Tolnamegyei Ujság, 1934 (16. évfolyam, 1-101. szám)

1934-10-31 / 85. szám

4 TOLNAMEGYEI ÚJSÁG 1934 október 3t. — Schrlkker Sándor faiskolája Alsótefceres pta, u. p. Lepsény órai szállításait megkezdte. Gyümölcs- in díszfát, rózsát, díszcserjét, fényét és évelővirágot egészséges, fajtzesonos, kiválóan szép minőségben szállít. Aljogynáket kívánatra díjmentesen kttld. — A regőlyl iskolánklvüll népmű­velési bizottság elnökévé Sperai Já­nos róm. kát. plébánost, jegysójévé Földváry Kálmán róm. kát. tanítót és könyvtárossá Gábor Pétfr kOsségi írnokot választották meg. — Bazárt iskolák- Dr Peresei Bé'a alispán az uzdi iskolákat a járvány- szer Uen fellépett kanyaró betegség miatt bezáratta. — Tévedésből marólúggal Itatta meg a gyermekét. Szántó Lajosné magyarkessi asszony, f. hó 17-én Emil nevU 8 hónapos fiával megláto­gatta szomszédját, Vidus Máriát. Be­szélgetés kósben a kisfia inni kért és az asszony az asztalon levó bőg réból megitatta. Amikor a bOgrét el­vette, a fiacska sírni kesdett és az anya csak akkor látta, bogy tOmény marólngoldatot adott szegény gyer­mekének. Azonnal orvoshoz rohantak és a gyors segély megmentette a ki­csikét, aki nyelőcsövén súlyos sérü­léseket szenvedett. — Szó váltás közben hasba szúrták. Márczis Gáspár 28 éves cserenc- pnsstai sommás mnnkás tObb bogra- pnsstai munkással e hó 28-án Decsen mulatott. Késő éjjel indultak hasa. UtkOsben szóváltás támadt kOstUk, melynek folytatásaként Márosist egy eddig ismeretlen, állítólag bogrspusz- tai utitársa késével többször hasba- Bzurta. Súlyos állapotban szállították a szekszárdi közkőrházba. — Hami8 Atpengős Belecska kot légben a múlt napokban egy a 4-ik típushoz tartozó, megtévesztésre al­kalmas hamis 5 pengős találtak. For- galombahozóját keresik. — Sánta és vak asszony öngyil­kossága. Ozv. Baches Tamásné szül. Nagy Zsófia, deosi lakos az udvará­ban levő félszer gerendájára felakasz­totta magát éB meghalt. Hoszátarto- zói vallomása Bzerint a sánta és vak asBiony tehetetlensége feletti elkesere­dettségében vált meg az élettől. — Vasszeget nyelt egy flu. Pápai Illés 13 éves simontornyai fin e hó 22-én játék közben egy nagy vas- szeget nyelt. A szekszárdi közkőr- házban ápolják. — Börtönre ítélt merénylő. Bár­dos Lajos 22 éves decsi földmives napszámos folyó évi szeptember hó 10-én egy 10 éves kis leány ellen erkölcstelen merényletet követett el. A szekszárdi kir. törvényszék folyó hó 25-én jogesősen 8 havi börtönre Ítélte. — Egy napért hat hónap. Propszt József 34 éves kisvejkei vendéglős 1933* évi február hó 22 i kelettel a völgységi járási szolgabirói hivataltól engedélyt kapott ugyanazon hő 26 án megtartandó táncmulatság megtartá­sára. A vendéglős 8S engedélyre a következő nap dátumát, 27 ét hami­sította rá, hogy ezáltal a törvény­kiszabta illetékek fizetése alul ki- husza magát. A szekszárdi kir. tör­vényszék 1933. évi október havában kösokirathamisitás büntette miatt 6 havi börtönre ítélte Propsztot. Az ítéletet fellebbezés után a pécsi kir. tábla, valamint a Kúria is helyben­hagyta. A napokban hirdették ki a vendéglős előtt a jogerőre emelkedett ítéletet. — Elveszett posfásköpönyeg. Ssek- I szárdon, az njvárosi templom és a I József-pnssta között elveszett egy postásköpönyeg kulcsokkal. Aki meg- I találta, rziveskedjék a ku'csokkal együtt akár a szekszárdi postahiva- I tálhoz, akár a rendőrséghez beadni. LEVENTEÉS SPORT Sportpúlsn-Dvntúi Stmonlernván. A Simontornyai Bőrgyári Torna Club részére a Fried Testvérek uj sportpályát és fedett tribünt építtet­tek. A sporttelep felavatása vasárnap délután 1 órakor volt és megjelent azon dr Hagymássy Zoltán főispán, dr Perczel Bála alispán, valamint dr Beksics Olivér, a pécsi IV. test­nevelési kerület felügyelője, továbbá Rahőthy István, a simontornyai já rás testnevelési vezetője. Az avató­beszédet dr Pesthy Pál ny. igazság Ugyminiszter, a kerület országgyűlési képviselője mondotta, hatásosan ki­emelve Simontornya községnek