Új Kelet, 1994. augusztus (1. évfolyam, 111-136. szám)

1994-08-27 / 134. szám

UJ KELET ________ la bdarúgó megyei I. osztály Bakteri fieszta LABDARÚGÁS ns 1994. augusztus 29., hétfő 11 Kisléta—Levelek 4-0 (2-0) Kisléta 300 néző V: Surbán Kisléta: Áncsák—Magyar, Arezanu, Pénzes, Gyarmati, Orosz (Vámos), Hercz- ku, Árba, Rézműves L., Földesi, Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd Levelek: Szabó (Stekler)—, Oláh, Svel- ta, Kapdos, Takács F., Sitku, Molnár, Takács II. Barbik, Forgony (Nagy), Pál (Borbély), Edző: Takács József Gól: Földesi, Árba, Rézműves L. 2. Megérdemelt hazai győzelem. Jók: Ancsák, Rézműves L., Arezanu, Herczku ill Barik, Molnár Tóth Kálmán Nyírlugos—Vásárosnamény 1-1 (0-0) Nyírlugos 500 néző V: Ficze Nyírlugos: Mónus—Balogh F., Tóth M., Sinka Zs., Sinka L., Tóth I., Zsuk Gy., Balogh L., Zsuk J., (Kiss) Pazurik, Sinka Cs. Edző: Domokos János Vásárosnamény: Papp—Thúróczi, Varga, Illés, (Homyák), Sándor, Törő, Ti­vadar (Molnár), Berettyán G., Popovics, Berettyán B., Szécsi, Edző: Farkas Béla. Kiállítva: Balogh (Nyírlugos) Gól: Pazurik ill. Törő A hetven percig emberhátrányban játszó hazai csapat biztos győzelmet engedett ki a kezéből. Jók: Sinka L., Zsuk J., Tóth M., ill Be­rettyán G., Popovics, Törő. Pazurik István Tiszalök—Nyírkárász 2-1 (1-0) Tiszalök 200 néző V: Dr. Jekő. Tiszalök: Szőllősi—Suhai, Szakács, Kovács, Aszalós, Marozs, Gáli, Kerekes, Hegedűs, Péntek (Haraszán), Erős. Edző: Gáli Sándor Nyírkárász: Kovács—Tóth L., Czető, Kántor, Bilovári, Jávor, (Kapin), Vida, Kontra (Rácz), Lakatos (Matyi), Fecsku, Oláh Edző: Jávor Pál Kiállítva: Hegedűs (Tiszalök) Gól: Gáli, Erős, ill. Fecsku A hazai csapat óriási küzdelemben tíz emberrel tartotta otthon a három pontot. Jók: Szőllősi, Szakács, Kerekes, Erős, ill. Czető, Fecsku, Oláh Losonczi Imre Csenger—Nagyhalász 0-1 (0-1) Csenger 300 néző V: Mártha Csenger: Ács—Juhász P., Figus, Szi­lágyi M., Juhász J., Eszenyi, Szilágyi T. (Tóth), Juhász Zs., Csontos (Pesti), Fehér, Becző, Edző: Andorkó Ottó Nagyhalász: Szabó—Borza, Zákány, Kelemen, Sántha, Bihari, Herman, Bárdi (Oláh), Tanyi, Urbin, (Lakatos), Ballai (Budaházi) Edző: Herman László Gól: Tanyi Jó iramú mérkőzésen a jobban játszó vendégek megérdemelten győztek. Jók: A hazaiaktól senki illetve Szabó, Tanyi, Kelemen, Zákány Fábián László Kemecse—Nyíregyházi Hardware 3-0 (2-0) Kemecse 400 néző V: Balogh Kemecse: Hegyes—Kovács, Müller, Kostyó, Makara, Bereczki, Balázs II., Mester (Szegedi), Szeles, Hutkai, Kanyári, Edző: Tamás Antal Hardware: Vránszki—Balkóczi, Kiss, Minya, Virág, Dankó (Hajzer), Mihályfalvi, Főfai, Lengyel, Lakatos, Papp, Drágár. Edző: Vránszki Péter Gól: Bereczki 2., Szeles. A naményi fiaskó után talpra tudott állni a