Új Kelet, 1994. április (1. évfolyam, 9-33. szám)

1994-04-18 / 22. szám

SPORT ÚJ KELET 1994. április 18. hétfő Kosárlabda NB I Előny a MAFC-nál MAFC - Nyíregyházi TK 89:87 (48-42) BHG-csarnok, 300 néző. V: Vasvári, Král. MAFC: Horváth (6), Armaghani (17), Belőni (13), Bács (14). Kangyal (20). Cs: Jenei ( 12), Vámosi. Nyíregyházi TK: Borosnyai B. (13), Elek , Kozma (8), Sit- ku (18), Klisura (23). Cs: Garai (3), Tara- szov (4), Borosnyai Sz. (16), Zomborszki (2). Az első félidő közepéig kiegyenlített volt a mérkőzés, bár rendkívül gyors és látványos küzdelem folyt a pályán. Aztán a MAFC kezdett szép lassan elhúzni. A második félidő közepén 15 pont előnyre tett szert a fővárosi gárda. Ezt követően a TK látványos, hosszú hajrát nyitott, előbb egyenlített, majd három pontos előnyre tett szert. A MAFC azonban az utolsó két percben újra magára talált, és ha minimá­lis előnnyel is, de megnyerte a mérkőzést. MAFC - Nyíregyházi TK 1:0. Révay Zoltán Kézilabda NB I. Boczák bravúrjaival Nyíregyházi KC - Ózdi KC 21 - 18 (9-8) Nyíregyháza: 1700 néző V: Atkári - Herczeg Nyíregyházi KC: Szabó - Szergyuk 4, Tóth 3, Medve 3, Prolics 3, Tóvizi 2, Kun 3/1. Cs.: Jankovics 3, Boczák (Kapus), Móré. Edzó: Szőke István, Barta Dénes Ózd: Perekrosztov - Jakab 1, Hujber 1, Fuják 2, Csörgő 4, Kerekes 2, Vitális. Cs.: Krasznij 8/2, Barnóczki, Deák .Edző: Závodczky István. Kiállítások: 6 ill. 10 perc. Hétmétere­sek: 3/1, ill. 2/2. Mindkét csapat idegesen kezdett. A hazaiak két sikertelen támadása után a Nyíregyházáról elkerült Krasznij lőtte a mérkőzés első gólját. Majd a 4. percben Medve egyéni akciója révén egyenlítettek a mieink. Továbbiakbanm többször Szer- gyukot keresik, mint befejező játékost, de sikertelenül. Az egyre jobb formába lendülő Szabó kapus rendre hárítja az el­lenfél lövéseit. A jobban átgondolt tá­madás eredményeképpen Medve majd Szergyuk góljaival a 8. percben 3-1- re vezetünk. A félidő közepéig több si­kertelen támadás jellemző mindkét csap­at játékára,s a 15. percben az Ózdiak ered­ményesebb támadásaik révén kiegyen­lítenek 4-4. Sőt a vezetést is megszerzik, ezután a hazaiak percei következnek. Tóvizi egyenlítő góljával 5-5- re felzárkó­zunk s a 23. percben megnyugtató előny­nyel 8-5 a hazaiak javára. A félidő végefelé kétszer is emberelőnyös helyzet­be kerültünk, aminek előnyeivel sajnos nem tudott a csapat élni,így a 3 gólos előny a félidő végére 1 gólra csökkent, 9-8. A második félidő góljainak sorát ismét az Ózdi idegenlégiós Krasznij nyitotta meg. Minkét oldalon felváltva estek a gólok, a mieink játékára továbbra is jellemző volt az idegeskedés, kapkodás. Ez főleg az el­adott labdákban mutatkozott meg. A félidő elején a hazaiak kapust cseréltek, ami jó húzásnak bizonyult. Boczák Józsi több biztos ziccert hárított. Az eddigi kemény mérkőzés durvulni kezdett, s az 5. percben az ózdi Fujákot a játékvezetők durva, sportszerűtlenségért végleg kizárják. Az emberelőnnyel továbbra sem tudunk mit kezdeni. Végül is Szergyuk hosszú in­dításból lő látványos gólt. 12-11. Ismét Boczák percei következnek. Rendre hárít­ja az ellenfél lövéseit. A továbbra is kemény játék következtében a