és Fried Testvéreknek a sporttámogatás terén is megnyilvánult áldozatkészsé­gét. Beszédet mondott még dr Ba lázs Győző, a délnyugati MLSs el­nöke, majd a SBTC és NTE bajnoki futballmérkőzése következett. KTSE—TSE 0:0. Bajnoki, Biió: Klémann. A TSE kesd, de az első komoly akciót csak a 6. percben vezeti. Dr Frömberg lövése a kapufáról vissza­pattan, majd újabb lövését a kapus fogja. Két perc múlva Dora kiugrasztja Frömberg drt, aki átmegy a védel­men és egyedül van a kapu előtt. Szabó, a KTSE kapusa, jó érzékkel kifut és a helyzet odavan. Állandóan a TSE támad. Gáli biztos gólnak látszó lövését Valsics a kapuvonalról fejeli kornerre. Ez eredménytelen. A TSE kapujához szögezi ellet-felét, a csatárait azonban olyan fatális bal sserencse üldözi, hogy a sok táma­dás közül nem képes egyet sem góllá értékesíteni. Igaz, hogy ebben nagy része van a szenzációsan védő Szabó­nak, aki a szerencsével nem áll hadi­lábon. Löwy a 24. percben kapja az első komoly labdát, Angelmayer nagy lövését fogja vetődve. Közben a bíró Erdőst (KTSE) feleselésért kiállítja. 30. perc. Gáli nagy lövésébe lépnek a védők, korner ez, a mezőnybe ke rül. Ugyanez a sorsa két perc múlva a Turul kornerének is. 34. perc. Dora labdáját Gáli szépen lövi, Szabó még szebben fogja. Erős Turul támadást Szélyes csak kornerre tud szerelni, ezt Kovács Z. fejeli ki a mezőnybe. Dora lő még egyet mellé 20 méter­ről, majd Angelmayer lövése ad mun­kát Löwynek és félidő. A II. félidőben is a TSE dominál, már a 2. percben komért rúg Fekete mögé. Dora gyengén gurit messziről a kapus kezébe. Újabb lövése ugyan­csak a kapusé. Frömberg dr kereszt- passzát Fekete lövi mellé. Majd Fe­kete beadását Fischer teszi mellé. Fischer, aki az I. félidőben megsérült a bokáján, kénytelen kiállni és ettől kezdve a TSE csatársora csonkán rohamoz. Fekete lövése Szabónak ad munkát, Dobolyi szép szabadrúgását Gáli fejeli mellé. A 15. percben jut szóhoz a Turul, Rákhelyi lövése azon­ban elkerüli a kaput. Egy perc múlva ugyanez a sorsa Kárpáthi 30 méteres szabadrúgásának. A TSE támadás komért eredményez, Dobolyi szépen iveit labdája a kapusé. A 26. perc­ben Fekete beadását Frömberg dr lövi, de Ssabó a helyén van. Fekete a 16 os sarkáról gyönyörű lövést ereszt meg, de a kapus nem szív I bajos. A 34. percben Fábián komért rag. Kavarodás táraid, a TSE kapu előtt nagyon veszélyes a helyzet, Löwy azonban önfeláldozóan beledobja ma­gát a csomóba és megkaparintja a labdát. Erősen sötétedik és a játék ellaposodik, a KTSE erősen hajrázik, de a TSE közvetlen védelme bevi- hetetleo várnak bizonyul. Fekete labdáját fogja még Szabó és vége a mérkőzésnek. A TSE végig szebben játszott és óriási fölényt harcolt ki. A góllövés­ben azonban határtalan pechje volt, no meg a kaposvári védelem sem kutya. Mindamellett a csonka csatár sor is Dórával az élen, dicséretet ér­demel lelkes játékáért. A védelem legjobb embere Kovács Zoli volt, — a mezőny legjobbja is, — de a csapat minden tagja elismerést érdemel. — Az alosztály egyéb eredményei: DVAC—KPAC 0:0. NZTE—NSE 4: 0. PEAC—DPAC 5:0. PVSK—PÁC 2: 1: Ctlllvívernny Szekszűrdon „Szekszúrd legjobb lövője" elmért. A Szekszárdi Polgári Lövészegye- sülét novembtr 11-én rendezi nagy­szabású éviáró sportlövőversenyét, amely iránt máris igen nagy az ér deklődés a sportlövészettel foglalko­zók körében annál is inkább, mert ezen a versenyen dől el, hogy ki védi egy évig a >Szekszárd legjobb céllövője* kitüntető címét. A levente lőtéren tartandó verseny két résire tagozódik : a haladó és a kezdők versenyére. Testhelyzet azl. verBenyszámban : 10 fekvő és 10 álló sorozat, mindkét Borozat előtt 2 próba lövés, a II. versenyszámban : 10 fekvő sorozat, a sorozat előtt 2 próbalövés. Fegyver; Miniatűr fégfegyer. Töl­tény : Csakis hazai gyártmányú „M“ jelzésű Longrifle töltény használható. Lőlap: 50 méteres levente lőlap, egy-egy lőlapra 10—10 lövés lesz leadva. Idő i 10 lövésből álló soro- satra 10 perc. Nevezési