Új Kelet, 1994. augusztus (1. évfolyam, 111-136. szám)

1994-08-08 / 117. szám

■Hi II J KELET 11 SPORT 1994. augusztus 8., hétfő 11 Labdarúgó NB I Kispest-Honvéd FC - Vác FC-Samsung 4-0 (0-0) Bozsik-stadion, 4000 néző, V: Puhl gólszerzők: Illés (50. p.), Kovács (56., 60., 90.) sárga lap: Bánfi (75. p.), illetve Nyilas (82.) jók: Illés, Kovács, Sallói, illetve a Vácból senkit nem lehet kiemelni Megismétlődött a tavalyi szezon első fordulójának nyitómérkőzése, hiszen a bajnoki címvédő Vác FC-Samsung ismételten a Kispest-HFC otthonában kezdte meg a pontvadászatot. Miként a szerdai Szuper Kupa-mérkőzésen, úgy ezen a találkozón sem produkált emlékezetes teljesítményt a váci gárda az első játékrészben. A házigazda piros-feketék végig fölényben játszva irányították az összecsapást, de komoly helyzet így sem alakult ki a kapuk előtt. Az 50. percben megszerezte a vezetést a Kispest-HFC, ismét Koszta hibájából. A piros-feketék vezetést jelentő találatát Illés szerezte egy beadást követően, szinte a gólvonalról fejelt az üres kapu közepébe (1-0). Hat perccel később Illés készített elő, ezúttal Kovács volt a befejező ember. A külföldről hazatért játékos a bal alsó sarokba csavarta a labdát (2-0). A váci együttes továbbra sem tudott javítani gyenge teljesítményén, így elkerülhetetlen volt, hogy tovább nőjön a különbség. A 60. percben Milinkovics hozta fel a labdát, majd a jobb oldalon feltűnő Kovács elé adott, ő ezúttal a jobb sarkot lőtte ki (3-0). A biztos vezetés tudatában visszafogta a ritmust a kispesti csapat, de azért az utolsó percben még újabb gólnak örülhettek. A 90. percben Illés job­boldali beadását Kovács senkitől sem zavartatva továbbította a hálóba (4-0). Békéscsabai EFC - Vasas-Ilzer 2-1 (2-1) Békéscsaba, 8000 néző, V: Varga S. gólszerzők: Kulcsár (15. p.), Horváth (43.), illetve Gricajuk (19.) sárga lap: Fodor (39. p.), Szenti (82.), illetve Juhár (27.), Erős (38.), Claude (67.) jók: Váczi, Kulcsár, illetve Sáfár, Gricajuk A nagy melegben lendületesen kezdtek a csapatok, a csabai akciók valami­vel veszélyesebbek voltak, de igazi gólhelyzetet egyik oldalon sem sikerült kialakítaniuk a labdarúgóknak. A 13. percben baloldali csabai szöglet után Kulcsár négy lépésről a kapufára pörgette a labdát. Két perc múlva vezetést szereztek a csabaiak: Kovács előreívelése után Szarvas Kulcsár elé fejelt, ő 15 m-ről a kapuba talált (1-0). A 19. percben egyenlített a Vasas, Simon-Galaschek volt a labda útja, az utóbbi Gricajuk elé továbbított, s ő nyolc lépésről a jobb sarokba lőtt (1-1). Két perccel a játékrész befejezése előtt Szarvas beadása után Horváth 5 m-ről a kapuba fejelt (2-1). A folytatásban az első tíz percben nem sok említésre méltó esemény történt, a két 16-os között folyt a játék. A kettős csere után az angyalföldiek nagy erőfeszítéseket tettek az egyenlítő gól megszerzéséért, kitámadtak, viszont ezzel felkínálták a hazaiaknak a kontrale­hetőséget, így valamivel változatosabb lett a játék. ETO FC Győr - Csepel-Kordax 0-0 Győr, 5000 néző, V: Hartmann sárga lap: Bordás (6. p.), illetve Szalai (55.), Hajdú (75.), Medgyes (84.) jók: Farkas, Tóth, illetve Váczi, Pena A hazai szurkolók nagy várakozással tekintettek a hét új játékost igazolt csapatuk nyitómérkőzése elé, de a vendégek megtettek mindent, hogy ne örül­hessenek a győri nézők. Ennek érdekében megszállták saját térfelüket, és ott szűrték meg a hazai akciókat, a megszerzett labdákkal pedig gyors kontrákat vezettek. Fölényt harcoltak ki maguknak a Rába-partiak, de igazi gólhelyzetet nem tudtak összehozni. Szünet után kettős cserével igyekezett javítani