Új Kelet, 1994. április (1. évfolyam, 9-33. szám)

1994-04-11 / 16. szám

SPORT ÚJ KELET 1994. április 11., hétfő Röplabda NB I, rájátszás az 5—8. helyért Fantasztikus győzelem Zalaegerszegi TE—Nyíregyházi VSC 1:3 (-9, -9, 9, -7) Nyíregyháza: Makai, Horváth, Szi­lágyi B., Muravjov, Bugyi, Lukács. Cs: Pampuch, Zajácz. Eddig mind a ZTE, mind az NYVSC hozta hazai mérkőzését, igy 1:1 -re állt a páros mérkőzés. Vasárnap kora délután aztán olyat produkált a nyír­egyházi csapat, mint a fénykorában. Az NYVSC másfél órás küzdelem óriási meglepetésre legyőzte a az otthonában jóval esélyesebb ZTE gárdáját. Nem volt elveszett labda, a vendégek mind támadásban, mind pedig sáncolásban jobbnak bizonyultak ellenfelüknél. A csapat minden tagja elismerést érde­mel, de a jók közül is kiemelkedik Makai, Horváth és Szilágyi Bence játé­ka. Ez a győzelem azt jelenti, hogy az NYVSC már hatodiknál rosszabb nem lehet a bajnokságban, és ezzel jogot szerzett az extra-csoportban való in­dulásra. A rájátszás folytatásában az ötödik helyért az NYVSC ellenfele a Csepel lesz. Parti József Kosárlabda NB Nyertünk, de idegenben kezdünk Nyíregyházi TK—Hódmezővásár­hely 77:71 (41:27) Bujtosi Szabadidő Csarnok, 300 néző. V: Benczúr, Balogh. Nyíregyháza: Borosnyai B. 9/3, Koz­ma 13, Borosnyai Sz. 13/3, Sitku 14, Kli- sura 19. Cs: Elek 1, Hutás 8/6, Oroszvári, Garay, Zomborszki. Hódmezővásárhely: Kocsergin 17, Parády 16/6, Jánhi 13/3, Szvetnyik 8, Végh 9/9. Cs: Czuprák 8/6, Polányi, Horga. Edző: Valaczkai Győző, Gouth Árpád. Az első félidő közepéig két ponttal vezetett a TK, a minimális előnyt főleg egyéni betörésekkel tartotta. Ezt követően elhúzott, a vendégcsapat dobásai rendre hibásak voltak. A második játékrész közepéig a hazaiak megnyugtató 12-15 ponttal vezettek. Az utolsó nyolc percben újra izgalmassá vált a mérkőzés, de a hajrában tartani tudtuk előnyünket. Hegedűs Ferenc: Győztünk ... Gouth Árpád: Az irányítónk ma gyen­ge napot fogott ki, és rossz százalékkal dobtuk a büntetőket is. Azt hittük a Tara- szov nélkül felálló hazai csapat ellen nyer­ni tudunk. A Somogyi Hírlap szerkesztőségének tájékoztatása szerint a rivális MAFC nyer­ni tudott Siófokon (66-78), igy a„téká” idegenben kezdi a párosmérkőzéses rájátszást az A-csoportért. Révay Zoltán Labdarúgó NB Ili Két pontos fejes Kisvárda - Nyírbátor 0:1 (0:1) Kisvárda 1000 néző. V: Nyitrai. Kis­várda: Szőr - Czap, Takács, Lipták, Oláh Z., Popovics (Balogh), Dudás (Hegyes), Seres, Oláh L. (Szombati), Lelt, Béres. Edző: Komáromi György. Nyírbátor: Kormos - Szegedi, Erdős, Unciás, Lukács, Balogh, Krasznai, Szalontai (Kosán), Lőrincz, Darai (Krasznai Zs.), Kertész (Bécsi). Edző: Tóth János. A fegyelmezett nyírbátori csapat meg­érdemelten győzött, a több sérültjét nélkülöző Kisvárda ellen. Az első félidő 20 percében egy beadás után Krasznai fe­jelte a győztes gólt. A későbbiekben nagy nyomás nehezedett