Új Kelet, 1994. november (1. évfolyam, 189-214. szám)

1994-11-07 / 194. szám

KÉZRŐL KÉZRE Nem sikerült az idegenbeli bravúr NB I, nők: Kiskunhalas NKSE—Kisvárdai SE 21-18 (8-8) Kiskunhalas 700 néző V.: Simon, Szabó KSE: Demeter— Nagy A. 3, Nagy H. 5/3, Hollóné 2, Prock 4/2, Szántó 2, Agárdi i. Csere: Pataki (kapus) Ignatyenkó 1, Vass, Lendvai, Zelch. Edző: Berzsenyi Mária. Kiállítások: 8. ill. 10. perc. Hétméteresek: 6/5 ill. 6/5. Prock átlövéses góljával kezdődött a talál­kozó. Aztán mindig a hazai gárda vezetett, erre válaszolt a vendégcsapat, és így alakult ki a szoros félidei eredmény. A második játékrész hasonlóan folytatódott. Az 52. percig felváltva estek a gólok, és úgy nézett ki, hogy döntetlennel fejeződik be az összecsapás. Ekkor léptek közbe a játékve­zetők. Kettős emberhátrányba került a szabol­Kézilabda NB IB: Elvesztette esi gárda, és két hétméterest is lőhettek a halasiak. Viszont a vendégek javára a jogos büntetőket nem ítélték meg a síp mesterei. így három góllal sikerült elhúzni a vendéglátók­nak, amit már nem tudtak idő hiányában be­hozni a Berzsenyi-tanítványok. A vereség el­lenére a várdai hölgyek az őszi szezonban most játszottak a legjobban. Ennek ellenére a má­sodik félidőben az átlövők alibijátéka és Prock, Ignatyenkó és a Nagy ikrek fegyelmezetlen­sége, valamint a játékvezetők ítéletei miatt saj­nos nem sikerült a bravúr. Emiatt vereséget szenvedtek az egyébként hasonló játékerőt képviselő hazaiakkal szemben. Több játékos fegyelmezetlen játékával a vezetés nem elé­gedett, ezért megrovásokat helyeztek kilátás­ba. Berzsenyi Mária: Sajnálatos, hogy jól ját­szott a csapat és ennek ellenére vereséget szen­vedtünk. Ennek egyik oka a fegyelmezetlen játék volt. Nem akarom felmenteni a társasá­got a felelősség alól, de a játékvezetőket is okolom a kudarcért. veretlenségét a Kölcsey A kézilabda második vonalában nem várt, súlyos vereséget szenvedett az NB I B újonc és meglepetés-csapata, a Kölcsey DSK-NYSI együttese. A Vácon elszenve­dett fiaskóval vége szakadt az eddigi veretlenségi sorozatuknak. A férfiak mezőnyében érvényesült a papírforma és mindkét gárdánk biztosan tartotta ott­hon a két bajnoki pontot. így a Tiszavasvári továbbra is vezeti a mezőnyt. Eredmények: Váci Forte—Kölcsey DSK-NYSI 23-13 (11-6) Kölcsey: Koós—Mandula 1. Réti, Szabó 2, Hadobás, Kulcsár A. 9, Kocsik 1. Csere: Untener (kapus) Vésztői, Gyebrószki, Bárány. Edző: Hadobás István Kiállítások: 10. ill. 12. perc Hétméteresek: 6/6 ill. 6/4. A hazaiak, a több szoros meccsen is elszen­vedett vereség után a felzárkózásért, míg a vendég nyíregyháziak a vezető pozíció meg­tartásáért harcoltak. A Kölcsey csapatából hi­ányzott két sérült játékos, Kulcsár Krisztina és Nádasi. A bajt még tetézte, hogy Kocsik Viktória továbbra is betegen játszott. Az első tíz perc kiegyenlített játékkal telt el (3-3). Ezt követően viszont átok szállt a vendégekre. Sorozatban lőtték a kapufákat és rendre kima­radtak a ziccerek, ami azt eredményezte, hogy egyre kapkodóbbá, görcsös erőlködéssé vált a játék. A váciak ezzel szemben az esélytelenebb nyugalmával játszottak, és végeredményben megérdemelten nyerték a találkozót. Hadobás István: Korrekt játékvezetés mel­lett edzői pályafutásom eddigi legszömyűbb hatvan percét éltem át a kispadon. Rémálom az egész, amit a tanulságok