Új Kelet, 1994. április (1. évfolyam, 9-33. szám)

1994-04-05 / 11. szám

UJ KELET 1994. április 5. 7 Kézilabda NB I Nyíregyházi győzelem — Szőke marad Szombaton kora este hazai pályán lépett pályára a Nyíregyházi KC férfi NB l-es gárdája. A mérkőzés előtt óvatosan nyilatkoztak a szak­vezetők az esélyekről. Az NYKC-nál továbbra sem lehetett keretben Uzerjovics, Szergyuk és Tóvízi. Hellinger szépen gyógyul, de őt már csak a következő idényben láthatjuk a pályán. Nyíregyházi KC - PMSC Gyenis-Trans 27-23 (14-12). Nyíregyháza, 1000 néző. V. Klucsó, Lekrinszky Nyíregyháza: BoczáieTóth 5, Kun 7/2, Prolics 5, Medve 4, Varga 1, Móré 4. Cs Szabó (kapus), Jankovics 1, Fodor Déváid Edző: Szőke István, Bartha Dénes Pécs: Jandó-Petrovics 1, Horváth 4/1, Becskei 1, Németh 10/4, Décsi 1, Hang 5. Cs Szente (kapus), "Várnai, Monostori 1. Edző: Koleszár György A tizedik percig fej fej mellett haladt a két csapat, majd a hazaiak 2 gólos előnyre tettek szert A következő időszakban sok volt a taktikai szabálytalanság de a 28. percig sikerült tartani az előnyünket Ekkor Hang révén egyenlített a pécsi gárda, ám a közönség fergetes biztatása közepette azonban mégis kétgólos hazai vezetéssel ért végett az első félidő. Az első harminc percben főleg Tóth, Boczák Kun és a hajrában Prolics nyújtott kiemelkedőt A második játékrész nem úgy indult, ahogy vártuk. A vendégek három perc alatt kiegyenlítettek. Sőt, Németh góljaival két gólos vezetésre tettek szert Aztán az ötvenedik perc tájékán olyasmi történik, amire nehéz magyarázatot találni A Nyír­egyházi KC hármas emberelőnybe kerül, de nem tud élni vele Prolics ziccert, Kun hétméterest hagyott ki A hangulat felfor­rósodott a Bujtosi Szabadidő Csarnokban, a nézők elégedetlenek voltak a produk­cióval Az előző perceken nem volt idő azonban rágódni mert a jól küzdő pécsiek mindent egy lapra téve rohamoztak, de a kapus Szabó Gábor remekül állta útjukat Szinte nem lehet gólt dobni neki. Ettől a mezőnyjátékosaink is megnyugodva, végül négygólos előnyt harcolnak ki A találkozó után Szőke István vezető­edző véleményére voltunk kiváncsiak a látottakróf márcsak azért is, mert eltejedt a hit ha ma kikap a nyíregyházi csapat akkor személyi változások lesznek náluk. Ez pedig - nem nehéz kitalálni - elsősor­ban az edzői fej porba hullását jelenti- Kutya nehéz mérkőzés volt - kezdte a beszélgetést a vezetőedző. A találkozóra rányomta a bélyegét hogy mind a két csa­patnak rendkívül fontos volt a két pont A játékosaim küzdöttek nagyon akartak és ez időnként hibákhoz vezetett A második félidőben a jobb erőnlétünk döntött- Amikor a beharangozókat készítettük többször is szóba került, hogy a kapusok­kal nincs teljesen megelégedve, hiányoz­nak a kapusbravúrok.