dij; 50 fii lér és nevezni vitéz Válay István egyesületi főtitkárnál (Rendőrkapi­tányság) folyó évi november hó 8 ig kell. Nevezések a helyszínén is el­fogadtatnak a nevezési dij kétszere sének lefizetésével. Kezdők a hala­dók versenyszámába is benevezhet­nek. Töltényről a benevezettek ma­guk kötelesek gondoskodni. Látcső használata megengedve. Verseny- és eredményszámitás a MOCSz szabályai szerint. Díjazás: Éremdijazás és tisz- telettárgyak a benevezettek száma szerint, külön az I. és külön a II. versenyszámban. A versenyen részt vehet minden céllövő sporttal fog lalkozó szekszárdi lakos. Kiadó a »Tolnamegyei U|ság< Hírlapkiadó Rt. A bonyhádi királyi járásbíróság, mint telek­könyvi hatóságtól, 3112—1934. tkv. szám. ínért:! hlrdetménHlvonol. BonyhádvidékiTakarék és Gazdaszövetségi Bank rt. végrehajtatónak Guttmann Róza végrehajtást szenvedő ellen indított végre­hajtási ügyében a telekkönyvi hatóság a végrehajtási árverést 600 pengő tőkekövete­lés és járulékai behajtása végett a bonyhádi királyi járásbíróság területén levő, Bonyhád községben fekvő, s a bonyhádi 2289. számú betétben A f 1. sorsz. 1002. hrsz. (454. sz. ház udvarral és gazdasági épülettel) Gutt­mann Róza nevén álló jószágtestre és ennek a 24000—1929. I. M. számú rendelet 7. §-ában meghatározott tartozékára 3000 pengő kikiáltási árban elrendelte. Az árverést 1935. évi január hó 25. nap­ján délelőtt 10 órakor a telekkönyvi ha­tóság hivatalos helyiségében (földszint 6.) fogják megtartani, Az árverés alá kerülő ingatlan a kikiáltási ár felénél alacsonyabb áron nem adható el. Molnár-fél« nyomdai mflintézet éa szab. iróalzatgyár rt. nyomása, Szekszárd. Az árverelni szándékozók kötelesek bánat, pénzül a kikiáltási ár 10 °/,-át készpénzben' vagy az 1881: LX. t.-c. 42. §-ában meghatáT rozott árfolyammal számított óvadékképes értékpapirosban a kiküldöttnél letenni, vagy a bánatpénznek előleges bírói letétbe helyül zéséről kiállított letéti elismervényt a ki­küldöttnek átadni és az árverési feltételeket aláírni. (1881 : LX. L-c. 147., 150., 170, ss. 1908 : LX. t.-c. 21. §.) Az, aki az ingatlanért a kikiáltási árnál magasabb ígéretet tett, ha többet Ígérni senki sem akar, köteles nyomban a kikiáltási ár százaléka szerint megállapított bánatpénzt az általa Ígért ár ugyanannyi százalékáig kiegé­szíteni. (1908 :XLI. 25. §.) Bonyhád, 1934. évi szeptember hó 28; 676 Dr Guttján, kir. “jbiró, Hirdetmény. Ssuprics Vendel ób Fehér János közhírré teszi, hogy a fájsz-dombort dunairévlot 1935. évi január hó 1-től kezdődő 6 (hat) évre, a f. évi november hé 18 án, Domboriban (Fehér János föld­birtokos házánál) megtartandó nyil­vános árverésen haszonbérbe fog adatni. Az árverési feltételek ugyanitt és Fájsz község főjegyzői irodájában a hivatalos órák alatt megtekinthetők. Érdeklődni lehet Fadd 11. telefon szám alatt. Szuprics Vendel Fehér János 673 révjogtulajdonosok. MOZI Igazgató : KRENNER JÓZSEF Szerdán, október hó 31-én este Vi7 és */»9 órakor Csütörtökön, november 1. este 7 és 9 órakor Sinclair Lewis (Arm Vickers) cimü világ­hírű regényének filmváltozata Irene Dunne főszereplésével: :$y modern asszony szive Társadalmi dráma c ... ixu Irene Dunne, Walter Hustón, Szereplők. Conpad Nafle) és BruCe Cabot Híradó Szombaton, november 3-án este V, 7 és V*9 órakor Vasárnap, november 4-én délután 3, 5 és este 7 és 9 órakor Minden előadáson számozott helyek és rendes helyárak, csak a bérletszelvények érvényesek r- Budapesttel egyidőben 1 -fi A lendületnek indult magyar filmgyártás idei első óriási sikert aratott filmje Az ul rokon Csathó Kálmán vígjátékéból filmre irta; Nóti Károly Szereplők: Gőzön Gyula, Berky Lili,Delly Ferenc, Perczel Zita, Gombaszögi Ella, Turay Ida, Kabos Gyula, Vaszary Piri és még sokan, a magyar színészek szine-java Magyar világhiradó L Jegyek előre válthatok szombaton délelőtt Vil2—V*l-ig és vasárnap 11—l/a 1 óráig a mozi pénzt árnál. Pénztárnyitás 1 órával a kezdési idő előtt