Új Kelet, 1994. augusztus (1. évfolyam, 111-136. szám)

1994-08-15 / 123. szám

SPORT ÚJ KELET 1994. augusztus 15., hétfő Ötöt rúgott az Újpest Debreceni VSC - Stadler FC 1-0 (1-0) Debrecen, 6000 néző, V: Kurmai gólszerző: Arany (20.) sárga lap: Arany (40.), illetve Nagy N. (63.), Csehi Z. (80.) jók: Sándor Cs., Sándor T., Vadicska, Arany, illetve Oprisan. Kanál, Csehi Z„ Kovács J. Debreceni VSC: Horváth B. - Földvári, Gojan, Sándor Cs., Pető (Balogh, a szünetben) - Dombi, Sándor T., Vadicska, Buliga - Arany, Ilea (Tóth, 90.) Stadler FC: Babócsy - Oprisan - Kertész, Makrickij, Linyikov, Nagy N. - Csehi I. (Rumán, 72.), Molnár, Kanál - Csehi Z., Kovács J. (Lakatos, 48.) Az első húsz percben alig történt esemény, a vendégcsapat védekezett, a hazaiak is csak lassú, körülményes támadásokkal próbálkoztak. A 20. percben balról Buli­ga középre adott, és Arany mintegy 10 méterről félfordulásból a kapuba lőtt (1-0). A folytatásban Petőre a 16-oson belül Oprisan rátalpalt, a játékvezető továb- bot intett, a debreceni játékos nem tudta folytatni a mérkőzést. A vendégcsapat Kanál és Kovács távoli lövésével, illetve szabadrúgásával kísérletezett. A má­sodik félidőben Sándor T. átjátszotta védőjét a 16-oson belül, buktatták, de a játékvezető továbbot intett. Egyre unalmasabb lett a játék, a vendégcsapat ter­vszerűtlen, előrevágott labdával kísérletezett, amit a hazai védők biztosan hárí­tottak. Csapkodó játékban, alacsony színvonalú mérkőzésen a valamivel többet kezdeményező Debrecen megérdemelte az 1-0-ás győzelmet. PMSC-Fordan - ETO FC Győr 1-0 (0-0) Pécs, 5000 néző, V: Bede gólszerző: Tököli (75.) sárga lap: Dienes (2. p.), Lengyel (5.), Tolocsko (23.), Márton (42.), illetve Tóth (33.), Farkas (44.) piros lap: Azoitei (81.) jók: Géléi, Dienes, Márton, Tököli, illetve Végh, Pintér, Bor­dás A 75. percben Tolocsko beadását Tököli értékesítette (1-0). A látottak al­apján az egygólos hazai győzelem reálisnak mondható a nem túl magas szín­vonalú mérkőzésen. EMDSZ-Soproni LC - Békéscsabai EFC 2-2 (2-1) Sopron, 7000 néző, V: Gergely gólszerzők: Chiratcu (11.), Katona (18.), il­letve Csató S. (46.), Mracskó (74.) sárga lap: Chiratcu (39.), Nahóczky (55.), illetve Fodor (53.), Váczi (68.), Major (75.), Kulcsár (83.) jók: Chiratcu, Ignácz, Katona, Szántó, Milchram, illetve Kovács T., Csató S., Váczi, Mracskó All. percben Ignácz kitűnő átadással futatta Chiratcut, a legjobb soproni játékos a vendégek kapusát is kicselezve helyezte a hálóba a labdát (1-0). A 18. percben Ignácz bal oldai szögletét az előre futó Katona hat méterről fejelte a bal sarokba (2-0). A 46. percben az előrehúzódó Csató S. 30 méterről úgy bombá­zott a kapuba, hogy a labda Milchram feje fölött a felső lécet érintve vágódott a hálóba. (2-1) A 74. percben a mérkőzés során többször is ügyesen felfutó Mracskó lépett ki a soproni védők közül, s 14 méterről a bal sarokba lőtt (2-2). Ritkán látható jó iramú, nagyszerű mérkőzésen igazságos pontosztozkodás. Vasas-IIzer - ÚTE-Novabau 3-5 (0-3) Fáy u., 4500 