levonása után kötelező minél előbb elfelejteni. Tiszavasvári Alkaloida—Szarvas 29-19 (17-8) Tiszavasvári: 500 néző, Vezette: Klucsó, Leklinszki Alkaloida: Medgyessy— Danes 7, Dobi 7, Berényi 3, Fodor 4, Török 6, Lemák 2. Csere: Flontás (kapus) Molnár, Vámosi, Kovács. Edző: Váczi Sándor Kiállítások: 8. ill. 4. perc Hétméteresek: 3/2 ill. 3/2 A hazai csapat tartott ettől a találkozótól. Az első percekben 2-1-re vezettek is a vendé­gek, de nem sokáig örülhettek, mert a hatodik percben 7-3-ra fordítottak Dobiék. Jellemző volt a hazaiak játékára, hogy a kemény véde­kezést erőszakos, gólratörő támadójáték vál­totta fel. A félidő végén közönségszórakozta­tó megoldásokat is megengedhettek maguk­nak Berényiék. A második félidőben már túl biztosra vette a győzelmet a hazai gárda, és ezt ki is használták, a több ifjúsági válogatot­tat volt NB I-es játékosokat is felvonultató szar­vasiak, és a 40. percben 20-15-re feljöttek. Aztán a közönség buzdítására ismét rákapcsolt a hazai gépezet, és jócskán növelték az előnyüket, az 55. percben már 28-16 volt az állás. Összességében egy jó mérkőzést láthatott a szépszámú publikum. Bár nagyobb ellenálásra számított mindenki az eddig szintén jól szereplő szarvasiak részéről. Váczi Sándor: A hétközi nehéz kupa- mérkőzés után örülök ennek a győzelemnek. Ez további önbizalmat ad a következő, Hajdúnánás elleni kupa- és a soronkövetkező Lajosmizse elleni idegenbeli bajnoki összecsa­pásra. Nyírbátor-Újkígyós 29-15 (10-8) Nyírbátor 400 néző, V.: Szendrei, Szen­tes Nyírbátor: Bene— Kiss 3, Veres 6, Molnár 8/4, Bajna 3, Weibli 6, Siket 1. Csere: Tóth L. (kapus) Tóth Z., Tölgyes 2, Bujdosó. Edző: Veres István. Kiállítások: 8. ill. 6. perc. Hétméteresek: 4/4 ill. 3/1. A mérkőzés elején felváltva estek a gó­lok, és ízlelgette egymást a két csapat. A második játékrészben aztán megtáltoso­dott a hazai gárda, és a régen várt jó játék­kal örvendeztették meg a nézőket. Már a 40. percben 23-14-et mutatott az ered­ményjelző és utána zsinórban lőtték a gól­jaikat Bajnáék. Ezúttal a támadójátékon kívül a védekezésre is jobban odafigyel­tek a Veres-tanítványok, és főleg a máso­dik félidei, nagyszerű játékukkal szinte lehengerelték az ellenfelet. A nyújtott tel­jesítmény alapján az egész csapatot dicsé­ret illeti. Külön is említést érdemel Mol­nár és Weibli eredményes produkciója.-fuli­Visszapillantó« NYKC—Siózhalombotta mérkőzésre Nem volt irigylésre méltó helyzetben Szőke István edző, az NYKC-Százhalombatta NB I- es kézilabda-mérkőzés előtt. Ugyanis alig fél órával a meccs kezdete előtt állt össze a kezdő csapat. A most már hónapok óta húzódó Szergyuk- és Móré-ügy még mindig nem rendeződött. A képlet egyszerű, a megállapo­dás megtörtént, de a klub nehéz anyagi hely­zete miatt nem tud fizetni a megállapodásban rögzített feltételek szerint. Mindenesetre, ha nem alakulnak kedvezően a dolgok napokon belül, akkor két meghatározó játékossal még kevesebb lesz az amúgy is szűk létszámú ke­ret, és fennáll annak a lehetősége, hogy az ed­digi kitűnő szereplés veszélybe kerül. — Hogyan lehet így mérkőzésről-mérkő- zésre készüli, és még eredményesen is szere­pelni? — kérdeztük Szőke Istvánt, a trénert. — A kulisszák mögött látszott, hogy ő is ta­nácstalan volt. Fél órával a meccs előtt nem tudta, hogy milyen összeállításban küldi pá­lyára a