Új Kelet, 1994. május (1. évfolyam, 34-58. szám)

1994-05-02 / 34. szám

UJ KELET 1994. május 2. hétfő Folytatás az 1. oldalról Az óriási, a versenyautót szétroncsoló ütközés következtében Senna maga- tehetetlenül ült az autójában, míg hosszú percek után a segítségére siető mentők kiszabadították. A rendkívül súlyosnak tűnő sérülése miatt Sennát helikopterrel azonnal kórházba szállították, ahol nem sokkal az agyműködés megszűnte után vasárnap 18 óra 40 perckor meghalt Ayrton Senna brazil autóversenyző. A halálhírt Maria-Teresa Fiandri, a bolognai Maggiore kórház újjáélesztési részlegének vezetője közölte nem sokkal 19 óra után, amikor a versenyző szíve megszűnt dobogni. A Forma-1-es gyorsasági autós világ- bajnokság San Marinó-i futamát a német Michael Schumacher (Benetton-Ford) nyerte. A második helyen az olasz Nicola Larini (Ferrari), a harmadikon a finn Mika Häkkinen (McLaren-Peugeot) futott be. Fölényes hazai győzelem Nyíregyházi Kézilabda Klub - Békéscsaba 30-20 (16-10) Nyíregyháza 1200 néző V: Ladiszlai-Tavarnay NYKC: Szabó-Tóth 4, Kun 1, Tóvizi 2, Prolics 8/3, Medve 2, Szergyuk 11, Cs: Boczák (kapus) Jankovics, Móré 1-1, Varga, Déváid Edző: Szőke István — Barha Dénes Békéscsaba: Szikora-Fekete 3, Dögé 5, Mohácsi 2, Glembóczki, Dvurecsensz- kij, Pribék 1 Cs: Vörös 4, Balogh 4, Szepes 1, Pocsai, Arató Edző: Ruck László Hét méteresek: 4/3, illetve 3/3 A bajnoki szezon utolsó hazai mérkőzésére a szokottnál kevesebben voltak kíváncsiak, pedig az időjárás is kedvezett. A kora délutáni zápor fedél alá zavarta a majálison lévőket. Azok a nézők, akik nem jöttek ki a mérkőzésre, sajnálhatják, mert sziporkázó játékot gólokban gazdag mérkőzést hagytak ki. Hazai gólokkal kezdődött a találkozó. Az első féldiő közepéig még úgy nézett ki, hogy nem lesz könnyű dolga a hazai csapatnak. A csabaiak próbálták szoro­san tartani az eredményt, de nem sokáig. A félidő közepétől Szergyukék gyors el­lentámadásokkal rohanták le az ellenfe­let, ami gólokat eredményezett és a félidő végére hat gólra növelték előnyüket. A második félidőben higgadt folytatást várt mindenki a tetemes előny birtokában. Ehelyett érthetetlenül kap­kodtak a mieink, amit a viharsarki csa­pat ki is használt, és két gólra dolgozták le hátrányukat. A közönség türelmetlen bíztatásának végül is meglett az ered­ménye. Az első félidőben bevált taktika — gyors ellentámadás, lerohanás — most is eredményes volt. A két ide­genlégiós — Szergyuk és Prolics — gólokkal bizonyította, hogy nem vé­letlenül erősítették Nyíregyházát ebben a szezonban. A második félidő góljait egy kivételével ők kétten lőtték. A mérkőzés ötvenedik percétől megadták magukat Mohácsiék és úgy látszott, hogy a vereségbe és az NB I-ből való kiesésbe is beletörődtek. Végig sportszerű találkozón fölényes győzelemmel búcsúztak Jankovicsék a hazai közönségtől, amihez a Békéscsa­ba jó partnernek bizonyult. Végül is nem okoztak meglepetést néha csillogtatták a régi tudásukat, azonban látszott rajtuk, hogy mielőbb szeretnének túl lenni ezen a bajnoki szezonon, ami számukra a kiesést hozta. Szőke István: Örülök, hogy az utolsó hazai mérkőzésen szellemes, ötletes játékkal tudtuk szórakoztatni közön­ségünket, akiknek ezúton is Szeretném megköszönni az egész évi sprotszerű búzdítást. Remélem, ezzel a győzelem­mel meglesz a hatodik helyünk. Ruck László: A kiesés okozta lelki válság miatt padlón vagyunk, ennek el­lenére szorosabb mérkőzésre