néző, V: Puhl gólszerzők: Földes (53. p.), Simon (60., 77.), illetve Egressy (8., 53.), Wukovics (15.), Véber (36.), Szanyó (85.) sárga lap: Jessy (73. p.), Vincze (81.), illetve Szanyó (55.) jók: Jessy, Földes illetve Szlezák, Kozma, Véber, Egressy, Wukovics A 8. percben Egressy lépett ki a bal oldalon Véber remek átadásával és 14 m- ről ballal a jobb felső sarokba bombázott (0-1). A 14. percben Szlezák pompásan passzolt középre, a pontosan érkező Wukovicsnak csak jól kellett helyeznie, közelről a bal alsó sarokba továbbított (0-2). A 36. percben Szlezák indította Egressyt, aki elhúzott a bal oldalon, beívelt a kapu elé, Wukovics nem érte el, Véber viszont igen: közelről a hálóba pofozta a labdát (0-3). Az 53. percben Praj gondoskodott az izgalmakról: az Újpestiek kapusa ugyanis hárítás helyett be­védte a csereként bejött Földesnek a 16-os oldalvonalától leadott lövését (1-3). Még ugyanabban a percben nagy kavarodás támadt a piros-kékek kapuja előtt, a védők röviden szabadítottak fel, a fejleményeket közelről figyelő Egressy pedig néhány méterről a bal felső sarokba bombázott (1-4). A 60. percben a Vácról Angyalföldre igazolt Simon 20 m-ről nem különsebben erős, de jól irányzott lövést eresztett meg, s a laposan surranó labda a megint nem remeklő Praj mel­lett a bal alsó sarokban kötött ki (2-4). A 77. percben Simon ügyes cselekkel átpréselte magát a védőfalon, s a bal alsó sarokba lőtt (3-4). A 85. percben Wu­kovics mesteri indítása nyomán, a csereember Szanyó meglépett, s bár szoron­gatták, biztosan bombázott Sáfár kapujába (3-5). Csepel-Kordax - Kispest-Honvéd FC 1-2 (0-1) Csepel, 5000 néző, V: Molnár L. gólszerzők: Puskás (80. p.), illetve Illés (11.- 11-esből), Kovács K. (60.) sárga lap: Pena (26. p.), Bereczki (39.), Szalai (58.), illetve Mátyus (14.), Hahn (19.), Duró (29.) piros lap: Mátyus (68.) jók: Süveges, Pena, Jakab, illetve Brockhauser All. percben. Molnár játékvezető, ha kissé megkésve is, de büntetőt ítél Szalai kezezéséért. A 11-est Illés értékesítette: a labdát a bal felső sarokba küldte (0-1). A 60. percben a védekező Szekeres hibáját kihasználva Kovács Kálmán 6 m-ről nyugodtan emelt Hajdú fölött a hálóba (0-2). A 80. percben Puskás nem hibázott: kisodródott helyzetből, éles szögből vette be a tehetetlen Brockhauser hálóját (1-2). Ezen az estén a Kispest csak a szerencséjének köszönhette, hogy diadalmaskodni tudott. A mezőnyfölényben játszó csepeli együttes hadilábon állt a helyzetkihasználással, így nem tudott pontot szerezni. Vác FC-Samsung - Nagykanizsai Olajbányász 3-0 (0-0) Vác, 3 000 néző, V: Tóth V. gólszerzők: Szalai (58. p. - öngól), Dzurják (74.