekulovics még egy hárompontossal szépíthetett volna az eredményen, de sajnos, ez sem sikerült. A nyíregyháziak védekezésben is gyen­gélkedtek, de támadásban ezen az estén semmi sem sikerült nekik. Dobóteljesít­ményük 30 százalékosnál jobb nem lehe­tett. Ezt bizonyítja a 62 pont. Ilyen keve­set nagyon rég dobtak a főiskolások. Az várható volt, hogy Klisura két magas em­ber mellett nem szerezhet annyi pontot, mint más mérkőzéseken, de sajnos a töb­biek ezt nem tudták pótolni. így is csak Klisura dobóteljesítménye volt érté­kelhető, s ő tudott lendületet, adni a csa­patnak, amikor a vendégek nagyon elhúz­tak. Nemcsak a dobások nem sikerültek, de a döntő pillanatokban a hazaiak rossz labdákkal indították az elfutó embereket, így a mérkőzés során még esélyük sem volt a vezetésre. Hegedűs Ferenc: — Hatvan pontot egy félidőben kellene dobni a mi csapa­tunknak. Ilyen játékkal nem lehet mérkőzést nyerni! Az első játékrészbeli védekező-teljesítményünkkel egy félidő előnyt adtunk a Nagykőrösi KK-nak. Goúth Iván: — Ellenfelünk nem tud­ta kihasználni a hazai pálya előnyeit. Sokkal jobban védekeztünk, s támadás­ban rengeteget hibáztak a nyíregyházi­ak. Nagyon rossz napot foghattak ki, mivel sokkal jobb együttesnek ismerem őket. Úgy látszik, hétfőn nem tudnak játszani. Révay Röplabda-visszapillantó Semmi sem sikerült A szombaton lejátszott extra ligás mérkőzés nagy kérdése volt, hogy a hazai csapat a második nyíregyházi meccsen vissza tud-e vágni a Csepel- Kordax együttesének. Ráadásul a ven­dégcsapat a tavalyi év végén két bol­gár ütőjátékost igazolt irtózatosan sok pénzért. A két bolgár fiú kezdő játé­kos hazájuk nemzeti csapatában, és nemzetközi szinten is jegyzett röplab- dások. Sokan érdeklődéssel várták a két srác játékát, de sérülések miatt egyikük sem léphetett pályára. így a mieink kedvező előjelekkel indultak a találkozón. A Kordax együttese ugyanolyan fiatal játékosokból állt, mint a hazai gárdáé, s talán a saját pálya előnyét is kihasználva, győzel­mi eséllyel indulhattak volna. Sajnos, nem így történt. Rögtön az első lab­dánál nyitásfogadási hibát vétett az NYVSC, és a hibát korrigálni akaró társ is úgy mozgott, mintha lassított filmen szereplene. Szinte abban a pil­lanatban felhangzottak a nézőtérről az „ébresztő” felkiáltások. Be kell ismer­ni, hogy jogos volt a nézők részéről e reakció, hisz csak hatpontos csepeli vezetésnél kezdtek úgy mozogni a nyíregyházi fiúk, ahogy az elejétől kellett volna. Az első két játszmára még azt lehet mondani, hogy partiban volt ellenfelével az NYVSC, de a rákövetkező harmadik és negyedik szettben egyértelműen alárendelt sze­repet játszott a szabolcsi gárda. Kö­szönhetik ezt a rengeteg nyitásrontás­nak, a gyenge sáncmunkának és mezőnyvédekezésnek. Próbáltak a mieink kockáztatni a nyitásokkal, de ez nem jött össze a mérkőzés felétől. Rendre széles vagy hosszú nyitások szálltak a vendégek térfelére, aminek következtében állandóan átadták a pontszerzés lehetőségét a szigetorszá­giaknak, akik éltek is vele. Ráadásul, mint ahogy azt Járosi János is el­mondta, Szilágyi és Záclor az első