Tolnamegyei Ujság, 1932 (14. évfolyam, 1-102. szám)

1932-05-18 / 38. szám

TOLNAMEGYEI ÚJSÁG i 932 május 18 — Csfldönkivüli kényszeregyezsé- gek. A szekszárdi kir. tör vény szék Lakos Lajos szekszárdi kékfestő ké­résére az eljárást megindította. Va- gyonfe'ügyelő dr Mikala Dezső Úgy véd. Követelések bejelentése május 12-ig. — A szekszárdi kir. törvény* szék Tamer András pinothelyi szíj* gyártő kérelmére az eljárást megin­dította. Vagyonfelügyelő dr Király Gésa tamási ügyvéd. Állandó bangói é* bestéid filmek I VILÁG F1LMSÍ1IIBIZ MŰSORA: Elóadksok kezdete: hétköznap fél 7 és fél 9 órakor. Vasár- és ünnep- . nap 3, 5, 7 és 9 órakor. Május 18-19 Szerda Csütörtök ► Hétvégi szelvérfnyel a helyár 40, 60 és 70 füléi1 8 Gyönyörű zenés színjáték. BOLDOG NAP i mesébe illő napról szóló filmregény Velencéből. LEVENTE 6s SPORT Labdarúgás. l pOnfcösdi szekszárdi nétkizts. MÁVAO-TSE 3 i t. Barátságos. Biró: Módor. — 500 néző. Mindvégig erős irama, szép mér­kőzés volt. A TSE különösen az első félidőben igen szép játékot matatott. A kölcsönös üdvözlések atán MÁVAG támadásokkal indal a játék. A 3 ik percben Teszelssky után rúgása miatt Bzabadragás, Ébner lövése messze kerüli el a kapát. A 6. percben Dora— Gyüsitt—Horváth a labda ntja, de Gyimóthy ront. A 12. percben Dora szépen ad előre Horváthnak, aki Cimmermannt elhagyva iveit lövést küld a kapára és a flegmatikus ka­pna a labdával a hálóba tántorodik. 0: 1. A 14. perc komért ér el a TSE, est Hercsegh tisztázza. Most TSE fölény mutatkozik, amit a MA VÁG csak egy-két lefutással tud ellensúlyozni. Gyimóthy szépen szök­teti Feketét, az körülbelül a 11-ről bead Dórához, de lövését elnyomják. A 17. percben Ébner szökteti Za vadaikyt, akinek iveit beadásából már mindenki gólt sejt, Ivanics azon« ban a kapnfát találja. A TSE bal- ssárnya szép támadást vezet, a láb* dát átvágják jobbra, de Krajcsi Gyű- sí üt akasztja a lövésben. Ezután Ébner lövését Folch kiejti, Hermann is elszalajtja a labdát, de szerencsére a rástartoló Vladovics is. A 32. pero- ben Fekete beadását Dora laposan a sarokba irányitja, Országh kapus azonban bravúrosan fogja a labdát. A 34. percben meleg helyzet a TSE kapuja előtt, Folch kifutással ment. A 35. percben körn er a MAVAG ellen, de a beadás háló mögé kerül. A 37. percben Horváth megszökik a labdával és iveit lövése a hálóban köt ki. 0 : 2. Ezután élénk MAVAG akicó indul s a levegőben lógó gól­tól Kovács L. menti meg a szek­szárdi kaput. A 40. percben Iva- nics egyedül fut le, Folch eléje jön és kornerra tolja a labdát. MAVAG fölény mutatkozik és a 43. percben Opata Ébnernek tolja a labdát, az szökteti Zavadszkyt, akinek az ötösre tálalt beadását Ivanics védhetetlenül a kapuba vágja. 1 : 2. MAVAG tá­madásokkal ér véget a félidő. A második félidőben a TSE ki­próbálás céljából a két összekötő posztján uj játékosokat állít be és ezzel a csapat egysége sokat vészit. MAVAG támadással indul a játék, de a TSE védelem minden támadást visszaver. Zavadszky komért csikar j ki, beadását Teszelssky kifejeli, kis kavarodás támad, de Szekeres ment. A 10. percben a meleg helyzetet Folch kifutással menti. A 17. perc ben Teszelssky hátu'ról faultol, a szabr drágáét Ivanics mellé fejeli. A 19. percben Horváth II. Fekete szép beadásából fölé lő. Dóra szép akció­ját a kapu előtt elnyomják. Változz tos támadások mindkét fél részéről, amit a védelem tesz ártalmatlanná. A 33. percben a biró Ivanicsot tisz­teletlenségért kiállítja, A 37. perc­ben védelmi hibából a MAVAG Vladovics góljával egyenlít. A 39. percben Horváth lefut, beadására Fe­kete rá fut, de a vonalon túl jilt. A 41. percben Zavadszky beadásából Vladovits szerzi meg győztes gólt. A 44. percben Kovács A. lefut, de Országh a lábáról szedi fel a lab­dát. — A MAVAG ból Opata uralta