a bátoriak kapujára, de az eredmény már nem változott. Kiállítva: Oláh Zoltán (törlesztésért). Jók: Hazaiak közül senki, illetve az egész bátori csapat. Gólyán István Rakamaz - Nagykálló 2:0 (2:0) Rakamaz, 300 néző, V: Gerő I. Rakamaz: Cziotka - Juhász, Sipos, Csorna, Kegye, Kiss, Karóczkai, Tóth L., Lehoczki, Ádámszki (Pásztor), Barczi. Edző: Veigli Géza. Nagykálló: Rapcsák (Pók) - Ijgyártó, Horváth, Heczel, Migo- rics, Balázs, Kaszab, Boros (Szabó), Szűcs, Szilágyi, Tóth A. Edző: Eszenyi Dénes. Gól: Karóczkai, Lehoczki. Kiállítva: Balázs (53 p., Nagykálló) A két pontrúgásból szerzett góljával megszerezte első tavaszi győzelmét a Rakamaz, de a hazaiak a helyzetkihaszná­lással még adósak. A vendégek kontrái ezúttal nem hoztak eredményt. Jók: Csorna, Kiss, Barczi, Lehoczki, ill. Horváth és Ijgyártó. Kaposvári Ferenc Labdarúgó NB II Erdei bombagólja döntött Nyíregyházi FC — Diósgyőr FC 1-0 (1-0) Nyíregyháza, 2600 néző, v.: Vad (Szabó J., Nagy I.) Nyíregyházi FC: Bíró — Szatke, Drobni, Kertész, Barna — Balackij, Kovács I., Kalinyicsenkó, Major — Erdei, Szvisztun. Edző: Buús György. Diósgyőr FC: Czeglédi — Farkas, Temesvári, Csillag, Nagy — Csehi, Máriási, Kovács Zs., Körösi — Vitelki, Csőke. Edző: Szentmihályi Antal. Csere: Körösi helyett Vámosi a 39., Balackij helyett Szemán a 63., Kovács Zs. helyett Adzsojev a 63., Kalinyicsenkó helyett Bagoly a 65. percben. Gól: Erdei a 17. percben. (A kezdés előtt sűrű sorok álltak a sta­dion jegypénztárainál. Többszáz vendég­szurkoló érkezett, őket az északi kapuhoz közeli szektorokban helyezték el a ren­dezők.) A 90 perc krónikája 2. perc: Major-Kovács volt a labda útja. ez utóbbi az ötös baloldali sarkáig cselezte magát, a beadás azonban Czeglédi ölében halt el. 5. perc: Erdei a középcsatár helyén egyedül indulhatott a vendégek kapujára, de a 16-oson elvétette az ütemet, oda lett a helyzet. 13. perc: Máriási balról küldött 18 ni­es szabadrúgását Bíró kapus jó érzékkel védte. 16. perc: Temesvári rúgott lyukat a 16- oson belül, a labdát megszerző Major Czeglédi kapus mellett is elgurította a pet­tyest, amely az oldalhálóban kötött ki. Nagy helyzet volt! 17. perc: Megszületett a hőn áhított vezető gól. A nagy kedvvel játszó Erdei jó labdát kapott a jobbösszekötő helyén, mintegy 22 méterről rálőtte, a játékszer mintha zsinóron húzták volna vágódott a bal felső sarokba. 1-0 21. perc: Egy gyors ellentámadás során Csehi került gólhelyzetbe, 6 m-ről lőhet­ett, Bíró azonban remek reflexei kiütötte a gólba tartó labdát. 38. perc: Farkas az alapvonalig cselezte magát, beadását az érkező Vitelki 8 mé­terről a keresztléc fölé durrantotta. 46. perc: Mintegy 18 méterről, jobbról Máriási lőhetett kapura, balszerencséjére labdáját a felső lécről a mezőnybe pattant. 48. perc: Ezítfffi£títSílsllbdáját ütötte ki Bíró, az ismétlést Máriási magasan a kapu fölé vágta. 