Új Kelet, 1994. május (1. évfolyam, 34-58. szám)

1994-05-28 / 57. szám

UJ KELET 1994. május 30., hétfő Megyei I. osztály Papírforma szerint 11 Labdarúgó NB II. Keleti-csoport 27. forduló Malisenko bosszúja Hajdúnánási FC-Nyíregyházi FC 2:1 (1:0) Ibrány-Újfehértó 3:0 (1:0) Ibrány 400 néző V: Kozsla Ibrány: Vattai-Nagy, Ignácz, Hermán, Szász, Bíró, Veres (Szegedi), Korpái, Andirkó (Mészáros), Szentesi (Dobránsz- ki), Mikhárdi. Edző: Kegye István Újfehértó: Garapkó- Polonkai, Kisze- ly, Lácza, Balázscsák, Haratyán (Hajdú), Kovács, Pisák, Ötvös (Takács), Szalóki, Majrovics (Kanyik). Edző: Szilvási István Gól: Mikhárdi, Dombránszki, Korpái. A végig fölényben játszó hazaiak nagy­obb arányban is nyerhettek volna a biztos győzelem reményében érkező vendé­gekkel szemben. Jók: az egész ibrányi csapat, Szász (a mezőny legjobbja), illetve Garapkó, Polonkai, Ötvös. Kakuk István Kemecse-Baktalórántháza 0:1 (0:1) Kemecse 500 néző V: Tassy Kemecse: Hegyes- Korsoveczki, Müller, Kostyó, Kolozsi, Dávida, Sipos (Jakab), Moldván, Sztojka, Mester, Balázs (Szegedi). Edző: Kondor Lajos Baktalórántháza: Tóth A.- Tóth I., Benkő, Geda, Bamucz, Szőke I., Kapin, Vida. Gdovin, Soós, Virtás. Edző: Gajdos Sándor. Gól: Soós Egy kis szerencsével helyezetük alapján a hazaiak felboríthatták volna a papír­formát. Jók: Hegyes (a mezőny legjobbja), Kos­tyó. Kolozsi. illetve Benkő, Vida, Soós. Szabó Miklós Záhony-Tarpa 5:1 (2:0) Záhony 500 néző V: Nagy II. Záhony: Rácz I. (Darvai)- Szanyi, He­gedűs, Rajszki (Ragály), Eszenyi, Balá­zsi, Kacsur, Onder (Csernya), Győri, Már­ton, Pokol. Edző. Fülöp Sándor Tarpa: Varga- Csákó, Bodnár, Simon, Holp, Szabó, Csekő (Ficze), Pál. Földi (Szűcs), Nagy, Dab (Kovács). Edző. Varga Zoltán Gól: Győri Z., Hegedűs. Márton. Balá­zsi. ill. Holp. Biztos hazai győzelem a sportszerűen játszó vendégekkel szemben. Jók: Hegedűs, Győri, Onder, Márton ill. Holp, Szűcs, Bodnár. Erdei Árpád Sényő-Csenger 4:0 (1:0) Sényő 500 néző V.: Hajdú Hazai Mátészalka — Püspökladány 1:0 (0:0) Mátészalka 600 néző V: Bobkó Mátészalka: Nagy-Simák, Márián, Bíró, Papp, Gubányi, Szelihov, Szeles (Csák), Sira (Muri), Baron. Kocsán (Szender). Edző: Vojtkó István Kiállítva: Baron (Mátészalka, a 40. per­cben) Az első félidő alacsony színvonalú, csapkodó játékot hozott. A negyvenedik percben a játékvezető a hazai csapatból Baront kiállította, így Mátészalka a hát­ralévő ötven percet emberhátrányban kényszerült végigküzdeni. Fordulás után feltámadt a szabolcsi gárda, egymás után vezette szebbnél-szebb támadásait. Húsz perccel a befejezés előtt Szelihov a kapufára fejelt, majd hat perccel később már nem volt olyan szerencséje a vendégeknek. Szelihov nagyszerű átadását Muri jól vette át, és a hálóba lőtte a lab­dát. A tíz főre fogyatkozó hazaiak második félideji játékukkal rászolgáltak a győ­zelemre. Dicsérendő Szelihov lelkes és Sényő: Madri- Szobonya (Torda), Szikszai (Ványi), Pataki, Zsiga, Tóth, Mó- nus (Illák), Balogh, Capatina, Rubóczki, Knoblok. Edző: Szobonya József Csenger: Ács- Juhász P., Kasu, Szi­lágyi, Becző, Eszenyi, Osváth, Szilágyi T„ Barcsai, Vaszusz, Fehér. Edző: Moldvai János Az óriási mezőnyfölényben játszó haza­iak a fantasztikus napot kifogó Capatina vezérletével biztosan nyertek. Gól: Capatina 4 Jók: Capatina (mezőny legjobbja), Tóth, Szikszai, Knoblok Pehely Zoltán Nyírkarász-Vásárosnamény 1:2 (0:1) Nyírkárász 500 néző V: Naményi Nyírkárász: Tóth I.