hazai csapat, és egy nagyon fontos győ­zelmet aratott. Jók: Az egész hazai csapat ill. Virág, Mihályfalvi, Drágár. Szabó Miklós Tiszaszalka—Biri 1-2 (1-1) Tiszaszalka 300 néző V: Naményi Tiszaszalka: Szimku—Pethő, Benedek, Súgta, Bodnár J., Didenkó (Bencze), Koz­ma (Rózsa), Gigovics, Ijgyártó, Heczel, Ruszin Edző: Czipf Zoltán Biri: Cziotka—Gurzó, Vacsilia, Kiss, Pokigykó, Vass (Kígyósi), Lővei, Tóth, Javoriv (Csomány), Szilágyi, Martinenkó. Gól: Didenkó ill. Martinenkó 2. A hazaiak kihagyott helyzeteinek sokasá­ba és a vendégek jobb összpontosítása alakí­totta ki a végeredményt. Jók: Bodnár J., Súgta ill. Martinenkó, Gurzó, Vacsilia Fehérgyarmat—Újfehértó 1-1 (0-0) Fehérgyarmat 400 néző V: Lőrincz Fehérgyarmat: Szűcs G.,—Szűcs L, Nagy, Jávor, Juhász, Varga, Bíró (Czibere), Gyüre (Kovács), Kondor, Dudás, Kocsis, Edző: Balogh Csaba. Újfehértó: Garopko—Ur, Kiszely, Lá- cza F„ Lácza J., Szűcs, Nagy, Kovács, Sza- lóki, Tóth, Papp (Balázscsik) Edző: Nyisz- tor Sándor Gól: Dudás ill. Tóth Jó iramú mérkőzésen igazságos dön­tetlen. Jók: Szűcs G., Szűcs I., Dudás ill. Sza- lóki, Tóth, Lácza F. Muzsnay László Baktalórántháza—Tarpa 7-1 (3-1) Baktalórántháza 500 néző V: Kdzsla Baktalórántháza: Tóth A.—Füse, Ben- kő, Geda (Tóth) Bamusz, Szőke (Kiss), Kapin, Maries, Gdovin, Németh, Illés (Virtás). Edző: Gajdos Gábor Tarpa: Hegyi—Csapó, Páll, Szabó, Si­mon, Kovács, Ficze, Veres, Kelemen, Föl­di (Nagy), Szabó.. Edző: Nagy Elek Gól: Gdovin 4., Maries, Német, Illés ill. Szabó A vendégek vezető góljára baktai futball- show volt a válasz. Jók: Az egész hazai csapat ill. Hegyi, Szabó. Ibrány—Záhony 0-5 (0-2) Ibrány 300 néző V: Zahorán Ibrány: Vattai—Nagy, Ignácz, Szegedi M., Szász (Szegedi A.), Bíró, Veres, Mészáros, Szentesi, Mikhárdi, Hruska (Balázsi) Edző: Kegye István Záhony: Rácz (Kovács)—Győri, He­gedűs, Izajszkij, Ragány, Balázsi, Kulcsár, Rácz, Onder (Csemyu), Andrapov (Faitert) Pokol.Edző: Fülöp Sándor. Gól: Balázsi, Onder, Andrapov, Ragány, Pokol Megérdemelt vendéggyőzelem. Jók: A hazaiaktól senkit nem lehet ki­emelni. ill. az egész záhonyi csapat Kakuk István A bajnokság állása 1. Záhony 4 4­18-2 12 2. Biri 4­­­10-3 12 3. Baktalórántháza 3 3­­15-4 9 4. Vásárosnamény 4 2 2­13-5 8 5. Újfehértó 4 2 2­11-3 8 6. Fehérgyarmat 3 2 1­6-3 7 7. Nagyhalász 4 2 1 1 5-4 7 8. Kisléta 4 2­,2 9-6 6 9. Hardware 4 2­2 10-8 6 10. Nyírkárász 4 1 1 2 9-11 4 11. Nyírlugos 4 1 1 2 7-10 4 12. Kemecse 4 1 1 2 4-12 4 13. Tiszaszalka 4 1­3 5-9 3 14. Tarpa 4 1­3 4-12 3 15. Levelek 4 1­3 4-13 3 16. Tiszalök 4 1­3 2-11 3 17. Csenger 4­1 3 1-7 1 18.Ibrány 4­4 1-12 0 labdarúgó megyei II. osztály 1. csoport Nyíregyházi Volán Kárpát-Hús— Dombrád 1-0 (1-0) Tuzsér—Kótaj 4-2 (3-2) Zsurk—Demecser 0-2 (0-1) Napkor—Fényeslitke 7-0 (1-0) Nyírtelek—Nyíribrony 2-0 (0-0) Az Ajak—Kálmánháza mérkőzésről nem kaptunk eredményt. 