a fedesetsort, Zavadszky szép lefu­tásaival tűnt ki, KrajcBi pedig szép szereléseivel. Jók voltak még Ivan;cs és Ébner. A TSE bői Dora, Hermann, Kovács L. és Teszelssky. — Bácsalmási SC—Bajai SE 2:0. (Bajnoki. Biró: Szeifert.) Szerencsés győzelem. A BSE nem volt rosszabb ellenfelénél, csak kapusa nem volt. Az első félidőben a BSÉ támad töb­bet, de a kiváló formában levő^Dör- ner kapus mindent fog. A 43. perc­ben Lajkó megfut a védelem mellett és közelről gólt lő. Fordulás után is a BSE támad, de eredményt a 12. percben mégis a bácsalmásiak Gáspár góljával érnek el. A BSE nagyon iparkodik és sokat támad, de siker­telenül. Jók voltak a BSC bői Dörner, Lajkó és Gáspár. A BSE-bőI Sama, Rápity és Kincses. — Bajai SE—Bátaszóki TC 1:0. (Bajnoki. Biró: Hainesz.) Bátaszék a jó formában levő BSE-től, dacára, hogy azok előző nap is játszottak bajnoki mérkőzést — vereséget szen­vedett. Atlétika. — Vármegyei bajnoki atlétikai ver­seny. Mint jeleztük, junius hó 29 én tartja a Tolnavármegye Sport Egy­let vármegyei bajnoki atlétikai ver­senyét. Azok, akik a versenyen részt óhajtanak veoni, nem elég ha csak beneveznek, hanem a Magyar Atlé­tikai Szövetségnél is le kell igazolva lenniök. Akik nincsenek leigazolva, azok jelentkezzenek a sporttelepen á szolgánál, ahol „Igazoló lapot“ kap­nak és azt ki kell tölteniük. Más sportegyesületbe (bem TSE) tartökó versenyzőket saját egyesületük tar­tozik igazolni.“Igazoló lápot a pécsi kérÜIéti előadótól lehet kérni (Nagy Lajos kollégium). Középiskolai ta­nulók a KISOK nál igazolandók. Céllövészet. — Lövőverseny. A Simontornyai Polgári Lövészegyesület e hó 29 én, vasárnap délután 1 órai kezdettel a simontornyai vasútállomás melletti lőtéren dijlövészettel egybekötött ma jálist rendez. A dijlövészetre nevezési dij 5-ös csapatok részére 4 P, egyéni versenyben 1 P. Verseny számok : 1. 5-ös csapatok dijlövészete fekve sza­badkézből. 2. Egyéni verseny fekve szabadkézből. 3. Egyéni verseny állva szabadkézből. Feltételek: 5 lövés 50 méter távolságról 50 méteres körcél­táblákra. Kizárólag csak Fég puskák használhatók (segédeszközök nélkül). Külön verseny hölgyek részére. A dij lovászét után majális kezdődik. Kiadó a »Tolnamegyei Ujsóg« Hírlapkiadó Rt. 1932—146. vght. szám. Árverési hirdetmény. Dr Eisenberg Bemát bonyhádi ügyvéd által képviselt Hutter és Lever rt. budapesti cég javára, — bonyhádi lakos ellen, 174 P 53 f tőke és több követelés járulékai erejéig, a budapesti központi kir. járásbíróság 1931. évi 345.664. számú végzésével elrendelt ki­elégítési végrehajtás folytán végrehajtást szenvedőtől 1932. évi március hó 29-én le- és felülfoglalt 1378 pengőre becsült ingósá­gokba a budapesti központi kir. járásbíróság 345,664—1931. számú végzésévei az árverés elrendeltetvén, annak az 1908. évi XLI. t.-c. 20. §-a alapján a fent megnevezett, továbbá a foglalási jegyzőkönyvből ki nem tűnő más foglaltatók javára is az árverés megtartását elrendelem, de csak arra az esetre, ha ki­elégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük halasztó hatályú igénykereset folyamatban nincs, végrehajtást szenvedő üzletében, Bony- hádon (Perczel Mór ucca) leendő megtartá­sára határidőül 1932. évi május hó 24. nap­jának délelőtti 11 órája tűzetik ki, amikor a biróilag lefoglalt üzleti berendezés, mérleg, jégszekrény, tűzhely, zománc- és vasáru és egyéb ingóságokat a legtöbbet ígérőnek — de legalább a becsár a/a részéért — kész- pénzfizetés mellett, el fogom adni még akkor is, ha a bejelentő fél a helyszínen nem je­lenne meg, hacsak ellenkező kívánságot írás­ban nem nyilvánít. Bonyhád, 1932. évi május hó 4. Címer Ákos 384 kir. bír. végrehajtó. Bérbeadó augusztus 1-től 4 szobás komplett lakás, fürdőszobával a Szekszárdi Takarékpénztár Béla-téren levő székházának L emeletén. 