Új Kelet, 1994. május (1. évfolyam, 34-58. szám)

1994-05-16 / 46. szám

UJ KELET 1994. május 16. hétfő Labdarúgó NB III. Tisza-csoport Hat gól Káliéban Mátészalka-Tiszafüred 1-1 (0-1) Mátészalka 800 néző V: Petus Mátészalka: Gere- Simák, Márián Sze­les, Papp Gubányi, Bíró, Kocsány (Csák), Muri (Sira), Oláh, Szender Edző: \bjtkó István Tiszafüred: Víilerij— Ocean Faze­kas, Földvári, Görbe, Dajka, Kaszonyi, Nagy Kondrija, Múzsái, Király Edző: Szűcs Árpád 12.p ideírni hiba után Nagy a szálkái kapuba lőtte a labdát 0:1. 57.p Jobb szélen vezetett támadást Mátészalka, a beadás után Oláh fejelte a labdát a hálóba 1:1. A tartalékos hazai csapat nagy küzdel­met vívott a sportszerűen és jól játszó Tiszafürediekkel Igazságos döntetlen született Jók: Mindkét csapat kitett magáért Pénzes András Rakamaz-Edelény 4-0 (4-0) Rakamaz 800 néző V: Sápi Rakamaz: Vitkai- Pásztor Szondi (Ju­hász), Csorna, Kegye, Kiss, Karóczkai, Tóth, Lehóczky Ádámszki (Szekrényes), Barczi (Sipos). Edző: \feigli Géza 5:p. Mintaszerű baloldali beadást követően Ádámszki fejelt a hálóba 1-0. 7.p Jobboldali beadás után Lehóczky fejelt a kapuba 2-0. 19.p Lehóczky Ádámszki összjáték után Ádámszki volt újra eredményes 3-0. 35.p Jobboldali támadás után Lehócz­ky fejjel szerzett újabb gólt 4-0. 88.p Az edelény csapatából Rákost a második sárgalapja miatt kiállították Az első félidőben nagyonsok szélről belőtt labdával próbálkozol! a hazai csa­pat melyeknek négy gól lett az eredménye A második félidőben a Rakamaziak el- könnyelműsködték a lehetőségeket Jók: Pásztor Kegye; Barczi, Tóth, Le­hóczky illetve Mag Nagykálló-Kisvárda 2-4 (0-0) Nagykálló 500 néző V: Heckmann Nagykálló: Pók- Kígyósi, Horváth, He- czel, Migovics, Boda, Kaszab (Szűcs), Boros ( Balázs), Ijgyártó, Vágó, Tóth A. Edző: Eszenyi Dénes Kisvárda: Szőr- Balogh (Szombati), Takács, Lipták Oláh Z. Göncz ( Dudás), Hegyes, Seres, Popo- vics, Lelt Béres (Oláh L.) Edző: Ko­máromi György 48.p Béres beadását Lelt a kapu jobb alsó sarokba lőtte 0-1. 58.p Lelt jól fordult le őrzőjéről és a kapu közepébe lőtt 0-2. 69.p Béres jól ment el a jobb oldalon és szép csele után márcsak a kapussal állt szemben. Pók az első lövését hárította, de a kipattanó labdát Béres a hálóba helyezte 0-3. 75.p Dudás megiramodott a balszélen, éles beadását Oláh Z. a kapu közepébe lőtte 0-4. 81.p Vágó cseles szabadrúgása után Boda kapásból 20 méterről lőtt a vendégek hálójába l^L 89.p Balázs ment el a baloldalon, éles beadását Tóth Attila fejelte a hálóba (2-4). Nagyon jó változatos mérkőzésen szenvedett vereséget Nagykálló. Jók: Pók Boda, Ijgyártó illetve Lelt, Béres, Szőr Nagy Tamás Miskolc-Stop-Nv írbátor 1-1 Schumacher: négyből négy Brazília, Japán és Imola „bevétele,, után az idei negyedik Forma-1 -es nagy­díj is Michael Schumacher zsákmánya lett A kitűnő német pilóta a gyorsasági autós világbajnokság újabb állomásán, amelynek tétje a Monacói Grand Prix megnyerése volt, rajt-cél győzelmet ara­tott Benetton-FordjávaL A monte-carlói viadal végre mentes volt a tragikus es­eményektől, amelyek az utóbbi időben beárnyékolták az.F-l-es versenyeket olykor meg is kérdőjelezve a „szágul­dó cirkusz,, értelmét.. A Monacói Nagy­díjon a startra rányomta bélyegét Ayr­ton Senna és Roland Ratzenberger halá­la: a brazil és az osztrák pilóta emlékére az első rajtsort üresen hagyták és az