Új Kelet, 1994. október (1. évfolyam, 163-188. szám)

1994-10-31 / 188. szám

TT .. UJ KELET KÉZRŐL KEZRE Kézilabda NB I Az NYKC nyerte a szomszédvári rangadót Igazán kellemesen tölthették el a szom­bat délutánt azok, akik kilátogattak a buj- tosi csarnokba, és megtekintették a kézilab­da-mérkőzéseket. Először az NB I B újon­ca, a Kölcsey lépett pályára, és az egyre gyarapodó közönség előtt diadalmaskodtak Derecskével szemben. Majd ezután követ­kezett az örökrangadó, az NYKC—Debre­cen összecsapás. Mint mindig, a találkozót most is nagy érdeklődés kísérte. A két egy­forma képességű gárda viadala ezúttal a hazaiak sikerével ért véget. NYKC — Debreceni Dózsa 19-16(10-9) Nyíregyháza, 1500 néző. V.: Brecska, Halmai NYKC: Boczák — Móré, Szergyuk 5, Jankovics 2, Uzejrovics 4, Medve 3/1, Kun 4/2. Csere: Lencsés (kapus), Déváid 1. Edzó': Szőke István, Bartha Dénes. Debrecen: Cziráki — Hideg 2, Vágó 1, Károlyfi 5, Kiss R., Dayka 1, Kiss I. 2. Csere: Sipos, Bécsi 1, Áment 2/2, Kerekes 2. Edző: Kedves László. Kiállítások: 20 ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/3 ill. 2/2. A mieink indították útjára a labdát, és megismétlődni látszott a legutóbbi, Nagy­kanizsa elleni hazai mérkőzés. Szergyukék leiskolázták a debrecenieket, és a 13. perc­ben már 6-1-re vezettek. A közönség iga­zán jól szórakozott, szép támadásokat és gyors Ierohanásokat láthattak ebben az időszakban. Aztán leállt a hazai gépezet, és fokozatosan kezdett feljönni a Hajdú me­gyei gárda. Az elkövetkező hat percben ötször találtak a nyíregyházi hálóba, míg a hazai csapat egyszer, azt is hétméteresből. A félidő hátralévő részében felváltva estek a gólok, sőt a 23. percben ki is egyenlítettek Kerekesék (8-8). A második félidő, a szünetben kapott utasítások eredményeként, Szergyuk megéri a pénzét! Ezúttal is csapata legjobbja volt ismét biztatóan kezdődött, a félidő közepén már jócskán elhúztak Jankovicsék (15-10). Ekkor egy fordulat állt be. A korábban „csak” keménynek tűnő mérkőzés eldurvult. A játékvezetők sorra küldték pihenni két percre a játékosokat, főleg a debreceniek nem bírták elviselni, hogy vesztésre álltak. A csapat vezetői is többször elragadtatták magukat egy- egy tévesnek tűnő bírói ítélet után. Kétszer is előfordult, hogy páros kiállítást alkalmaztak a bírók. Míg a félidő elején Hideg, a vége felé Károlyfi is begyűjtötte harmadik kétpercesét és mehettek zuhanyozni. Néha a mieink is be­pörögtek, amit szintén kiállítás követett. Min­dez megelőzhető lehetett volna, ha a játék­vezetők az elején kézben tartják a meccset. A játékrész elején kiharcolt előnyt nem tudta ugyan tovább növelni a hazai gárda, de három' gólnál lejjebb sem adták, amit a mérkőzés f otó: Martyn végéig tartottak is. Összeségében egy küzdelmes, és időnként durva mérkőzést láthatott a közönség. Az NYKC folytatta a jó hazai sorozatot a közel azonos képességű Debrecennel szemben, akik a tudásukat durvasággal akarták időnként pótolni. Szőke István: Jól kezdtünk, de a 15. perctől több hibát is vétettünk úgy a tá­madásban, mint a védekezésben, és ezzel felhoztuk az ellenfelet. A második já­tékrészben feljavult a védekezés és a ka­pusteljesítmény is, Boczák többször is