játékvezetők többször elbizonytalanod­nak. s ítéleteikkel mindkét csapatot meg­zavarják. Mind két oldalon felváltva es­tek a gólok, majd Tóvizi, Szergyuk, Tóth. góljaival a 21. percben ismét 3 góllal vezetünk. Boczák kapuja továbbra is beve­hetetlennek tűnik, ez az ózdiakat elbizony­talanította, több támadást elügyetlen­kedtek. Izgalmas hajrá következik az óz­diak megpróbálják a lehetetlenLa 27. perc­ben föl is zárkóznak 19-17 -re. A mérkőzést végül is Jankovics és Tóth tetszetős góljaival ér véget. Labdarúgó NB II Bravúr Gödöllőn, f vereség Kábán Gödöllő-Nyíregyházi FC 2-2 (0-1). Gödöllő. 500 néző. Nyíregyházi FC: Bíró - Barna, Drob- ni, Szatke - Kovács, Major, Kertész, Papp T.(Vajda) - Kalinicsenko (Szemán 80.), Erdei, Bagoly. Edző: Buús György. 25. perc. Erdei Bagoly labdájával re­mekül lép ki a védők között, és a kifutó kapus mellett a kapu közepébe lő. (0-1.) 68. perc. Többen hibáznak a vendég védelemben, és Ivanovics 16 méterről egyenlít. (1-1.) 72. perc. Tizenegyeshez jut a hazai csapat, és Szász nem hibázza el a le­hetőséget. (1-2.) 75. perc. Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a hazaiak. Papp Tibor mint­egy 17 méterről szabadrúgásból óriási nagy gólt lőtt. Az első félidőben ügyesen kontrázott a Molnár és Szvisztun nélkül fölálló nyíregyházi gárda. A második félidő közepére azonban feljött Gödöllő. A hazai csapat mindent megpróbált, hogy megfordítsa az eredményt, ami sikerült is neki. A kiesés elkerülése ellen ugyanis minden pontra szüksége van Gödöllőnek. A látottak alapján bravúr az NYKC pontszerzése, aki küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Jók: Bíró és Erdei. Kaba - Tiszavasvári 2-1 (2-0). Kaba, 500 néző. V: Herbály (Szabó J., Tompos). Kaba: Vadon- Temován, Takács, Laj­tos, Horváth, Bába, Karacsun, Nagy A., Csipke, Plókai, Deszatnik (Szilágyi). Edző: Varga Zoltán. Tiszavasvári: Varga-Riskó, Széki, Rása, Hegedűs, Sinka, Kurilco (Szarka szünet­ben), Fecsku, Zubanics, Szurkos, Pitács (Nagy R. 80. p.). Edző: Kiss Miklós. ítéletidőben, zuhogó esőben kezdődött a mérkőzés. Már a hetedik percben Nagy A. révén megszerezte a vezetést a hazai csapat, melyben azonban a lesre játszó vendégvédők is ludasak voltak.(1-0) Ezután Tiszavasvári átvette az irányítást, mindent megpróbált az egyenlítésért. Előbb Szurkos, majd Kurilco lőtt óriási kapufát, sőt Zubanics akár előnyhöz is juttathatta volna csa­patát. A 42. percben azonban újabb gólt kapott Vasvári. A partjelző lest jelzett a kabaiak támadásánál, de Herbály fölül­bírálta segítőjét és a rutinos, egykori fe­rencvárosi Deszatnik nem hibázott. (2-0) A második félidőben ott folytatta a Tiszavasvári, ahol abbahagyta. Táma­dott, de sorozatba maradtak ki a hely­zetek. Ebben főleg Szurkos és Zubanics „jeleskedett”. A lefújás előtt nyolc perc­cel végre gólt ért a vendégcsapat. A csereként beállt Nagy Róbert Fecsku baloldali visszagurítását vágta védhe- tetlenül a kabaiak hálójába. (2-1). Az utolsó öt percben akár három gólt is sze­rezhetett volna a vendégcsapat. Jók: Vadon, Takács, ill. Fecsku (a mezőny legjobbja), Sinka, Széki. Mészáros Lajos Labdarúgó NB III. Két győzelem, két vereség Nyírbátor - Szerencs