számítot­tam. Gratulálok a Nyíregyháziaknak Kosárlabda NB I A remény hal meg utoljára MAFC-Nyíregyhá/.i TK FSE 101:91 (42:49) Budapest Hauszmann utca 400 néző. V: Valovics, Farkas MAFC: Armaghani 21/3 Horváth 13, Belloni 2, Bács 9, Bakonyi 20/6 Cs: Jenei 14, dr. Forrai 19/9, Dobos 3 Edző: Kangyal Tibor Nyíregyházi TK: Kozma 11, Borosn- yai Sz. 5/3, Taraszov 16/6, Sitku 25, Kli- sura 27 Cs: Boronyai B. 7/3, Hutás, Oroszvári Edző: Hegedűs Ferenc A bemelegítésnél Kangyal a hazaiak legjobbja megsérült, így nem is játszha­tott a mérkőzésen. Mégis a MAFC kez­dett jobban a harmadik percben kilenc ponttal vezettek. Aztán beindult a TK és az igen gyors játékban szinte minden le­pattanót megszereztek. Sitku és Klisura ekkor felváltva dobtak kosarat, és a tizen­hatodik percben tizenegy ponttal vezettünk. Ekkor kicsit megtorpan a csa­pat és az előny taktikai hibák miatt a félidő végére csak hét pont. A második félidő elején a negyedik per­cre tizenhárom pontos előnye van a TK- nak, de még sok van hátra. Ettől kezdve fokozatosan jön fel a MAFC. Nálunk láthatólag ideges a gárda, s ziccereket is kihagyunk. Az utolsó öt perc kezdetekor 80-80 az állás. Ekkorra a mieink láthatólag elfáradtak és több dobás is kimaradt. A játékvezetők viszont ekkor ébrednek, s egyértelműen a hazaiakat támogatják. A TK-nál mindenki ideges, így a pálya lej­tőssé válik. A végére kialakult tízpontos győzelem túlzottnak látszik. Az első félidő ötödik percétől a második félidő ti­zenötödik percéig a TK jól játszott. A MAFC javára döntött a cserejátékosok jobb teljesítménye. Ezen a napon Tara­szov és Klisura hozta formáját, Sitku nyúj­tott kiemelkedőt, s dicséretére válik, hogy egyedül ő maradt nyugodt a végére. Ezzel a MAFC maradt a felsőházban, a TK a Péccsel játszik a tizenhetedik tizen­nyolcadik helyért. Kangyal Tibor: ma megint a véde­kezésünkkel nyertünk. Hegedűs Ferenc: úgy kell játszanunk, hogy a játékvezetés ellenére is nyerjünk. A végén sokat hibáztunk. Makrai László: az alsóházban küzd­hetünk tovább, de a Pécset meg kell ver­nünk. Visszalépés miatt az is elképzelhető, hogy mégis a felsőházba jutunk. Révay Labdarúgó NB II III. kér. TTVE - NYFC 0:1 (0:1). Hévízi út, 800 néző. V: Dravecz (Bir- incsik, Tóth). III. kér. TTVE: Zay - Földvári. Kaly- di, Metzger, Varga, György, Viliik, Per- ger, Bencze, Kiss, Takács. Edző: Rákosi Gyula. NYFC: Bíró - Szatke, Drobni, Mol­nár, Kertész, Barna, Kovács, Bagoly, Ma­jor, Erdei, Szvisztun. Edző: Buús György. Csere: Takács helyett Jankov (46. p.), Viliik h. Pálvölgyi (76. p.). Bagoly h. Szentán (86. p.), Szvisztun h. Papp (87. p.). Sárga lap: Drobni 37. p., Metzger 50. p. Kovács 78. p. 3. p. Kalydi és Szvisztun csapott össze a félpályánál, mind a két játékos ápolásra szorult. 10. p. Bagoly távoli lövése alig kerülte el a hazai kaput. 26. p. Viliik óriási erővel találta el a vendégek jobb kapufáját, az ismétlésnél Takács a másik kapufára lőtte a labdát. 34. p. Major 26 méteres szabadrúgása utat talál a hazaiak hálójába. (0:1). 