Új Kelet, 1995. február (2. évfolyam, 27-50. szám)

1995-02-11 / 36. szám

10 1995. február 11., szombat SPORT UJ KELET Kézilabda Új Kelet Kupa, második forduló Nyírbátor az élen Az Új Kelet Kupa felnőtt férfi felké­szülési kézilabda tornán az első forduló után a nyírbátori legénység vezet. Ed­dig mindhárom mérkőzésüket megnyer­ték . Ezért kíváncsian várja a folytatást a közvélemény. Ugyanis a második for­dulónak a nyírbátori sportcsarnok ad ott­hont a mai napon. így Veress István ta­nítványainak nagy esélye van hazai kör­nyezetben megőrizni veretlenségüket. II. forduló: Nyírbátor Sportcsar nők: Nyírbátor—Fehérgyarmat 8.30, Zá­hony—Csenger 9.25, Nyírbátor—Záhony 10.20, Fehérgyarmat—Csenger 11.15, Csenger—Nyírbátor 12.10, Záhony— Fehérgyarmat 13.05. Szabadnapos: Máté­szalkai MTK Az első forduló után az állás: 1. Nyírbátor 6 pont, 2. Mátészalka 2 pont, 3. Csenger 2 pont, 4. Fehérgyarmat 2 pont. Szabadnapos volt a Záhony Programajánlat Nyíregyházi moziműsor Krúdy mozi Az előadások kezdete 16.00,18.00 és 20.00 óra 11-én és 12-én Junior Béke mozi 11-énés 12-én: Megint tanú 16.00 és 18.00 óra! 11-én és 12-én: Született gyilko­sok Csak 18 éven felülieknek! Az előadás kezdete: 20 óra! Montázs (Art) mozi (volt Videomozi) Az előadások 18.00 és 20.00 órá­tól kezdődnek! 11-én és 12-én: Egy asszony illata Városi Művelődési Központ 11-én 9-től 14 óráig Universum Mesterei Klub 11-én 13.00: AD and D Klub 11-én 14.00: a Primavera balett­együttes foglalkozása 11-én 10.00: Re-flex modemtánc stúdió foglalkozása 11 -én 15—18 óra között Táncis- kola 11- én 9.00—12.00 óráig Tánc­szakkör 12- én 18.30-tól 19.30-ig Transz­cendentális Meditációs Klub 12-én 16.00 és 17.00 órától Cal- lanetics (mélyizomtorna) A Szakszervezetek Móricz Zsigmond Művelődési Háza (Nyíregyháza, Bethlen Gábor u. 24., tel: 310-462) 1995. januártól az alábbi csoport- foglalkozásokra és tanfolyamokra hirdet felvételt: Testformáló női torna, foglalko­zások: Délelőtt: hétfő—szerda 8 és 9 órá­tól Délután: kedd—csütörtök 17, 18, 19 órától Szerda—péntek 17,18,19 órától Szabó-varró tanfolyam Kezdők részére, 42 órában, hétfői és szerdai elfoglaltsággal (17.00 órá­tól) Harisnyaszem-felszedő tanfo­lyam A tanfolyamot 16 órában, heti egy alkalommal szervezzük az érdek­lődők részére. Orosznyelv-tanfolyam Kezdők, középhaladók, haladók és nyelvvizsgára készülők részére indul. Időtartama: 60 óra Foglalkozások: heti egy alkalom­mal, 3 órában Rock and roll és társastánc-tan­folyam 16 órában, szombati napokon ad lehetőséget a régi és az új táncokat tudni vágyó iskolás és felnőtt korosz­tály számára. Angolnyelv-tanfolyam Kezdők, középhaladók, haladók és nyelvvizsgára készülők részére. In­gyenes szintfelmérés. Időtartama: 60 óra. Foglalkozások: heti egy alkalom­mal, 3 órában A Kölyökvár programjaiból 11-én 9.00: Ki Mit Tud? a Nyírsé­gi Gyermekúnió szervezésében 12-én 10.00 A Mesekert Bábszín­ház előadása: A lusta kismalac 12-én 15.00: „Cimborák” Gyer­mekklub általános iskolásoknak Ifjúsági Centrum 11- én 16.00: AD and D Klub 12- én 14.30—16.00 között a Gitársuli foglalkozása (II. csoport) 12-én 16.00—17.30 között a Gitársuli foglalkozása (III. csoport) Open Doors 11-én