Új Kelet, 1994. szeptember (1. évfolyam, 137-162. szám)

1994-09-05 / 140. szám

LABDARÚGÁS ÚJ KELET 1994. szeptember 5., hétfő NBII. Keleti-isoport Pontosztozkodás a rangadón Tiszavasvári Alkaloida—Nyíregyházi FC 2-2 (hl) Kevés meglepetést hozott a megyei má­sodosztály harmadik fordulója. Demecser ezúttal Tuzsért verte 4:0-ra, illetve Olcsva Gyüre ellen 5:2-re győzött, igaz, Gyüre 2-2-ig állta a versenyt. Kevés kivétellel a többi mérkőzésen iksz körüli eredmény született. Ez a hét sem maradt bortányok nélkül, Nyírbélteken és Nyírmihálydiban félbeszakadt a mérkőzés, míg Vaján a mérkőzés után játszódtak le sportszerűtlen jelenetek. I. csoport Gávavencsellő—Nyírtelek 2-0 (0-0), Nyíribrony—Napkor 0-0, Demecser-Tuzsér 4-0 (2-0), Kótaj—Nyíregyházi Volán Dózsa 2- 1, Dombrád—Kálmánháza 2-1 (0-0), Ajak—Anarcs 2-2 (0-1), Fényeslitke-Zsurk 3- 0 (2-0) II. csoport Kocsord—Nyírcsaholy 1-3 (1-1), Túr- ricse—Balkány 1-1 ( 0-1), Nyírbéltek— Encsencs 1-0-ás állásnál a 40. percben fél­beszakadt., Nyírmihálydi—Jánkmajtis 0-0- ás állásnál a 87. percben félbeszakadt a bíró bántalmazása miatt., Nagyecsed—Nyír­meggyes 2-1 (1-0), Olcsva—Gyüre 5-2 (2-0), Vaja—Kállósemjén 1-2. Tiszavasvári, 3500 néző V: Mohácsi Tiszavasvári: Varga—Sinka, Havelant, Rása, Riskó—Kurilcó, Szarka, Fecsku, Bohács—Pitács, Szurkos. Edző: Kiss Miklós Nyíregyháza: Kormos—Szatke, Drob- ni, Kiss—Kovács, Lelt, Bessenyei, Bar­na, Papp—Kapusztyin, Bagoly. Edző: Buús György. Csere: Szurkos h. Erdei szünetben Papp h. Szkunc az 57. Pitács h. Széki a 74. perc­ben. Gólok: Bagoly az 1., Fecsku a 15., Bo­hács a 65., Bagoly a 71. percben. Kiállítás: Havelant 66. perc. Sárga lap: Havelant, Rása, Szarka il­letve Barna, Kapusztyin, Kovács. Jók: Varga, Fecsku, Rása illetve Bagoly, Drobni, Kovács. A 90 perc krónikája: l.p Bessenyei indította Bagolyt, aki egyedül tört kapura, Havelant elbuktatta a tizenhatoson belül, a jogos tizenegyest Bagoly értékesítette. 0-1 17.p Kurilcó élesen a kapu elé lőtt beadását Fecsku közelről értékesítette. A gól a hazai csatár helyzetfelismerését di­cséri. 1-1 21.p A gyáriak húsz méterről rúghattak szabadot, a sorfalról lepattant a labda, az ellentámadás végén Lelt lőtt veszélyesen a kapu elé, de a játékvezető lest fújt. Továbbra is a vendégeknél maradt a lab­da, s Kovács jobboldali szabadrúgását Bagoly éppen csak a kapu fölé fejelte. 32.p Kovács bedobás után jobbról középre ívelt. Bagoly éppen csak elérte fejjel, de közben Rása kézzel ért a lab­dához. A tizenegyest Bagoly Varga kapus­ba lőtte. A kipattanó labdát végül is a csatár belőtte, de közben a kapust sza­bálytalanul akadályozta, ezért a játék­vezető a gólt érvénytelenítette. 40.p Lelt jobbról éles szögből lőtt kapu­ra, a hatalmas lövés a felső lécről kipat­tant, de Kapusztyin újra a kapufát találta el. 43.p Szokás szerint Kovács ívelt jobb oldalról szabadrúgást a kapu felé, Bagoly a rövid sarok fölé bólintott. 49.p Bessenyei lőtt húsz méterről kapu­ra, Varga kitomázta a középre tartó lab­dát. A szöglet az eddigiek szerint alakult. Bagoly fejelt, de most nem kapura, hanem Kapusztyinhoz, aki közelről fölé helyezett. 