fiúkat... — A sérülések, a játékosok körüli rende­zetlen ügyek nagyon nehezítik a szakmai mun­kát. Ezen a meccsen úgy volt, hogy Szergyuk nem játszik, de végül is beadta a derekát és vállalta a játékot mindenki és természetesen a közönség legnagyobb örömére. Jó lenne a hátralévő fordulókra tisztán látni, és nyugod­tan készülni, és főleg tovább folytatni az eddi­gi sikereinket, aminek eredménye egy ragyo­gó őszi szereplés lehet. —Mire számított ezen a mérkőzésen? — így utólag is mondhatom, hogy biztos két pontot reméltem. Ettől függetlenül úgy ér­zem, hogy a játékosok nem vették túl komo­lyan ezt a találkozót. Az igazsághoz az is hoz­zátartozik, hogy nem tudtunk túlságosan rá­készülni erre a meccsre. Edzésenként mind­össze 8-10 ember állt csak a rendelkezésemre. — Végül is hogyan értékeli a csapat pro­dukcióját? — Az első tíz perc játékán látszott, hogy nem harcoltak maximálisan. A támadást sem készítették elő, és rendre becsúsztak a hibák. Ennek ellenére a csapat legerősebb pontjai, az indítások és a gyors letámadások rendre góllal fejeződtek be. Itt szeretném Szergyuk játékát kiemelni, ő szinte százszázalékosan kihasznál­ta a helyzeteit. A biztos vezetés birtokában minden játékosnak lehetőséget adtam bizonyí­tani a második félidőben, ez meg is látszott a játékon, feljött az ellenfél, percek alatt lead­tuk a tízgólos előnyt a felére. Összességében nem volt az a lendület, küzdeni akarás, sem a támadásban sem a védekezésben mint koráb­ban. Aztán, mint említettem, túlságosan is biz­tosra vették játékosaim ezt a találkozót. Nyu­godtan mondhatom, hogy eddig ez a meccs volt a legalacsonyabb színvonalú összecsapás az ősz folyamán. Ebben alapvetően közreját­szott az ellenfél szerényebb képessége is.-fuli­Kosárlabda NB i B: minden jóf ha jó a vége PVSK—NYTKFSE 91-109 (47-45) Pécs, 300 néző. V.: Faidt, Major. Pécs: Szakács 1, Móricz 11/3, Russai 16, Csirke 31/3, Tahin 27/3. Cserék: Lázár 3/3, Cziráky, Völgyi 2, Takács. Edző: Füzy Ákos. Nyíregyháza: Kozma 6, Szekulovics 27, Borosnyai Sz. 26, Klisura 37, Jankovics 2. Cserék: Borosnyai B. 9, Hutás 2, Oroszvári. Edző: Hegedűs Ferenc, Kovács Tibor. Az első félidőben a mozgékony, de alacsony pécsiek a vendégek lerohanásával próbálkoz­tak. A kezdeti bizonytalanságuk után ez egy darabig sikerre is vezetett. Néhány perc után átvették a vezetést, s volt, amikor három pont is volt az előnyük. Ekkor a TK-sok közül Borosnyai Szabolcs, és Klisura szerezte a pon­tok nagy részét. Majd Borosnyai Balázs ke­rült a pályára, és ö is beállt a pontgyártók mel­lé. A félidő végén Csirke és Tahin hárompon­tosaival mégis hazai előnyt jelzett a jegyző­könyv. A második félidőben magához tért a főiskolás ötös, s felállt védelmükkel szemben már nem találtak ellenszert a pécsiek. Ekkor Szekulovics és Klisura jeleskedett, na és Borosnyai Szabolcs is, ekkor ugyanis minden kísérlete pontos volt. A tizedik percben már tíz ponttal, a tizenhetedikben pedig huszon­négy ponttal vezettek Kozmáék. Ekkor mégegyszer fellángolt a hazai gárda, de csak az előny csökkentésére futotta erejükből. A kitűnő játékvezetés mellett lezajlott találkozón a vendégek kicsit elbizakodottan kezdtek. Úgy látszik, a szünetben használt az edző szigorú fejmosása, mivel a második félidőben már lis­tavezetőhöz méltóan játszottak. Klisura és Borosnyai Szabolcs emelkedett ki a mezőny­ből, előbbi szokásához híven megközelítette a negyven pontot, míg Szabolcs tanáros pontos­sággal célzott. A vendégek felszabadultan ját­szottak, bátran céloztak, ez hozott az elején nekik sikert. Labdarúgó megyei I. osztály Levelek ügyesen fékezett Baktalórántháza—Nyírlugos 4-1 (2-0) Baktalórántháza 400 néző V.: Hekman Baktalórántháza: Tóth A.