Country szombat Fellép a Texas Mandala Dalszínház 11-én 15.00 és 20.45 órakor Mu­sical Varázs (Debrecen) Móricz Zsigmond Színház 11-én 19.00: Kasszasiker (Déryné- bérlet) Városi Galéria Korok, stílusok a magyar művé­szetben: A historizmus. A kiállítás február 27-ig tekinthető meg. VMK Fotógaléria Február 2. — március 8. Polarofónia a Művészeti Szakközép- iskola végzett fotóillusztrátor szako­sainak kiállítása A galéria 10-től 18 óráig tart nyit­va. Szünnap: hétfő A Kállay Gyűjteményben (Nyír­egyháza, Széchenyi u. 2.) látható az „Érmek és kitüntetések” c. kiállítás. Jósa András Múzeum Állandó kiállítások: Jósa András emlékkiállítás; Benczúr Gyula emlékkiállítás; Krúdy Gyula élete és kora; Nyíregy­háza története a középkortól napja­inkig; Nyíregyházi huszárok. Időszaki kiállítások: Benczúr Gyula grafikái. Kortárs művészet a JAM képzőművészeti gyűjteményében. A biedermeiertől az eklektikáig (iparművészeti kiállí­tás). Nagy Sándor szobrászművész kiállítása Bujtosi Szabadidő Csarnok Aerobic-foglalkozás hétköznap: 17.00 és 18.00 óra 11- én 8.00 Kölyök Kupa Terem- labdarúgó mérkőzés 12- én 16.00 NYVSC—KAZINC­BARCIKA NB I. férfi röplabda mérkőzés. Utána juniormérkő­zés. Népművészeti Stúdió (Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 8—10. Telefon: 42/310-005) A következő szakkörökbe vájuk a gyerekeket: fazekas, fafaragó, fametsző, nemezkészítő, népi színjátszó és gyöngyfűző. Fiataloknak és felnőtteknek ajánl­juk: — a fazekas, fafaragó, fametsző és népi ékszerkészítő szakköröket, — fafaragók számára önköltséges tanfolyam indul Kézilabda NB I Nők; ötödször is sikerült TFSE—Kisvárdai SE 22-24 (10-11) Budapest, TF-sportcsamok, 200 néző. V.: Keszi, Lövész. KSE: Demeter— Kulcsár, Ignatyenko 1, Agárdi 1, Hollóné 3, Derdákné 1, Prok 4. Csere: Pataki (kapus), Lendvai, Nagy A. 1, Szántó, Nagy H. 13/ 6. Edző: Berzsenyi Mária. TFSE: Balogh J. — TóthE. 2, Balogh B. 11/4, Pintér, Geiger, Takács 4, Erdei 3. Csere: Juhász, Fóris, Ferbiner, Huszár 2. Edző: Fekete Béla. Ki­állítások: 10. ill. 6. perc. Hétméteresek: 4/4 ill. 7/6. Nem volt titok, hogy győzelmi szán­dékkal utaztak a kisvárdai lányok a TF elleni őszi szezon utolsó mérkőzésére. Ennek két oka volt. Az egyik az, hogy a budapesti gárda jelenleg az utolsó előtti helyen tanyázik, a másik pedig az, hogy a két csapat eddigi NB I-es mérkőzésein — mind a négy alkalom­mal — Prokéknyenek. A hazaiak leg­jobbja, Balogh Bea két góljával kezdődött a mérkőzés, amit a vendé­gek a 8. percben kiegyenlítettek. Sőt, a vezetést is megszerezhették volna, mivel emberelőnyhöz jutottak, ezzel szemben a TF lőtt gólokat, és elhúz­tak 5-3-ra. Azonban nem sokáig örül­hettek a tanárjelöltek az előnynek, mert Nagy Henni két büntetőből egyenlített, sőt a 14. percben Prok először szerezte meg a vezetést (6-5). A továbbiakban a félidő végéig mind­ig a szabolcsi csapat vezetett, a hazai­ak mentek az eredmény után, s egyen­lítettek. A második félidő Prok góljával kezdődött, és mintha élénkülni kezdett volna a játék, a hazaiak a 33. percben kiegyenlítettek (13-13). A 38. percben is döntetlen volt az állás (15-15). Nagy Henriette A fordulat a 40. percben állt be, amikor a vendégek ismét