időmérő edzéseken leggyorsabbnak bi­zonyult Schumachec illetve a finn Mika Häkkinen a második vonalból vágott neki a 78 körös versenynek Az egyetlen igazán veszélyes jelenet az indulás után nem sokkal az első kanyarban játszó­dott le; amikoris Häkkinen McLaren- Peugeot-ját hátulról meglökte a Will- iams-Renault-val versenyző brit Damon HilL Häkkinen kocsijával kicsúszott a pályáról, de szerencsére komolyabb következménye nem lett az esetnek Nem sokkal később Hill is a GP-viadal feladására kényszerült. Schumacher ugyanakkor senkitől sem zavartatva rót­ta a köröket a 3328 méter hosszú pá­lyán és bár kétszer is kiállt tankolni és kereket cserélni, mindkét alkalommal az első helyre tudott visszaállni A kérdés valóban csak az volt, hogy mekkora előnnyel ér célba a többiek előtt. Fölényére jellemző, hogy utolsó körében beérte márkatársát, a végül is hetedik helyen végzett finn J. J. Lehtót Némi meglepetésre Häkkinen csapattársa, a brit Martin Brundle érkezett be má­sodikként, míg harmadiknak a hova­tovább a Forma-1 nagy öregjei közé tar­tozó, Ferrarit kormányzó osztrák Ger­hard Bergert intették le A Forma-1-es világbajnoki idény ötödik versenyét május 29-én Barcelonában rendezik meg a Spanyol Nagydíjért. Idetartozó hír, hogy a gyorsasági autózás legutóbbi ál­dozata, az osztrák Karl Wendlinger továbbra is szinte reménytelen állapot­ban mély kómában fekszik a nizzai Saint Roch kórházban. A Monacói Nagydíj végeredménye 1. Michael Schumacher (német, Benetton-Ford) 149:55.372 ó 2. Martin Brundle (brit, McLaren-Peugeot) 00:37.278 mp hátrány 3. Gerhard Berg­er (osztrák, Ferrari) 01:16.824 p h 4. Andrea De Cesaris (olasz, Jordan-Hart) 1 kör h 5. Jean Alesi (francia, Ferrari) 1 körh 6. Michele Alboreto (olasz, Minar- di-Ford) 1 kör h A GP-verseny állása: pilóták: 1. Schu­macher 40 pont 2. Berger 10 3. Rubens Barrichello (brazil Jordan-Hart) és Da­mon Hill (brit, Williams-Renault) 7-7 5. Nicola Larini (olasz, Ferrari), Brundle és Alesi 6-6 márkák: 1. Benetton-Ford 40 pont 2. Ferrari 22 3. McLaren-Peugeot és Jordan-Hart 10-10 5. Williams- Renault 7 6. Sauber-Mercedes 6 A TOTÓ 19. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Debrecen - Pécs X 2. Sopron - Kispest-HFC 2 3. \ásas - MTK 1 4. Mainz - FC Hom­burg X 5. Hannover - Wtlfsburg 1 6. Saarbrücken - Mannheim X 7. Stuttgarter Kickers - Meppen 1 8. Bari - Cosenza X 9. Cesena - Pisa 1 10. Lucchese - Palermo X 11. Monza- Ravenna 1 12. \érona - Fiorentina X 13. Pescara - Modena 1 Pluszmérkőzés: 14. BVSC - \Sc FC-Samsung X Labdarúgó NB II. Keleti-csoport Tíz emberrel Balmazújváros-Tiszavasvári 1-1 (1-1) Balmazújváros 1000 néző V: Hanyecz Balmazújváros: Varró- Szabó, Csatári, Nagy L., Szige (Páll), Forkovecz, Tóth, Kovács, Kaszás, Bemáth (Loós), Raduku Edző: Kegyes László Tiszavasvári: Varga- Sinka, Széki, Havelant, Hegedűs, Rása, Fecsku, Zu­banics Szarka, Szurkos (Nagy R.), Pitács (Balázsi). Edző: Kiss Miklós Kiállítva: Széki a 66.percben Gól: Bernáth 25.p Zubanics 40.p 25.p Bernáth kilépett középen és 11 méterről a kapu közepébe lőtt 1-Q. 40.p Zubanics keverte meg a hazai védelmet a tizenhatoson belül buktatták a játékvezető tizenegyest ítélt A büntetőt Fecskü biztosan értékesítette 1-1. Jóval többet támadott a hazai csapat, de az Alkaloida szívósan védekezett Széki kiállítása után márcsak az 1 pont meg­szerzése volt