Új Kelet, 1994. április (1. évfolyam, 9-33. szám)

1994-04-25 / 28. szám

1994. április 25. hétfő ÚJ KELET Labdarúgó NB III. Tisza-csoport Labdarugó NB II. Keleti csoport 23. forduló Rakamaz aratott Hajdúszoboszló-Mátészalka 1:4 (0:3) Hajdúszoboszló 500 néző V: Nyikes Mátészalka: Nagy - Simák, Gubányi (Viricsku), Papp, Szeles (Muri), Bíró, Kocsán, Oláh B., Szender, Szelihov, Csák (Froncz). Edző: Vojtkó István Góllövő: Oláh B. 4. Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelt szálkái győzelem. Oláh Béla négy góljával tette felejthetetlenné Önma­ga és gyermeke névnapját. Rakamaz-Derecske 6:0 (3:0) Rakamaz 300 néző V: Bukovics Rakamaz: Cziotka- Juhász, Szondi, (Tóth), Csorna, Kegye, Kiss, Karóczkai, Pásztor (Sipos), Lehoczky, Ádámszki, Barczi. Edző: Veigli Géza 7. perc: Ádámszki laposan az üres területre lőtte a labdát és az érkező Karócz- kainak nemvolt sok gondja, az üres kapu­ba lőtt. (1:0) 17. perc: Ádámszkit buktatták, a tizen­hatoson belül. A büntetői Csorna értékesítette. (2:0) 44. perc: A lesre játszó védők között Karóczkai jó ütemben lépett ki és az üres kapuba emelt. (3:0) 61. perc: Ádámszki-Tóth kénysz­erítőzés után, Tóth a kapust is kicselezte és az üres kapuba helyezte a labdát. (4:0). A gól után a derecskeiek 10 emberrel folytatták a játékot, mert a reklamáló Kesjárt kiállították. 80. perc: Karóczkai beadását Ádámszki fejelte a léc alá. (5:0). 87. perc: Sipos baloldali beadása után Ádámszki helyezte a labdát a hálóba. Jók: Barczi, Karóczkai, Csorna, Ádámszki, Lehoczky. A vendégek közül: Szondi és Csekő. Nem volt egy súlycsoportban a két csa­pat és ez alkalommal bejött a papírforma. A hazaiak akár nagyobb arányú győzel­met is arathattak volna. Kaposvári Ferenc További eredmények: Tiszafúred-Nyírbátor 3:0 (2:0) Kisvárda-MVFC 0:0 Kosárlabda NB I. Csökkenő esélyek Nyíregyházi TK-MAFC 94:96 (49:46) Bujtosi Csarnok 500 néző. Nyíregyházi TK: Kozma (6), Taraszov (12/6), Borosnyai Szabolcs (17), Sitku (20), Klisura (39), Csere: Borosnyai B., Hutás, Zomborsz- ky, Oroszvári. MAFC: Armaghani (27/6), Horváth (16/3), Kangyal (27/15), Bellóni (2), Bács (6). Csere: dr. Forray (16/12), Jenei. Kipontozódott: Bács 38. perc, Klisura 40. perc. Az első tíz perc változatos játékkal telt, feltváltva vezettek a csapatok. A TK a palánk alatt sok labdát kiharcolt, nagy elánnal küzdöttek. A második tíz percben 7 ponttal is vezettünk. Sajnos újra jött a MAFC és ráadásul 3 pontosokkal. A félidő végére 3 pont előnnyel fordultunk. Taraszov, Klisura, és Sitku megoldásai voltak szépek. Jött a második félidő, a MAFC ébred előbb, elhozták a labdát és sorra kosarat dobtak, köztük megint hármasokat. A TK- nak nem jöttek be a dobások, és több lab­dát eladtak. Ekkor csak Klisura és Boros­nyai Sz. volt veszélyes. Tízperc eltelte után már nyolc pont a MAFC előnye, most a TK jön. Már csak öt perc van hátra és egy pont előny a MAFC-nál. Borosnyai betöréseivel és Klisura dobásaival ötven másodperccel a vége előtt egyenlítünk. A MAFC büntetőből dob kettőt és már csak 6 másodperc van hátra. A másik oldalon Oroszvári dob büntetőt, de lepattan és nem tudjuk megszerezni. A MAFC elsősorban 3 pontos dobásaival nyerte meg a meccset és a TK-sok a végére idegileg is elfárad­tak. A játékvezetőkről vagy jót vagy sem­mit, de a mai teljesítményüket nem lehet dicsérni. A MAFC otthon érezhette magát idegenben, s két győzelmükkel már a