átvették a vezetést, és el is húztak két góllal, amit az 54. percben már négyre nö­veltek (19-23). Ezt követően két ki­állítást is kapott a várdai csapat, így valamennyit törleszteni tudtak a hát­rányukból a hazaiak, de kiegyenlíte­ni, illetve megfordítani a mérkőzést már nem tudták. A szezon utolsó mérkőzésén elég álmosan kezdett mindkét csapat, néha mindkét oldalon voltak megvillaná- sok. Az első percektől látni lehetett, hogy a vendégek nagyobb tudással rendelkeznek, és ez a különbség iga­zából a mérkőzés utolsó 15 percében mutatkozott meg, amikor kifejezetten jól játszottak Berzsenyi Mária tanítvá­nyai. A TF a vártnál nagyobb ellenál­lást tanúsított, és Balogh Bea kikap­csolása időnként elég nehéz feladat elé állította a vendégek védőit. A kisvárdai csapatból többen is kimagasló teljesít­ményt nyújtottak, Hollóné ragyogóan fogta össze a csapatot, Nagy Henni szinte minden megmozdulása gólt eredményezett, nagyon igyekezett az újonnan igazolt Derdákné is, eredmé­nyes volt a támadásban, és kitűnt a vé­dekezésben is. Prok is azt nyújtotta, amit tőle elvárnak, és nagyon igyeke­zett Ignatyenko és Nagy Andera is. Végül is megérdemelt vendéggyő­zelem született, ezzel összesen tizen­hat pontot gyűjtöttek be a szezon vé­gére, és csak rosszabb gólkülönbség­gel szorultak a nyolcadik helyre. Berzsenyi Mária:— Nagyon örülök annak, hogy a megbeszélt taktikai uta­sításokat betartották játékosaim, ami végül is eredményre vezetett, és egy­más után ötödször is sikerült nyernünk a TF ellen. Igazából az utolsó 15 perc­ben játszott kimagaslóan a csapat, ez biztató lehet a jövő hét szerdai, Fradi elleni hazai bajnoki mérkőzésre, ami egyben a tavaszi szezon első összecsa­pása is lesz. Fullajtár Férfiak: Elektromos—Nyíregyházi KC A szerdai kupafordulón csak annyit adott ki magából az NYKC NB I-es férfi kézilabdacsapata, amennyi a biz­tos győzelemhez volt elegendő. így a február 22-i visszavágó remélhetőleg formaság lesz az NB Il-es Orosházá­val szemben. A siker mellett van egy baj is. A kupameccs első félidejében Jankovics megsérült. Egy ütközésnél hanyatt vágódott, és a jobb forgóját ütötte meg. Szerencsére törés nincs, de 8-10 napos kényszerpihenőt tart. Ma viszont már újabb bajnokit ját­szik a nyírségi csapat. Ezúttal Buda­pesten, az Elektromos gárdája ellen lépnek pályára 14,45-től. Azért kerül sor a mérkőzésre ebben a szokatlan időpontban, mert a találkozót egyenes adásban közvetíti a TV 3. A nyíregyházi csapat tisztában van azzal, hogy a mérkőzés esélyese a hazaiegyüttes, akik számára a bajnok­ság második helyezésének a megszer­zése acél. Viszont Kunék eddigi telje­sítménye arra kötelez, hogy tisztessé­gesen helyt álljanak. Ezt azonban ne­hezíti, hogy Szabó és Varga továbbra is lábadozik, és most csatlakozott hoz­zájuk Jankovics, aki meghatározó em­bere a csapatnak. Az Elektromos el­len főleg védekezésben számított vol­na rá Szőke edző. A szabolcsiak taktikája ezen az összecsapáson, hogy védekezésben a 3-2-1-es felállással kezdenek, ha ez nem válna be, akkor visszaállnak hatosfalat védekezni. A sérülés miatt Uzejrovics védekezik szélen, és Kun kerül a kettes helyére. Támadásban Hellinger kezdőként jön