csapata teljesítményén a hazaiak mestere, s három csatárral próbálták feltörni a csepeli reteszt. Szorongatott a hazai csapat, de játékából hiányzott a frissesség. Ha a csepeliek néha előmerészkedtek, Pintér hibái miatt izgulhatott a győri közön­ség. A küzdelmes, de gyenge színvonalú mérkőzésen a mutatott produkció alapján egyik csapat sem érdemelte meg a győzelmet Újpesti TE-Novabau - PMSC-Fordan 6-1 (2-0) Megyeri út, 4000 néző, V: Stamler gólszerzők: Kozma (9. p. - 11-esből), Horváth P. (38.), Egressy (58., 69.), Túri (67.), Véber (77.), illetve Dárdai (79.) sárga lap: Jenei (61. p.), Túri (86.), illetve Braun (12. p.), Azoitei (32.), Lengyel )62.) jók: Véber, Egressy, Jenei, illetve senkit sem lehet kiemelni Új névvel, de a régi taktikával kezdett az UTE. A lila-fehérek nem rontottak ellenfelüknek, hanem nyugodtan építkezve vezették támadásaikat. Ennek a 8. percben meg is lett az eredménye: ekkor Kozma tört kapura a 16-oson belül, Pest hátulról akasztotta, Stamler pedig azonnal tizenegyest ítélt. A büntetőt a sértett értékesítette (1-0). A félidő hajrájában erősödött a pécsi nyomás, ám éppen ekkor növelte előnyét az UTE. Wukovics labdájával Horváth P. egyedül törhetett kapura, elvitte a labdát a kapus mellett, majd a hálóba gurított (2-0). Az első 45 perc utolsó eseményeként Praj védte szépen Dorobantu 5 m-es fejesét. Bő negyedóráig szinte semmi sem történt a második félidő elején, majd bein­dult, illetve folytatódott az újpesti gólgyártás. Az 53. percben Kozma szerzett labdát a félpályánál, elhúzott a jobb szélen, majd középre adott, ahol pécsi egy sem, viszont újpesti játékos három is érkezett, közülük Egressy lőtt egyből a kapuba (3-0). A gól után teljesen padlóra került a vendégcsapat, a hazaiak tetszés szerint vezethették támadásaikat, s érhették el újabb találataikat. A 67. percben egy szép UTE-támadás végén született meg a negyedik gól. Egressy elfutott a bal szélen, beívelését Véber visszajátszotta Túri elé, aki ügyesen a bal sarokba helyezett (4-0). Középkezdés után jött az ötödik újpesti találat, Egressy lépett ki középen Wukovics labdájával, becsapta a rátámadó védőt és Regős kapust, majd a kapuba gurított (5-0). És még nem volt vége! A 77. percben Túri az alapvonalról küldte középre a labdát, Véber pedig egy testesei után félmagasan a hálóba lőtt (6-0). A pécsiek becsületgólját a 79. percben Dárdai szerezte sza­badrúgásból (6-1). BVSC-Dreher - EMDSZ-Soproni LC 3-1 (1-1) Szőnyi út, 1500 néző, V: Lettrich gólszerzők: Bükszegi (16. p.), Bognár (70., 89. - utóbbi 1 l-esből), illetve Cseh (19. - 1 l-esből) sárga lap: Urbányi (23. p.), Bognár (72.), illetve Szántó (22.), Varsányi (34.), Korsós (47.), Nahóczky (68.) jók: Bognár, illetve Cseh Egy jóiramú első húsz perc után csapnivaló folytatást produkált a két együttes. A vasutasok - akárcsak a legutóbbi bajnokságban számtalan esetben - ezúttal is Bognárnak köszönhetik győzelmüket. Nagykanizsai Olajbányász - Debreceni VSC 3-1 (1-0) Nagykanizsa, 9500 néző, V: Kiss G. gólszerzők: Farkas (29. p.), Vidóczi (50., 70. - utóbbi 11-esből), illetve Tóth Gy, (53.) sárga lap: Horváth (70. p.) jók: Vidóczi, Farkas, Agics, Szalai, illetve Tóth Gy. Nagyszerűen mutatkozott be az újonc Nagykanizsa, a gólok mellett számos hazai helyzet maradt kihasználatlanul, így az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Labdarúgó megyei I. osztály Gólzáporos nyitány Kisléta-Tiszaszalka 2:1 (1:0) Kisléta, 300 néző. V: Kerezsi Kisléta:_Babicz — Magyar, Arezann, Pénzes, Nyisztor, Árba, Orosz (Gyarmati), Herczku (Újfalusi), Rézműves L., Földesi, Rézműves G. (Vámos). Edző: Czirbik Richárd. Tiszaszalka: Szimku — Pethő, Bodnár J., Sántha, Heczel (Bodnár S.), Szabó, Koz­ma, Migovics, íjgyártó, Didenkó, Luszin. Edző: Czipp Zoltán. Gól: Árba Z. ill. Árba (öngól) Változatos mérkőzésen megérdemelt kislétai győzelem. Jók: Arezann, Árba, Rézműves L., ill. Migovics, íjgyártó. Reszkető László Újfehértó—Ibióny 4:0 (2:0) Újfehértó, 500 néző. V :Ficze Újfehértó: Garapkó — Úr, Balázscsik, Lácza J. (Kiszely), Lácza F., Szűcs, Nagy B., Kovács, Papp, Szalóki, Tóth (Ötvös). Edző: Nyisztor Sándor. Ibrány: Vattai — Nagy, Ignácz, Szi­lágyi, Szász, Bíró, Mészáros, Budaházi, Kató, Mikhárdi, Szentesi, Csombók (Ve­res). Edző: Kegye István. Gól: Kovács, Szalóki, Tóth, Nagy B. Helyzetei alapján akár kétszámjegyű győzelmet arathatott volna a hazai le­génység. Jók: Szalóki, Nagy B., Kovács, Szűcs, Papp, ill. Ignácz, Szász, Kató. Papp Ferenc V.nomény-Nyírkaré$z4:4 (3:3) Vásárosnamény, 800 néző. V: Éva Vásárosnamény: Papp — Thuróczi, Varga, Tivadar, Sándor, Törős, Berettyán (Smajda), Bodnár (Popovics), Illés, Beret­tyán II. (Balogh), Szécsi. Edző: Farkas Béla. Nyírkárász: Kovács — Kapin, Czető, Kántos, Bilovári (Matyi), Vida, Jávor. Kon­tra, Fecsku, Lakatos, Oláh. Edző: Jávor Pál. Gól: Tivadar 3 (egyet tizenegyesből), Szécsi, ill. Bilovári, Jávor (tizenegyesből), Lakatos, Czető. Háromszor vezettek a hazaiak, de a vendégek mindannyiszor egyenlíteni tud­tak, és megérdemelten vitték el az egyik pontot. Jók: Tivadar (a mezőny legjobbja), Varga, ill. az egész nyírkarászi csapat. Kiss Pál Nagyhalász, 600 néző. V: Szegedi J. Nagyhalász: Hajdú — Borza, Kelemen, Zákány, Sánta, Tanyi, Herman, Ballai (Föl­di), Oláh, Bárdi, Úrbán. Edző: Herman László Kemecse: Borsi — Kovács, Müller, Balázsi I., Kolozsi (Pinke), Ostyó, Berecz- ki, Kányán (Makara), Balázsi, Nagy. Edző: Tamás Antal. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak a lelkes vendégcsapat ellen helyzetek sorát hagyták ki, több kapufát is lőttek. Jók: Kelemen, Zákány, illetve Kanyári. Albók József Záhony—Tiszalök 5:0 (3:0) Záhony, 400 néző. V: Sorbán Záhony: Rácz I. (Kovács) — Győri, Hegedűs, Izajszki, Ragány (Küzmös), Balázsi, Andrapov, Csemyu, Rácz II, Kubá- nyi, Onder, Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Tiszalök: Szőllősi — Gál, Szakács, Su- hai, Kovács, Marozs, Csatlós, Erős(Balázs), Szabó (Szepesi), Péntek, Aszalós(Kerekes). Edző: Gál Sándor Gólok: Onder 2, Kubányi, Andropov, Pokol. Ragyogóan kezdték a hazaiak a bajnok­ságot, megérdemelten szereztek nagy gólarányú győzelmet. Az első félidőben a vendégek visszafogottan kezdtek, aztán a második félidő elején mindent egy lapra tettek föl, de nem sikerült gólt szerezniük. A végére elfáradtak, és az utolsó ne­gyedórában újabb két gólt rúgtak a vasutas csatárok. Jók: Onder, Kubányi, Rácz II, illetve Csatlós. Erdei Árpád Biri—Nyírlugos 4:2 (2:0) Balkány, 500 néző. V: Fodor. Biri: Fiotka — Ghurzó, Vacsilja, Kiss, Pokitykó, Vass (Kigyósi), Lővei, Tóth. Jávoriv, Szilágyi(Csomány), Martinyenkó. Edző: Donka Sándor Nyírlugos: Mónus — Balogh F., Tóth M.,(Vrancsik), Kiss, Sinka, Tóth I.