- Igen, eddig csak Boczák Józsira tud­tunk támaszkodni mert a cserekapusok nem mutattak jó formát de most Szabó Gabi valami káprázatosat produkált- A szakosztály vezetése korántsem elégedett a csapat eddigi teljesítményével, helyezésével. Ráadásul két nehéz mérkő­zés jön. Elterjedt a hír, hogy ha ma nem nyer az NYKC, akkor a nagykanizsai mérkőzésen már más ül a kispadon...- Én sem vagyok elégedett az eddigi tel­jesítménnyel de az eredménytelenségünk­ben nagy szerepe van annak, hogy már nagyon régóta nem tudunk sérülések mi­att a legjobb összeállításban kiállni Az állandó kényszerű változgatásokat meg- érezzük támadásban és védekezésben is Az edzőcseréről azt tudom mondani több kritikát kaptam az utóbbi időben, és eljutottam oda, ha ma kikapunk, akkor önként felállók. Jöjjön valaki más, valaki jobb aki többet tud tenni a kispadról a nyíregyházi kézilabdáért- És most ?- Remélem, mind a játékosok mind a szakvezetés kicsit nagyobb bizalommal és önbizalommal néz a következő fordulók elé. Úgy érzem, ha meggyógyulnak a maródik, a nyolcadik hely környékén végezhetünk a bajnokság végén. (Száraz) Kosárlabda NB I Elmaradt a bravúr Nagykőrösön Nagykőrösi KK - Nyíregyházi TKFSE 76-64 (37-31) Nagykörös, Kossuth Tornacsarnok, 400 néző. V: Harsányi, Bacsfay. Nyíregyháza: Borosnyai B. 2, Kozma 8/3, Sitku 14, Borosnyai Sz. 9/3, Kiisura 23. Cs: Taraszov 7/3, Garay, Elek 1, Oroszvári. Edző: Hegedűs Ferenc. A harmickettedik percig jól tartotta magát a „téká”. A négypontos előnyét azonban nem tudta megtartani a mérkőzés végéig a rutinos vendéglátók ellen. Döntő volt a vereségben az is, hogy a harmincne­gyedik percben az addig jól játszó nyíregyházi válogatott Sitku kipon­tozódott. Ezzel gyakorlatilag center nélkül maradt a vendégcsapat, és ezt a nagykőrösiek jól kihasználták. Röplabda NB I Vereségek Vasárnap este Zalaegerszegen lépett pályára a röplabdabajnokság 5-8. he­lyéért, a rájátszás első találkozóján az NYVSC férfi gárdája, és sima 3-0-ás vereséget szenvedett. Nyíregyházán szombaton a 13-18. helyért játszott a másik két férficsapatunk. Eredmények: Nyíregyházi Start Sportula - Veszprémi RC 0-3, Nyíregyházi TK - Kaposvári RC II. 1-3. ■■■■ ii Labdarúgó NB 1-1 pont idegenből Szarvas-Tiszavasvári 0-0 Szarvas, 1000 néző, v. Csema (Kis, Tamásy). Szarvas: Hanyecz-Takó, Hirmlet Sárosi Holp Brakszatórisz, Iliczi (Pisont R. 86. p), Janis, Cziglédszky Rácz, Pisont A. Edző: loan Patroscu. Tiszavasvári: Vtrga-Sinka Rása Balászi, He­gedűs, Kurilkó, Szarka, Zubanics, Bohács, Szur­Az NB II. 20. fordulójának vasárnapi eredményei: keleti csoport: III. kér. TVE-Tiszakécske 1-0 (0-0); Szarvasi Vasas-Tiszavasvári 0-0; Hajdúnánási FC-Szeged FC 2-0 (1-0); Kaba - REAC 1-2 (0-2); Kiskőrös Stadler FC-Balmazújváros 3-0 (1-0); Kazincbarcika-Nyíregyházi FC 1-1 (0-1); Eger-Diósgyőr 0-1 (0-1); Gödöllő LC-FC Hatvan 0-0 A keleti csoport állása: kos, Pitács. Edző: Kiss Miklós. 