a cél. Ezt igen nagy küzdelemben sikerült elérni a vasváriak­nak. A játékvezető inkább a hazaiaknak kedvezett Kegyes László: Mezőnyfölényünkben csak a helyzetekig jutottunk eL Kiss Miklós: Nagyon értékes pontot szereztünk, de igen nagy árat fizettünk érte Mészáros László Az NYFC közelebb állt a győzelemhez Szarvasi Vasas-Nyíregyházi NYFC 1-1 (0-1) Szarvas 1000 néző V: Márta (Mészáros, Tóth S.) Szarvas: Hanyecz- Hirmlet Sárosi, Holp Szlopóczki Gebri, Pisont A., Takó, Brakszatórisz, Janis, Rácz Edző: loan Patrascu Nyíregyháza: Bíró- Szatke Kertész, Molnár Barna, Szemán, Besenyel Majot Papp Erdei Szvisztun Edző: Buús György Csere: Takó h. Major A szünetben Szlopóczki h. Lénáit 63.p, Papp h. Hudák 85.p, Szvisztun h. Karnyicsenkó 87.p Gólszerző: Papp a 36.p, Major a 11- esből a 18.percben Sárgalap Barna 29.p, Hirmler a 75.p Kiállítva: Erdei 72.p szövegért Szarvas kezdett jobban és a második percben 17 méteres szabadrúgáshoz jutott amely azonban Pisont lövése után a sor­falról a mezőnybe pattant A 15.percben Sárosi remekül ugrott ki a jobboldalon két nyírségi védő mellett de beadása a Bíró ölében halt eL A 22. percben Pisont rúgha­tott ismét szabadrúgást de lövése ezúttal a kapu fölé szállt 23. percben Janis futott el a baloldalon, beadása után Rácz éles lövése a léc fölött suhant eL A 36. percben jobboldali vendégtámadás után a beívelt labda a tizenhatoson álló Papp elé került aki habozás nélkül a jobbalsó sarokba lőtt 0-1. Szünet után az ötvenedik percben Rácz tizenhétméteres szabadrúgása szállt Bíró kapuja fölé. Az 57. percben a körülményeskedő Szarvasi védők hibájából Szvisztun apszolút gólhelyzet­be került de Hanyecz remekül mentett A 71. percben Erdei iramodott meg, már­csak Hanyeczal állt szemben, de a 15 mé­terről leadott lövését a kapus remekül védte A nyolcvanadik percben egyenlített a hazai csapat baloldali támadás során Lénárthoz került a labda lövésébe Bessenyei kézzel nyúlt bele a megítélt büntetőt Major a kapu baloldalába he­lyezte Az első félidőben a két csapat talán a nagy meleg miatt igen gyenge játékot produkált Nyíregyháza szerencsés góllal szerzett vezetést miután Szarvas a jó hely­zetnél is jobbat keresett. A második félidőben csak Erdei kiállítása után pör­gette fel a játékot a hazai csapat de ere­jéből az egyenlítésre futotta. loan Patrascu: A tét rossz hatással volt játékosainkra, s így játékunknak nem volt taktikai tartalma Ezek után meg kellett elégednünk áz egyponttaL Buús György: Kultúráltan és jól futbal­lozó csapatomat a játékvezető fosztotta meg a győzelemtől Csabai Pál További eredmények: REAC - Szeged FC 1:0 (1:0) Hajdúnánási FC - 111. ken TVE 0:0 FC Eger - FC Hatvan 0:1 (0:0), Kábái Cukor FC - Gödöllői LC 1:4 (0:3) Kiskőrös-Stadler FC - Kazincbarcikai SC 2:0 (0:0) Megyei I. osztály Ismét nyert Levelek Levelek-Fehérgyarmat 3-1 (0-1) Levelek 1000 néző V: Fodor Levelek: Tuza, Oláh, (Majláth), Sverta, (Kapdos), Sitku, Király Molnár (Borbély), Hováth, (Pál), Forgony Takács, Burik. Edző: Takács János Fehérgyarmat: Szűcs, (Bartha), Magyar, Nagy Gyüre, Piros, Kövesligeti, Kovács, (Szpodnyi), Kocsis, (Bodnár), Varga, Hadadl Domon­kos. Edző: Tapasztó Ferenc Kiállítva: Szűcs (reklamálásért 57.p), Piros (utánnarúgásért 75.p) Gól: Domonkos 6.p, Király 50.p, Mol­nár 70.p, Burik 85.p Nagyon erőssen kezdett 3 Fehér- gyarmat aztán a levelekiek