75. perc: A nyíregyházi Kovács hibájából Csőke került gólhelyzetbe, a játékos egyedül állt Bíró kapussal szem­ben, a hazai hálóőr ezúttal is remekül men­tett. 79. perc: A vendégek kapujánál valósá­gos tűzijáték keletkezett, a labda többször is visszapattant a védőkről, végül Bagoly hagyta ki a kínálkozó lehetőséget. 86. perc: Tovább szorongatott a Diós­győr és ki híján kiegyenlített. Adzsojev keverte meg a hazai védelmet, de labdája a jobb kapufa mellett csörgött ki az al­apvonalon túlra. A találkozó mérlege Amire csak kevesen számítottak, bekövetkezett: az utóbbi napokban átala­lkuló Nyíregyháza mindkét bajnoki pon­tot megszerezte a listavezetővel szemben. A találkozó a hazaiak mindent elsöprő lendülete jegyében indult. Gyorsak, rob­banékonyak voltak az első játékrészben a szabolcsi labdarúgók. Erdei bombagólja tovább fokozta harcos kedvüket. Az éllo­vas láthatóan zavarban volt, csak a hazai támadók rovására írható, hogy csupán egy gól megszerzésére voltak képesek ebben az időszakban. Fordulás után már a diós­győri tizenegy vezényelte a játékot. Az NYFC labdarúgói rendre kapujuk elé húzódtak, láthatóan sokat kivett belőlük az első félidő irama. Az éllovas a félidő jelentős részét a nyíregyházi térfélen töltötte, s bár számos gólhelyzetet kidol­gozott, nem sikerült egyenlítenie. Ennek első számú „okozója” a hazai cerberus, Bíró Szabolcs remek teljesítménye, aki legjobb napjait idézve hárította a gólba tartó labdákat. A vendégek vereségéhez hozzájárult támadóik érthetetlenül gyenge célzóképessége, bemutatták, hogyan lehet a legnagyobb helyzeteket is elpuskázni. A két ellentétes félidő után, a döntetlen job­ban megfelelt volna a játék képének. Jók: Bíró, Erdei, Kertész, Kovács I., ill. Farkas, Nagy, Csehi, Máriási. A mesterek szemével Buús György: — Az első játékrészben, úgy érzem nagyszerűen játszott csapatom, megérdemelten szereztünk vezetést. A folytatásban is óriási akaraterővel, lelkesedéssel küzdöttünk, sikerült megőrizni minimális előnyünket. — Mit várt a mérkőzéstől? — Tulajdonképpen szoros eredményt vártam, de bíztam csapatomban, hogy a győzelmet is ki tudja harcolni. Függetlenül attól, hogy a tabellán jelenleg távol áll egymástól a két csapat, egy DFC elleni találkozó mindig rangadónak számít. — Kit tart csapata legjobbjának? — Szerintem ketten vannak: Bíró Sz­abolcs és Erdei Csaba, kitűnő teljesítményt nyújtottak. Szentmihályi Antal: — A látottak al­apján részünkről katasztrofális ez az ered­mény. Játékunk javul ugyan, de gólt továb­bra sem tudunk rúgni. Kovács György Tiszavasvári - Hajdúnánás 0:1 (0:0) További NB Il-es eredmények:. Keleti csoport REAC—Kiskőrös Stadler FC 0:0, Kazincbarcika—Gödöllő 0:0, Balmaz- újvárosFC—Eger 0:2, FC Hatvan— III. kér. TVE 3:2 1. Diósgyőri FC 21 11 6 4 31-18 28 2. Kiskőrös 21 9 9 3 27-22 27 3. FC Hatvan 21 11 4 6 28-24 26 4. Szarvasi Vasas 21 9 8 4 21-20 26 5. III. kér. TVE 21 9 7 5 31-24 25 6. Kábái