Tribün - A Fradi Futballmúzeum lapja (1996-2003)

2000 / 1.

A Fradi a Stadthalléban! A Ferencváros csapata 1997-ben fedett pályás futballmeccsekre is meghívást ka­pott a császárvárosba. A fradisták a szokat­lan közegben sem vallottak szégyent - sok­szor nyíltszíni tapsot kaptak a legendás Stadthalléban... A csapatok mérkőzéseit mintegy ötezren tekintették meg a nyitónapon. A Fradi az el­ső napon csak a bécsiek kedvencével, a Rapiddal mérkőzött. A játékidő kétszer 10 perc tiszta idő volt - a cserék idején ritmu- sos zenével szórakoztatták a nagyérde­műt... Az első Fradi-gólt a Stadthalléban Lipcsei szabadrúgásból bombázta a bécsi­ek kapujába. Sajnos több Fradi-gólnak ezen a délutánon nem tapsolhattunk... A “zöldövezeti" csatát a Rapid az utolsó há­rom percben három gólt lőve 5-1-re nyerte... A nyitónapot követően a Fradi az Austriával, majd ismét a Rapiddal mérkő­zött. A bécsi lilák ellen sok kihagyott helyzet után, az utolsó percekben kapott góllal a fe­rencvárosiak 1-0-ra veszítettek. A Rapid pe­dig már a 10. másodpercben 1-0-ra veze­tett. A vége 5-3 lett, de sajnos “oda”. A tor­na első akciógólját - immár csak a harma­dik mérkőzésen! - Limperger szerezte. Ő egyébként összesen kétszer, Florváth egy­szer talált a kicsinyített kapuba. A harmadik játéknapon azután végre megszületett az első ferencvárosi győze­lem: FTC-Bécs tartományi válogatott 4-1! A 10 ezer néző sokszor nyíltszíni tapssal jutal­mazta a mieink játékát, a szép gólokat. Lip­csei kétszer, Vincze és Horváth egyszer volt eredményes. A Stadthalléban először győző Ferencvá­rosban ők játszottak: Hajdú-Lipcsei, Vincze, Nádasi és Fia Kft. Bp. XVI. Szlovák u. Gusztáv u. sarok Telefon/Fax: 409-4111, (20) 320-9434 Nyitva tartás: H-P: 7.30-16, Sz: 7.30-12 óráig KEDVEZŐ ÁRON MINDENFAJTA FENYŐÁRU ami egy építkezéshez kell! Asztalos minőségű szárított borovi-, és lucfenyő is kapható. 38