bravúrosan hárított. Viszont az ember- előnyös helyzeteinket nem tudtuk ki­használni eléggé. Kedves László: A kevesebb hibát vétő csapat nyert ezen a találkozón. A játék­vezetők bíráskodása a hozzá nem értést mutatta. -fuli­' v / , ^ "V'' " \ ' '''tfVi*" -X v A Kézilabda ftIB I B Megyénk második vonalbeli csapatai folytatják a jó szereplést. A női mezőnyben az újonc Kölcsey DSK-NYSI csapata megőrizte a veretlenségét, és továbbra is vezeti a mezőnyt A szintén jól szereplő tisza- vasvári legénység a mostani győzelme után ugyancsak a tabella legelejére került, míg a bátoriak Békéscsabán szenvedtek vereséget. Eredmények: Tiszavasvári — Balas­sagyarmat 25-22 (9-10) Tiszavasvári, 500 néző. V.: Balázs, Kanyok. Alkaloida: Medgyessy — Danes 6, Dobi 7, Berényi 2, Török 2, Vámosi 4, Kovács 1. Csere: Flontás (kaousi. Molnár 3. Edző: Váczi Sándor A hazaiak tartottak ettől a mérkőzéstől, mivel két kulcsjátékost is nélkülözniük kellettLemák és Fodor sérülés miatt csak a lelátóról nézhette az összecsapást Ennek ellenére Dobiék a 10. percben már 5-1-re vezettek. Ennek az előny­nek nem sokáig örülhettek, mert tíz perccel később már a Nógrád megyei gárda vezetett, sőt pihenőre is egygólos vendégelőnnyel vonul­tak a csapatok. A második félidőben aztán iga­zi kézilabda-csemegét láthatóit!ki Szépszámú publikum. A vasváriak ismét elhúztak négy gól­lal, de az ellenfél sem hagyta magát, és az 50. percben kiegyenlítettek (18-18). Az izgalmas hajrából végül is az Alkaloida került ki győz­tesen. A küzdelmes találkozón látszott hoev a tolni, ennek ellenére biztosan tartották itthon a két pontot Berényiék, és ezzel a győ­zelmükkel a tabella élére kerültek. Békéscsaba — Nyírbátor 28-18 (12-6) Nyírbátor: Bene—Veres 2, Kiss 7, Baj- na 1, Tölgyes 3, Weibli 1., Siket Csere: Tóth I. (kapus), Tóth 11.1, Bujdosó, Bányai, Szőke 3. Edző: .Veres István. KiálUtások: 0 ill, 14 perc. Hétméteresek: 3/3 ill. 3/3. A volt NB I-es hazai csapatnak a győzel­méhez nem lett volna szüksége a játék­vezetők támogatására. A vendég nyír­bátoriak védekezési taktikája továbbra sem változott, ismét közel harminc.gólt kaptak, ennek ellenére a bátori kapus. Bene, a kulcsembereket nem tudják megfelelőkkel pó- mezőny legjobbja volt ff Kedv s öröm rönkedtek...* röpkedtek Nyíregyházi Kölcsey—Derecske 21-19 (7-5) Bujtosi sportcsarnok, 500 néző. V.: Ala­pi Sándor, Szabó János Kölcsey: Koós—Mandula 3, Kulcsár K. 1, Nádasi 1, Szabó, Kulcsár A 13/6, Kocsik 2. Csere: Hadobás, Réti 1. Edző: Hadobás István Derecske: Pusztainé—Bálint 2, Cene 3, Békési 2, Dobrovolay 9, Benke l,.Med- gyesyné 2, Csere: Bodor, Kiss. Edző: Kesjár András ,• Hétméteresek: 5/5 ill. 7/6 A nyíregyházi Bujtosi Szabadidő Csar­nok habzsolta a kézilabda szerelmeseit szombat délután. Már a 15,30 -tói kezdődő NB I B-s mérkőzésen is szép számú közön­ség buzdította a kölcseys lányokat akik a derecskeieket fogadták otthonukban, s a kilátogatók nem csalódtak, hisz Kulcsárék lelkes játékkal és látványos gólokkal ajándékozták meg őket. Bár igaz, az első félidőben szinte alig rezdültek a hálók. A .15. percben még csak 3:3.