Tribün - A Fradi Futballmúzeum lapja (1996-2003)

2000 / 1.

mutatkoztak kedvező jelek. 1904 márciusá­ban az FTC a Wiener AC vendégeként Bécsben szerepelt. A 2:1 -es vereség ellené­re külföldön ekkor először ismerték el a zöld-fehérek tudását! „Az idei nemzetközi mérkőzések során, úgy ránk nézve, mint a bécsiekre nézve is a legérdekesebb mérkőzés a múlt vasárnapi volt, mely Bécsben két egyesület között folyt le. Magyarország és Ausztria bajnokcsapa­tai állottak szemben, így mindkét részről kü­lönösen fontos volt ez a küzdelem. Jóleső érzéssel regisztrálhatjuk azt a tényt, hogy a magyar bajnokcsapat nemcsak megállotta helyét, hanem játékával kivívta magának azt - amit még eddig magyar csapatnak nem sikerült hogy az osztrák sportsajtó a leg­jobb bécsi csapattal egyenrangúnak ismer­te el. Délután 4 órakor Bécsben szokatlanul nagy közönség lepte el a WAC pályájának nézőterületét és nagy érdeklődést mutatott a match alatt mindvégig. Kezdés utána Fe­rencváros erélyesen támad és a WAC vi- szonttámadásai alig jutnak túl a középvona­lon. Alig tíz percnyi játék után Braun a hát­védek mögé passzolja a labdát, melyet a hátvédek között átcsúszó Pokorny védhe- tetlenül rúg a kapuba. A magyarok gyors eredménye láthatóan meglepi a bécsieket és ezt a hangulatot a ferencvárosiak ügye­sen használják ki, s folytatják támadásaikat. Ekkor történt a mérkőzés lefolyására nézve talán döntő incidens. Borbás megsántulva kénytelen a játék­ból, mindegy negyedórára kiállni. A WAC felhasználja a magyar csapat hiányosságát és erélyesen akcióba lép. A játéknak ez a része volt talán a legélvezetesebb, a labda egyik kaputól a másikig vándorol, mindkét Az FTC jól játszott - a bécsi fotós azonban nem volt formában... Hja, 1904-ben nem mindig sikerültek a „mozgóképek”... 7