Új Kelet, 1994. szeptember (1. évfolyam, 137-162. szám)

1994-09-12 / 146. szám

UJ KELET LABDARÚGÁS 1994. szeptember 12., hérfő 1 1 Megyei I. osztály Bakta jobban bírta Ez történt az NB ll-ben „Sárgaságban" fejeződött be a mérkőzés Nyíregyházi FC—Salgótarjáni BTC 2-2 (1-1) Nyíregyháza, 2 ezer néző, V.: Mezei Nyíregyháza: Kormos — Szatke, Drobni, Barna, Kiss — Kovács, Lelt, Bessenyei, Papp — Bagoly, Kapusztyin. Edző: Buús György Salgótarján: Oláh — Kajli, Sági, Hómann, Forgó — Lajkovics, Gyetvai, Rósa, Stark — Baranyi, Novák. Edző: B. Kovács Zoltán Csere: Lelt helyett Szkunc a 75., Forgó helyett Schumann a 77., Lajkovics helyett Németh a 88. percben. Gólszerző: Papp a 31., Oláh (11-esből) a 34., Lelt (11-esből) az 50., Oláh (1 l-esből) a 66. percben. Sárga lap: Gyetvai a 4., Lelt a 7., Kormos a 34., Bagoly a 46., Kapusztyin a 48., Forgó az 52., Papp az 54., Baranyi a 65., Barna a 77., Szkunc a 87. percben. Nyírlugos—Nyírkárász 2:1 (1:0) Nyírlugos 300 néző V.: Hekmann Nyírlugos: Mónus — Balogh F., Tóth M., Sinka Zs.(Farkas), Sinka L., Kiss, Balogh L., Zsuk Gy. (Tóth I.) Zsuk J., Pa- zurik, Sinka Cs. Edző: Domokos János Nyírkárász: Tóth J., — Kapin (Lakatos), Czető, Kántor, Tóth L., Jávor., Vida, Kont­ra, Bilovári, Rácz, Oláh (Matyi). Edző: Jávor Pál Gól: Zsuk Gy., Sinka Zs. A lelkesen játszó hazaiak megérdemelt­en nyertek. Jók: Sinka Zs., Sinka L., Zsuk J., ill. Oláh, Bilovári Pazurik István Kisléta—Újfehértó 0:1 (0:0) Kisléta 300 néző V.: Labancz Kisléta: Ancsák — Magyar, Arezanu, Orosz (Babicz), Nyisztor, Vámos, Czirbik (Császár), Árba, Rézműves L., Földesi, Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd Újfehértó: Garapkó — Úr, Balázscsik, Lácza F., Lácza J., Szűcs (Ötvös), Nagy, Kovács, Szalóki, Tóth, Papp (Simon) Edző: Nyisztor Sándor Gól: Szalóki A szerencsésebb csapat nyert. Jók: Orosz, Arezanu, Nyiszor, Magyar, ill. Szalóki, Tóth Reszkető László Baktalórántháza—Biri 4:3 (3:2) Baktalórántháza, 700 néző V.: Varaga F. Baktalórántháza: Tóth A. — Tóth I, Benkő, Geda, Bamucz, Szőke, Hüse, Mar- ics (Virtás), Gdovin, Német, Illés (Soós). Edző: Sajdos Gábor Biri: Cziotka — Kispósi (Csomány), Vacsirja, Kiss, Pokigyó, Vas, Lővei, Tóth, Javoriv, Szilágyi, Marinenko Mb edző: Marinenko László Gól: Szőke, Németh, Gdovin, Illés, il­letve Lőréi, Vas, Marinenko. A hazai védelem a baktai szurkolók ide­geit „megedzette” Jók: Geda. Szőke. Marics, Gdovin, il­letve Vacsirja, Lővei. Rebák András Kemecse—Tiszátok 1:1 (1:0) Kemecse, 400 néző V.: Kozsla Kemecse: Hegyes — Kovács, Kanyári, Balázs I., Kostyó, Müller (Mester), Berec- zki, Sztoja. Markara, Nagy (Szeles), Balázs II. Edző: Tamás Antal Tiszalök: Szőlősi — Suhai, Szakács, Kovács, Szepesi, Maros(Csatlós), Gál, Kerekes, Bóz, Péntek (Balázs), Erős Edző: Gál Sándor Gól: Müller, ill. Csatlós Küzdelmes, szikrázó mérkőzésen nem bírt egymással a két csapat. Jók: Hegyes ill. Szakács, Csatlós, Gál. Szabó Miklós Tiszaszalka—Záhony 3:2 (2:2) Tiszaszalka, 400 néző V.: Lőrincz Tiszaszalka: Szimku — Migovics, Benedek, Rózsa(Pintea), Bodnár J., Diden­kó (Bencze), Kozma, Súgta, Ijgyártó, He- czel, Ruszin