-at mutatott az eredményjelző. Ez persze1 nem jelenti azt, hogy nem voltak helyietek. Az első játékrészben főleg a hajdúbeliek hibáztak, és Koós is jó kapuőmek bizonyult A két csapat korábban, többször összemérte ere­jét, vegyes eredményekkel. így játékukban érezhető volt a presztízscsata. Talán ennek köszönhető, hogy sok játékos „padlót fogott”. • Végül is kemény küzdelemben kétgólos előny­nyel mentek pihenőre a mieink (7-5). A szü­net úgy látszik, nem csökkentette a harci ked­vet A második félidőre szólító sípszóval a mérkőzés ott folytatódott, ahol véget ért az első. A 7. percben Kulcsár Krisztina ügyesen labdát szerzett s az ellenfél térfelére érve a sze- maforozó kapussal ütközött Míg a labda a hálóban, Krisztina a parketten kötött ki, s így L a játékot nem tudta tovább folytatni. (Később " megtudtuk, szerencsére egy. zúzódással megúszta a balesetet.) A lelátón talán többen is csodálkoztak Kocsik, szokatlanul többszöri cseréjén. Ez azzal magyarázható, hogy az ifjú „Pál utcai” lány a pályán nemcsalc a derecs- kiekkel, hanem az egy hete tartó mandúlagy ul- ladásával is birkózott (-zik). Á^njérkítzéj■ utolsós tíz percében—úgy nézett ki—már mindenki x nyugodtan ült a helyén (19-l5).‘ Azonban a lányok gondoskodtak az izgalmakról. Néhány percig ugyanis kipattogott a labda a kezükből, így az ellenfélnek alig öt perc alatt sikerült felzárkóznia (19-18!). . . , Míg mi a lelátón a kezünket tördeltük^ az,, edzők sem tudtak a kispadon maradni. Kesjár n a pálya szélén térdre ereszkedve könyörgött játékosainak, akiket, úgy látszik, néhány percre meghatott edzőjük lovagiassága. A helyzetnek azonban Hadobás István sem volt ura, s a játéktérről csak sárga lappal le­hetett a helyére vezényelni. Míg a csarnok­ban teljes volt a káosz, a lányoknak ismét sikerült hozniuk a már megszokott formá­jukat, s végül is 21-19-re nyerték a ta­lálkozót Összességében egy jó mérkőzést láthattunk, melyből nem hiányoztak a gólok, az izgalmak és sajnos az ütközések sem. így a veretlen kölcseysek néhány kék- zöld folttal vonultak az öltözőbe. Kesjár András: — Kemény, harcias mérkőzés volt Sajnos sok ziccert kihagy­tunk az első félidőben. Ha ezeket a hely­zetekeinket kihasználjuk, akkor meg is nyerhettük volna a mérkőzést A bírók kri­tikán alul fújtak, - : Hadobás István: —- Óriási fegyver­ténynek tartom, hogy a mezőny egyik leg­jobb csapata ellen győzni tudtunk. Minden játékosomnak csak gratulálni tudok. Külön is szeretnék köszönetét mondani Kocsik, Vikinek, aki lázasan is a csapat ren­delkezésére állt. 1 Tóth Katalin Labdarúgó megyei I. osztály Kemecse—Baktalórántháza 1-2 ( 0-1) Kemecse 300 néző V: Dr. Jekő Kemecse: Hegyes—Kostyó, Müller, Balázs I. , Kolozsi, Kovács, Bereczki (Makara), Balázs II. (Hutkai), Mester, Szeles, Nagy. Edző: Tamás Antal. Baktalórántháza: Tóth A.