2. csoport Jánkmajtis—Nagyecsed 3-1 (2-0) Encsencs—Nyírmihálydi 2-1 (1-0) Balkány—Nyírbéltek 0-1 (0-1) Nyírmeggyes—Olcsva 8-2 (4-1) Nyírcsaholy—Túrricse 2-0 (1-0) Vaja—Gyüre 5-1 (2-1) A Kállósemjén—Kocsord mérkőzésről nem kaptunk eredményt. NB II KeletMsoport Balmazújváros—Nyíregyházi FC 2-3 (2-1) Balmazújváros 1800 néző V: Győri Nyíregyháza: Kormos— Szatke, Drobni, Hudák — Kovács, Gubányi, Bessenyei, Lelt, Papp — Bagoly, Ka- pusztyin. Csere: Kapusztyin h. Szkunc 65. p., Loós h. Papp 65. p., Tóth h. Pál 75. p., Gubányi h. Barna 78. p. Gólok: Veres 27., Kovács 36., Kovács I. 44., Kapusztyin 47., Kovács 60. percben. A 90 perc krónikája: 4. p. Az első helyzet a nyíregyháziak előtt adódott. Lelt kitűnő labdát adott a tizenhatoson belül, de lövése Plutzer kapus lábáról szögletre került. 11. p. Az újvárosiak a jobb oldalon futottak el, Bernáth éles beadását Kormos lábbal mentette szögletre. 27. p. Középről végeztek el sza­badrúgást a hazaiak, Tóth a jobb szélen kapta a labdát, beadását Veres fejelte kö­zelről a hálóba 1—0. 36. p. Kapusztyin középre játszott Kovácshoz, aki tizenhat méterről a bal felső sarokba lőtt 1—1. 44. p. A hazaiak szabadrúgását Kovács I. végezte el 35 méterről. Kormos, már látszólag megfogta a nagy­erejű lövést, de végül is a kezéből a háló­ba került a labda 2—1. 47. p. A hajdúsági védők röviden men­tettek, a nyíregyházi Kovács szemfülesen visszafejelte a labdát Lelthez. O Kapusz- tyinhoz játszott, aki tizenkét méterről a vetődő kapus mellett a jobb alsó sarokba talált. 2—2 60. p. Szatke, Forkavecz lövését men­tette, és a kipattanó labdából Kovácsot in­dította. O a saját térfél közepéről indul­va a jobb szélen végigvezette a labdát és Plutzer mellett a rövid sarokba lőtt 2—3. 88. p. Bernáth emelt veszélyesen kapu­ra az ötösön álló Kormos felett, a labda csak centikkel ment a léc fölé. A mérkőzés összefoglalója: Az első húsz percben változatos játék folyt a pályán. Először az NYFC jutott helyzethez. A huszadik perc után egyre jobban feljöttek a hazaiak. Elsősorban jobb oldalon voltak veszélyesek. Tóth és Veres ekkor többször is elment a vendég védők mellett. Első góljukat, egy jól begyakorolt szabadrúgás-variációval szerezték. Tíz perc múlva Kovács szép lövésével egyen­lített az NYFC. De az ekkor harcosabb Balmazújváros a félidő vége előtt újra vezetéshez jutott. A második félidőben lelkes játékkal kezdtek a vendégek és a hatvanadik percben már ki is alakult a mérkőzés végeredménye. Továbbra is nagy küzdelem jellemezte a találkozót, de az utolsó negyedórára csökkent az iram. A hazaiak játékában már nem volt átütőerő. Az NYFC különösen a második félidei