I - I (1-1),1100 néző V: Szilvási. Nyírbátor: Kormos - Szegedi, Erdősi, Unciás, Lukács, Balogh (Szimai), Krasznai, Szalontai, Lőrinc (Kosán), Ba- rai (Krasznai Zs.), Kertész Edző: Tóth János 6 p. Asszony 26 m-ről váratlanul lőtt, a labda a léc alá vágódott 0:1 20 p. Szegedi centvezett, Darai megcsúsztatta a labdát Mint a nyitányon Schumacher nyert, Senna kiesett Kertésznek, aki a hálóba bólintott 1 -1. Igazi rangadó hangulatú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Szegedi, Unciás, Krasznai A., ill. egész szerencsi csapat. Somogyi József Nagvkálló - Olefin 2 - 0 (1-0), 300 néző V; Soós Nagykálló: Rabcsák - Balázs (íjgyártó), Horváth, Heczel, Migovics, Boda, Kaszab, Boross, Szűcs, (Szilágyi), Vágó, Tóth A. Edző: Eszenyi Dénes Amire lehetett számítani, az első félórában, szorosan védekeztek a vendégek, majd a 30. percben Vágó mes­teri labdát tálalt Tóth A. elé, aki az ötösön belül még egyet igazított rajta és Bán kezei között a hálóba lőtt. 1 - 0. A 47. percben Heczel jobb oldali beadását szintén Tóth A. értékesítette. 50 p. A ragyogóan játszó Heczet kiállították. Ózd - Rakamaz 2 - 4 (1-2) Ózd: 300 néző V: Fodor Rakamaz: Cziotka - Juhász, Szondi. Csorna, Kegye, Kiss. Karászkai, Pásztor. Lehoczkí, (Sípos), Ádámszki, (Tóth L.)* Barczi. Edző: Veigli Béla Korán megszerezte a vezetést Rakamaz. ellentámadásaik végül teljesen megérde­melten nyertek, az elfáradó hazaiakkal szemben. Jók: Farkas. Drózdik, ill. Ádámszki. Barczi, Kegge, Juhász. Kaposvári Ferenc A Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság idei má­sodik versenyén, a japán Aidában a Csendes-óceáni Nagy­díjon a német Michael Schumacher győzött. Csakúgy, mint három hete az idénynyitó brazíliai versenyen, Ayrton Senna kiesett. Aki azt mondja, hogy' az élet nem ismétli önmagát, az téved. Legalábbis az idei Forma-l-es viadalok ezt igazol­ják. Hiába rajtolt ugyanis pályafutása során 64. alkalom­mal a „pole position-ből,, a háromszoros világbajnok Ayr­ton Senna, nem tudta befejezni a versenyt. Ugyanúgy járt, mint a március 27-iki Brazil Nagydíjon hazájában, ahol toronymagas esélyesnek tartották. A Williams-Renault 34 éves pilótája nem sokkal a rajt után - 220 métert tett meg - , a finn Mika Hakkinennel ütközött és kiesett. Az edzésidők alapján a második volt Schumacher. A Benetton-Ford színeiben szereplő autós akkor úgy nyilat­kozott. „nem baj, ha az edzésen csak a második legjobb vagyok, az a lényeg, hogy a végén én legyek az első,,. Nos, Schumacher vágya teljesült, hiszen ő haladt át elsőként a célvonalon, csaknem egy kör előnnyel. A 25 éves pilóta pályafutása negyedik Grand Prix-győzelmét aratta. Két idei győzelme után természetesen a pontversenyben is „utca­hosszal,, vezet. A Csendes-óceáni Nagydíj végeredménye (83 kör, 307.339 km):l. Michael Schumacher (német. Benetton- Ford) 1:46:01.693 ó (173.9 km/h átlagsebesség) 2. Ger­hard Berger (osztrák. Ferrari) 1:15.300 p hátrány 3. Rubens Barrichello (brazil, Jordan-Hart) 1 kör h 4. Christian Fitti­paldi (brazil, Arrows-Ford) 1 körh 5. Heinz-Harald Frentz­en (német, Sauber-Mercedes) 1 kör h 6. Erik Comas (fran­cia, Larrousse-Ford) 3.kör h A GYŐZTES