Új Kelet, 1994. szeptember (1. évfolyam, 137-162. szám)

1994-09-19 / 152. szám

UJ KELET Kézilabda NB l/B Nyert a Kölcsey és a Tiszavasvári A kézilabda második vonalában is elkezdődött bajnokság. A két férfi csapa­tunk mellett pályára lépett az újonc Kölcsey DSK-NYS1 női csapata is. A lányok sikeresen mutatkoztak be, hazai pályán biztosan tartották itthon a két pon­tot. A férfiaknál a Tiszavasvári gárdája rangadót játszott az elmúlt évben még NB I-es Békéscsaba,ellen, (js nagy küzdelem­ben egy góllat nyerték. Női mérkőzés; ­Kölcsey DSK-NYSÍ — Kőbánya KC 16-11(10-2) Kölcsey Gimnázium, 300 néző. V.: Bányász-Némedi Kölcsey: Koós-— Hadobás, Kulcsár K. 2, Kocsik 8/2,,Nádasi 5/1, Szabó, Mandu­la 1. Csere: Tóth (kapus) Réti, Bárány. Edző: Hadobás István Kőbánya KC: Bemár — Bereczki 4, Szép, Vidinczei 2, Szirtes, Szabó 2/1. Bá- tovszki 1. Csere: Berey 2/1. Edző: Ná­dori Pál Az első NB I/B-s összecsapást rövid ünnepség előzte meg, ugyanis az elmúlt évi NB II -es bajnoki címért most vehették át a diáklányok az érmeket. Még egy különdíj is kijárt a csapat legjobbjának. Kulcsár Anitának, aki az NB II gólkirálya címét érdemelte ki. Rossz előjelekkel készült a csapat a be­mutatkozó mérkőzésre a tavaly még NB I-es Kőbánya ellen. A csapat leg­gólerősebb játékosa, Kulcsár Anita hét közben ujjsérülést szenvedett, és emiatt több hétre gipsz került a kezére, így ő csak külső szemlélője lehetett a találkozónak. A hazai csapat indította útjára a labdát. Látszott, hogy a játékosok kissé megilletődöttek, így több elhibázott tá­madás is volt részükről. A hatodik percben aztán megtört a jég, és a hazai csapat Ko­csik Viktória jóvoltából megszerezte az első NB I/B-s gólját. A félidő hátralévő részében több látványos megoldást is láthatott a szépszámú publikum, bár voltak kihagyott ziccerek és büntetők is. Ebben a játékrészben az ellenfélnek sehogy sem ment a góllövés, mindössze kétszer talál­tak Koós kapujába. A hazai csapat meg­nyugtató előnnyel (10-2) vonult pihenőre. A második játékrészben szinte más csa­patjött ki az öltözőből, és egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a kőbányai védelem­mel. Szinte áthatolhatatlan volt számukra, és ráadásul a kapusuk is kitűnő formában védett. így feljött a vendégcsapat, de az első félidőben kiharcolt nagy hazai előn­nyel nem tudtak mit kezdeni. Végül is biztató játékkal biztosan nyer­te a magasabb osztály első találkozóját a nyíregyházi csapat. Hadobás Isft’án: — Az első félidőben nagyszerűen játszott a csapat. Lelkes, fe­gyelmezett játékkal nagy előnyre tettünk szert. Sajnos, a második félidőben fejben elfáradtunk, és így szorossá vált a mérkőzés. Annak viszont örülök, hogy a kulcsember Kulcsár Anita nélkül is si­keresen mutatkoztunk be. Férfiak: Dunakeszi—Nyírbátor 25-18 (11-10) Nyírbátor: Bene— Szőke 4, Veres 5, Kis 1, Tóth, Bajna 2, Molnár 3. Csere: Tóth (kapus) Tölgyes 3, Bujdosó, Siket, Bényei. Edző: Veres István. Igaznak bizonyultak azok az előzetes hírek, miszerint Dunakeszi gárdája