Edző: Czipp Zoltán Záhony: Ráffz I. — Győri, Hegedűs, Kubányi (Csergu), Ragány (Lökös), Baláz­si, Kacsur, RáczII., Onder, Andrepov, Pokol. Edző: Fülöp Sándor Gól: Ijgyártó, Ruszin, ill. Pokol, Onder A hazaiak második félideji feljavult játékuknak köszönhetik bravúros győ­zelmüket. Jók: Súgta, Ruszin ill. Kubányi, Bodnár J., Onder, Pokol Szőcs Jenő Csenger—Vásárosnamény 3:5 (2:0) Csenger, 200 néző V: Kerezsi Csenger: Ács — Juhász P., Kasu, Gyar­mati, Juhász J., Osváth (Pesti), Juhász Zs., Fehér (Czigua), Eszenyi, Vaszusz (Cson­tos), Becző. Edző: Andorkó Ottó Vásárosnamény: Papp -— Tharóczi, Varga, Illés, Sándor (Smajda), Törös, Ti­vadar, Bodnár (Berettyón G.), Popovics, Berettyón B. (Homyák), Szécsi Edző: Farkas Béla Gól: Juhász P., Fehér, Csontos, ill. Be­rettyón G. 3, Szécsi, Popovics. Drámai küzdelemben a vendégek megér­demelten győztek. Jók: Ács, ill. Berettyón G„ Tharóczi Fábián László Fehérgyarmat—Nagyhalász 2:1 (1:1) Fehérgyarmat, 400 néző V: Bodnár Fehérgyarmat: Szűcs G. — Szűcsi., Jávor, Nagy, Gyüre, Kondor, Bíró (Juhász), Kovács (Czibere), Varga (Mikus), Dudás, Kocsis Edző: Balogh Csaba Nagyhalász: Szabó — Ballai (Lakatos), Hermann, Kelemen, Zákány, Sántha, Ta- nyi, Budaházi, Bihari, Bárdi, Urbin Edző: Hermann László Gól: Dudás, Kocsis ill. Budaházi. Hibátlan játékvezetés mellett nyert a győ­zelmet jobban akaró hazai csapat. Jók: Nagy, Kondor, ill. Urbin ' Muzsay László További eredmények: Ibrány—Nyíregy­házi Hardware 0-1, Tarpa—Levelek 1-3. A bajnokság állása: 1. Záhony 6 5 — 1 25-7 15 2. B.lórántháza 6 5 — 1 23-9 15 3. V.namény 6 4 2 — 22-8 14 4. Újfehértó 6. 4 2 — 13-3 14 5. Biri 5 4 — 1 13-7 12 6. Hardware 6 4 — 2 13-8 12 7. Nagyhalász 6 3 1 2 13-10 10 8. F.gyarmat 5 3 1 1 9-8 10 9. Nyírkárász 6 2 1 3 11-12 7 10. Nyírlugos 6 2 1 3 9-12 7 11. Levelek 6 2 1 3 7-14 7 12. Kisléta 6 2 — 4 9-11 6 13. T.szalka 6 2 — 4 12-18 6 14. Tarpa 6 2 — 4 8-15 6 15. Tiszalök 6 1 2 3 3-12 5 16. Kemecse 6 1 2 3 5-15 5 17. Csenger 6 — 1 5 6-17 1 18. Ibrány 6 — — 6 1-17 0 A mérkőzés leírása Az első támadást a vendégek vezették, Rósa 18 méterről váratlanul lőtt, Körmös elvetődve mentett. 6.perc: Jobb oldali hazai szögletet követően tömörülés támadt az SBTC kapuja előtt, végül a védők nehezen tisz­táztak. 13. perc: Középen futott a hazai akció, Drobni Bagoly elé továbbított, a csatár közelről a kapu fölé lőtt. 19. perc: Ezúttal bal oldalon vezettek támadást a hazaiak, Papp beadását azon­ban Bagoly a kapu torkában elvétette! (To- vábbra is lendületes játék folyt, a kapuk gyakran kerültek veszélybe.) 25. perc: Gyors vendégtámadás során Baranyi a kiugró Forgó elé továbbított, az előre kalandozó védő 10 méterről nagy helyzetben a baloldali kapufa mellé lőtt. (Feltűnt, mennyire könnyen zavarba hozható a hazai védelem. A mozgékony Bányász-csatárok gyakran átjátszották a mieinket.) 31. perc: Megszületett a várva várt hazai gól. Jobb oldalon alakult ki akció. Kovács jól ívelt középre, Papp a túloldalon pon­tosan érkezett, és mintegy 10 méterről fél- magasan lőtt a kapu jobb oldalába. 