Tribün - A Fradi Futballmúzeum lapja (1996-2003)

2000 / 10.

TRIBÜN Százszor szép Ferencváros TARTALOMJEGYZÉK ■ 1899 - megalakul az FTC ■ A századfordulótól - a 100%-os bajnokságig Az első évtizedek krónikája, rövid kis történetek, „elsők” a klub életéből, szakosz­tály-alakulások, pályák létrejötte, csónakházépítés, egyesületi hírek stb. A fejezet elé egy szakosztályokra bontott eseménymutató és oldalszám tájékoztató kerül - így a kívánt sportág soronkívü! olvasható. ■ A 100%-os bajnokságtól - a százéves jubileumig. Valamennyi labdarúgó bajnoki idény érdekességei, nevezetes Fradi-meccsei ■ „Ismeri Ön, tudja Ön - micsoda a Ferencváros?” Nemzetközi labdarúgó sikerkatalógus az FTC szerepléséről. ■ Asztelitenisztől - vízilabdáig 25 szakosztály történéseit összefoglaló eseménytár - a sikerek kiemelésével. Min­den szakosztály-ismertető után a magyar bajnokságok időrendben, tabellák, idő­eredmények, méterek feltüntetésével ■ Az FTC világ-, Európa-, olimpiai bajnokainak dicsőségtáblája. ■ Ki, kicsoda az FTC történetében? 100 híres fradista miniportréja ■ Zászlók, kupák, képek a Fradi-múzeumbói... ■ Fradi-szurkolók az FTC centenáriuma idején ■ Utóbbi fejezetet szurkolóink „írják” - amelyről a későbbiekben még szólunk ■ A századfordulótól a 100%-os bajnokságig fejezetet szakosztályokra bontott ese­mény és oldalszám mutatóval publikáljuk. íme a teljes „menetrend”: A századfordulótól a 100%-os bajnokságig ATLÉTIKA_________________- A Fradi első atlétikai háziversenye- A középcsatár volt a legjobb magasugró- Új vezetők, az első külföldi siker- Délelőtt kikapott, délután győzött- Az első országos csúcsa!- Atléta-rangsor - 1902- Az első olimpikonunk lehetett volna...- Manglitz sikere- Az első egyéni FTC bajnoki cím!- Úsztak, futottak, gyalogoltak- Manglitz újra bajnok, csúcstartó- Az első FTC-évkönyv- Manglitz „mesterhármasa"- Drubina sikerei- Atlétasikerek az Üllői úton- FTC-sportolók az olimpián- Új országos rekordok- Bajnok: Kóczán Mór- Szép volt Szabiár! Ki lehetett az FTC tagja? Két atlétaarany a Hungária kőrútról Kóczán angol bajnok! Háziverseny - hetenként Atlétikai hadibajnokság Grósz „nagy” volt... Brausz volt az első magasugró bajnok Törököket fogtunk Az Üllői úti vámnál a fradisták „vámolták” az aranyat Rendőr vetett véget a meccsnek! Kutyavilág a Népligetben Bajnok: „Móric bácsi” Lelkész tervez - esküvő végez... Gyaloglóink a gödöllői országúton Arany atléta évzáró Gatyát fogó - Fradi-futó Paskál 41 éves korában bronzot futott! Hazatért hadifoglyok Lagzi - de csak országos csúcs után Májusi sikerek Aranyak az atlétikai bajnokságon- Az FTC első női atlétája- Szabiár győzött- Némethy a szuper-csúcstartó- Remekeltek a magasugrók- Tíz számban volt csúcstartó!- Palag Rózsika feltétele...- Mi történt 1922. május 28-án?- Megalakult az FTC női szakosztálya- Bogyó Gyöngyi győzelme- Női atlétáink háziversenye- Elhalasztott szoboravató- Fradisták marathoni futóversenyen.- Atlétika - továbbra is sikerszakosztály- Atlétaaranyak - 1923- A Fradi szélsője nyerte a 100 m-es síkfutást!- Marathoni fradisták- Fradista a Sorbonne egyetemen- Sikeres Fradi-finisek- Toldi Sándor vitte a magyar lobogót!- Villanyfényes atlétikai viadal a Margitszigeten - 1924!