leiga­zolta a megszűnt Csepel Papír teljes csa­patát. Már a bátoriak ellen is öt játékos lé­pett pályára közülük. A vendégek az első félidőben egyenrangú ellenfelek voltak, sőt egészen az 50. percig tartották magukat, és fej-fej mellett ment a játék. Az utolsó tíz percben elfáradt a vendég­csapat, és a dunaparti legénység biztosan nyerte a találkozót. A fiatal, átszervezett bátori csapatnak még idő kell, hogy kellőképpen megerősödjenek, de már most helyenként biztatóan játszottak. Tiszavasvári—Békéscsaba 20-19 (10-8) Szoros mérkőzésen nyert a hazai csa­pat. A csapat mérkőzéséről a vezetőkkel történt megbeszélés ellenére sem kaptunk részletes tudósítást!-fuli­Kosárlabda NB I B Kozma volt a nyerőember Nyh. TKFSE—Miskolc EAFC 94-85 (52-41) Nyíregyháza 400néző. V.: Simó/Kóthay NyíregyházaíKlisura 28, Kozma 17/3, Szekulovics 11/3, Borosnyai Sz. 16, Jan- kovics 2. Csere: Borosnyai B. 14, Hutás 6. Edző: Hegedűs Ferenc, Kovács Tibor. Miskolc: Fejes 13, Bene, Kovács 20, Vukicevic 17, Szőke 9. Csere: Kamrás 12, Cservék 3. Nem indult jól a bajnokság első hazai mérkőzése. Bár TK-s kosárral kezdődött, de utána a vendégek vették át a vezetést, a 8. percben már 10 pont volt az előnyük. Feltűnő volt, hogy majdnem minden lepat­tanót a vendégek szereztek meg. A hazaiak az ellenfél palánkjánál nem tudták áttömi a miskolciak szoros védekezését. Aztán Kli- sura unta meg az ellenfél vezetését és kezdte meg a kosárgyártást. Csereként bejött Borosnyai Balázs, s egyből gyorsabbá vált a TK játéka. Ekkor Klisura további kosa­raival végre felzárkózott a hazai gárda és a félidő végére 9 pontos előnyt szerzett. Közben Borosnyai Szabolcs egyik zsákolása nagy vihart kavart a pályán és a nézőtéren egyaránt. A zsákolás után ugyan­is a játékos ellen technikait ítéltek, mond­ván, hogy a kosárba kapaszkodva veszé­lyeztette az érkező vendégjátékost. Min­denesetre a játék csak palánkigazítás után folytatódott. A második játékrész, sajnos, úgy kezdődött mint az első. A TK dobott kettőt, majd a vendégek nyolcat egymás után, s márcsak kétpontos volt a vezetés. Ezután esett a játék színvonala, s mindkét csapat sokat hibázott. Több sikertelen ko- sárradobás bosszantotta a nézőket. Fej-fej mellett haladt a küzdelem. Öt perccel a vége előtt a miskolciak egy ponttal vezettek. Nagy izgalmak közepette fejeződött be a mérkőzés. Kozma Tamás csapatkapitány­hoz illően magához ragadta a kezde­ményezést, ügyesen labdát szerzett, amiből kosárpaszt adott, majd a következő tá­madásnál 3 pontosat dobott. Ekkor már reménykedhettünk a győzelemben. A két szerb fiú sem akart lemaradni a kapitány­tól, először Klisura dobott ügyes kosarat a palánk alól, majd Szekulovics távolról egy hármast, s végül újra Klisura kitűnő cselek után közelről. A mérkőzésen nem mutatott jó játékot a hazai gárda. Ha a három magas ember Kli­sura, Jankovics és Szekulovics egyszerre a pályán volt az ellenfél palánkja alatt az összjáték akadozott. Megint csak megál­lapítható, hogy a gyors, lerohanásos