- 1 l-esből), Nyilas (90.) sárga lap: Kasza (47.), illetve Agics (51.), Csáki (74.), Iványi (77.) jók: a Vác csapatában kiemelkedőt senki sem nyújtott, illetve Kepe, Agics, Kiss Az első félidőben Dzurják szerzett ugyan egy lesgólt, és Vígnek volt egy gyönyörű lövése, más értékelhető eseményt azonban nem lehetett feljegyezni. Fordulás után Szalai öngólja egy kicsit felpaprikázta a kedélyeket, nem sokkal később Dzurják 11-es gólja pedig bebiztosította a hazaiak győzelmét, sőt, a vá­ciak még egy 11-est is kihagytak. A végére is maradt még gól, ezt Nyilas sze­rezte. Labdarúgó HB III. Tisza-Ksoport Bátorban Bátor volt a bátrabb Borsodi Építők Volán - Mátészalka 1-2 (0-1) Miskolc 300 néző V: Hegedűs Mátészalka: Nagy-Simák, Bíró, Szeles, Ko- csány, Király (Sira), Kosa, Szender, Illák (Csák), Oláh, Szelihov. Edző: Vojtkó István Gólszerzők: Szender. Szelihov illetve Nyeste. Márián sérülése, Papp József pedig betegsége miatt nem tarthatott a csapattal. A mérkőzést végig irányította Mátészalka, győzelme akár nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Szeles, Szender, Kosa, Bíró. Pénzes András Nyírbátor - Kisvárda 1-0 (1-0) Nyírbátor 600 néző V: Hajdó Nyírbátor: Varró-Szilágyi (Szilvási), Erdő- si, Kosán, Lukács, Balogh, Savu, Szalontai (Krasznai), Lőrincz (Czimbalmos), Tóth, Kertész. Edző: Unchiás Demeter Kisvárda: Szőr-Vincze (Balázs), Takács, Lipták. Oláh (Csapóczi), Göncz, Dudás, Seres (Szombathy), Popovics, Göncz, Béres. Edző: Komáromi György. Gólszerző: Lőrincz a 26. p. A kilencven perc krónikája 10. perc: Dudás húzott el a baloldalon, re­mekül ívelt középre, de az érkező Vicze az ol­dalhálóba lőtt. 19.p: A kiugró Tóth elől, az utolsó pillanat­ban mentett a jó ütemben kifutó Szőr kapus. 25. p: Czap viharzott el ismét a balszélen, középre kanyarított labdája üresen találta az akciót követő Dudást, a középpályás azonban csúnyán fölé durrantott. 26. p: Balogh végezhetett el szögletrúgást. Beadása a nagy tumultusban megpattant, s a le- sipuskás Lőrincz közelről a hálóba vágta a lab­dát. 1-0. 55.p: Bérei játszotta tisztára magát, emelését Varró bravúrral hárította. 60.p: Kertész forintos indítását követően Savu lőhetett kapura, húszméterről leadott bombája centiméterekkel zúgott el a jobb kapufa mellett. Még ugyanebben a percben, a nagyszerűen fut­ballozó Seres egy ütközés nyomán a földön ma­radt. Hosszas ápolás után mentőautóval szállí­tották kórházba. 73.p: Lőrincz egyedül nyargalhatott a kapu felé, s tíz méterről próbálkozhatott a gólszerzés­sel, Szőr azonban elvetődve védett. Idényeleji játékot, közepes színvonalú mérkőzést láthatott a publikum. Kezdetben Kis­várda ragadta magához a kezdeményezést, de ahogy teltek a percek, úgy vált kiegyenlítetteb­bék a megyei rangadó. A vendégek első meg­ingását rögtön góllal büntette a hazai tizenegy, s a félidő hátralévő részében is többet veszélyez­tettek. Fordulás után rákapcsoltak a várdaiak, be­szorították ellenfelüket. Komáromi edző át­Nyírlugos-Nagyhalász 3-2 (1-1) Nyírlugos 400 néző V: Nyírlugos: Mónos- Sinka Zs., Balogh F., Balogh L., Sinka L„ Belon, Zsuk Gy„ Sinka Cs., Zsuk J,. Bazulik, Tóth. Edző: Domokos János Nagyhalász: Hajdú-Borza, Kelemen (Kiss), Zákány, Sántha, Tanyi, Bihari, Ballai. Oláh, Bárdi, Urbán. Edző: Herman László Gólszerzők: Sinka L. 2, Bazalik ill. Sántha 2 (mindkettőt tizenegyesből). Jó iramú küzdelmes mérkőzésen, megérde­melt hazai győzelem. Jók: Balogh, Sinka