— Tóth I., Ben- kő (Gdovin), Geda, Barnucz, Szőke, Kapin, Virtás (Maries), Németh, Sós, Illés. Edző: Gaj­dos Gábor. Gólszerzők: Szeles ill. Sós, Makara (öngól). A játék képe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Balázs 1., Kovács, Szeles, ill. Tóth A., Barnucz, Németh, Sós. Szabó Miklós Vásárosnamény—Biri 4-1 (2-1) Vásárosnamény 800 néző V: Ficze Vásárosnamény: Papp—Thuróczi, Varga, Bodnár (Hornyák), Sándor, Törös (Popovics), Tivadar, Szécsi, Smajda (Illés), Berettyón B„ Balogh. Edző: Farkas Béla Biri: Cziotka—Gurzó, Vacsirja, Kiss, Po- kigyko, Vass, Lővei (Nagy), Tóth, Csomány, Szilágyi, Martinenko. Megbízott edző: Mar- tinenko László. Kiállítva: Vacsirja, Nagy (mindkettő Biri). Gólszerzők: Törös, Berettyón B., Balogh, Tivadar (tizenegyesből) ill. Csomány. Még ilyen arányban is megérdemelten nyer­tek a végre hazai pályán is jól játszó beregiek. Jók: Thuróczi, Sándor, Törös, Balogh ill. Kiss, Pokigyko, Martinenko. Kiss Pál Nyíregyházi Hardware—Újfehértó 0-2 (0-2) Nyíregyháza 100 néző V: Labancz Hardware: Vránszki—Papp, Dubóczki (Horváth), Kiss, Főfai, Lippai (Kozsla), Virág ’ (Nagy), Lakatos, Hajzer, Barkóczi,'Lengyel.;i Edző: Vránszki Péter Újfehértó: Garapko—Balázscsik, Kiszely, Lácza J., Lácza F., Kovács, Nagy (Kiss), Kra- nyik. Ötvös, Szűcs (Papp). Edző: Nyisztor Sándor Gólszerzők: Lácza F., Ötvös. A játékot gólra játsszák, és azokat a vendégek rúgták. Jók: Papp, Lengyel ill. Kiszely, Ötvös. Záhony—Nagyhalász 6-0 (3-0) Záhony 500 néző. V: Veres Záhony: Kovács—Szanyi (Lőkös), He­gedűs, Izajszkij, Ragány (Csemyu), Kacsur,. Balázsi, Rácz, Kubányi (Onder), Andrapov, Pokol. Edző: FUlöp Sándor. Nagyhalász: Hajdú—Borza, Kelemen, Zákány, Sántha, Tanyi, Ballai (Bárdi), Buda- házi, Oláh, Herman (Lakatos), Urbin. Edző: Szabó Sándor. Kiállítva: Kelemen, Tanyi (mindkettő Nagyhalász). Gólszerzők: Pokol, Andrapov, Ragány, Balázsi, Kacsur, Lőkös.' Magabiztos győzelmet aratott a hazai legénység a fegyelmezetlenség miatt végül ki­lenc főre olvadt vendégcsapat ellen. Jók: Balázsi, Izajszkij, Ragány ill. Zákány, Urbin. Erdei Árpád Nyírlugos—Fehérgyarmat 3-0 (0-0) Nyírlugos 300 néző V: Márta • Nyírlugos: Vráncsik—Balogh F., Sinka Zs., Tóth M-> Kiss (Farkas), Tóth J., Balogh L, (Girán), Krekk, Zsuk, Pazurik, Sinka Cs. Meg­bízott edző: Juszcsák József Fehérgyarmat: Bartha—Szűcs,’Nagy* Jávor, Magyar (Bíró), Kovács O. (Juhász), Kovács Gy., Hadadi, Varga, Czibere, Kocsis. Edző: Balogh Csaba. Gólszerzők: Zsuk, Sinka Cs., Pazurik. Kitűnő játékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem. Jók: Zsuk, Krekk ill. Kocsis. Pazurik István Nyírkárász—Tarpa 4-0 (1-0) Nyírkárász 200 néző V: Szilágyi Nyírkárász: Kovács—Kapin, Czető, Rácz, Tóth L, Jávor, Matyi (Vida), Kontra (Laka­tos), Bilovári, Fecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál. Tarpa: Hegyi—Csapó, Simon, Szabó Z., Szabó F., Holp, Kovács, Veres, Földi, Pál, Sza­bó J. Edző: Nagy Elek. Gólszerzők: Fecsku, Kapin, Jávor, Lakatos. Magabiztos hazai győzelem. Jók: Czető, Rácz, Jávor ill. Csapó, Simon. Ragány Ferenc Tiszalök—Kisléta 2-2 (1-1) Tiszalök 100 néző V: Varga F. Tiszalök: Szőllősy—Gáli, Szakács, Kovács, Bóz, Marozs, Balázs, Kerekes, Csatlós, Péntek (Nagy), Erős. Edző: Gáli Sándor. Kisléta: Babicz—Magyar, Arezanu, Pénz­es G., Nyisztor, Gyarmati, Orosz, Árba, Rézműves L., Földesi, Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd. Gólszerzők: Gáli 2 ill. Marozs (öngól), Földesi. Ritkán látható nagy iramú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen. Jók: Szőllősy, Csatlós, Gáli, Péntek ill. Bab­icz., Rézműves L, Földesi. Losonczi Imre Levelek—Csenger 1-1 (1-0) Levelek 200 néző V: Adorján