— Tóth I., Geda, Bamucz, Szőke I., Kapin, Maries, Il­lés (Szőke J.) Sós, Gdovin, Németh (Virtás). Edző: Gajdos Gábor Nyírlugos: Mónus— Sinka Zs., Balogh F., Tóth M., Tóth I., Sinka L„ Sinka Cs., Zsuk J., Krekk, Pazurik, Balogh L. Edző: Domokos Lajos Gól: Gdovin 2., Németh, Kapin ill. Krekk A második félidei feljavult játékának köszönhetően nyert a listavezető. Jók: Gdovin, Németh, Kapin ill. Mónus, Krekk. Kisléta—Kemecse 6-0 (3-0) Kisléta 300 néző V.: Nagy Ferenc Kisléta: Babicz— Magyar (Pénzes J.), Arezanu, Pénzes G., Nyisztor, Gyarmati (Herczku), Őz, Árba, Rézműves L., Földesi (Orosz), Rézműves G. Edző: Czirbik Ri- chárd Kemecse: Borsi— Kostyó, Müller, Ba­lázs I„ Kolozsi (Lukács), Kovács, Bereczki, Balázs II. (Makara), Mester (Baczkó), Sze­les, Nagy. Edző: Tamás Antal Gól: Rézműves G. 2, Rézműves L, Gyar­mati, Földesi, Herczku. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai együttes. Jók: Rézműves G. (mezőny legjobbja), Árba, Nyisztor, Rézműves L., ill. Balázs I. Reszkető László Tarpa—Tiszalök 1-1 (0-0) Tarpa 200 néző V.: Kozsla Tarpa: Hegyi— Csapó, Simon, Holp (Nagy) Szabó Z., Szabó F., Filep, Szász, Pál, Szabó J., Kovács. Edző: Nagy Elek Tiszalök: Szőllősi— Gáli, Szakács, Ko­vács (Nagy), Bóz, Marozs, Barkács (Szepe­si), Kerekes, Balázs, Csatlós, Péntek, Erős. Edző: Gáli Sándor Gól: Szász ill. Balázs Remek játékvezetés mellett egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: Kovács, Simon ill. Csatlós Guti Béla Fehérgyarmat—Ibrány 4-0 (2-0) Fehérgyarmat 300 néző V.: Sándor Fehérgyarmat: Bartha— Szűcs, Nagy (Mikes), Jávor, Magyar, Kondor, Kosán, Bíró (Czibere), Kovács, Gyüre, Hadadi (Du­dás). Edző: Balogh Csaba Ibrány: Vattai— Nagy, Szilágyi, Balá­zsi, Szász, Bíró, Kató (Lehóczki), Veres, Mészáros, Mikhárdi, Ferenczi. Edző: Kegye István Gól: Kovács 2., Kosár, Hadadi A három sárgalap miatt, három kulcsjá­tékosát nélkülöző hazai gárda ilyen arány­ban is megérdemelten győzött a lelkes ven­dégek ellen. Jók: Kosán, Kovács, Hadadi ill. Szász Muzsay László Újfehértó—Nyírkárász 1-2 (0-2) Újfehértó 300 néző V.: Balogh Újfehértó: Garapko— Balázscsik, Ki- szely, Lácza F., Lácza J., Úr (Kranyik), Nagy, Kovács, Krasznai, Ötvös, Hajdú (Papp) Edző: Nyisztor Sándor Nyírkárász: Kovács— Kapin, Czető, Tóth, Rácz, Jávor, Bilovári, Fecsku, Oláh, Török, Varga. Edző: Jávor Pál Gól: Ötvös ill. Czető, Fecsku A hazai védelemtől csak a bíró volt gyen­gébb. Jók: Úr, Ötvös ill. Kovács, Fecsku, Jávor. Tapp Ferenc Biri—Nyíregyházi Hard­ware 2-0 (1-0) Biri 300 néző V.: Szlomoniczki Biri: Cziotka— Rega, Vacsirja, Kiss, Poktgyko, Vass, Lóvei, Tóth, Csomany (Kap- dos), Szilágyi, Martinenko. Megbízott edző: Martinenko László Hardware: Vránszki— Dubóczki, Virág (Dankó), Minya, Lakatos, Mihályfalvi, Lippai (Kiss), Főfai (Kozsla), Hajzer, Lengyel. Edző: Vránszki Péter Gól: Lővei, Martinenko. A sok kihagyott helyzet ellenére is megér­demelten nyertek a hazaiak. Jók: Vass (a mezőny