játékával megérdemelten hozta el a három pon­tot, a nagyszámú és csapatát lelkesen biztató szurkológárda örömére. Jók: Nagy, Forkavecz, Bernáth ill. Kovács (a mezőny legjobbja), Bessenyei, Kapusztyin, Hudák. Mesterek szemével: Tar László:—Játékosaink a vezetés után fegyelmezetlenül játszottak. Az első félidő nekünk hozott szerencsét, a második a vendégeknek. A szeren­csésebb csapat nyert. Buús György: — Az egyéni hibákat igazi csapatmunkával hoztuk helyre. Kovács szenzációs gólokat lőtt. Megér­demelten nyertünk. III. Kér. TYl-Tisiovasvári Alkaloida 3-0 (1-0) Budapest, Hévízi út, 1200 néző V: Fodor (dr. Buzóki, Fazekas) Tiszavasvári: Varga— Sinka, Szé­ki, Rása, Riskó — Haveland, Fecsku, Szarka, Bohács — Erdei, Pitács. Edző: Kiss Miklós Cserék: Erdei h. Szurkos 15. p., Szé­ki h. Hegedűs 59. p. A 90 perc krónikája: 3. p. Bohács kiugrott, de óriási hely­zetben Danes tisztázni tudott előle. 5. p. Balogh Gábor tizenhat méterről lőtt a vendégek kapuja mellé. 7. p. Erdei jobb szélről leadott lövését Zay védte nagy bravúrral. 8. p. Szabó szögletet harcolt ki, mely után Lalusz emelkedett a legmagasabb­ra és védhetetlenül bólintott Varga kapujába 1—0. 10. p. Balogh 8 méterről leadott lövését Varga óriási bravúrral védte, de balszerencséjére a labda Perger elé pat­tant, aki a kapus mellett a hálóba pör­getett 2—0. 19. p. A hazai kaputól húsz méterre szabadrúgáshoz jutott a Tiszavasvári-, Bohács lövését azonban Zay kapus hárí­totta. 23. p. Balogh nagy lövése zúgott el a kapu mellett. 25. p. Szabó visszagurítását Danes lőtte harminc méterről kapura, Varga ismét bizonyíthatta jó formáját, óriási bravúrral ütötte a labdát szögletre. 36. p. Bizonytalankodtak a hazai védők, Zay csak nagy szerencsével tudott másod­szorra tisztázni. 40. p. Bohács lövése alig szállt kapu fölé. 43. p. Kiss István Balogh fejére ívelte a labdát, aki öt méterről fölé tudta fejelni azt. 46. p. Lest reklamáltak a hazaiak, csereként beállt Szurkos nem törődött ez­zel, a gyorsan vetődő Zay azonban megállította a csatárt. 55. p. Óriási tiszavasvári hiba után Per­ger elé pattant a labda, aki a tétovázó védők között megszerezte csapata har­madik találatát 3—0. 70. p. Ismét Szurkos lőhetett volna gólt, de ezúttal sem sikerült szépítenie. 75. p. Pitácsot buktatták a tizenhatos előtt. Bohács a sorfalba lőtte a labdát. 79. p. Most Pitács szerezhetett volna gólt, tíz méterről leadott lövése a védők­ben elakadt. 82. p. A hazaiak tizenegyes pontján egy felpörgő labdát Fecsku a kapu fölé bom­bázott. 