66. p. Metzger 25 méteres lövését Bíró bravúrral ütötte szögletre, beívelés után csak nagy nehezen tudott tisztázni az NYFC. Ezt követően már sok esemény nem történt, az NYFC őrizte előnyét, a III. kér. TTVE még azt a kevés helyzetét is el­puskázta, amelyből egyenlíthetett volna. A nyíregyháziak hálóőre a mérkőzés na­gyobb részét sérülten játszotta. Remek tel­jesítményén a sérülés nem látszott meg. Jók: Kiss, illetve Drobni (a mezőny legjobbja). Molnár, Bíró. Rákosi Gyula: - Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de ezek ma kimaradtak. Hajtós mérkőzésen a szerencsésebb csa­pat nyert. Bit tís György: - Óriási lelkese­désünknek köszönhetjük győzelmünket. Örülök .hogy egyre inkább javul, és ered­ményes a játékunk. Neumann Gábor: - Ezzel az idegen­beli győzelmünkkel sorrendben a hatodik mérkőzésünkön maradtunk veretlenek. Ez erőt kell. hogy adjon azoknak akik az elmúlt héten lemondott elnökség helyébe akarnak lépni. Hangay György Győzelem Egerben Eger - Tiszavasvári 1:3 (0:1). Eger, 800 néző. V: Mezei (Szabó, Fekete). Eger: Halász - Éles, Kecsmárik, Kovács, Kormos (Nagy T. 54. p.), Sidler (Győrfi 89. p.), Berecz, Csató, Búd, Vojtekovszki, Baranyi. Edző: Kiss Tibor. Tiszavasvári: Varga - Riskó, Széki, Rása, Hegedűs, Sin- ka, Fecsku, Szarka, Zubanics (Kurilcó 80. p.) Szurkos (Nagy R. 76. p.), Pitács. Edző: Kiss Miklós. 36. p A Szurkos buktatásáért járó tizen­egyest Fecsku értékesítette. (0:1) 70. p. Lesről engedték el Budot. aki élt a lehetőséggel. (1:1) 75. p. Sinka mintaszerűen adta be jobb­oldalról a labdát, amit az előre lopakodó Rása 10 méterről fejelt a hálóba. (1:2) Még ugyan ebben a percben Csatót reklamálásért kiállították. 80. p. Pitács ment el a baloldalon, lefu­totta az egri védőket, lövését még védte a hazai kapus, de a kipattanó labdát öt mé­terről a kapu közepébe gurította. (1:3) Tiszavasvári minden tekintetben jobb volt ellenfelénél, több helyzetet dolgozott ki, és ami öröm, ki is használta azokat. Jók: Csató, Halász, Búd, illetve Rása, Fecsku, Zubanics, Szurkos. Mészáros László Labdarúgó NB III Mátészalka-Kisvárda 1:0 (1:0) 1500 néző V: Sápi Mátészalka: Nagy-Simák, Gubányi (Csák), Papp, Márián, Bíró, Kocsin, Oláh, Szelihov, Szender (Szeles), Baron (Muri). Edző: Gojko István Kisvárda: Szőr-Czap, Takács, Lipták. Oláh, Göncz, Dudás (Hegyes), Seres (Szombati), Popovics, Balogh (Vedres), Béres. Edző: Komáromi György 18. perc Baron baloldalon vezette fel a labdát átívelt jobboldalra és a jól érkező Szelihov 18 méterről kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot. (1:0) A megyei rangadó jóiramú küzdelmes mérkőzést hozott, korrekt játékvezetés mellett. A nagy akarással játszó Mátészal­ka megérdemelten győzött. Jók: Nagy, Simák, Kocsán, Szelihov. illetve Göncz, Béres, Takács Krasznai Béla Rakamaz-Olefin 2:0 (1:0) 200 néző V: Pataki Rakamaz: Cziotka-Pásztor, Szondi, Csorna, Kegye (Sipos), Kiss, Karóczkai, Tóth, Lehoczky, Adámszki, Simái (Kas­sai), Barczi Edző: Veigli Géza. Olefin: Bán-Puskás, Vámosi (Kazár), Pékár, Tömöri, Ujj (Farkas),Kovács (Boros), Járai, Horváth, Mészáros, Budai Edző: Szép Imre. A 35. percben Lehoczkit rántották le a 16-oson belül ígéretes helyzetben, a megítélt bűntetőt Csorna értékesítette. A második félidő 15. percében Adámszki sorra cselezte ki a vendég védőket, majd közelről higgadtan a hálóba lőtt. Jók: Pásztor, Csorna, Barczi, illetve Bán, Pékár, Budai. Óriási vihar után a csúszós pályához az első félidő közepéig a vendégek alkalmaz­kodtak jobban, majd ezt követően a haza­iak átvették az irányítást. Győzelmük tel­jesen megérdemelt. Kaposvári Ferenc Nagykálló-Edelény 3:1 (0:0) 300 néző V: Nagy Nagvkálló: Rabcsák (Pók) - Kígyósi, Horváth, Ijgyártó, Mikovics, Boda, Kasz­ab, Boros (Szilágyi), Szűcs (Balázs), Vágó, Tóth A. Edző: Eszenyi Dénes Edelénv: Mag-Serfőző, Almási (Takács), Turcsik, Szentindai, Szűcs, Rá­kos, Szlifka, Szaniszló, Bósa (Simkó), Kótaji (Fazekas) Edző: Németh Attila A mérkőzés előtt nagy eső zúdult a pá­lyára, így nem alakulhatott ki folyamatos játék. A második félidőben egy másik hazai csapat jött ki a pályára, és mindjárt góllal kezdett. A szünetben csereként beállt Balázs 16 m-ről nagy lövést küldött kapura, a labda a csúszós füvön megpat­tant és a kapu közepében kötött ki 1:0. 