FC 21 9 7 5 26-22 25 7. T.vasv Alkaloida21 8 8 5 31-23 24 8. Hajdúnánási FC 21 9 5 7 29-24 23 9. Tiszakécskei FC21 9 4 8 29-27 22 10. Nyíregyházi FC 21 8 4 9 24-19 20 11. Balmazújváros 21 7 6 8 24-28 20 12. Gödöllői LC 21 5 5 11 24-32 15 13. Kazincbarcika 21 3 9 9 21-30 15 14. Eger SE 21 4 7 10 24-35 15 15. REAC 21 3 7 11 20-35 13 16. Szeged FC 21 2 8 11 13-30 12 Tiszavasvári 2000 néző Vezette: Hida­si (Szabó Zs., Márton) Tiszavasvári: Varga - Sinka, Széki, Balázsi, Hegedűs, Rása, Fecsku, Szarka, Zubanics, Szurkos, Pitács Edző: Kiss Miklós Hajdúnánás: Tóth P. - Nagy Z. Szűcs, Papp, Kulakov, Kondora, Csiszár, Ma- lisenkó, Vass, Szavenkó, Kórász. Edző: Szikszai Lajos Csere: Balázsi helyett Bohács, Szarka helyett Nagy, illetve Kórász helyett Pipó, Vass helyett Mangel. Gól: Balázsi (öngól) Erélytelen, bíráskodás mellett került sor a két szomszéd vár csatájára. A gyenge játékvezetés nagyon megfelelt a játékot tördelő, időt húzó nánási csapatnak. Az első félidőben Hajdúnánásnak több le­hetősége volt. A fordulás után alig lépte át a nánási csapat a félpályát. Helyzetek sorát hagyta ki a vasvári legénység. Tóth Péter kapus több bravúros védést mutatott be. A 65. percben született a mérkőzés egyetlen gólja, amikor egy jobboldali beadás után Vass szabálytalanul, kézzel lökte Balázsit, akinek válláról a jobb alsó sarokba pattant a labda. Öt perccel a lefújás előtt Fecsku több játékost kicselezett a tizenhatoson belül buktatták, de a játékvezető továbbot intett. Gyenge színvonalú mérkőzés volt, a he­lyzeteit kihagyó Tiszavasvári megérde­melt vereséget szenvedett. Jók: Fecsku, illetve Tóth P.. Szűcs, Papp Tamás Géza TOTÓ: 1,1,1,1,1, x, 1, x, x, x, x, 1,1, és x. Megyei I. osztály Fehérgyarmat - Kemecse 3:0 (1:0) Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Kelemen Fehérgyarmat: Szűcs - Kocsik (Gubacsi), Nagy, Gyüre, Piros (Hadadi), Kövesligeti, Kondor, Bodnár, Varga, Szpodnyi, Domo­kos. Edző: Tapasztó Ferenc Kemecse: He­gyes - Korsoveczky, Müller, Kolozsi, Jakab, Pethő (Borsi), Balázs, Moldván, Kostyó, Mester, Kanyári. Edző: Kondor Lajos Gól: Domokos 2, Bodnár Küzdelmes mérkőzés­en megérdemelt hazai győzdelem született a lelkes vendégek ellen. A h azai csapatjáté­kosai jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki. Jók: Nagy, Domokos, illetve Korsoveczky, Borsi, Balázs. Múzsái László Ny.Hardware - Újfehértó 0:1 (0.0) Nyíregyháza, 300 néző, v.: Jekő Ny.Hardware: Vránszki - Kiss, Poór, Min- ya, Barkóczi, Hajzer (Kiss L.), Mihályfalvi (Lakatos), Lővei, Tardi, Papp, Horváth (Fő- fafi). Edző: Vránszki Péter Újfehértó: Gonopkó - Balázscsik, Kiszely, Papp, Lác- za, Kovács, Karatyin, Polonkai, Szalóki, Majrovich, Ötvös (Kranyik). Edző: Szilvási István Az utolsó percben kapott góllal ús­zott el a két pont. Végig kiegyenlített játék volt, kevés helyzettel. Gól: Kovács Viktor Jók: az egész hazai csapat mindent megtett, illetve: Kiszely, Kovács V. Vránszki Péter Csenger - Tarpa 1:1 (1:1) Csenger, 400 néző, v.: Zakorán Csenger: Ács - Juhász P., Kasa, Szilágyi M., Juhász J., Erdőss, Szilágyi T., Ostváth, Barcsai, Vaszusz (Fehér), Becző. Edző: Moldvai János Tarpa: V arga - Czicze (Csapó), Bodnár, Hóp, Simon, Szabó, Csekő, Pál, Földi (Nagy), Szűcs, Dub (Kovács). Edző: Varga Zoltán Gól: Erdős, illetve Dub Küzdelmes, de csapkodó játék volt, kevés elképzeléssel. Igazságos döntetlen született. bár a második félidőben a hazaiak nagy fölényben játszottak. Rossz mérkőzés volt. Jók: nem volt kiemelkedő teljesítmény egyik csapatban sem. Fábián László Levelek - Ibrány 2:2 (1:2) Levelek, 200 néző, v.: Kerezsi Levelek: Tuza (Szabó), - Svelta, Törő, Kapdos, Sitku, Király, Molnár, H orváth I., Oláh (Borbély), Takács I. (Takács II.), Forg- ony. Edző: Takács János Ibrány: Vattai - Nagy, Ignácz, Herman, Fáz, Bíró, Andirkó, Korpái, Kutó, Mikházi (Veress), Szentesi (Mészáros). Edző: Kegye István Gól: Mol­nár, Sitku, illetve Szentesi, Korpái. A he­lyzetek alapján Levelek megérdemelte vol­na a győzelmet. Jók: Sitku, Törő, Király, il­letve Vattai, Kató, Korpái. Terbócs László Kisléta - Záhony 1:2 (1:0) Kisléta, 250 néző, v.: Labancz Kisléta: Babicz - Magyar (Rézműves G.), Arezanou, Pénzes, Nyisztor, Bihari (Orosz), Gyarmati, Savin, Rézműves L., Földelsi, Nagy A. Edző: Herczku János. Záhony: Rácz L. - Győri (Onder), Hegedűs, Izaiszkij, Kac- sur, Balázsi, Andropov, Rácz Cs., Csemyu, Márton, Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Gól: Savin, illetve Pokol, Andropov. A hazaiak helyzetek tömkelegét hagyták ki. A vendégeknek helyzet sem kellett a két gól megszerzéséhez. Jó meccs volt. Jók: Földe- si, Savin, illetve Andropov, Pokol, Hegedűs, Rácz L. Nagy László Tiszalök - Vásárosnamény 2:0 (1:0) Tiszalök, 300 néző, v.: Nagy József Tiszalök: Szőlősi - Felischer, Bóz, Kerekes, Hegedűs, Nagy (Losonczi), Csatlós, Kovács, Szabó, Péntek (Pente), Erőss. Edző: Aranyi László Vásárosnamény: Papp - Turóczi, Varga, Tivadar, Sándor, H omyák, Berettyán, Farkas, Szécsi, Tőrös, Hmel (Bak). Edző: Farkas Béla Gól: Péntek, Cs­atlós. Jó iramú mérkőzésen Péntek ritkán látható góljával és Csatlós fejesével megér­demelten győzött a hazai csapat. Jók: Szőlő­si, Hegedűs, Szabó, Péntek, illetve Papp, Ti­vadar. Losonczi Imre Sényő - Nyírkárász 7:0 (4:0) Sényő 300 néző v.: Varga E. Sényő: Mudri - Szobonya, Szikszai, Pata­ki, Zsiga, Tóth, Monusi, Balogh, (Illák), Ca- patina, Ruboczki, Ványi, (Knoblok) Edző: Szobonya József Nyírkárász: Tóth J - Török, (Végső), Rácz, Koszta, Tóth, Csethő, Badar, Kontra, Lakatos, (Sére), Fecsku, Kertész (Matyi) Edző: Badar Zoltán Gól: Ványi, Zsi­ga, Monus, Tóth, Ruboczki,Capatina, Kno­blok. Két vereség után összeszedte magát a Sényő. A vendégeknek hízelgő az eredmény. Jók: Tóth, Ványi, Ruboczki ill. Tóth J. Nagyhalász—Baktlórántháza 2:2 (2:2) >t$f§ M