Megyei I. osztály Baktalórántháza - Ny.Hardware 1 - 0 (1 -0) / 500 néző. V.: Dr. Sebők Baktalórántháza: Tóth A. - Tóth I., Benkő, Bar- mtsz, Geda, Szőke I., Illés, Maries, Gdovin, Sós, Szőke (Kiss) Edző: Gajdos Gábor Hardware: Vránszki Zs - Barkóczi, Bóor, Minga, Lakatos, Horváth, Mihályfalvi, Lővei, Tardi, Papp, Hajzer (Főfai) Edző: Vránszki Péter Gól: Maries A hazaiak csak a győzelemnek örülhet­nek. Jók: Bamusz, Gdovin, ill. Lakatos, Mihályfalvi Rebák András Sényő - Kisléta 6:0 (1:0) 400 néző. V.: Nagy Ferenc Sényő: Mudri - Szobonya. (Mészáros), Szikszai, Zsiga. (Torda). Pataki. Tóth, (Knoblok), Balogh, Ru- boczki, Monus, Ványi, Capatina. Edző: Szobonya József Kisléta: Babicz - (Ancsák) - Magyar, Arezanou, Pénzes, Nyisztor, Bihari, (Rézműves), Gyarmati, Árba, Rézműves L. Földesi. Nagy.Edző: Herczku János Gól: Capatina 4. Mónuss. Knoblok A rengeteg helyzetet kihagyó vendégek ellen maga­biztos győzelmet aratott Sényő. Capatina gólérzékenysége döntötte el a mérkőzést. A vendégek 4 - 0- nál 11 - est hibáztak. Jók: Capatina (mezőny leg­jobbja), Mudri. Mónuss, ill. Rézműves, Bihari. Pehely Zoltán Nyírkárász - Tarpa I - 1 (0-0) 200 néző V.: Bodnár Nyírkárász: Tóth - Kapin, Kertész, Kántor, Tóth L„ Pethő, (Végső), Badar, Kontra, Lakatos, Fecsku, Séra, (Matyi) Edző: Badar Zoltán Tarpa: Varga 2. (Hegyi) - Csapó, Bodnár, Holp, (Szabó), Simon. Szabó F.. Ficze, Páll, Földi. Szűcs, (Nagy) Dub. Edző: Varga Zoltán Gól: Lakatos, ill. Páll A hazai csapat, helyzetek sokaságát puskázta el, így a vendégek elvitték áz egyik pontot. Jók: Kertész, Kántor, Fecsku, ill. Hegyi, Dub, Páll.. Ragánv Ferenc Ibrány - Fehérgyarmat i -1 (1-0) 400 néző V.: Ficze Ibrány: Vattai - Nagy, Ignácz, Herbán, Szász. Mészáros, Andirkó, Korpái, Kató, Mikhádi, Szentesi. (Dobránszki) Edző: Kegye István Fehérgyarmat: Szűcs - Kondor, Nagy, Bodnár, Gyüre, Varga, Kőrös­ligeti, Hadadi. Gubacsi. Domokos, Kocsis, (Kovács) Edző: Tapasztó Ferenc Gól: Kató, ill. Gubacsi A nagy iramú mérkőzésen, a hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez. Jók: Kató, Ignácz, Szász (a mezőny legjobbja), ill. Szűcs. Domokos, Gubacsi Kakuk István Vásárosnamény - Nagyhalász 3-0 (3-0) 500 néző V.: Balogh Vásárosnamény: Papp - Turoczi, Varga, Tivadar. Sándor, Szécsi, Hodomyák, Berettyán, Toros, Bak. (Sántha). Hmel. Edző: Farkas Béla Nagyhalász: Kor­mány (Hajdú) - Borza, Kelemen, Gyöngyösi, Sántha. Tanyi, Herman, Budaházi, (Kaponyás), Oláh, (Szirá- ki), Bárdi, Urbin (Ballai) Edző: Herman László Gól: Tivadar, Szécsi, Hmel Végre a hazaiak belőtték helyzeteiket és megérde­melten tartották otthon a két pontot. Jók: Varga, Tiva­dar, Szécsi, Berettyán, ill. Gyöngyösi, Herman Kiss Pál Kemecse - Tiszalök (I - 0 Kemecse: Borsi - Pintye, Müller, Korsoveczky, Ja­kab. Dávida. Kostyo. Moldván. Kanyár(Szegedi). Balázs.Mester, (Herpai) Edző: Kondor Lajos Tiszalök: Szőllősi - Fischer, Bóz, Kerekes A„ Hegedűs, Kovács Z. Csatlós. Kovács S., (Kerekes O.), Szabó, (Aszalós). Péntek. Erőss Edző: Aranyi László. Igazságos döntetlen született. Jók: Müller. Moldván, ill. Csatlós. Péntek Szabó Miklós További eredmények: Záhony - Levelek 5:3, Újfe- hértó - Csenger 1:0.