64.p: Vágó nagy lövése kipattant a ka­pusról, Tóth A. jókor érkezett és a kapu bal oldalába lőtt. 2:0 74. p: Vágó cseles szabadrúgását Tóth A. pöccintette a háló jobb oldalába. 3:0 75. p: Szaniszló szépített. 3:1 Nagykálló megérdemelten tartotta ott­hon a két pontot. Jók: Kígyósi, Ijgyártó, Boda, illetve a vendégektől senki. Nagy Tamás Derecske-Nyírbátor 0:2 (0:1) 100 néző V: Szemán Nyírbátor: Körmös-Szegedi. Unciás I.. Unciás II., Lukács, Balogh, Krasznai A., Szalontai, Lőrincz, Kertész (Simái), Da­rái (Krasznai Zs.) Edző: Tóth János Góllövők: Krasznai A., Darai Megérdemelt vendég győzelem a lelke­sen védekező hazaiakkal szemben. Jók: Unciás I., Krasznai A., Darai Tóth József Megyei I. osztály Baktalórántháza-Tarpa 6:0 (3:0) 400 néző V: Szilágyi Baktalórántháza: Tóth A. (Bodo- lai)-Tóth L, Benkő, Barnucz, Geda, Szőke L, Kapin (Szőke J.), Maries, Gdovin, Soós, Illés (Virtás) Edző: Gaj­dos Gábor Tarpa: Varga-Csapó, Bodnár, Holp, Simon, Ficze, Csekő (Szász), Pál, Föl­di, Nagy, Dub Edző: Varga Zoltán Góllővők: Illés 2, Soós, Maries, Gdovin, Barnucz Megérdemelt hazai győzelem. Jók: az egész hazai csapat, illetve Bodnár Rebák András Ibrány-Nagyhalász 1:2 (0:2) 500 néző V: Varga Ibrány: Vattai-Nagy (Veress). Ig- nácz, Hermán, Szász, Tóth (Bíró). Andirkó (Dobránszky), Korpái. Kató, Mikhárdi, Szentesi Edző: Kegye István Nagyhalász: Hajdú-Borza, Kele­men. Lakatos, Sántha. Tanyi, Hermán. Budaházi. Gyöngyösi, Partli. Urvin Edző: Herman László Góllövők: Mikhárdi, illetve Sántha. Ta­nyi A tavaszi idényben gyengélkedő Nagy­halásznak segítettek a hazaiak. Jók: Senki nem nyújtott maradandót. Kakukk István Vásárosnamény-Csenger 0:0 400 néző V: Mártha Vásárosnamény: Sántha-Túróczy, Varga, Koskovics, Sándor, Hornyák, Be- rettyán, Tivadar, Szécsi, Toros, Hmel Edző: Farkas Béla Csenger: Ács-Kasu, Szilágyi M.. Be- cző, Juhász P., Erdőss, Osváth. Szilágyi T., Barcsai, Vaszusz (Eszenyi). Fehér Edző: Moldvai János A szerencsésebb vendégek elvitték az egyik pontot. Jók: Sántha. Tivadar. Hornyák. illetve Juhász P.. Szilágyi T.. Osváth. Kiss Pál Kemccsc-Hardware 2:0 (0:0) 200 néző V: Nagy Sándor Keniecsc: llegyes-Korsoviezki. Müller. Kolozsi. Jakab. Dávida. Kostyó. Moldvám. Balázs, Mester. Lukács (Szegedi) Edző: Kondor Lajos Hardware: Vránszki-Barkóczi. Pór, Minya, Kiss, Lakatos, Mihályfalvi, Lővei. Tardi (Újhelyi), Papp, Horváth, Edző: Vránszki Péter Góllövők: Balázs, Kolozsi Szabó Miklós Nyírkarász-Újfehértó 1:3 (0:2) 100 néző V: Ficze Nyírkárász: Tóth J-Kapin, (Kertész), Kántor, Rácz, Tóth L., Pethő (Török). Badar, Kontra (Végső), Lakatos, Fecs­ku. Matyi Edző: Badar Zoltán Ujfehértó: Gonopku-Úr. Kiszey, Lácza, Hajdú. Kovács, Haratyuni, Polonkai. Szalóki, Spisák, Majrovics Edző: Szilvási István Góllövők: Matyi, illetve Majrovics, Hajdú. Spisák A bajnokságra törő Ujfehértó megér­demelten vitte el a két bajnoki pontot. Jók: a hazaiak közül senkit nem le­het kiemelni, illetve Szalóki, Polonkai Ragány Ferenc További eredmények: Kisléta-Levelek 4:0 Záhony-Tiszalök 3:0 _ Sényő-Fehérgyamiat 1:1