(Zsuk Gy.), Balogh L., Sinka Cs., Zsuk Cs., Pa- zurik, Bellon. Edző: Domokos János Gólok: Vass Z., Lővei 3, illetve Zsuk. Az újonc Biri kitűnően kezdett, és a 15 éves Vass Zoltán góljával szerezte meg a vezetést. A második félidő közepére már 4:0 volt az állás a Nyíregyházáról érkezett Lővei mesterhármasával. Ekkor a hazaiak cseréltek, és a vendégek két gólt lőttek. Biri a négy gólon kívül is sok helyzetet elpuská­zott. Megérdemelten nyerték a mérkőzést. Jók: Vass Z., Tóth Z., Lővei, Vacsilja, Kiss, illetve Zsuk. Nagy András Ny.házi Hardwore-levelek 4:1 (3:0) Nyíregyháza, 300 néző. V: Nagy A nagy vihar miatt másfél órával később kezdődött a mérkőzés, amelyen a me­gyeszékhelyiek megérdemelt győzelmet arattak. A találkozó az első félidő hajrájában dőlt el, amikor is a Hardware negyedóra alatt háromszor talált a vendégek hálójába. A második félidő kiegyenlített játékot ho­zott. bár ekkor is inkább a hazaiak veszé­lyeztettek. Tarpa—Csenger 2:0 (1:0) Tarpa, 300 néző. V: Tomasovszky Tarpa: Hegyi — Csapó, Szász, Kelemen (Ficze), Simon, Kovács, Szabó, Földi, Szász(Szűcs), Kiss(Veres), Szabó J. Edző: Nagy Elek. Csenger: Ács — Vaszusz, Szilágyi, Jo- ván, Juhász, Fubar (Csontos), Osváth, Kasu, Becző(Gajdos), Lugosi, Fehér. Edző: Szi­lágyi Tibor. Gólszerző: Simon, Földi. A sok helyzetet kihagyó tarpai gárda biz­tos győzelmet aratott. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Az egész tarpai csapat, illetve Fe­hér, Becző. Guti Béla Forma-1 Jen a cirkusz E hét végén három napig hazánkban szerepel a Forma-1 utazó cirkusz. No nem kell ám csörgősipkára meg bohóc­tréfára gondolni, sokkal komolyabb eseményről lesz szó. A Hungaroringen vendégszerepeinek immár kilencedszer a világ legjobb autóversenyzői. Soroza­tunkban róluk lesz szó. Az idei év nagyon rosszul indult. A negyedik futamon - a „gyilkos” Imo­lában ketten is életüket vesztették. Az időmérő edzésen az osztrák Ratzen- berger, míg a másnapi versenyen a bra­zil Senna szíve szűnt meg dobogni. Két héttel később - május idusán - az oszt­rák Wendlinger esett többhetes kómá­ba. Szerencsére azóta már elhagyhatta az ágyat. Róla, egy tavalyi rajt előtti cselekedetéről, szobati lapszámunkban írok majd. Nálunk eddig nem volt komoly baleset. Köszönhető ez a biztonságos pályának, valamint a mentésben részt­vevő különböző egységek remek felkészültségének. Róluk, munkájukról az elkövetkező három napon: kedden, szerdán és csütörtökön fogok beszá­molni. Kedden megismerhetik a speciá­lis felszereléssel ellátott KED-csapatot. Őket az Országos Mentőszolgálat sza­kemberei alkotják. Szerdán Bolgár Iván, a gyalogos technikai mentők és gyalogos tűzoltók vezetője mutatja be 154 fős csapatát. Csütörtökön a Rescue Team hivatásos tűzoltóival - műszaki mentőivel - ismerkedhetünk. Büsz­keséggel tölt el mindannyiunkat, hogy ezt a munkát idén végre magyarokra merte bízni Berni Ecclestone, a Forma-1 mindenható ura. Csütörtökön 10 órától 18 óráig kerül sor a Hungaroringen a gépcsodák technikai átvételére. Erről, valamint a nevező csapa­tokról és versenyzőkről pénteken olvas­hatnak. Megismerhetik írásunkból a ko­csik műszaki jellemzőit, s a technikai bi­zottság munkáját is. Pénteken délelőtt fél 10-től 11-ig szabadedzés, délután 1-től 2-ig időmérő edzés van. Szombati lap­számunkban erről, valamint a boxokban folyó munkáról, s az ottani versenybírói tevékenységről tudósítunk. A szombati program egyébként hasonló a péntekihez, de mivel vasárnap nem jelenünk meg, s rajtsorrendről nem tájékoztatunk. Vasárnap délelőtt különböző lát­ványosságok lesznek a pályán, majd délután 2-kor startol a 9. Magyar Nagy­díj. A versenyről, s az eredményekről jövő hétfőn számolunk be, míg jövő ked­den további érdekességet közlünk a mögöttünk hagyott - most még előttünk álló - izgalmas napokról. Természete­sen bőven közlünk fotókat is. E sorok írója a tavalyi versenyen gyalogos tech­nikai mentőként, vizsgázott sport­bíróként dolgozott a célegyenesben, közvetlenül a rajtvonalnál. Belülről is látva az eseményeket mégis igyekszik elfogulatlanul szemlélni a dolgokat, s pártatlanul tudósítani minderről olvasóit. Zmeskall Z. Tamás