L., Mónus ull. Sántha, Bihari, Borza. Bazulik István Tiszaszalka-Tarpa 2-0 (2-0) Tiszaszalka 400 néző V: Szilágyi Tiszaszalka: Szimku-Pethő, Simán, Bodnár S. (Benedek), Súgta, Bodnár J., Szabó, Kozma (Rózsa), Migovics, Didenkó (Heczel), Ruszin. Edző: Czip Zoltán Tarpa: Hegyi-Csapó, Pál, Kelemen, Simon, Földi (Szász), Ficze (Holp), Kovács, Szabó Z., Szabó J., Veres (Nagy). Edző: Nagy Elek Gólszerző: Ruszin 2 (20 p. és 40 p.) • Sporttörténeti volt ez a mérkőzés, mert a he­lyi csapat most játszotta az első megyei 1. osztá­lyú mérkőzését, és a liszaszalkaiak nagy örömére nyertek is. . Jók: Ruszin, Szabó, Migovics, ill. Simon, Szabó J., Veres Szűcs Jenő Levelek-Baktalórántháza 1-5 (0-3) Levelek 500 néző V: dr. Jekő Levelek: Tuza-Oláh, Busák, Takács II., Kap- dos, Sitku, Törő, Molnár (Borbély), Takács I. (Pál), Forgony, Király, Burik. Edző: Takács János Baktalórántháza: Tóth- Hüse, Benkő, Geda, Bamucz, Szőke, Kapin, Maries (Virtás), Gdovin, Németh, Illés. Edző: Gajdos Gábor Gól: Pál, ill. Gdovin 2, Maries, Kapin, Németh. Sportszerű mérkőzésen, megérdemelt vendég­siker. Jók: Kivány, Pál ill. Gdovin, Kapin, Bamucz. Terbócs László szervezte csapatát, de a befejezésekre rendre hiba csúszott. Hiába birtokolták viszont többet a lab­dát, a vendéglátók kontrái életveszélyesek voltak. A hajrában a kinyilló védelem mögé kerülve, két esetben is csatáraik ügyetlenkedésén múlt, hogy nem sikerült növelniük előnyüket. Megismétlődött tehát a tavaszi eredmény, dön- tetlenszagú összecsapáson, Lőrincz szemfü- lessége döntött a három pont sorsáról. A lefújást követően a súlyos sérülést szenvedett Seres ál­lapotáról annyit sikerült kinyomoznunk, hogy a játékos rúgást kapott a veséjére, és kínzó fájdal­makra panaszkodott. Ezúton is kívánunk gyors felépülést, mielőbbi visszatérést. Jók: Varró, Erdősi, Lukács, Lőrincz ill. Seres, Popovics. Unchiás Demeter: - Végtelenül örülök a győzelemnek, hiszen nehéz akadályon jutottunk túl. Mind a csapat, mint az én bemutatkozásom fényesen sikerült. Komáromi György: - Bátortalanul, gyáván futballoztunk! Nem bírtuk el, hogy az együttes zöme formája alatt teljesített, ez vezetett kudar­cunkhoz. Koncz Tibor Sényő -Vámoskércs 2-2 (1-0) Sényő: 500 néző. V: Pecze Sényő: Mundri— Tóth, Szikszai, Hermann, Torda, Kegye, Mónus, Balogh (Majrovics), Domokos, Rubóczki. (Horváth), Knoblok. Edző: Rubóczki Tibor Gólok: Mónus, Knoblok illetve Csarkó, Mezei. Az első negyedórában változatos küzdelem folyt a pályán, a hazaiak kissé lámpalázasan kezdtek. A vendégek rövid passzokkal jutottak el a Sényő kapujához, de ott eredménytelenek voltak. A hazaiak egyre inkább saját játékukat játszva, a széleken a védők mögé kerülve próbál­tak gólt szerezni. Az első gól is ilyen akcióból született, Knoblok balszélre tette a labdát, Balogh elment az alapvonalig középre tett, és Mónus közelről lőtt a hálóba. Ekkor hasonlóan szép akciókból több gólt is szerezhettek volna a nyírségiek. Többször csak a kitünően védő Mező akadályozta meg ebben őket. Egy esetben az egyedül