tá­madásokból tud a TK igazán előnyt szerez­ni. Az ellenfél különösen az első tíz perc­ben nagyon jól védekezett, s ezzel meglepte a főiskolásokat. Végül is Kozma és Klisu­ra kiváló egyéni teljesítménye révén tudtak a vendégek fölé kerekedni. Hegedűs Ferenc: — Az első félidőben nagyon álmosan kezdett csapatom, lassúak voltak az ellenfél palánkja alatt, s nem tud­tak helyzetekhez jutni. Aztán Borosnyai Balázs és Hutás pályára kerülésével fel­gyorsult a játékunk. Ekkor szereztük meg a vezetést. A második félidő sajnos rosszul kezdődött, de később Kozma is felvette a szokott tempót, s ezzel nyerni tudtunk. En­nél sokkal jobb játékot kell produkálnunk a további győzelmekhez. Csak a győzelem­mel lehetünk elégedettek. Drahos László: — Kritikus helyzetek­ben egyik kulcsjátékosunk, Fejes elemi hibákat követett el, s ezek után mindig felzárkózott, vagy elhúzott a hazai csapat. A mérkőzésen két „áramszünetet” kivéve elégedett voltam fiatal gárdánkkal. Végig kérdésessé tudtuk tenni a mérkőzés végeredményét. Ez nagy teljesítménynek számít, mivel nincs profi centerünk. Révay Zoltán További eredmények: Dombóvári VMSE - Veszprémi Egyetem SE 103-82 (53-39), Battai KE - Malév OCC 96-75 (50-38). Labdarúgó NB I A Fradi győzött a rangadón Ferencváros - Kispest-Honvéd FC 3-2 (2-1) Üllői út, 12 000 néző, V: Puhl gól­szerzők: Kuznyecov (8.), Lisztes (44.), Nagy Zs. (51.), illetve Csehi (25.), Dúró (78.) sárga lap: Lipcsei (12.), Nagy Zs. (89.), illetve Forrai (31.), Szabados (56.) jók: Lisztes (a mezőny legjobbja), Szeke­res, Kuznyecov, Lipcsei, illetve Forrai Már szinte talány, hogy a tapasztalt, válogatott játékosokból álló kispestiek miért mondanak rendre csődöt az Üllői úti stadi­onban. Illésék nemcsak a Twente elleni UEFA Kupa-játékot nem tudták megismételni, de itthoni teljesítményüktől is jócskán elmaradtak. A hatgólos Kovács­nak momentumai sem voltak, a Hollandi­ában remeklő Brockhauser is hibázott a harmadik gólnál. A Ferencváros szögletei az első félidőben életveszélyesek voltak. Lélektanilag mindig a legjobbkor szerez­tek gólt Alberték. Igaz, a kritikus helyzetek­ben a szerencsével sem álltak hadilábon. A Lisztes vezérelte Üllői útiak az első csapat az NB I-ben, amelyiknek Davidovic mester Kispestre érkezése óta bajnoki találko­zón először sikerült legyőzniük a kispes­tieket. További eredmények: Sopron—Nagykanizsa 7-2, Vasas— Vác 0-2, BVSC-Dreher—DVSC 5-1, PMSC-Fordan—Csepel-Kordax 0-1, UTE-Novabau—Stadler FC 1-0, Parma- lat—ETO FC Győr 0-1, ZTE—Békéscsa­ba 1-1 A labdarúgó NB I. állása a 6. forduló után: 1. UTE-Novabau 6 6­­25-6 18 2. BVSC-Dreher 6 4 1 1 14-7 13 3. Kispest-Honvéd 6 3 2 1 12-6 11 4. Békéscsabai EFC 6 3 2 1 12-9 11 5. Ferencváros 6 3 1 2 13-13 10 6. Debreceni VSC 6 3­3 7-11 9 7. N. Olajbányász 6 3­3 8-15 9 8. ETO FC Győr 6 2 2 2 5-6 8 9. PMSC-Fordan 6 2 2 2 7-9 8 10. Zalaegerszegi TE 6 2 2 2 9-12 8 11. Vác FC-Samsung 6 2 1 3 8-9 7 12. Csepel-Kordax 6 2 1 3 3-4 7 13. Vasas-Ilzer 6 1 1 4 10-14 4 14. EMDSZ-Sopron 6 1 1 4 12-18 4 15. Stadler FC 5 1­4 2-4 3 16. ParmalatFC 5 . 