két szett után nem bírták hozni igazi for­májukat a sérülés és betegség miatt. Összességében a vendég csepeli gár­da megérdemelten távozott a két pont­tal, hisz a mérkőzés folyamán végig sokkal kiegyensúlyozottabb teljesít­ményt produkált, mint a hazai csapat. Nézzünk néhány véleményt a mérkő­zés elvesztéséről! Horváth Géza: —■ Egyszerűen nem tudok mit mondani. Az egész meccs­re az álmos mozgás volt a jellemző. Olyanok voltunk, mintha el lettünk volna varázsolva. Nem tudott senki a másikba egy kis életet lehelni. Zajácz András:—Szerintem megil- letődött volt az egész csapat. A mérkőzés folyamán bármikor ránéz­tem a többiekre, mindig csak a kréta­fehér arcokat láttam. Talán ez az oka, hogy csak az első és második szett­ben tudtunk valamit nyújtani. Azután teljesen összeesett a gárda. Szilágyi Bence: — Nincs mit mon­danom. Pampuch Csaba: — Véleményem szerint a túlzott akarás miatt nem si­került semmi. Engem személyesen az bántott, hogy a többiek arcán láttam a tehetetlenséget, hogy semmi sem si­kerül, és semmi sem jön össze. A vé­gére már én is teljesen „kész voltam”. Mansell és a McLaren A legfrissebb hírügynökségi jelentések szerint a Forma 1-es autós gyorsasá­gi világbajnokságon érdekelt McLaren-csapat és a brit pilóta, Nigel Mansell között nemcsak az anyagiak piiatt húzódott el a megállapodás aláírása, hanem azért is, mert 1992 világbajnoka 1996-ra és 1997-re is előszerződést akart. Ron Dennis csapatfőnök azonban ezzel az elképzeléssel nem értett egyet, végül ez a passzus nem is került be a dokumentumba. (AP) Távúszás Újabb ezüstérem Kovács Rita, az NYVSC hosszú­távúszónője a Világ Kupa-sorozat vasár­napi versenyén újra második helyezést szerzett. Egy héttel a brazíliai verseny után Argentínában rendeztek újabb via­dalt. Az ötvenhét kilométer hosszú tá­vot a Rio Corondo folyó vizében,kellett teljesíteni. Kovács Rita megismételte brazíliai szereplését, és másodikként ért célba. A Világ Kupa első dél-amerikai soro­zata jövő vasárhap Argentínában fejező­dik be, akkor a Paraná folyóban marato­ni versenyre kerül sor, a hosszútávúszók­nak több mint kilencven kilométert kell megtenniük a célba érkezésig. ■■I Teke NB II A SZÉSE nyerte a rangadót Megyénk két NB Il-es férfi tekecsa­pata megyei rangadót játszott a hétvé­gén egymással. Mindkét csapat számá­ra fontos volt ez a mérkőzés, hiszen a SZÉSE kieső zónában van, de a TAU­RUS sem áll sokkal jobban. Végül is a jobb napot kifogó Építők gárdája nyert. TAURUS—SZÉSE 2-6 (2965-3056) Pontszerzők: Hankószki 511 fa, Spisák 508 fa, illetve Koleszár 532 fa. Varga 529 fa, Kosa 521 fa, Benke 508 fa. A bajnoki összecsapással egy időben megrendezték a megyei egyéni bajnok­ságot is. Eredmények:\-2-es pálya: I. Koleszár 532 fa, 2. Hankószki 511 fa, 3. Benke 508 fa. 3-4-es pálya: 1. Varga 529 fa, 2. Kosa 521 fa, 3. Tálas 511 fa. A legjobb öt eredményt elért verseny­ző március 4-én részt vesz az Egerben megrendezésre kerülő területi verse­nyen. —fali— Helyesbítés Tegnapi számunkban sajnálatos elírás történt. A Kisvárda—Ferencváros NB I-es női bajnoki kézilabda—mérkőzésre — helyesen — február 15-én 17 órától kerül sor. A megyei sportvezetők úgy döntöttek, hogy ezen az eseményen adják át a megye legjobb sportolóinak megítélt díjakat. A díjátadó: Gallov Rezső államtitkár lesz. Az ünnepség pontos menetrendje: 16.40-tó'l a megye legjobb csapatai­nak díjátadása, a mérkőzés félidejében pedig az egyéni sportolók és az edzők kapják meg a megérdemelt elismeréseket. A végén — Az eredménnyel vagyok csak elé­gedett — mondta a Pécs elleni NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés után Szőke István, az NYKC edzője. — Azt egyál­talán nem lehet elmondani, hogy jól ját­szottak a fiúk. Különösen a támadás­ban gyengélkedtünk. A játékosok eset­ben figyelmen kívül hagyták a taktikai utasításokat. Egyáltalán nem dolgoz­ták ki az akciókat, illetve egyes játé­kosok felelőtlenül ellövöldözték a lab­dát. Elsősorban A"«« László teljesítmé­nye maradt el a várakozástól, de a töb­biek sem remekéltek. Ennek ellenére voltak megvillanások egyes játékosok részéről. Szergyuk és Tóvizi időként az igazi arcát mutatta meg, míg Medve főleg az indításoknál jeleskedett. Támadáunk gyengesége volt még. hogy balszélről egy gólt sem lőttünk, és átlövésből is csak kettőt. Ezzel szemben védekezésünk már sokkal harciasabb volt. A 3-2-1-es vé­dekezési taktikánkat végig a mérkő­zésen keményen végrehajtotta a csa­pat. Lelkesedésben sem volt hiány, végül is ennek köszönhetjük a győzel­münket. Az utolsó másodpercekben is egy emberként mozgott a fal. amikor a Pécs mindenáron egyenlíteni akart. — A második félidőben kétszer is vezetett a csapat három góllal, és mindkétszer kiegyenlített az ellenfél, így volt a találkozó végén is, az 54. percben 20-17-re vezettünk, és jó há­rom perc alatt ismét egyenlő volt. Ezt mivel lehet magyarázni? — Ahelyett, hogy okosan tartották volna a játékosok a labdát és a kihar­colt előnyt, felelőtlenül ellövöldözték a labdát. Aztán a játékvezetők is ren­Kézilabda NB I csattant az ostor a , ■"fej í i i desen borzolták a kedélyeket téves ítéletekkel, amelyekkel általában minket súj­tottak. Ebben az időszakban is elvették tőlünk a labdát két alkalommal. Ez min­denképpen zavart keltett a csapatban. —- Milyen mérkőzés következik ezután? — Szerdán folytatódik a Magyar Kupa, a négy közé kerülésért. Az ellenfe­lünk ezúttal az NB Il-es Orosháza gárdája lesz, és az első mérkőzésre náluk kerül sor. A bajnoki sorozatunkat szombaton Budapesten, az Elektromos ellen folytatjuk. NB I-es Hiúsági mérkőzés Nyíregyházi Sportiskola—Pécsi MSC 19-19 (11-4) NYSl: Kuliár—Lovász, Kovács A. 7/2, Hegedűs 4, Kun 3, Kaplonyi 5, Koz­ma. Csere: Tóth (kapus), Kovács N., Papp. Edző: Bartha Dénes. Ragyogóan kezdett a hazai csapat, és a vendégek csak a 18. percben lőtték az első góljukat! A második játékrészben teljesen más pécsi csapat jött ki az öltözőből. A 40. percben már három gólra csökkentették hátrányukat. De öt perc múlva már ismét öt góllal vezettek a nyírségi fiatalok, azonban a vendégek nem adták fel, és az utolsó három percben kiegyenlítettek. így a hazai gárda már egy megnyert mérkőzés pontját osztotta meg a vendégekkel. ,.