88. p. Deszatnik közelről a tiszavasvári- ak hálójába kotorta a labdát, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette találatát. «• Nagy lendülettel kezdett-az óbudai csapat, az első percekben több minden történt, mint máskor az egész mérkőzé­sen. Tíz perc alatt két gólt szereztek a hazaiak, ami alaposan sokkolta a vendégcsapatot. A második félidőben kiegyenlítetté vált a játék, de a harma­dik találat végleg eldöntötte a mérkőzést. Mesterek szemével: Rákosi Gyula: — Kitűnő hozzáállás­sal játszott a csapatom, megérdemeltük a győzelmet. Javítanivalónk azonban még van bőven. Ha minden sérült játé­kosom rendbe jön, előbbre léphetünk. Örülök a fiatalok remek játékának. Kiss Miklós: — Megérdemelt a hazai győzelem, de a gólarány túlzott, tíz perc alatt vesztettük el a csatát, egyéni fe­gyelmezetlenségek miatt. Hangay György További eredmények: Kazincbarci­ka - Kábái Cukor FC 1-2 (0-1) Szarvasi Vasas - Hódmezővásárhelyi LC 2-1 (2-0) Gödöllői Verzál LC - Stop MVFC 1-0 (1-0) Hajdúnánási FC - MTK 0-2 (0-1), FC Hatvan - Salgótarjáni BTC 1-1 (1-1) NB III. Tisza €söpört Sényő tovább menetel Nagykálló—Borsodi Volán 2—0 (0—0) Nagykálló 350 néző V: Bartos Nagykálló: Pók— Kígyósi, Balogh, Lizák, Horváth, Boda, Polonkai, Boros, Szilágyi, (Kulenda), Vágó, Ónodi (Balázs). Edző: Kaszab István Gól: Vágó 2. 72. p. Polonkai jó beadását Vágó nagyszerűen pörgette a kapu közepébe 1—0. 89. p. A csereként beállt Szilvási felvágta a 16-on belül Polonkait. A megítélt jogos tizenegyest Vágó a léc alá lőtte 2—0. Az első félidőben hiába támadott töb­bet Nagykálló, de a kapuba nem tudott betalálni. Fordulás után ugrásszerűen feljavultak a hazaiak és megérdemelten győzedelmeskedtek a fiatal erőkből álló miskolciak felett. Jók: az egész hazai csapat ill. Lója. Nagy Tamás Rakamaz—Encs 0-0 Rakamaz 500 néző V: Somogyi Rakamaz: Vitkai—Komlósi, Szondi, Csorna, Juhász (Mari), Sípos, Karóczkai, Tóth, Lehóczki, Szlovenszki (Szekrényes), Barczi. Edző: Veigli Géza Hiába támadta végig a mérkőzést a hazai csapat, a góllövéssel továbbra is hadilábon álltak. A vendégek mindent elkövettek, hogy kihúzzák a döntetlent, és végül sikerrel jártak. A játékvezető ítéleteivel alaposan felborzolta a kedély­eket. Jók: Karóczkai, Tóth, Komlósi, Szlo­venszki ill. Varga, Asszony, Bartha, Kalmár Kaposvári Ferenc Sényő—Tiszafüred 2—1 (1—1) Sényő 500 néző V: Szemán Sényő: Krizsanovszky— Tóth, Szik- szai, Herman, Torda, Kegye (Horváth), Mónus, Balogh (Ványi), Domokos, Rubóczki, Knoblok (Majrovics). Edző: Rubóczki Tibor. Gólszerző: Knoblok, Mónus 20. p. A vendgécsapat tizenegyesből Kalló révén vezetéshez jutott 0—1. 35. p. Balogh beadását Knoblok bom­bázta a kapuba 1—1. 78. p. Domokost buktatták a bün­tetőterületen belül. A megítélt tizenegy­est Mónus értékesítette 2—1. A játék képe alapján a hazaiak megér­demelt győzelmet arattak. Jók: Szikszai, Torda, Rubóczki, Domokos ill. Földvári, Kondrija, Kalló. Papp Lajos Karcag—Ózd 4—2 Kisvárda—Szerencs 0—0