1. Diósgyőri FC 20 11 6 3 31-17 28 Bátortalanul kezdett vasvári jobbára véde­2. Kiskőrösi Stadler FC 20 9 8 3 27-22 26 kezésre kényszerültek. Az 53. percben az addig 3. III. kér. TVE 20 9 7 4 29-21 25 is durván játszó hazaiak közül Cziglédszkyt 4. Tiszavasvári Alkaloida 20 8 8 4 31-22 24 kiállították. Ezután a vendégek átvették az 5. FC Hatvan 20 10 4 6 25-22 24 irányítási próbálták kihasználni emberelőnyüket 6. Szarvasi Vasas 20 8 8 4 20-20 24 Jellemző, hogy ezután a szarvasi kapus lett a 7. Kábái FC 20 8 7 5 25-22 23 mezőny legjobbja, aki előbb Zubanics, majd 8. Hajdúnánási FC 20 8 5 7 28-24 21 Kurilkó lövését hárította 9. Tiszakécskei FC 19 9 3 7 28-25 21 Összességében elmondható, hogy gyengére 10. Balmazújváros 20 7 6 7 24-26 20 sikerült a rangadó színvonala, nem volt méltó a 11. Nyíregyházi FC 20 7 4 9 23-19 18 két csapat jelenlegi helyezéséhez. A végelszá­12. Gödöllői LC 20 5 4 11 24-32 14 molásnál azonban jól jöhet az idegenben szerzett 13. Kazincbarcikai SC 19 3 7 9 20-29 13 egy pont a Tiszavasvárinak 14. Eger SE 20 3 7 10 22-35 13 Jók Hanyecz, Rácz, illetve Varga Rása Pitács 15. REAC 20 3 6 11 20-35 12 Mészáros Lajos 16. Szeged FC 20 2 8 10 13-29 12 NB III: Nyírbátori gólzápor Nyírbátor-Hajdúszoboszló 6-0 (2-0) Nyírbátor 1000 néző, v. Petus Nyírbátor Szabó-SzegediErdősi Gunc- zhiány Lukács, Balogh, Krasznai A. (Bécsi), Szalontai, Lőrincz, Darai (Krasznai Zs.), Kertész (Kosán). Edző: Tóth János Jó játékvezetés mellett, közönségszórakoz­tató mérkőzésen nyert a hazai csapat A gólokat Darai 18. perc Krasznai A. 28., Lukács 51., Szalontai 56., Krasznai Zs 61. és Bécsi 88. perc szerezték. Az egész Nyírbátori csap­at dicséretet érdemel a remek teljesítmé­nyükért Somogyi József BÉVSC—Rakamaz 1-0 (0:0) Borsodi Építők pálya, 300 néző, v: Balogh. Rakamaz: Cziotka-Takács, Kiss, Szondi, Csorna, Karóczkai, Kegye, Barczi (Sipos), Tóth, Ádámszki Lehoczki. Edző: Véigli Géza A mérkőzést szinte végig támadta Raka- maz,de gólt nem sikerült szereznie Az erős szélben és zuhogó esőben lejátszott találkozón a két pont sorsát a második félidőben a haza­iak egyetlen szöglete döntötte el Sajnos, ekkor a vendégek nem koncentráltak kellően. Jók: Kegye Tóth, Ádámszki, Lehoczki Kaposvári Ferenc Mátészalka-Olefin 2-1 (1-0) Mátészalka 1000 néző, V: Vilmányi Mátészalka: Nagy-Simák, Gubányi, Pap Máriás, Bíró, Csák, Oláh (Nagy L.), Szelihov (Franc), Szendét Barna Edző: Vijkó Istváa A hazai csapat támadólag lépett fel és a hete­dik percben Szelihov jobb oldali beadása után Oláh lövése hozta meg a vezetést számukra 1-0. Nyolc perccel később a vendégek Gonda révén egyenlíthettek volna de szerencsére a kapufa mentett. A hatvanadik percben Simák szabálytalanul szerelt a tizenhatoson belül a megítélt büntetőt Gonda értékesítette 1-1. A 73. percben megszerezte két pontot