59.p Bessenyei tette Lelthez a labdát, aki tizenhat méterről lőtt, s a labda épp csak elkerülte a jobb kapufát. 61.p A tiszavasváriak lőttek szögletet, kezezést reklamáltak a nézők és játéko­sok egyaránt, de Mohácsi továbbot intett. 65.p Kurilcó bal szélre tette a labdát, Bohács húsz méterről éles szögből hatal­mas gólt lőtt a rövid sarokba. 2-1. 71.p Kovács szépen ment el már sokad­szor a mérkőzésen, most beadása is szépen szállt Bagoly fejére, aki az ötösről a bal felső sarokba bólintott. 2-2. 87.p Bagoly tizenhat méterről küldött lövést a kapura, de a középre érkező lab­dát Varga bravúrral védte. A mérkőzés mérlege: A mérkőzés előtt mindkét csapat a győ­zelemben reménykedett. A szép számú hazai és Nyíregyházáról érkezett közön­ség kezdettől búzdította csapatait. A vendég nyíregyháziak rögtön az első perc­ben gólt szereztek, s ez láthatóan meg­nyugtatta őket. A 15. percben Fecsku szép góljával újra reménykedhettek a hazaiak. Ezután érdekes módon úgy tűnt, mindkét csapat elégedett az eredménnyel, mert a pályán nagyot esett az iram. Aztán a félidő utolsó tíz percében újra az NYFC roha­mozott, és ekkor izgalmassá vált a mérkőzés. A vasváriak ekkor kontrákkal próbálkoztak. A második félidőben tovább rohamoztak a vendégek, s közben a vas­váriak is szép ellentámadásokat vezettek. Mindkét csapat könnyen átjátszotta a középpályát, és így hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe. Most a hazai nézők örülhettek Bohács góljának, de Havelantot két sárga lap miatt a játék­vezető kiállította, s így a hátralévő játékrészben az NYFC került fölénybe. A tiszavasváriak, bár a kiállítást nem kifogá­solták, a játékvezető teljesítményével elégedetlenek voltak. A mérkőzés egyéb­ként végig kemény játékot hozott, a hazai­ak játékosai többször ápolásra szorultak. A hátralévő időben a nyíregyháziak tíz ember ellen egyenlítettek, de a vezetést már nem tudták megszerezni, bár több ígéretes támadást vezettek. Az Alkaloida csapata a kontrákból többször eljutott a nyíregyházi tizenhatosig, de ott támadá­saik rendre elakadtak. A második fél­időben különösen nagy iramú, látványos és izgalmas mérkőzésen a döntetlennel végül is mindkét csapat elégedett volt. A hazaiak helyzetkihasználása dicsérhető, míg a vendégek nagyon sok helyzetben hibáztak. Mesterek szemével: Kiss Miklós: Komoly lélektani hátrány­ba kerültünk az első percben ellenünk jogosan megadott tizenegyessel, de utána talpra álltunk, egyenlítettünk és a vezetést is megszereztük, de ekkor a kiállítás miatt hátrányba kerültünk. Buús György: Kemény, férfias küz­delemben dőlt el a pontok sorsa, helyen­ként jó játékkal. Sok ilyen mérkőzésre lenne szükség, hogy a labdarúgást tovább tudjuk népszerűsíteni. A korán jött vezetéssel nem tudtunk élni, a döntetlen után a helyzeteinket nem tudtuk ki­használni, így kénytelenek vagyunk bele­nyugodni a döntetlenbe. További eredmények: Stop Miskolci VFC - Szarvasi Vasas 0-1 (0-1), Hódmezővásárhely - Ka­zincbarcika 0-3 (0-1), Balmazújváros - Hajdúnánás 2-0 (1 -0), Tiszakécskei FC - FC Hatvan 5-0 (1-0), Salgótarjáni BTC - 111. kér. TVE 4-1 (3-1). Megyei I. osztály Vízilabda-eredmény Nagyhalászban Nyíregyházi Hardware—Nyír- lugos 2:0 (1:0) Nyíregyháza, 200 néző. V.: Mártha. Hardware: Vránszki—Barkóczi, Dubóczki, Minya, Virág, Kiss (Dankó), Mihályfalvi (Hajzer), Lakatos, Főfai (Lengyel), Papp, Drágár. Edző: Vránsz­ki Péter. Nyírlugos: Mónus-Kiss, Tóth, Sinka L., Kovács, Gáli, Zsuk Gy., Balogh, Zsuk L., Sinka, Pazurik (Rózsa). Edző: Domo­kos János. Gól: Dárgár 2. Ezúttal akadozott a hazaiak gépezete, de Drágár eredményessége eldöntötte a mérkőzést. Jók: Drágár. Dubóczki, Minya, Virág illetve Pazurik. Vránszki Péter Vásárosnamény — Ibrány 4:0 (1:0) Vásárosnamény, 600 néző. V.: Mónus. Vásárosnamény: Papp—Thuróczi, Varga, Illés, Sándor (Smajda), Törös, Ti­vadar, Bodnár (Hornyák), Popovics, Balogh. Szécsi. Edző: Farkas Béla. Ibrány: Vattai—Nagy, Ignácz, Kádár, Szegedi (Lehoczki), Bíró, Veres, Mikhár- di, Szilágyi, (Móré), Mészáros, Balássi. Edző: Kegye István. Gól: Szécsi 2, Tivadar, Popovics. A hazaiak simán nyertek a jól játszó vendégekkel szemben. Jók: Varga, Tivadar, Popovics, Balogh, Szécsi, illetve Vattai, Ignácz, Mikhárdi. Kiss Pál Nagyhalász — Tiszaszalka 7:4 (6:1) Nagyhalász, 800 néző. V.: Mehmann. Nagyhalász: Szabó—Borza, Kelemen, Zákány, Sitku, Tanyi, Hermán (Lakatos), Budaházi, Bihari (Ballai). Bárdi, (Oláh), Urbin. Edző: Hermann László. Tiszaszalka: Szimku—Pető. Benedek, Sutka, Bodnár, Kozma (Pinte), Didenkó, Migovics, Heczel, Szabó f Ács), Ruszin. Edző: Czip Zoltán. Gól: Tanyi, Bárdi, Bihari, Urbin, il­letve Szabó, Ruszin, Heczel, Pinta. Megérdemelten győzött a hazai csapat. Jók: A hazai csapatból mindenki, il­letve Ruszin és Heczel. Albók József Újfehértó—Baktalórántháza 1:0 (0:0) Újfehértó, 700 néző. V.: Éva Újfehértó: Garapkó—Balázscsik, Lácza F., Lácza J., Úr, Nagy, Kovács (Barna), Szalóki, Tóth. Papp. Edző: Nyisztor Sándor. Baktalórántháza: Tóth—Tóth, Bar- nucz, Füse, Szőke (Kiss), Geda, Kapin, Marics, Gdovin (Virtás), Horváth, Illés. Edző: Gajdos Gábor. Gól: Szalóki. Nagy iramú mérkőzésen defektet kapott a baktai expressz. Jók: Szalóki, Nagy, Garapkó, Papp, il­letve Horváth, Marics, Kapin. Papp Ferenc Záhony—Csenger 5:2 (2:0) Záhony, 400 néző. V.: Bodnár. Záhony: Rácz L.,—Győri (Lőkös), Hegedűs, Izajszki, Ragány (Csemyu), Balázsi, Kacsur, Rácz II., Onder, And- rapov, (Kubányi), Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Csenger: Ács—Kasu, Gyarmati, Ju­hász J., Juhász P., Csontos, Ostváth, Ju­hász Zs., Becző, Eszenyi (Vaszusz), Fe­hér (Pesti). Edző: Andorkó Ottó. Gól: Onder, Balázsi, Andrapov, Kacsur 2, illetve Vaszúszj Becző. Sportszerű mérkőzésen biztos hazai győzelem. Jók: Izajszkij, Kacsur illetve Ács, Gyarmati. Erdei Árpád Tarpa—Kisléta 3:0 (0:0) Tarpa, 300 néző. V.: Hajdó. Tarpa: Hegyi—Csapó, Pál, Kelemen, Szabó 1., Simon, Kovács, Szabó II., Föl­di, Szász (Filep), Veres. Edző: Nagy Elek. Kisléta: Babicz—Magyar, Arezanu, Pénzes, Nyisztor, Gyarmati, Herczku, Árba, Rézműves L., Földesi, Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd. Gól: Szász, Kovács, Pál (tizenegyes­ből). Kitűnő játékvezetés mellett ilyen arány­ban is megérdemelt hazai győzelem. Jók: Csapó, Kovács, Simon, Pál illetve Földesi, Arezanu. Guti Béla Levelek—Tiszalök 0:0 Levelek, 400 néző. V.: Nagy F. Levelek: Tuza—Busák, (Oláh), Svel- ta, Kapdos, Takács II., Törő (Pál), Molnár (Nagy), Takács I, Forgony, Király, Burik. Edző: Takács János. Tiszalök: Szöllősi—Suhai, Szakács, Kovács, Marozs,(Bubányi), Gál, Kerekes, Rácz, Péntek, Erős, (Szepesi) (Haraszin), Nagy. Edző: Gál Sándor. Rengeteg helyzetet dolgoztak ki a hazai­ak, de nem tudtak a hálóba találni. Jók: Király, Takács I., illetve Szöllősi, Kovács. Terbócs László Nyírkárász—Kemecse 2:0 (0:0) Nyírkárász, 300 néző. V.: Varga. Nyírkárász: Tóth J.—Kapin, Czető, Kántor, Tóth L., Jávor, Vida (Rácz), Kont­ra (Bilovári), Matyi (Lakatos), Fecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál. Kemecse: Hegyes—Kovács, Müller, Balázs I., Kostyó, Kolozsi, Makara, Be- reczki, Balázs II., Mester (Nagy), Szeles (Szegedi). Edző: Tamás Antal. Gól: Fecsku, Lakatos. A hazai csapat csak a helyzetei töredékét használta ki, még büntetőt is hibázott. Jók: Fecsku, Oláh, illetve Kostyó, Balázs. Ragány Ferenc A bajnokság állása 1. Záhony 5 5 — 23-4 15 2. B.lórántháza 5 4 — 1 19-6 12 3. Biri 4 4 — — 10-3 12 4. V.namény 5 3 2 — 17-5 11 5. Újfehértó 5 3 2 — 12-3 11 6. Nagyhalász 5 3 1 1 12-8 10 7. Hardware 5 3 2 12-8 9 8. Nyírkárász 5 2 1 2 11-11 7 9. F.gyarmat 4 2 1 1 7-7 7 10. Kisléta 5 2 — 3 9-9 6 11. Tarpa 5 2 — 3 7-12 6 12. Nyírlugos 5 1 1 3 7-12 4 13. Levelek 5 1 1 3 4-13 4 14. Tiszalök 5 1 1 3 2-11 4 15. Kemecse 5 1 1 3 4-14 4 16. T.szalka 5 1 — 4 9-16 3 17. Csenger 5 — I 4 3-12 1 18. Ibrány 5 — — 5 1-16 0 Megyei II. osztály Két mérkőzés ismét félbesxokadt labdarúgó NB III. Kisvárda és Mátészalka örülhetett Mátészalka—Rakamaz 2-1 (1-0) Mátészalka, 600 néző V: Geró Mátészalka: Nagy — Kocsán, Szen- der, Papp, Márián, Illák (Fazekas), Király, Sira,- Szelihov, Kósa, Szeles (Simák). Edző: Vojtkó István. Rakamaz: Vitkai — Komlósi, Szon­di, Csorna, Juhász, Pásztor (Sípos), Karóczkai, Tóth, Lehoczki, Muri (Szekrényes), Barczi. Edző: Veigli Géza. Gólszerzők: Király, Szelihov ill. Barczi 17.p: Kósa két csel után Sirához játszott, aki forintos labdával szöktette Királyt, s a középpályás egy védővel a nyakán 13 méterről a tehetetlen Vitkai mellett a bal sarokba bombázott. 1-0 38.p: Nagyszerű akció végén az őrizetlenül hagyott Sira került ajtó­ablak helyzetbe, de 8 méterről leadott gyenge gurítását Vitkai védte. 44.p: Kósa 25 méterről célozta meg a kaput, a rakamazi hálóőr a levegőben úszva kaparintotta meg a játékszert. 46.p: Rögtön a középkezdést kö­vetően Kósa jobb oldalról középre tá­lalt, és a jókor érkező Szelihov 5 mé­terről a hálóba perdített. 