továbbjutásra várnak. Kangyal Tibor (MAFC): A szerencse mellettünk volt. De szerintem a jobb véde­kezésünkkel nyertünk. Hegedűs Ferenc (TK): Jól játszottunk, de a játékvezetők a MAFC-ot segí­tették. Révay Kézilabda NB I. férfiak Győzni tudni kell! Hort SE-Nyíregyházi KC 23-24 (12-11) Könyves Kálmán krt., 100 néző. V: Hornyik, Vaskó. Hort SE: Ihász-Kuzma 4, Csányi 3, Rosta 1, Szinkó 3, Kökény 9 (4), Fekete 1. Cs: Sárkány (kapus), Bődy, Harsányi, Gróf 2. Edző: Csík János. Nyíregyházi KC: Boczák - Szergyuk 4, Tóth 2, Medve 3, Kun 2 (1), Prolics 10 (1), Tóvizi 1. Cs: Szabó (kapus), Jankovics 2, Móré, Varga. Edző: Szőke István. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 3/2. Kevesen hittek benne, mégis sikerült. Nehezen született, de ez csak fokozza értékét. Az NYKC kézilabdázói idegen­ben verték a Hort SE csapatát, amelynek az edző a legismertebb alakja. Csík János - aki főleg női vonalon ért el szép eredményeket - a mérkőzés befejezté­vel csak gratulálni tudott. Pedig legénysége jól kezdett, az első játékrészben négy góllal is vezetett. A hajrára megélénkültek Medvéék és apránként faragtak hátrányukból. A for­dulás után erősen lejteni kezdett a hazai pálya. Ideges légkörben végig futottunk a pénzünk után. Mégis látható volt, hogy a fáradó fővárosiak egyre nehezebben tudtak lövőhelyzetbe kerülni. A finisben előbb utolértük, majd a legjobbkor a befejezés előtt a vezetést is sikerült átvenni. Erre még érkezett válasz a túloldalról, de az utolsó másod­percekben hallatlan izgalmak közepette Prolics a levegőbe emelkedett és a bal­alsó sarokba bombázta a labdát. Egy emberként ugrott fel a nyíregyházi kis- pad, világrajött a két pont. Ai edző szomorú névnapja Nyíregyházi FC - Balmazújváros 0-0 Nyíregyháza, 1500 néző, v.: Győr Z. (Zvolenszky, Hidas) Nyíregyházi FC: Bíró - Szatke, Drobni, Kertész, Molnár - Kovács, Erdei, Major - Bagoly, Kalinyicsenkó, Vajda. Edző: Buús György. Balmazújváros: Varró - Szabó, Nagy L., Fige, Forkavec - Kaszás, Veres S., Csatári, Kovács - Bernáth, Loós. Edző: Kegyes László. Csere: Kalinyicsenkó helyett Szemán a 63., Vajda helyett Barna a 70., Loós helyett Veres Cs., a 76. Bernáth helyett Tóth a 86. percben. A 90 PERC KRÓNIKÁJA Hazai próbálkozásokkal kezdődött a mérkőzés. Röviddel a kezdés után Vajda nevéhez fűződött az első esemény: az apró termetű csatár 14 m-ről a kapu fölé lőtt. 9. perc: Kevés kellett ahhoz, hogy megrezdüljön az újvárosi csapat hálója. Major ívelt szabadrúgást középre, Erdei jól továbbította kapura, Varró azonban bravúrral a kapu fölé tornázta a pettyest. 16. perc: Ezúttal is Vajda volt a fő­szereplő, aki Erdei átadását, mintegy 10 m-ről, élesen a kapu mellé vágta. 23. perc: Kovács indítása Erdeit találta jó helyzetben, de a hazai gólvágó a fekvő kapusba rúgta a labdát. 28.* perc: Első veszélyes támadásukat vezették a vendégek, az újvárosi Kovács kerüli jó helyzetbe, de a lövés pillanatában Kertész szerelte. 33. perc: Egy védőkről lepattant lab­dával Loós elfutott, beadását Bernáth a kapu torkában elvétette. Nagy helyzet volt! 35. perc: Major robogott el a jobb olda­lon, beadását Varró lábbal mentette, Kali­nyicsenkó érkezett, ő 10 m-ről a jobb kapu­fa mellé lőtte a labdát. 41. perc: Veres S-Csatári adogatás után a középre ívelt labdát Kaszás kecsegtető helyzetben elhibázta. 