- Kapin, Kántor, Kertész, Rácz, Kontra, Badar, Czető, Lakatos (Sére), Matyi. Edző. Badar Zoltán Vásárosnamény: Pap- Thuróczi, Varga, Koskovits, Sándor, Farkas, Bere- tyán, Tivadar, Illés, Toros, Hanel. Edző: Farkas Béla Gól: Badar, illetve Illés, Berettyán A látottak alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Badar, Matyi, Czető illetve Beret­tyán, Tivadar, Illés. Ragály Ferenc Fehérgyarmat — Tiszalök 3-0 (0:0) Fehérgyarmat 350 néző V: Nagy S. Fehérgyarmat: Bartha-Juhász, Nagy (Borbély), Gyüre, Magyar, Kövesligeti, Hadadi, Bodnár, Varga, Bíró, (Kovács), Kocsis. Edző: Tapasztó Ferenc Tiszalök: Szöllősi-Balogh, Gáli, Kerekes, Nagy, Lösonczi, Csatlós, Penthe, Hegedűs, (Erőss), Péntek, Szabó. Edző: Csáki Miklós Gól: Gyüre, Kocsis, Hadadi. A hat ifjúsági játékossal felálló hazai csapat magabiztosan tartotta otthon a két pontot. A második félideji jó játékával felőrölte a vendégek ellenállását. A találkozó főszereplője Kocsis István volt. aki ellenállhatatlanul játszott. Jók: Kocsis, Nagy, Magyar, Bartha ill. Péntek Múzsái László További eredmények: Levelek-Nagyhalász 1:2 (1:0), Kisléta- Hardware 2:0 (0:0) Borsodi Építők V.— Nyírbátor 1:1 (0:0) Miskolc 300 néző V: Szabó Nyírbátor: Szabó-Szegedi, Unchiás I.(Lőrincz). Kosán. Lukács, Szilágyi (Krasznai Zs.), Simái, Szalontai, Szilvási, Darai (Nagy). Edző: Tóth János Kiállítva: Grolmusz (BÉVSC a 88.per­cben) 50p. Egy szabályosnak tűnő becsúszó szerelés után büntetőt ítélt a hazaiak ja­vára. A tizenegyest Oláh értékesítette. 1:0 75p. Szalontai ugratta ki jó labdával a csereként beállt Lőrinczet, aki lefutotta a borsodiak védelmét, és biztosan lőtt a háló­ba. 1:1 Második félideji játéka alapján Nyírbá­tornak gólokkal kellett volna nyernie a mérkőzést. Jők: Lőrincz, Szegedi, Lukács, Szilvá­si, Szalontai Hajdúnánás 1000 néző V: Hrabovszky (Hanyecz, Zobrák) Hajdúnánási FC: Tóth Péter- Vo- nyigás, Szűcs, Kulakov- Nagy II., Papp, Malisenko, Csiszár, Kórász- Mangel, Vass. Edző: Szikszai Lajos Nyíregyházi FC: Bíró- Szatke, Drob- nyi, Molnár- Kovács, Major, Bessenyei, Kertész, Papp- Szvisztun, Szemán. Edző: Buús György Csere: Kulakov h. Tarr 33.. Kertész h. Bagoly a szünetben. Bessenyei h. Kali- nyisenko 67., Sárgalap: 38. Mangel, 49. Major, 53. Molnár, 59. Csiszér. Gól: 31. p. Malisenko, 75. p. Mangel, 85. p. Bagoly. 90 perc krónikája 5. p.: Baloldali támadás után a hazaiak tizenegyese. Vass lő öt méterről a rövid sarokra, de Bíró bravúrral hárítja. 16. p.: Szemán a félpálya közepéről a bal oldalon az oldalvonal mellől a tizen­hatosig középre cselezi magát és jobbszél­re kiteszi Majornak. Major a helyzetet el­puskázza. 31. p.: Hazai bedobás baloldalról. A lab­da Malisenko elé pattan, aki két lépést tesz keresztbe a kapu felé és azután középma­Szeged FC - Alkaloida Felső-Tisza parti stadion 1000 néző, V.: Tóth (Mezei, Kiss) Szeged FC: Kantár- Popov- Paksi, Kubát- Zámbori, Illyés, Nagy, Gréczi, Várszegi N. - Puskás, Katona. Edző: Nagylaki Kálmán. Tiszavasvári: Varga- Rása- Sinka, Balázsi, Hegedűs- Korilcó, Havelant, Fec- sku, Zubanics- Bohács, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Nagykálló — Tiszafüred 3:1 (1:0) Nagykálló 500 néző V: Geró Nagykálló: Rabcsák-Kígyósi, Horváth, íjgyártó, Migovics, Boda, He- czel,(Szilágyi S.), Boros, Szűcs (Balázs), Vágó, Tóth A. Edző: Eszenyi Dénes Kiállítva: Fazekas (70p. Tiszafüred) 29p. Vágó mesteri labdát tálalt Tóth elé, aki a kapust kicselezve a kapu közepébe lőtt. 1:0 64p. Király a vendégek térfelén elcsí­pett egy labdát, majd lövésre szánta el magát, amely utat talált a hazaiak kapujá­ba. 1:1. 