1 -0 34. perc: Hamar egyenlítettek a vendé­gek. A közönség még Papp gólját tárgyal­Az első félidőben egyirányú forgalom volt a pályán, a vendégek csak védekez­tek, a vasváriak támadtak, de kevés gól­helyzetük volt. Ahogy ez már lenni szokott, egy hazai védőn a 19. percben irányt változtatott a labda, Loós lecsapott rá, és megszerezte a Balmazújváros vezető gólját. 0-1. Már ekkor látszott, hogy a ha­zaiak játéka teljesen meddő, hiányzik be­lőle a tűz és az akarat. A második félidő két nagy £rríe/-helyzettel indult, amelyet a vendégek kapusa óriási bravúrral hárí­ta, amikor a középcsatár helyén — Bessenyei díszkísérete mellett — Baranyi vezethette a labdát, már a 16-oson belül járt, amikor a nyíregyházi cerberus elhúz­ta a tarjáni csatár lábát. A megítélt tizene­gyest az ellenfél kapusa, Oláh helyezte a bal sarokba. 1-1 45.perc: Papp cselezte magát az alapvo­nalig, beadását Bagoly 7 méterről Oláh ka­pus kezébe fejelte! 50. perc: Tömörülés támadt az SBTC kapujánál, amikor Stark kézzel ütötte ki a gólba tartó pettyest. Ez is tizenegyes. A büntetőt Lelt helyezte a kapuba. 2-1. (A gól után Körmös kapus okozott izgalmas perceket, szerencsére mindkét esetben hárítottak a védők.) 66. perc: A mérkőzés immár harmadik tizenegyesét ítélte Mezei játékvezető. A balösszekötő helyén Rósa kanyarodott a nyíregyházi kapura, amikor átesett egy védő lábán. A büntetőt ezúttal is Oláh he­lyezte Körmös hálójába. 2-2 (Az ellenfél jelentős fölénybe került, levegőben lógott a harmadik tarjáni gól.) 76. perc: Kovács 20 méterről lövésre szánta el magát, labdája a kapufáról pat­tant az alapvonalon túlra. A mérkőzés értékelése Meglepetésre támadólag lépett fel a vendégcsapat. így nyílt sisakos játék tott. Majd a 65. percben az első vendégtá­madásból Kovács növelte az előnyt. 0-2. Egy perc múlva Radncu ellökte Sinkát, a játékvezető az egyértelmű szabálytalansá­got nem torolta meg, így Raducu a tisza- vasvári kapuba guríthatott. 0-3. Ettől kezdve megkezdődött a tiszavasváriak vesszőfutása, az egész csapat összeesett, egyes játékosok szégyenteljes produkciót mutattak be, miközben újabb három gólt kaptak. Kiss Miklós: — Gratulálok ellenfe­alakult ki. A védelmek jól fogtak embert, középpályán viszont a nógrádiak voltak gyorsabbak, pontosabbak. A nyíregyhá­ziak még ünnepelték góllövőjüket, amikor az ellenfél egy jogosan megítélt büntetőből egyenlített. Fordulás után az NYFC hamar vezetést szerzett, reménykedett, hogy a továbbiakban tartani tudja az eredményt. De nem így történt, újabb 11-es góllal egyenlítettek a vendégek. Tehették, mert ebben az időszakban már sokat hibáztak a hazaiak. A hajrára láthatóan mindkét együttes elkészült erejével, így a döntetlen igazságosnak mondható. Mezei játékve­zetőt meglehetősen nehéz feladat elé állí­totta a 90 perc. Nemcsak sorozatos tévedé­seivel tűnt ki, de az olykor jelentéktelen szabálytalanságok miatt kiosztott kártyái­val sikerült sárgára varázsolnia a mérkő­zést. Értékítélete egyedi jelenség az NB-s bírói karban! Jók: Körmös, Szatke, Drobni, Papp, ill. Oláh, Sági, Lajkovics, Rósa, Baranyi Mestermérleg Buús György: ;— Az elmúlt hetek jó teljesítményét nem tudtuk megismételni, így pontvesztésünk