2 3 7-11 2 labdarúgó megyei I. osztály Nagyhalász—Baktalórántháza 0-2(0-1) Nagyhalász: Hajdú—Borza, Kelemen, Zákány, Sántha, Tanyi, Bihari, Budaházi, Oláh (Ballai), Bárdi, Urbin. Edző: Her­mán László Bukta: Tóth A.—Tóth I. (Kapin), Ben- kő, Geda, Bamucz, Szőke, Hüse (Soós), Marics, Gdovin, Németh (Virtás), Illés. Edző: Gajdos Gábor Gól: Bamucz, Soós Megérdemelt vendégsiker. Jók: Kelemen, Zákány, Tanyi ill. Ma­rics, Soós. Albók József Tiszalök—Nyírlugos 1-2 (1-1) Tiszalök 400 néző V:Tassy Tiszalök: Szőllősy—Haraszin, (Balázs), Szakács, Kovács (Nagy), Szepe­si (Aszalós), Bóz, Gáli, Kerekes, Csatlós, Péntek, Erős. Edző: Gáli Sándor Nyírlugos: Mónus—Balogh F., Tóth M., Sinka Zs., Sinka L., Kiss, Balogh L., (Tóth I.), Krek, Zsák J., Pazarik, Sinka Cs. Edző: Domokos János. Kiállítva: Balogh F. (Nyírlugos) Gól: Péntek (tizenegyesből), ill. Krek 2. Ezért a játékért a hazai csapatnak kellene fizetnie a mérkőzést végig­szenvedő szurkolóknak. Jók: Szőllősi, Szakács. Erős ill. Mó­nus, Sinka Zs., Krek. Losonczi Imre Nyíregyházi Hardware—Csen- ger 1-0 (Ó-0) Nyíregyháza, Tiszavasvári út, 100 néző V: Szlomoniczki Hardware: Vránszki—Barkóczi (Fő­fai), Dubóczki, Minya, Kiss, Virág, Mi- hályfalvi, Lakatos, Lippai, Papp, Lengyel, (Nagy). Edző: Vránszki Péter Csenger: Ács—Kasu, Gyarmati, Ju­hász J., Csontos, Juhász Zs., Osváth, Vas- zusz, Becző, Eszenyi, Fehér (Szabó), Edző: Gól: Lippai Kiállítva: Papp K. Ezúttal gyengébb játékkal is megérde­melt hazai siker. Jók: Vránszki, Dubóczki, Minya, il­letve Eszenyi. Vránszki Péter Újfehértó—Tarpa 3-0 (1-0) Új fehértó 300 néző V: Kozma Újfehértó: Garapkó—Balázscsik, Ki- szely, Lácza F., Lácza J., Ur (Papp), Nagy, Kovács, Szalóki, Tóth, Ötvös, (Szűcs). Edző: Nyisztor Sándor Tarpa: Hegyi—Csapó, Pál, Szabó, Si­mon, Kovács, Szabó J., Földi, Nagy (Szász), Veres (Kelemen) Filep. Edző: Guti Béla Gól: Szalóki, Kovács, Tóth Az idény leggyengébb játékával biz­tosan nyert Újfehértó. Jók: Kovács, Szalóki ill. Csapó, Pál. Papp Ferenc Vásárosnamény—Tiszaszalka 2-2 (1-1) Vásárosnamény 800 néző V: Dudás. Vásárosnamény: Papp—Thúróczi, Varga, Illés, Sándor, Törös, Tivadar, Be- rettyán G., (Smajda), Popovics, Berettyán B., (Balogh), Szécsi, (Bodnár). Edző: Farkas Béla Tiszaszalka: Szimku—Migovics, Benedek, Rózsa, Szabó, Pintea, Súgta, Heczel, íjgyártó, Bencze (Kozma), Ruszin. Edző: Eszenyi Dénes Gól: Berettyán B., Törös ill. Ruszin, Pintea A szomszédvári rangadón igazságos pontosztozkodás. Jók: A hazaiaktól senki ill. Heczel, Pintea, íjgyártó Kiss Pál Nyírkárász—Ibrány 3-0 (1-0) Nyírkárász 300 néző V: Bellus Nyírkárász: Tóth J.—Török, Czető, Rácz, Tóth L., Jávor, Vida, Kontra (Matyi), Bilovári (Végső), Fecsku, Oláh (Lakatos). Edző: Jávor Pál Ibrány: Vattai—Szilágyi, Kádár, Dob- ránszky, Mészáros, Veres, Hruska (Balá­zsi), Sikó, Mikhárdi, Lehoczki (Csom- bók), Ignácz. Edző: Kegye István Gól: Matyi, Fecsku 2. A nagy lendülettel játszó hazaiak megérdemelten nyertek a lelkes vendégek ellen. Jók: Fecsku, Bilovári, Rácz ill. Ignácz, Dobránszky Ragány Ferenc Záhony—Fehérgyarmat 1-0 (1-0) Záhony 400 néző V: Balogh Záhony: Rácz L.