rákapcsoltak. Győzelmük teljesen megérdemelt a má­sodik félidőben többször reklamáló gyarmatiak ellen Jók: az egész csapat illetve Domonkos, Kocsis. Kapdos József Ibrány-Csenger 2-0 (1-0) Ibrány 300 néző V: Labancz Ibrány: Vattai- Szegedi Ignácz, Her­mán, Szász Bíró, Andirkó, Korpái Kató, \feres (Mátyás), Hruska (Csombók). Edző: Kegye István Csenger: Ács- Kasu, Szi­lágyi M., Becző, Juhász T., Erdős, Juhász J., Szilágyi T., Barcsai Eszenyi Fehér (Csontos). Edző: Moldvai János Gól: Andirkó 2. Kiállítva: Kasu (Csenger). A végig fölényben játszó hazaiak Andirkó és Kató vezetésével lelépték a vendégeket Jók: Andirkó (mezőny leg­jobbja) Kató, Szász Hruska illetve Bar­csai Ács. Kakuk István Vásárosnamény-Újfehértó 0-0 Vásárosnamény 500 néző V: Nomi- niczki Vásárosnamény: Papp-Túróczl Varga Koskovics, Sándor, Hornyák (Smajda), Berettyán, Tivadar, Illés, Törös, Hmell. Edző: Farkas BélaÚjfehértó: Gonoczkó- Balázscsik, Látszai I., Harantyia Látszai Sz, Kovács, Hajdú (Ötvös), Polonkal Sza- lóki (Látszai Gy), Spisák, Majchrovics. Edző: Szilvási István Nagy iromú mérkőzés a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez Jók: Túróczl \hrga, Sándor, Illés ill. Gonoczkó, Látszai I. és Spisák Kiss Pál Záhony-Hardware 4-1 (2-0) Záhony 300 néző V: Mónus Záhony: Rácz I. (Darvai)- Szanyl He­gedűs, Izajszkl Kacsur (Onder), Balázsi Andropov Rácz II., Győri (Ragány), Már­ton, PokoL Edző: Fülöp Sándor Hard­ware: Vránszki- Barkóczl Pót Minya, Hegyesi (Lakatos), Papp Mihályfalvi, Lővel Tardl Horváth, Fótai (Újhelyi). Edző: Vránszki Péter Gól: Pokol Győri Onder illetve Vrán- szkl Szépségdíjas gólokkal biztosan nyert a hazai csapat Jók: Pokol Izajszki illetve Pór és Laka­tos. Erdei Árpád Kemecse-Tarpa 1-0 (1-0) Kemecse 400 néző V: Jekő Dr Kemecse Hegyes- Kovsoveczkl Müllec Kolozsl Kostyó, Dávida, Moldván, Sipos (Fedor), Sztojka, Mester (Szúnyog Á.), Balázs (Szegedi) Edző: Kondor Lajos Tarpa: Varga Z- Csépa, Davdián, Holp Szirmai Csikós, Nagy (Szász), Pál Toldi Szűcs, Kovács Edző: Varga Zoltán Gól: Sipos Inkább küzdelem, mint játék folyt a pá­lyán, mert mindkét csapatnak létkérdés lett volna a győzelem. A hazaiak egy jólsi­került fejessel szerezték meg a győzelmet Jók: Sipos (a mezőny legjobbja), Müllet Kostyó, Hegyes illetve Holp Szűcs Szabó Miklós Nyírkarász-Baktalórántháza 1-3 (0-0) Nyírkárász 800 néző V: Tomasovsz- ki Nyírkárász: Tóth J - Kertész, Kántor Rácz, Tóth L., Czethő, Badart, Kontra, Lakatos (Török), Fecsku, Matyi Edző: Ba­dar Zoltán Baktalórántháza: Tóth A- Tóth L, Benkő, Geda, Barnac, Kiss (Szőke), Kapin, Maries (Juhász), Dovip Sós, Virtás Edző: Gajdocs Gábor Gól: Kertész illetve Virtás, Gdovin, Szőke A szomszédvári rangadót a vendégcsa­pat szerencsés gólokkal nyerte meg Jók: Matyi Kertész illetve Benkő, Ma­ries Ragány Ferenc Sényő-Nagyhalász 3-1 Kisléta-Tisza- lök 3-1 A bajnokság állása 1.Senyö 25 19 3 3 72-21 41 2. Bl.háza 25 19 2 4 73-30 40 3. Újfehértó 25 16 5 4 41-18 37 4. F.gyarmat 25 15 5 5 49-26 35 5. Záhony 25 15 5 5 45-27 35 6. Csenger 25 12 7 6 49-29 31 7. V.namény 25 11 5 9 47-25 27 8. Kisléta 25 8 512 47-54 21 9. N.halász 25 6 910 30-40 21 10. Ibrány 25 8 512 27-39 21 11. Nyírkárász 25 8 413 41-60 20 12. Hardware 25 5 614 22-52 16 13. Tarpa 25 4 714 18-46 15 14. Kemecse 25 5 416 18-53 15 15. Tiszalök 25 5 317 21-55 13 16. Levelek 25 5 317 40-75 13