megérdemelt. B. Kovács Zoltán: — Nagy küzdelem jellemezte a találkozót, úgy érzem, min­denképpen rászolgáltunk a döntetlenre. Kovács György lünknek, elnézést kérek a közönségtől, mert ma nem csak magunkat, őket is becsaptuk. Tar Lajos: — A második félidőben csodálatosan játszott a csapat. Mészáros László További eredmények: Keleti csoport: III. kér. TVE—Tiszakécskei FC 0-0, FC Hatvan—Kábái Cukor FC 0-0, Gödöllő-Verzál LC— Hajdúnánás 0-0, Kazincbarcika—Stop-MVFC 5-2 (3-0), Szarvasi Vasas—MTK 0-1 (0-0). Ki megy, ki marad az újabb fiaskó után? Tiszavasvári Alkaloida—Balmazújvárosi FC 0-6 (0-1) Tiszavasvári, 1000 néző. V.: Tompos. Tiszavasvári: Varga — Sinka, Széki, Rása, Riskó-Kurilcó, Fecsku. Szarka (Szurkos), Zuhanics — Erdei, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Sárga lap: Kurilcó 26. p.. Széki 40. p., Raducu 58. p., Forkovec 60. p. Góllövők: Loós 19. p.. Kovács 65. p., Raducu 66. p., Bemáth 73. és 85. p., Raducu 90. p. Megyei II. osztály A negyedik fordulót játszották. Az eddig beérkezett eredmények alapján, egy mérkőzés elmaradt, Nyírmihály- di nem állt ki. Az első csoportban Demecser elvesztette veretlenségét, míg a második csoportban Nyírcsa- holy továbbra is százszázalékos. Több meglepő vendéggyőzelem is szüle­tett. 1. csoport: Dombrád—Ajak 1-0, Nyh. Volán Kárpát-Hús— Demecser 1-0, Tuzsér—Fényeslitke 0-1. Nap­kor—Gávavencsellő 1-2. A Kálmán- háza—Kótaj, Zsurk—Nyíribrony, Nyírtelek—Anarcs, mérkőzések ered­ményeiről nem kaptunk jelentést. 2. csoport: Olcsva—Vaja 2-2, Gyüre—Nagyecsed 0-3, Jánkmaj- tis—Nyírbéltek 4-0, Encsencs—Túr- ricse 0-2, Balkány—Kocsord 2-0, ezt a mérkőzést Nagykállóban játszották. Nyírcsaholy—Kállósemjén 5-2, a Nyírmeggyes—Nyírmihálydi mérkő­zés elmaradt, Nyírmihálydi csapa­tának nem volt elég játékosa, ezért nem állt ki. NB III Tisza-csőport * Feltámadt Rakamaz Kunhegyes—Nagykálló 1-0 (0-0) Kunhegyes, 500 néző V: Vitányi Nagykálló: Pók—Polonkai, Horváth, Boda, Lizák, Spisák, Balogh, Boros, Ónodi, Kaszab, Szilágyi (Balázs). Edző: Kaszab István Gól: Bese az 59. percben. A javuló játékot nyújtó vendégek a látot­tak alapján nem érdemeltek vereséget. Szi­lágyi az első félidő közepén zúgó kapufát rúgott, míg a második játékrészben Polon­kai hagyott ki nagy egyenlítési lehetőséget! Jók: Boda, Polonkai, Boros. Nagy Tamás Nyírbátor—Tiszafüred 3-0 (2-0) Nyírbátor, 1000 néző V: Nyitrai Nyírbátor: Varró—Szegedi, Erdősi, Szi­lágyi, Lukács, Balogh, Savu, Szalontai, Lőrincz (Szilvási), Kertész, Tóth. Edző: Unchiás Demeter. Gólszerzők: Lőrincz a 15. percben, Er­dősi a 35. percben. Kertész a 76. percben. Két jól felkészített csapat találkozóján a hazaiak léptek fel támadólag, s az első ne­gyedóra végén vezetést szereztek. A vendé­gek ezt követően ritmust váltottak, és kapu­jukhoz szögezték a nyírbátori legénységet. Jókor jött Erdősi, huszonöt méteres sza­badrúgásból elért bombagólja az első félidő hajrájában. A második játékrészben a Szol­nok megyeiek mindent egy lapra feltéve ro­hamoztak, de a szerencse elpártolt tőlük. Végeredményben a vendéglátók nagyon értékes győzelmet arattak, egy lelkes, jó erőből álló ellenféllel szemben. Jók: Varró, Lukács, Erdősi, Kertész. Somogyi József Rakamaz—Borsodi Építők 4-1 (1-0) Rakamaz, 300 néző V: Sulyok Rakamaz: Vitkai—Pásztor, Szondi, Cso­rna, Juhász (Sípos), Muri. Karóczkai, Tórh, Lehoczki (Szekrényes), Ádámszki (Szloven- ski), Barczi. Edző: Veigli Géza Gólszerzők: Ádámszki Z, Lehoczki, Tóth ill. Szabó V. 29.p. Karóczkai 40 méteres szabadrúgását a kapus kiejtette, Ádámszki lecsapott a lab­dára és nem hibázott. 