—Győri. Hegedűs, Izajszkij, Ragány, Balázsi, Kacsur, Rácz Cs., Onder, (Kubányi), Andrapov, Pokol, Edző: Fülöp Sándor Fehérgyarmat: Bartha—Szűcs, Jávor, Nagy, Gyüre, Kovács, Kondor, Bíró, Varga, Dudás, Kocsis. Edző: Balogh Csa­ba Gól: Rácz Cs. Jó iramú mérkőzésen Rácz Csaba bomagólja döntött. Jók: Rácz L., Rácz Cs., Ka­csur,Hegedűs ill. Bartha, Jávor, Ko­csis. Erdei Árpád Levelek—Kemecse 3-2 (1-1) Levelek 200 néző V: Szilágyi Levelek: Tuza—Oláh, Svelta, Kapdos, Takács I., Törő (Pál), Molnár, Takács II. (Sitku), Forgony (Nagy), Király, Burik Edző: Takács János Kemecse: Hegyes—Kovács, Müller, Balázs I., Kostyó, Makara, Bereczki, Kolozsi (Sztojka),. Szeles, Nagy, Balázs II. Edző: Tamás Antal. Gól: Törő 2 (egyet tizenegyesből), Molnár ill. Szeles, Balázs II. Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen a jobban akaró hazaiak diadalmaskodtak. Jók: Törő, Király ill. Hegyes, Balázs II. Terbócs László Biri—Kisléta 1-0 (1-0) Balkány 400 néző V: Kozsla Biri: Cziotka—Gurzó, Vacsilija, Kiss, Pokigyko, Vass, Csomány (Nagy), Tóth Z., Javoriv, Szilágyi, Martinenkó. Mb. edző: Martinenkó László Kisléta: Áncsák—Magyar, Gyarmati, Pénzes, Nyisztor, Orosz, Vámos (Babicz), Árba, Rézműves L., Földesi, Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd Gól: Martinenkó A sokat támadó hazaiak megérdemel­ten nyertek. Jók: Martinenkó, Tóth Z., Vacsilija, Pokigyko ill. Áncsák Nagy András A bajnokság állása 1. Záhony 7 6­1 26-7 18 2. B. Iórántháza7 6­1 25-9 18 3. Újfehértó 7 5 2­16-3 17 4. V. namény 7 4 3­24-10 15 5. Biri 6 5­1 14-7 15 6. Hardware 7 5­2 14-8 15 7. Nyírkárász 7 3 1 3 14-12 10 8. Nagyhalász 7 3 1 3 13-12 10 9. F. gyarmat 6 3 1 2 9-9 10 10. Nyírlugos 7 3 1 3 11-13 10 11. Levelek 7 3 1 3 10-16 10 12. Tiszaszalka 7 2 1 4 14-20 7 13. Kisléta 7 2­5 9-11 6 14. Tarpa 7 2­5 8-18 6 15. Tiszalök 7 1 2 4 4-14 5 16. Kemecse 7 1 2 4 7-18 5 17. Csenger 7­1 6 6-18 1 18. Ibrány 7­­­1-20 0 Megyei II. osztály A megyei másodosztályú bajnokság ötödik fordulójának legörömtelibb ese­ménye, hogy minden mérkőzés bonyoda­lom nélkül befejeződött. Gávavencsellő és Nyírcsaholy folytatta remek szere­plését, s ezúttal Nyírmeggyes is kitett magáért. A legnagyobb izgalmakat Fényeslitkén élhették át a szurkolók, ahol a hazaiak a nyolcvanötödik percben egy­enlítettek, ám a vendég Volán az utolsó pillanatokban még egyszer beköszönt a vendéglá- tók kapujába, s elvitte a három pontot. 1. csoport Gávavencsellő—Zsurk 3-0 (2-0) Nyíribrony—Tuzsér 1-3 (0-2) Fényeslitke—Nyh. Volán Kárpát-Hús 2-3 (1-2) Demecser—Kálmánháza4-1 (2-0) Kótaj—Dombrád 0-1 (0-0) Anarcs—Napkor 1-1 (0-1) Ajak—Ny írtelek 2-1 (1-1) 2. csoport Kocsord—Encsencs 2-1 (1-1) Túrricse—Jánkmajtis 0-2 (0-0) Nyírbéltek—Nyírmeggyes 0-3 (0-2) Nyírmihálydi—Gyüre 3-1 (1-0) Nagyecsed—01csva2-l (0-1) Kállósemjén—Balkány 0-0 Vaja—Nyírcsaholy 1-3 (1-2)