kapura törő Mónus lábát elhúzta, a játékvezető azonban továbbot intett, a hazaiak jogosan tizenegyest reklamáltak. A második félidő elején lanyhult az iram, és mezőnyjáték folyt. Aztán újra rákapcsoltak a hazaiak és ekkor több helyzetet teremtettek. A mérkőzés utolsó harmada előtt a vendégektől Juhászt és Baloghot a játékvezető kiállította. Juhász az egyedül kapura törő Domokost akasz­totta, Balogh szövegelésért került kiállításra. A hazaiak kitámadtak, és ahogy lenni szokott a vendégek egyenlítettek Csarkov góljával. A mérkőzés vége előtt három perccel Knoblok lőtt Tiszalök-Vásárosnamény 0-1 (0—1) Tiszalök 400 néző V: Dudás Tiszalök: Szőllősi-Suhai, Szakács, Kovács, Aszalós (Nagy), Maros, Gál, Kerekes (Havanin), Csatlós, Péntek, Erős (Szepesi). Edző: Gál Sán­dor Vásárosnamény: Papp-Thuróczi, Varga, Il­lés, Sándor, Törős, Tivadar. Berettyán I., Po­povics, Berettyán II.(Homyák), Szécsi (Balogh). Edző: Farkas Béla Gól: Berettyán I. Gyámoltalan hazaiak ellen megérdemelten szerzett 3 pontot a vendégcsapat. Jók: Szőllősi, Gál. illetve Varga, Törős, Be­rettyán I. Losonczi Imre Csenger-Újfehértó 1-1 (1-1) Csenger 300 néző V: Varga Csenger: Ács- Juhász P., Gajdics, Szilágyi M., Juhász ]., Vaszusz, Kasu (Pesti), Fehér, Csontos, Eszenyi, Becző. Edző: Anderkó Ottó Újfehértó: Garapkó- Úr, Balázscsík, Lácza F., Lácza J., Szűcs, Nagy B„ Kovács, Papp (Ki- szely), Szalóki, Tóth. Edző: Nyisztor Sándor Gólszerzők: Csontos ill. Tóth Anderkó edző. aki alapozás nélkül vette át a csapatot, még igen sok munka vár. Jók: Ács, Becző ill. Balázscsik, Kovács. Fábián László Fehérgyarmat-Kisléta 2-1 (1-0) Fehérgyarmat 400 néző V: Naményi Fehérgyarmat: Bartha- Szűcs, Nagy, Jávor, Juhász, Varga, Gyüre, Kondor, Czibere (Bíró), Dudás (Kovács), Kocsis. Edző: Balogh Csaba Kisléta: Babicz- Magyar (Orosz), Arezanu, Pénzes, Nyisztor, Gyarmati, Herczku, Árba, Rézműves L„ Földesi, Rézműves G. Edző: Czir- bik Róbert Gólszerzők: Varga, Nagy ill. Rézműves L. Küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen, a ha­zaiak a hajrában kerekedtek felül a lelkes vendégekkel szemben. Jók: Szűcs, Nagy, Jávor, Kondor, ill. Földe­si, Rézműves L. Muzsay László gólt közelről. A hazaiak megnyugodtak, de az utolsó percben a partvonalról végezhetett sza­badrúgást a vendégcsapat, s Mezei a rövid felső sarokba csavarta a labdát. A mérkőzés utolsó ne­gyedórája hatalmas izgalmakat hozott annak el­lenére, hogy a vendégek csak kilenc emberrel játszottak. Mindkét újonc jól helyt állt. A végére elfáradó hazaiak jobb helyzetkihasználással, akár három pontot is szerezhettek volna. Jók: Knoblok, Domokos, Mónus illetve Mező, Mezi, Csarkó. Révay Zoltán Nagvkálló - Encs 1-3 (0-0) Nagykálló, 350 néző. V: Szilvási. Nagykálló: Pók—Kígyósi (Kaszab), Balogh (Balázs), Lizák, Horváth, Boda, Polonkai, Boros. Ónodi (Spisák), Vágó, Szilágyi. Edző: Eszenyi Dénes. Az első félidőben felváltva forogtak veszély­ben a kapuk, de gól nem született. A második játékrész 61. percében Kalmár jobboldali sza­badrúgását Asszony a kapu bal