érő találatát a hazai csapat Szender szögletét Szelihov fejelte 01áhhoz,aki szintén fejjel az Olefin hálójába juttatta a labdát 2-1. A végig jó iramú mérkőzésen a hazai csapat többet támadott eredményesebb volt a mezőny­ben jól futballozó Olefin ellen. Jó: Szelihov Oláh, Gubányi Krasznai Béla Nagykálló-Ózd 1-0 (1-0) Nagykálló, 400 néző, V: Sápi Nagykálló: Pók-Kigyósi, Horváth, Hecel (Kaszab), Migovics, Boda, íjgyártó. Boros, Szűcs (Szilágyi L), "Vágó, Tóth A. Edző: Esze- nyi Dénes Sáros mély talajú pályán idegesen kezdett mind a két csapat Aztán a 31. percben Vígó megiramodott az ózdi kapu felé, a vendégek nem tudták a tizenhatoson belül csak szabályta­lanul szerelni. A büntetőt maga a sértett végezte el - eredményesen: 1-0. Ezt követően ziccerek tömkelegé maradt ki, és óriási adok-kapok zajlott a pályán A csapatoknak a bíró piros tojás helyett négy piros lapot osztott ki illetve többen „besárgultak”. A nagykállói fiúk közül Kigyósit és Tóth Attilát álliították ki Jók: Vágó (a mezőny legjobbja), íjgyártó és Pók. Nagy Tamás Megyei I. osztály: tömörül az élmezőny Záhony-Sényő 3-1 (3-1) Záhony 600 néző, v. Ficze Záhony: Rácz I-Győri, Hegedűs Rácz II, Izajszkij. Balázsi, Márton, Kacsur Andrapoy Csernyu (Onder), Pokol (Ragány), Edző: Fülöp Sándor Sényő: Mudri-Mészáros (Illák), Szikszai Torda, Zsiga, Szobonya, Mónus Balogh, Capatina Rubóczki, Knoblók. Edző: Szobonya József Góllövő: Rácz II, Balázsi Márton illetve Capatina A hazai csapat játé­kosai ezzel a szép győzelemmel kívántak szurkolóiknak kellemes húsvéti ünnepeket Jók: Rácz II, Andrapoy Balázsi illetve Ca­patina, Mónus Erdei Árpád Újfehértó-Nagyhalász 1-0 (0-0) Újfehértó, 300 néző, v: Naményi Újfehértó: Hankovszki-Balázscsik, Kiszely Papp Lácza J., Kovács Lácza Gy (Majrovics), Polonkai Szalóki, Spisák, Ötvös (Haratyi), Edző: Szilvási István Nagyhalász Kormány- Borza Kelemen Gyöngyösi Kiszely Lakatos (Ballik), Herman Budaházi, Vaj da. Bárdi, Ta- nyi Edző: Hermann László. Góllövő: Majrov­ics Nagyiramú mérkőzésen ritkán látható bomba góllal nyertek a hazaiak. Jók: Balázsc- sik, Kiszely Kovács illetve Kormány Borza, Herman Szilvási István Ibrány-Kisléta 2-1 (1-0) Ibrány 200 néző, v. Var ga F. Ibrány: Vütai-Nagy Ignácz, Herbán Szász, Biró, Korpái, Andirkó, Mészáros (Kató), Mikhádi Szentesi (Dombránszki), Edző: Keg­ye István Kisléta Babicz-Magyat Arezanon Pénzes Nyisztor, Gyarmati, Orosz, Árba, Rézműves L. (Rézműves G.), Földesi Nagy Edző: Herczku János Góllövő: Korpái Kató, illetve Földesi Kitűnő bíráskodás mellett a vé­gig fölényben játszó hazaiak otthon tartották a két pontot. Jók: Herbán Biró, Szász, Ignácz, illetve Nyisztor (a mezőny legjobbja) és Ba- bicz Kakuk István Nyírkarász-Csenger 1-2 (1-0) Nyírkárász 200 néző, v. Balogh. Nyírkárász Tóth J. - Kapin (Török), Rácz Kántor Tóth