65p. Boda 25m-es cseles szabadrúgása a háló jobb oldalába vágódott. 2:1 89p. Tóth Attila a jobb összekötő he­lyéről. testtel Szilágyi elé tette a labdát, aki higgadtan emelt a kapus fölött a háló- ba.3:l Talán idei legjobb játékukkal tartották otthon a két bajnoki pontot a hazaiak. Ki­fogástalan játékvezetés. Jók: Boda, Boros, Vágó. Ijgyártó. gasan a kapu jobb oldalába lő. Gyönyörű gól. Bíró a keresztbe lőtt labdát nem na­gyon védhette. 1:0 35. p.: Papp ad kapu elé, majd két perc múlva újra, de egyszer sincs középen sen­ki, aki veszélyeztethetne. 38. p.: Nagy II. ível jobbról a kapu elé, a balról érkező Csiszár fejel kapura öt méterről. Bíró most is szépen véd. 55. p.: Sorozatos jobboldali bedobá­sokkal jön előre a Nyíregyháza, majd Szvisztun épp csak a kapu mellé lő. 60. p.: Papp egészen az alapvonalra keveredik a bal oldalon, de a középre játszott labdára nem érkezik a második hullám. 70. p.: Kalinyicsenko bal szélről húz be a kapu felé, de 6 méterről a kapus lábába rúgja a labdát. 75. p.: Malisenko tette ki jobbra a lab­dát, Nagy II. beadását Mangel értékesítette 6 méterről a jobb sarokba lőve. 2:0 87. p.: Bagoly középen 18 méterről a bal alsó kapufára lő és onnan pattan a háló­ba a labda.2:l A találkozó mérlege Az első negyedóra felejthető színvonalú és iramú játékkal telt el. Ezután kezdett szorongatni a nyíregyházi csapat, de a tá­Tiszavasvári 2:2 (1:2) Csere: Illyés helyett Rosu a szünetben. Katona helyett Schwarcz a 61. p. illetve Pitács helyett Szkunc a 65. p. és Bohárcs helyett Nagy a 85. percben. Sárga lapok: Nagy 35 p., Popov 48., Paksi 82. percben illetve Varga a 79. perc­ben. Kiállítva Paksi a 88. percben. Góllövők: Bohács a 7. percben sza­badrúgásból a rövid oldalra, 0:1. Bohács a 35. percben másfél méteres les után a kapust kicselezve, 0:2. Puskás egy szép kiugratás után a léc alá a 36. percben. 1:2. Rosu büntetőből a felső léc alsó lapjára, s onnan a kapuba a 78. percben, 2:2. Puskás, Rosu (11-esből) ill. Bohács (2). Talán az utolsó esély a tisztességes bent- maradásra. - ez a gondolat foglalkoztatta a szegedi szurkolókat. Az első harminc perc nem hozta meg a hazaiaktól elvárt fogcsikorgató küzdelmet. Úgy tűnt, mint­ha a vendégeknek lett volna fontosabb a két pont. Kantár óriási hibájából Bohács vezetést szerzett a vasváriaknak, ráadásul jól is játszottak a vendégek. Amikor végre beindultak a mieink, jött egy újabb Bo- hács-gól, igaz ordító lesről indulva. Mezei taccsbíró lerendezte a hazaiak reményeit. madásainkban továbbra sincs átütő erő. A 31. percben jött Malisenko bosszúja, aki távolról kitűnően eltalált labdával szerzett gólt, de a nyíregyházi védők is hibásak, hisz a csatár háborítatlanul tehette dolgát. A vezetés felhozta a hazaiakat és az addig is lelkesen játszó csapat egyre több tá­madást vezetett. A szünet után úgy tűnt, ismét följön a Nyíregyháza, de a mezőny­fölényt nem tudták kapu előtti helyzetekké alakítani. A