2-0 60.p: Lehoczki senkitől sem zavar­tatva vezette végig a hazai térfélen a labdát, a mellette futó Barczit indítot­ta, a szőke csatár élt a lehetőséggel, 14 méteiről higgadtan helyezett a jobb alsó sarokba. 2-1 67.p:Sipos ívelt be szögletet, a hátul­ról berobbanó Szondi a nagy kava­rodásban centiméterekkel lőtt mel­lé. 83.p: A szálkái kaputól 30 méterre szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Karóczkai kísérletezhetett, de alaposan „eltörte” a labdát. A mélázó védők gyűrűjében Lehoczki ébredt a leghama­rabb, lecsapott az árván maradt pettyesre, s 14 méterről a bal kapufára emelt. Nagy egyenlítési lehetőség volt! Öt perc erőfelmérést követően ébresz­tőt fújtak a hazaiak, s átköltöztek a vendégek tizenhatosához. Kósa jól moz­gatta csapatát, a vezető gól megszer­zésénél is elévülhetetlen érdemeket szer­zett. A rakamaziak talán még edzőjük szünetben elhangzott feddésén merengtek, amikor ismét hálójukban táncolt a labda. Dicséretükre szóljon, nem adták fel, bát­ran kitámadtak, megélénkültek addig job­bára szunyókáló csatáraik. Megérdemel­ten szépítettek, sőt levegőben lógott az egyenlítés. Az olykor tíz emberrel véde­kező vendéglátók számára lassan teltek a percek, de sikerült megóvniuk minimális előnyüket. A megyei rangadón ellentétes félidőket láthattunk, a későn ébredő raka­maziak közel álltak a pontszerzéshez. Jók: Sira, Papp. Kocsán, Szeles. Kósa ill. Komlósi, Karóczkai. K.T. Ózd—Sényő 2-1 (1-0) Ózd, 400 néző. V: Vilmányi Sényő: Krizsanovszki—Tóth, Szikszai, Hermann, Torda, Kegye (Horváth), Mó­nus, Balogh, Domokos, Rubóczki (Ványi), Majrovics (Knoblok), Edző: Rubóczki Tibor. A 12. percben szöglet után szerzett vezetést az Ózd, Agócs talált a hálóba. Az 52. percben Herceg révén tizenegyesből növelte előnyét a hazai csapat. Hét perc­cel később egy kapu előtti kavarodás után Horváth szépített. Hiába támadott végig az első fél­időben Sényő, majd a másodikban is, ezúttal vereséggel tértek haza. Jók: Torda, Balogh, Horváth, Kri­zsanovszki Papp Lajos Nagykálló—Kisvárda 0-3 (0-1) Nagykálló, 500 néző V: Tassy Nagykálló: Pók—Lizák, Balogh, Kígyósi, Horváth, Boda, Polonkai (Spisák), Boros (Kulánda), Szilágyi. Vágó (Balázs), Ónodi. Edző: Kaszab István. Kisvárda: Szőr—Czap, Takács, Lipták, Oláh, Göncz, Dudás, Seres, Csápóczi (Vince), Szombati (Popovics), Balázs (Béres). Edző: Komáromi György. A 40. percben Csápóczi lőtt nyolc mé­terről a hazaiak hálójába 0-1. A hatva­nadik percben kettős kiállítás történt, Kígyósi és Dudás kakaskodott, a játék­vezető mindkét játékost zuhanyozni küldte. A 81. percben Göncz beadását Béres fejelte a nagykállói kapuba, 0-2. A 90. percben Béres nagyszerűen ment el a jobb oldalon, éles beadását Oláh lőtte a hálóba, 0-3. Rangadóhoz méltó óriási küzdelem volt a pályán, mind a két csapat nagyon akart, azonban a győzelmet kitűnő játékvezetés mellett a vendég kisvárdai- aknak sikerült megszerezni. Jók: Balogh illetve az egész csapat. Nagy Tamás További eredmények BÉVSC—Kunhegyes 0-0, Encs— Karcag 0-0, Vámospércs—Szerencs 1-1, Edelény—Nyírbátor 0-0.