számításba. Megpróbálják az akciókat kidolgozni, és nem elkapkodni a lövéseket. Emel­lett természetesen, ha lehetőség van rá, akkor gyorsítják a játékot Medvéék. Remélhetőleg sikerül ezeket a taktikai elképzeléseket betartani, és akkor egy szorosabb eredmény is születhet. —Mi— Kosárlabda NB I, rájátszás A harmadik vereség zsinórban Fehérvár KC—Nyíregyházi TK-Isobau 87-79 (47-37) Székesfehérvár, 100 néző. V.: Pázsitka, Bukta. Székesfehérvár: Zboray 21/15, Szupper 18, Gombos 6, Gosztonyi 15/ 9, Veres 12. Csere: Kertész, Kablar 15. Edző: Zsigmond Mihály. Nyíregyháza: Hutás 2, Kozma 16/3, Borosnyai 15/3, Szekulovics 21/3, Klisura 25. Csere: Oroszvári, Papp 2. Edző: Hegedűs Ferenc, Kovács Tibor. A tanárképzősök úgy érkeztek erre a mérkőzésre, hogy mindenképp meg kell nyerni a találkozót, ha tovább sze­retnének jutni a rájátszásban. A mérkő­zés elején azonban ugyanolyan játékot mutattak, mint legutoljára Nagykőrös ellen. Főként védekezésben voltak gyengék, három perccel a kezdés után 8-2-re vezettek a hazaiak. Ezután fel­váltva estek a kosarak, és a félidő dere­kán továbbra is tartották előnyüket a székesfehérváriak. Szekulovics dobott ekkor egy hármast, és 22-17-re alakult az eredmény, de a hazaiak feléledtek, és tovább növelték előnyüket. Még há­rom perc volt hátra a félidőből, amikor elkezdték a hárompontosok gyártását, és egymás után négyet is elértek. Ezzel a félidő végére tíz ponttal elhúztak. A második félidő elején a főiskolások megpróbáltak a hazaiak nyomába ered­ni. Nagy lendülettel ez sikerült is ne­kik, és a 25. percben átvették a veze­tést. (Mint utólag kiderült, a mérkőzés folyamán csak ekkor vezettek.) A fe­hérváriak újra észbekaptak, és a 30. percben már 62-56-ra vezettek. A nyír­egyháziak ekkor már jobban védekez­tek, de támadásaik rendre lassúak vol­tak, és a dobások is pontatlanok. Még nyolc perc volt hátra, amikor úgy tűnt, hogy mégis meg tudják fordítani az eredményt. Szekulovics és Klisura do­bott két-két kosarat, Hutás pedig két büntetőt. így az eredmény hat perccel a vége előtt 70-65 volt. A hátralévő időben felváltva estek a kosarak, és a hazaiak tartották ötpontos vezetésüket, amire az utolsó percben még négy pon­tot „rátettek”. A nyíregyháziak már a harmadik mérkőzésen mutattak gyenge teljesít­ményt, az első félidőben elsősorban a védekezésben mutatkozott ez meg. Sajnálatos, hogy a rájátszás első körét egy győzelemmel és három vereség­gel zárták. Ezzel a feljutás esélyét gya­korlatilag elvesztették, kivéve azt a lehetőséget, ha a hátralévő négy mér­kőzésüket megnyerik. Ez különösen Nagykőrösön lesz nehéz. Mindeneset­re a korábban a Sopron és a MÁFC ellen mutatott teljesítménnyel ez is elképzelhető lenne. Sajnos, az utolsó percekre a csapat egysége is megbom­lott, ezt valószínűleg a vereség lehető­sége okozta. Hegedűs Ferenc: — A fiúk nem azt játszották támadásban, amit megbe­széltünk. Sokat egyénieskedtek, és ez nem is vezethetett eredményre. Az első félidei védekezést megint csak nem lehetett minősíteni. Zsigmond Mihály: — Gratulálok a csapatomnak ehhez a nagy sikerhez! Sokkal jobb gárdát győztek le fegyel­mezett csapatjátékkal. Azt hiszem, a nyíregyháziak félvállról vettek minket. Révay