legjobbja), Rega, Vacsirja, Lővei, ill. Dubóczki, Vránszki, Mihályfalvi. Nagy András Záhony—Levelek 1-1 (0-1) Záhony 500 néző V.: Józsa Záhony: Kovács— Szanyi, Hegedűs, Izajszkij (Ptaifer), Ragány, Balázsi, Kacsur, Rácz, Győri (Kubányi), Andrapov (Onder), Pokol. Edző: Fülöp Sándor Levelek: Tuza— Pál, Svelta, Kapdos, Ta­kács I., Butik, Molnár (Buják), Takács II., Törő (Nagy), Sitku, Oláh. Edző: Takács Já­nos Gól: Kubányi ill. Molnár A lelkes vendégcsapat rászolgált a megle­petésszerű eredményre, amelyet a hazai le­génység gólképtelenségének köszönhet. Jók: A hazaiaktól senki ill. Tuza, Molnár, Takács II. Erdei Árpád Tiszaszalka—Csenger 2-1 (2-0) Tiszaszalka 300 néző V.: Sorbán Tiszaszalka: Szimku— Ács (Kozma), Benedek (Bencze), Rózsa, Liba, Bodnár S., Súgta, Szabó, Ijgyártó, Heczel (Didenko). Edző: Eszenyi Dénes Csenger: Ács— Gyarmati, Szilágyi M., Juhász J., Juhász P., Juhász Zs., Osváth (Dobránszky), Szilágyi T., Becző, Eszenyi, Fehér. Edző: Andorkó Ottó Kiállítva: Bodnár (Tiszaszalka) Gól: Szabó, Heczel ill. Becző A minden szempontból alacsony színvo­nalú mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Szabó, Ijgyártó, ill. Eszenyi, Juhász J. Szűcs Jenő Nagyhalász—Vásáros- namény 2-2 (1-2) Nagyhalász 600 néző V.: Bodnár Nagyhalász: Hajdú— Borza, Ballai, Zá­kány, Sánta, Tanyi, Bihari (Kovács), Buda- házi. Oláh, Bárdi. Urbin (Lakatos). Edző: Szabó Sándor Vásárosnamény: Papp— Thuróczi, Var­ga, Bodnár, Sándor, Homyák (Szűcsi), Tiva­dar, Berettyán G. (Jáger), Smajda, Berettyán B., Balogh. Edző: Farkas Béla Gól: Sántha 2 ill. Berettyán B., Berettyán G. A hazai csapat, a helyzetkihagyások mi­att, egy ponttal megajándékozta a vendége­ket. Jók: Zákány, Oláh, Sánta ill. Berettyán G., Berettyán B. Albók József A bajnokság állása: 1. Blháza 14 12­2 49-18 37 2. Záhony 14 10 2 2 46-17 32 3. Biri 14 10 1 3 26-16 31 4. Vnamény 14 8 4 2 38-18 28 5. Újfehértó 14 8 2 4 24-11 26 6. Tiszaszalka 14 7 2 5 32-30 23 7. Nagyhalász 14 6 3 5 24-24 21 8. Fgyarmat 14 6 2 6 19-19 20 9. Nyírkárász 14 6 1 7 26-24 19 10. Tarpa 14 5 2 7 17-27 17 11. Nyírlugos 14 5 1 8 20-27 16 12. Hardware 14 5 1 8 15-23 16 13. Tiszalök 14 4 4 6 16-31 16 14. Levelek 14 4 3 7 15-28 15 15. Kisléta 14 4 2 8 22-22 14 16. Csenger 14 4 2 8 19-26 14 17. Kemecse 14 2 4 8 14-35 11 18. Ibrány 14 1 2 11 7-31 5 Megyei II. osztály, 12. forduló Demecser már őszi első Az első csoportban egy meglepetés született, a Volán Kárpát-Hús otthoná­ban döntetlent játszott. Gávavencsellő idegenben, Demecser otthon nyert 1-0-ra. Mivel Demecser négy ponttal vezette a tabellát, az előnyét megtartva már mindenképpen őszi első. A máso­dik csoportban két rangadót is játszot­tak, Nagyecsed otthon nyert Nyírcsa- holy ellen, s ezzel ő vezeti a tabellát, míg a másik mérkőzésen (Nyírmegy- gyes—Jánkmajtis) 0-0-ás döntetlen született. Meglepetés még Vaja nagy gólarányú veresége Túrricsén. Öröm­teli hír, hogy Gyüre újra játszott, igaz, ezúttal sem szerzett pontot. Eredmények: 1. csoport Demecser—Anarcs 1-0, Fényes- litke—Gávavencsellő 0-1, Volán Kár­pát-Hús—Tuzsér 1-1, Kálmánháza— Zsurk 4-0, Dombrád—Napkor 2-0, Kótaj—Nyírtelek 2-2, Nyíribrony— Ajak 0-0. 2. csoport Nagyecsed-Nyírcsaholy 2-0, Nyír­meggyes—Jánkmajtis 0-0, Nyírbéltek— Kocsord 2-1, Nyírmihálydi—Kálló- semjén 0-1, Olcsva—Balkány 2-2, Gyüre—Encsencs 1-3, Túrricse—Vaja 8-1.