Levelek: Tuza—Pál, Svelta, Kapdos, Takács I, Oláh (Borbély), Forgony, Takács II, Úri, Törő (Molnár), Sitku, (Nagy). Edző: Takács János Csenger: Ács—Gyarmati, Szilágyi M., Ju­hász J., Juhász P., Juhász Zs., Osváth (Dob- ránszki), Szilágyi T., Becző (Csontos), Esze- nyi, Fehér. Edző: Anderko Ottó. Gólszerzők: Takács II ill. Szilágyi M. Egyenlő erők küzdelme után alakult ki a végeredmény, úgy, hogy a hazaiak tizenegyest is hibáztak. Jók: Pál, Takács ill. Szilágyi M., Juhász Zs. Terbócs László Ibrány—Tiszaszalka 2-2 (2-19 lbrány, 200 néző V: Nagy J. Ibrány: Vattai—Nagy, Szegedi M., Szász (Mészáros), Szilágyi, Bíró, Balogh, Veres, Kiss M. (Kató G.), (Balázsi), Mikhárdi, Szentesi. Edző: Kegye István Tiszaszalka: Szimku—Migovics, Benedek íBencze), Szabó, Rózsa, Kozma (Liba), Ács, íjgyártó, Súgta, Bodnár S. (Didenko), Ruszin. Edző: Eszenyi Dénes Gólszerzők: Mikhárdi 2 ill. Ruszin (tizen­egyesből), Didenko. A balszerencse továbbra is üldözi a hazai együttest. Jók: Mikhárdi, Bíró (a mezőny legjobbja). Vattai ill. Ruszin, Bodnár, íjgyártó. Kákák István A bajnokság áUása 1. Baktalóránth. 13 11 - 2 45-17 33 2. Záhony 13 10 1 2 45-16 31 3. Biri 13 9 1 3 24-16 28 4. V.-namény 13 8 3 2 36-16 27 5. Újfehértó 13 8 2 3 23-9 26 6. Tiszaszalka 13 6 2 5 30-29 20 7. Nagyhalász 13 6 2 5 22-22 20 8. Fehérgyarmat 13 5 2 6 15-19 17 9. Nyírkárász 13 5 1 7 24-23 16 10. Nyírlugos 13' 5 V 7 19-23 16 II. Hardware 13 5 17 15-21 16 12. Tarpa 13 5 1 7 16-26 16 13. Tiszalök 13 4 3 6 15-30 15 14. Csenger 13 4 2 7 18-24 14 15. Levelek 13 4 2 7 14-27 14 16. Kisléta 13 3 2 8 16-22 11 17. Kemecse 13 2 4 7 14-29 11 18. Ibrány ’ 13 1 210 7-27 5 liv5D iit ^üj iHfjv y ■;i tő? Gyiire megunta? Mindkét csoportban volt ok az izgalomra, de a legnagyobb érdeklődés az első csoportbe­li Gávavencsellő—Demecser rangadót kísérte. A mérkőzésen az első félidőben 0-0 volt, s a vendégek a második félidőben minimális egy gólos győzelemmel, de három ponttal gazda­gabban utazhattak haza. Ezzel négy pontra nőtt : előnyük, s mivel a Volán Kárpát-Hús idegen­ben is nyerni tudott, a második helyezett Gávavencsellő már csak két ponttal vezet előt­tük, A második csoportban az élen semmi sem változott, hisz az első öt győzelmet aratott. Nagyecsed Kállósemjénben is győzni tudott, így továbbra is ott van az élen álló nyírcsaho- lyiak nyakában. Sajnos a Balkány — Gyüre mérkőzésre a vendégek nem érkeztek meg, így valószínű a hazaiak mérkőzés nélkül gazdagod­nak három ponttal. Még egy sajnálatos esemény történt, mégpedig azEncsencs—Nyírmeggyes mérkőzésen a hazaiak tizennyolc éves játéko­sa Afogy Attila lábszárcsont törést szenvedett, s a nyíregyházi kórházban ápolják. Eredmények 1. csoport: Gávavencsellő—Demecser 0-1 (0-0),Nyfr- ibrony — Fényeslitke 3-2 (2-0), Zsurk — Volán Kárpát-Hús 2-3 (l-2),Nyírtelek — Dombrád 1-1, Anarcs — Kótaj 2-0 (0-0). Az Ajak — Tuzsér és a Napkor—Kálmánháza mérkőzés eredményéről nem kaptunk jelentésű 2. csoport: Kocsord—Nyírmihálydi7-1 (3-l),Túrricse —Nyírbéltek0-3 (0-1), Encsencs—Nyírmeg­gyes 1-3 (0-1), Nyírcsaholy — Olcsva 4-2 (3-0), Kállósemjén — Nagyecsed 1-4 (0-1), Vaja—Jánkmajtis0-2(0-1), Balkány—Gyüre elmaradt, mivel a vendégcsapat nem érkezett meg.