második félidő 15-20 percétől, mintha végre véglegesen felébredtek vol­na a nyíregyháziak. Ekkor egyre több veszélyes támadást vezettek, de a hazaiak kontrákkal válaszoltak. Ahogy ilyenkor lenni szokott, a 75. percben az egyik kont­rából Malisenko indítása után újabb gólt szerzett a nánási csapat. Ezzel eldőlni látszott a mérkőzés. Az utolsó tíz perc kétségbeesett vendégtámadásai, már csak a szépítésre adtak alkalmat. Az erősen tar­talékos hajdúnánási csapat így megérde­melte a győzelmet. Jók: Szűcs, Nagy II., Malisenko illetve Molnár, Papp. A mesterek szemével Szikszai Lajos: - Mérkőzés előtt a dön­tetlennel is elégedett lettem volna, hisz két olyan játékos is játszott, akinek a nevét sem tudtam. Csapatunk lelkes határozott játékukkal megcáfolta az előzetes vára­kozást, és győzelmet szereztek. Buús György: - Felelőtlen, nemtörődöm játéknak ez lehet az eredménye. (R.Z.) A gól után Nagy „besárgult”, de szeren­csére Puskás remek góllal állt bosszút. A második félidő egy szegedi góllal indult, amit a bíró Mezei intésére érvénytelenített. Pitács két ordító helyzetet kihagyott, de úgy is mondhatnánk, hogy Kantár védett bravúrosan. Amikor már temetni kezdtük a csapatot Rosu lerántásáért büntetőt ítélt a játékvezető (nem volt az - a szerk.). Rosu úgy rúgta be, hogy a szurkolók majdnem infarktust kaptak. Két perc múlva viszont nyilvánvaló 11-est nem adtak meg a Sze­gednek. A vége előtt még kimaradt két hazai ziccer, s a bíró biztos, ami biztos ala­pon kiállította Paksit. A mesterek szemével Nagylaki Kálmán: Amit a saját erőnk­ből becsületesen meg lehet tenni, meg­tettük. Kiss Miklós: Egy megnyert meccset szórakoztunk el, s a végén örülnünk kellett az egy pontnak is. Jók: Zámbori, Popov, Paksi, Rosu il­letve Bohács, Varga, Fecsku. Bárok További eredmények: REAC - Tiszakécskei FC 1:2 (0:0) Ká­bái Cukor FC - Szarvasi Vasas 4:2 (2:1) Kiskőrös Stadler FC - III. kér. TVE 1:0 (1:0) FC Eger - Gödöllői LC 3:0 (1:0) Diósgyőri FC - Kazincbarcikai SC 3:1 (2:1) Balmazújváros - FC Hatvan 0:1 (0:0) Forma—1 Spanyol Nagydíj Baleset nélkül ért véget a a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság spanyolországi futa­ma. Ezúttal Damon Hill haladt át először a célvonalon, a Williams-csapat brit pilótája pályafutása negyedik futamgyőzelmét szerezte, legutóbb egyébként még a tavalyi monzai versenyen diadal­maskodott.- Nagyon fontos volt, hogy most jó eredményt érjek el. hiszen csapatom, a Williams. Senna halála után nehéz heteket élt át. Egyúttal a brazil szurkolókért is kelleti versenyeznem, akik koráb­ban is szimpatizáltak velem - mondta a verseny után a 33 éves Damon Hill. A második helyezett a német Michael Schumacher lett, aki idén eddig négy futamgyőzelmet szerzett zsinórban. Flavio Briatore. a Benetton csapatfőnöke úgy nyilatkozott, hogy elégedett a német versenyzővel, hiszen Schumachemek hidraulikai problémákkal kellett megküzdenie. - Nem gondoltam volna, hogy be tudom fejezni ezt a versenyt, főleg azt nem. hogy a második helyen - jegyezte meg Schumacher. akinek így nem sikerült beállítania Nigel Mansell rekordját, aki 1992-ben az öt első futamon győzött sorozatban. A harmadik Mark Blundell lett. Labdarúgó NB III. Tisza-csoport győzelmek önzetlen teljesítménye. Pénzes András Széllel szemben nem lehet... Somogyi József Nagy Tamás