L., Czető, Badar Kontra, Lakatos Fecskn Séra (Matyi), Edző: Badar Zoltán Csen­gett Ács-Kosuk, Szilágyi Juhász J, Juhász P., Erdős Ozsváth, Szilágyi, Fehér \fető (Barcsai), Vdczus. Edző: Moldvai János Góllövő: Fecskn illetve Juhász Viczus Az egységesebb vendég­csapat megérdemelten fordította meg a mérkő­zést a második félidőben Ragány Ferenc ' Baktalórántháza-Tiszalük 3-0 (0-0) Baktalórántháza 400 néző, v. Nagy F. Baktalórántháza: Tóth A. (Kodolnij/- Tóth I., Benkő. Bamucz Geda Kiss Illés (Szőke J.), Szőke I., Gdovin Sós Virtás (Juhász), Edző: Gajdos Gábor Tiszalök: Szőllősi-Fleischer (Ku- rucz), Bóz Kerekes Cs, Hegedűs Nagy Csatlós Kovács Losonczi, Péntek, Erős (Kerekes O.), Edző: Aranyi László. A Baktalórántháza mind­három gólját Sós labdáiból Gdovin szerezte a második félidőben A végig zuhogó esőben a vendégek különösen az első félidőben ne­hezítették meg a hazaiak dolgát Jó: Tóth A., Geda, Gdovin Sós, illetve Hegedűs Péntek. Rebák András Kemecse-Levelek 0-4 (0-0) Kemecse; 300 néző, v. Bodnár Kemecse Borsi-Pintye; Miller Szegedi Sipos Kostyál, Moldván, Sztojka (Jakab Mester), Kor- sovszki (Pető), Dávida, Balázs Edző: Kondor Lajos Levelek: Tuza-Pái Bolák, Burik, Törő, Király Molnár Horváth (Oláh), Sitkn Takács Vitás Edző: Takács József Gól: Molnár Oláh, Sitku, Takács. Ehhez nem kell kommentár ... Szabó Miklós Vásárosnamény-Fehérgvarmat 1-2 (1-2) Vísárosnamény 400 néző, v. Adorján Vásárosnamcny Sánta-Turóczi Varga, Sándor (Illés), Koskovics Berettyán Tivadar Farkas Szécsi Tőrös Roman. Edző: Farkas Béla Fe­hérgyarmat Szűcs- Úr Nagy Gyűre, Piros Kövesligeti Virga. Szpodnyi Kocsis Bodnár Kondor Edző: Tapasztó Ferenc Góllövő: Ro­man illetve Úr és Szpodnyi A szerencsésebb csapat nyert Jók: Tivadar Roman illetve Úr Piros Kondor Kiss Pál Tarpa-Nyh. Hardware 0-0 A hazai csapat egy góllal jobb volt de ez nem jelenkezett az eredményben A bajnokság állása A Totó 13. fogadási hetének nyereményei a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 1 darab, nyereménye 5 649 493 forint, 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 2 595 713 forint, 12 találatos szelvény 107 darab, nyeremé­nyük egyenként 32 345 forint, 11 találatos szelvény 2 174 darab, nyereményük egyen­ként 1 592 forint, 10 találatos szelvény 19 096 darab, nyere­ményük egyenként 272 forint. 1. Sényő 19 2. Baktalórántháza 19 3. Újfehértó 19 4. Fehérgyarmat 19 5. Csenger 19 6. Záhony 19 7. Vásárosnamény 19 8. Nyírkárász 19 9. Kisléta 19 10. Nagyhalász 19 11. Ibrány 19 12. Hardware 19 13. Tarpa 19 14. Tiszalök 19 15. Kemecse 19 16. Levelek 19 14 2 3 49-16 30 14 1 4 54-26 29 12 4 3 33-14 28 13 2 4 38-20 28 11 5 3 44-21 27 11 3 5 31-22 25 9 2 8 41-21 20 8 2 9 36-43 18 6 4 9 38-40 16 4 7 8 23-31 15 6 3 10 20-32 15 4 6 9 18-42 14 4 4 11 15-34 12 4 2 13 27-45 10 3 3 13 15-44 9 3 2 14 29-56 8