oldalába fejelte (0-1). A 66. percben Balázs szögletét Szilágyi a tömörülő védők között a vendégek kapujának közepébe helyezte (1-1). A 73. percben ismét Asszony adta jól be a labdát, amit ezúttal Kotu- la lőtt a Nagykálló kapu jobboldalába (1-2). A 80. percben a hazai védők közül Balázs a tizen­hatos előtt kézzel érintette a labdát, a sza­badrúgást Szegedi lőtte a nagykállói kapu közepébe (1-3). Hiába támadta végig Nagykálló az első félidőt, a jóerőket felmutató Encs ellen nem volt eredményes. A második játékrészben meglátszott a nagyobb rutin, pedig a 60. perctől miután Vargát a játékvezető kiállította a hazai csapat em­berelőnyben játszott. Jók: A hazai csapatnál senki, illetve Tar, Planéta, Asszony. Nagy Tamás Rakamaz — Tiszafüred 1-1 (0-1) Rakamaz, 300 néző. V: Bobkó. Rakamaz: Cziotka— Juhász, Szondi, Cso­rna, Sipos (Muri), Pásztor, Karóckai, Tóth, Le- hoczki. Szekrényes (Szlovensziki), Barczi. Edző: Veigli Géza A 25. percben a Tiszafürediek jobboldali tá­madást vezettek, aminek a végén Kondria. a hosszú felső sarokba lőtt (0-1). A 63. percben Barczi baloldarlór beívelt labdájára Móré csele­sen mozdult becsapva ezzel a felugró kapust, így a beívelt labda érintés nélkül került a háló­ba. Sok apró szabálytalanság, rengeteg eladott labda, kapu előtti figyelmetlenségek jellgjnzték a nyitómérkőzést. Az akarással nem volt gond, de a helyzet kihasználással annál inkább. Jók: Karóczkai, Tóth, Lehoczki. Kaposvári Ferenc Nyírkarász-Hardware 4-2 (2-1) Nyírkárász 400 néző V: Kerezsi Nyírkárász: Kovács- Kapin (Rácz), Czető, Kántor, Bilovári, Jávor, Vida, Kontra, Lakatos (Kapin II.), Fecsku (Matyi), Oláh. Edző: Jávor Pál. Hardware: Újhelyi- Dankó, Dubóczki, Mi- nya, Kiss, Lakatos (Főfai), Mihályfalvi, Lippai. Lengyel, Papp, Drágár. Edző: Vránszki Péter. Gólszerzők: Bilovári, Kapin, Jávor, Matyi ill. Drágár 2. Lelkesen küzdő vendégcsapatot győzött le, a nagy akarással küzdő hazai együttes. Jók: Kánthor, Fecsku ill. Drágár, Mihályfalvi. Ragány Ferenc Kemecse-Záhony 1-5 (1-2) Kemecse 400 néző V: Nemes Kemecse: Borsi (Hegyes)- Pinke, Müller, Balázs I., Kostyó, Kanyári, Bereczki, Balázs II.. Makara, Szeles (Lukács), Nagy. Edző: Tamás Antal Záhony: Rácz L. - Győri (Szanyi), Hegedűs, Izajszkij, Ragány (Csemyu), Balázsi, Onder, Rácz, Feifer (Kacsur), Kubányi, Pokol. Edző: Fülöp Sándor Gól: Balázs II., ill. Pokol 2, Ragány, Győri, Kubányi. Nem a vereség, hanem annak aránya igazság­talan. Jók: Kostyó, Bereczki, ill. Győri, Hegedűs, Onder, Pokol. Szabó Miklós Ibrány-Biri (1-1 (0-1) Ibrány 400 néző V: Hajdó Ibrány: Vattai- Nagy (Balázsi), Ignácz, Szi­lágyi. Szász, Bíró, Mészáros, Dobránszki, Kató (Veres), Mikhárdi, Szentesi. Edző: Kegye István Biri: Cziotka- Búrzó, Vacsirja, Kiss, Po- kigykó, Vass, Lővei, Tóth, Javoriv (Rega), Szi­lágyi, Martinenkó. Edző: Nagy András. Gól: Martinenkó. Kemény mérkőzésen, szerencsés vendéggyő­zelem született. Sajnálatos esemény, Kató súlyos lábtörése. Jók: Kató, Bíró, Mikhárdi. Ignácz ill. Lővei, Martinenkó. Megyei I. osztály Kakuk István