1-0 49.p. Beívelt labdát Muri a kapus fölött átfejelt, a kaputól kipattant labdán Lehoczki közelről a hálóba vágta. 2-0 69.p. Szöglet után Szabó fejjel szépített 2-1 75,p. Jobb oldali beívelést követően Ka­róczkai fejesét a kapus Ádámszki elé tenye- relte, aki ismét büntetett. 3-1 78.p. Tóth egyéni játék után, sorra cselezte ki a védőkei, majd kifutó hálóőr mellett is el­húzva az üres kapuba gurított. 4-1 Imponáló játékkal szerezte meg első idei győzelmét Rakamaz. A vendégek csak elvétve veszélyeztettek és nem bírtak a gólokkal visszatérő Ádámszkival. Jók: Tóth, Barczi, Muri, Ádámszki, ill. Kerényi, Szabó V. Kaposvári Ferenc Sényő—Encs 5-2 (3-1) Sényő, 700 néző V: Szilvási Sényő: Krizsanovszky—Tóth, Szikszai, Hermán, Torda, Kegye, Horváth (Mónus), Balogh, Domokos (Majrovics), Rubóczki. Knoblok (Ványi). Edző: Rubóczki Tibor Gólszerzők: Domokos 3., Knoblok, Vá­nyi ill. Szegei 2. Gólokban gazdag mérkőzést láthatott a szépszámú publikum. Változatos játék után már a harmadik percben rezgett a vendégek hálója, ám hamar jött a válasz. Ezt követően is felválltva forogtak veszélyben a kapuk, a hazaiak az első félidő hajrájában kihasználták két helyzetüket, s így nyugodtan térhettek pihenőre. A folytatásban is Sényő kez­deményezett többet, Domokos vezérletével szétzilálták a borsodiak védelmét. A mind­en csapatrészében jobb vendéglátók megér­demelten nyertek. Jók: Domokos (a mezőny legjobbja), Horváth, Knoblok, Kegye, Balogh ill .Szege­di, Asszony, Kalmár. Papp Lajos Kisvárda—Vámospércs 3-1 (0-0) Kisvárda, 800 néző V: Trutykó J. Kisvárda: Szőr—Czap, Takács, Lipták, Oláh, Göncz, Popovics, Seres, Csapoczi (Vincze), Szombati (Balogh), Béres (Balázs). Edző: Komáromi György A második félidő első percében Oláh öt méterről talált a kapuba. 1-0. A 75. percben Oláh közelről kapura fejelt, a jól védő Mező kiütötte a labdát, és Béres a bal sarokba lőtt 2- 0. Három perccel később harmincméteres vámospércsi szabadrúgás után a labada meg­pattant Szőr kapus előtt, és a lába között be­gurult a hálóba 2-1. A 82. percben lestak­tikával próbálkoztak a vendégek, Seres jól indította Vinczét aki Oláhhoz passzolt, aki beállította a végeredményt 3-1. A második félidei remek játékával megéredmelten győzött a hazai csapat. Jók: Szombati, Oláh, Seres, Lipták. Demeter László Karcag—Mátészalka 4-3 (0-1) Karcag, 1200 néző V: Bukovics Mátészalka: Nagy — Simák, Márián, Kocsán, Papp, Király, Kosa, Szeles, Szend- er, Oláh, Szelikov. Gól: Oláh Z, Sira A vendégek a második félidőben már 3- 1 -re is vezettek, de a hajrára feltámadt kar­cagiak fordítani tudtak. Pénzes András További eredmények: Tiszaújváros— Ózd 1-0, Szerencs—Edelény 5-0.