44. perc: Major beadása nyomán kava­rodás támadt a vendégek kapuja előtt, Kovács kibújt a védők öleléséből, tovább­ra is szorongatták, így 6 m-ről a kapu fölé fejelt! 60. perc: Fige hibájából Bagoly szerezte meg a labdát, 22 m-es lövése a kapus lábában akadt el. 71. perc: Bernáth próbálkozott gól­szerzéssel, szerencsére ő is elpuskázta a kínálkozó lehetőséget. 75. perc: Ezúttal Kertész mutatta be, hogyan lehet 12 méterről az égbe lőni a labdát. (A közönség elégedetlen volt a látot­takkal, ezt olykor nyomdafestékes nem tűrően hozta a főszereplők tudomására.) 80. perc: Előbb Bagoly majd Erdei hibázott a lila színben játszó vendégek kapuja előtt. A további percekben már nem történt említésre méltó esemény. A TALÁLKOZÓ MÉRLEGE Ilyen is régen történt Nyíregyházán! A lefújás után kifütyülte a csapatát a közön­ség. Bánatosan, elégedetlenül távoztak arról beszélgettek egymással, hogyan le­het ilyen gyenge teljesítményt produkálni. Azt látni kellett, hogy az NYFC amolyan alibi futballal rukkolt elő, játékosai lassúak, félszegek voltak, meg sem próbál­tak szabadulni az őket szorosan őrző­védők gyűrűjéből. Amíg a Nyíregyháza csetlett-botlott, a lelkes hajdúságiak azt nyújtották, ami általában idegenben elvárható egy kis csapattól, s ez most pon­tot eredményezett. Fegyelmezettek, sportszerűek voltak, sokat mozogtak, pon­tosabban passzoltak, nem ismertek elveszett labdát. Kevés hiányzott ahhoz, hogy győztesen térjenek haza Nyíregy­házáról. Jók: Drobni, Major ill. Varró, Nagy L., Kovács. A MESTEREK SZEMÉVEL Buús György: - A mutatott játék és az eredmény miatt nagyon szomorú és csaló­dott vagyok. Kegyes László: - Három vesztes meccs után nagyon fontos pontot szereztünk az egyébként alacsony színvonalú mérkőzés­en. Kovács György o „Magunkat vertük meg" Tiszavasvári-Kiskőrös 0:2 (0:0) Tiszavasvári 2000 néző V: Bede Tiszavasvári: Varga - Sinka, Széki, Rása. Riskó, Kurilcó, Fecsku, Szarka, Zuba- nics, Szurkos (Nagy), Pitács. Edző: Kiss Miklós Kiskőrös: Knotz - Hleba, Makrickij, Szabó (Cimborovics), Kanál, Kecskés, Gubucz, Csehi Z.,Biró (Pecznik), Nahóczky, Rumán. Edző: Teliinger Vilmos Jó iramú játék jellemezte az első félidőt, Tiszavasvári akár két-három góllal is vezethetett volna ha értékesíti helyzeteit. Zubonics, Pitács és Szurkos azonban a leg­jobb helyzeteket is elpuskázta. Kiskőrös szórványos ellentámadásokkal veszélyez­tetett. Fordulás után Szurkos öt méterről óriási helyzetben a kapufát találta el. Az 53. percben a kiskőrösiek végezhettek el szögletet, a beadott labdát Biró csúsztatta a hosszú sarokba. Ezután vasvári mindent egy lapra téve támadott de a kontrákra építő körösiek értek el újabb találatot. A 71. percben Rumán kilépett a védők kö­zül és Vargát is kicselezve gurított a háló­ba. A látottak alapján elmondható, hogy ennyi helyzetet büntetlenül nem lehet ki­hagyni. Kiss Miklós: Ismét saját magunkat vertük meg, hiszen még az üresen hagyott kapu helyett is a kapufát találtuk el. Teliinger Vilmos: Megvertünk egy jó csapatot. A meccs előtt úgy gondoltuk, hogy a kontrajáték sikeres lehet a hazaiak ellen, és nem is tévedtünk. Mészáros László Labdarúgás megyei I. osztály Levelek-Sényő 2:3 (0:1) Levelek 300 néző V: Tasi Levelek: Tuza- Svelta, Törő, Burik, Sit­ku, Oláh (Kapdos), Molnár, Horváth, Hor­gony, Király, Takács (Busák). Edző: Takács János Sényő: Krizsanovzsky- Mészáros (Szo- bonya), Szikszai, Pataki. Torda, Tóth. Mónus, Baló (Illák), Czapatina, Rubócz- ki, Ványi (Knoblok). Edző: Szobonya József Gól: Burik, Torda (öngól), illetve Mó­nus, Rubóczki, Kapdos (öngól). Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Jók: Horváth, Sitku illetve Mónus, Ca- patina. Terbócs László Csenger-Baktalórántháza 0:4 (0:4) Csenger: 400 néző V: Éva Csenger: Ács- Juhász P., Szilágyi M., Kasu., Juhász J., (Fehér), Erdős, Szilágyi T., (Juhász Zs.), Osváth (Eszenyi), Bar- csay, Vaszusz, Becző. Edző. Moldvai János Baktalórántháza: Tóth A.,- Tóth L, Geda, Benkő, Barnucz, Szőke, Maries, Il­lés, Sós, Gdovin, Kapin. (Virtás). Edző: Gajdics Gábor Gól: Sós, Gdovin, Maries, Szőke. Korrekt játékvezetés mellett, a szervezetten játszó vendégek az első félidő 1. és 43-45. percében a kihagyó hazai védők mellett eldöntötték a mérkő­zést. Jók: a vendégek közül Benkő és Sós. Fábián László Fehérgyarmat-Záhony 0:0 (0:0) Fehérgyarmat 500 néző V: Hajdó Fehérgyarmat: Szűcs, Hadabi, Nagy, Gyüre, Kocsis, Kövesligeti, Magyar, Bod­nár, Varga, Gubacsi (Kovács), Domo­kos. Edző: Tapasztó Ferenc Záhony: Rácz L., Győri, Hegedűs, Iza- iszkij, Kacsur, Balázsi (Andropov), Sza- nyi, Rácz Cs., (Ondur), Bujdosó, Ma'rton, / Pokol. Edző: Fülöp Sándor Nagyrangú hajtós mérkőzésen a hazai csapat elhibázta a helyzeteit. Hiába támad­ta végig a gyarmati csapat a mérkőzést a határozott és kemény záhonyi védőkkel nem boldogult. így végülis igazságos ered­mény született. Jók: Varga és Bodnár, illetve Andropov és Hegedűs. dr. Katona Sándor Tiszalök-Ibrány 0:1 (0:1) Tiszalök 300 néző V: Karácsony Tiszalök: Szőllősi- Maros. Hegedűs, Bóz, Kovács (Penthe), Kerekes, Péntek, Nagy L. (Aszalós), Szabó, Csatlós (Gál), Erőss. Edző: Aranyi László Ibrány: Vattai- Nagy, Ignácz, Mé­száros, Herman, Szász, Korpái, Andinkó, Mikhárdi, Kató, Szentesi. Edző: Kegye István Gólszersző: Kató A látottak alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Hegedűs, Maros, Bóz illetve Kató, Ignácz, Vattai. Aranyi László Kisléta-Nyírkarász 0:0 Kisléta 250 néző V: Mónus Kisléta: Áncsák- Magyar, Arezánó, Pénzes, Nyisztor, Gyarmati, Rézműves G., Árba (Herczku), Földesi (Bihari), Rézműves L., Orosz. Edző: Herczku János Sok helyzetet, többek között egy tizen­egyest is kihagytak a hazaiak és ennek köszönhető, hogy csak döntetlent tudtak elérni. Nagy László Tarpa-Újfehértó 0:2 (0:0) Tarpa 300 néző V: Tamaskovics Tarpa: Varga- Csapó, Bodnár, Holp (Nagy), Simon, Ficze, Csekő (Szabó), Földi, Pál, Szűcs, Dub (Kovács). Edző: Varga Zoltán Újfehértó: Gronopkó- Úr, Kiszey, Papp, Lácza, Kovács, Karatyin, Polonkai, Sza- lóki, Majrovich, Ötvös. Edző: Szilvási István Gól: Majrovich. Polonkai. Jók: Pál illetne Majrovich, Kiszey. Nyíregyházi Hardware-Vásáros- naménv 1:2 (0:1) Nyíregyháza 200 néző V: Fodor A vendégek kis szerencsével elvitték a két bajnoki pontot. Pankotai Pál Nagyhalász-Kemecse 2:0 (0:0) Nagyhalász 700 néző V: Hekman Nagyhalász: Hajdú- Borza, Kelemen, Gyöngyösi, Sánta, Tanyi, Herman, Budaházi, Oláh, Bárdi, Urbán. Edző: Herman László Kemecse: Hegyes- Orsovetzki (Szege­di), Müller, Kolozsi, Jakab, Dávida, Kastyó (Pinke), Kanyári, Moldván, Balázs (Mester), Sipos Edző: Kondor Lajos Gól: Tanyi és Sánta (1 l-esből) Jók: Nagyhalász: Gyöngyösi, Tanyi, és Bárdi. Kemecse: Hegyes, Müller. Kolo­zsi Jó iramú mérkőzésen megérdemelten nyert a Nagyhalász. A kemecse 1:0-ig partnere volt a Nagyhalásznak, de a tizen­egyes megítélése és berúgása után kedv­vesztetten játszott. Szabó Miklós