331 Értesítés. 373 Szekszárd megyei város Jég­műve közhírré teszi, hogy beteg részére sürgős esetben, vagy orvosi rendeletre jég a nap bár­mely szakában, a tüzoítóügyele- tes szobában (városháza) kap­ható. — Fél tömb ára 31 fillér. Szekszárdon, a Béla-tér 5. sz. a. házban Z komplett lakás oz emeleten á 3 szobával, vízvezeték hálózatba kan. csolva, mérsékelt árért kiadó azonnalra vagy augusztus 1 re. Tolnamegyei Vendég­lősök részvénytársasig, Szekszárd. 1932—41. vght. szám. Árverési hirdetmény, Dr Eisenberg Bernét bonyhádi ügvvíd által képviselt Bonyhádi SegélyegyUt mint szövetkezet javára, — bonyhádi lakos ellen 178 pengő tőke és több követelés járuléka} erejéig a bonyhádi királyi járásbíróság 1931 évi 4315. számú végzésével elrendelt kielé­gítési végrehajtás folytán végrehajtást széni védőtől 1932. évi január hó 19 éu le- él felülfoglalt 1278 pengőre becsült ingósá­gokra a bonyhádi kir. járásbíróság 926/932. számú végzésével az árverés elrendeltetvén annak az 1908. évi XLI. te. 20. §-a alapján a fent megnevezett, továbbá a foglalási jegyző, könyvből ki nem tűnő más foglaltatók javára is, az árverés megtartását elrendelem, de csak arra az esetre, ha kielégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük halasztó hatályú igény­kereset folyamatban nincs, végrehajtást szen­vedő üzletében, Bonyhád községben (Majosi ucca) leendő megtartására határidőül 1932 évi május hó 25. napjának délutáni 3 órája (űzetik ki, amikor is a biróilag lefoglalt író­gép, pénzszekrény, bor hordóval, borszivó- gép és egyéb ingóságokat a legtöbbet ígérő­nek — de legalább a becsár \ részéért — készpénzfizetés mellett el fogom adni még akkor is, ha a bejelentő fél a helyszínen nen), jelenne meg, hacsak ellenkező kivánságoi írásban nem nyilvánít. Gyönk, 1932 május hó 7. Cirner Ákos kir. bir. végrehajtó. 388 Jtiszdomérles geueráljavitolt, ezévi hitelesítés, garantál­tan jó, — tehermentesítő szeikezettel — 350 pengőért eladó. Ugyancsak kisebb-nagyobb javított mérlegek olcsón kaphatók. Landauer Pál mérlegkészitő Szekszárd, Széchenyi ucca 59. A szekszárdi kir. járásbíróság, mint telek­könyvi hatóságtól. 2882—1932. tkv. szám. Árverési póthirdetmény. A telekkönyvi hatóság közhírré teszi, hogy- Steiger István végrehajtatónak, Molnár Jó­zsef és neje Simon Erzsébet végrehajtást szenvedők ellen 500 pengő tőke és járulé­kai erejéig indított végrehajtási ügyében az 1931. évi junius hó 16. napján 6582/1931. tkv. szám alatt kibocsátott árverési hirdet ménnyel és ezt módosiió 14.317/1931. tkv, számú végzéssel a szekszárdi 3844, számit betétben I. 2. sorszám 1189. hrsz, alatt fel­vett 446. öisz. lakóházra és belsőségre 2000 P, a szekszárdi 10.671. számú betétben I. 1—2. sorsz, 8939. és 8940. hrsz. 1060 és 312 Q öl szántóra, illetve szőlőre a Bence- völgyben 102 P 70 fillér, a szekszárdi 5572. számú betétben I. 1—2. sor 9857/3. és 9858/1. hrsz. alatt felvett 93 és 155 Q öl szőlőre és szántóra a Gyertyánosban 78 P, a szekszárdi 7812. számú betétben I. 1—2. sor 8890. és 8891. hrszámu egyenként 814 0-öl területű parlagra és szőlőre 735 P 18 f, u. 0. 11- sor 7164. hrsz. 315 1 )-0l szőlőre a Saul* völgyben 365 P 04 fillér, a szekszárdi 1524, számú betétben III. 1—3. sorsz. 7162/1.» 7162/2. és 7J63. hrsz. 221, 43 és 26 D’OÍ szőlőre és présházra a Saulvölgyben 474 P 56 f, u. 0. f 1. sorsz. 7176. hrsz. 225 CMJ területű szőlőre a Saulvölgyben 633 P 88 f, végül az őcsényi 2350. számú betétben I* 1—4 sorsz. 2500/3a, 2500/3c., 2501/1*-. 2501/lc. hrsz. 47, 71, 247 és 157 Qöl szán­tóra a Gemenci ut melleit 143 P 90 fiilé/ kikiáltási árban, a .telekkönyvi hatóság hi­vatalos helyiségében (földszint 2. sz. ajtó) 1932. évi augusztus hó 29. napján délután 3 órájára kitűzött árverést az 1880. évi LX. te» 167, §-a értelmében a Szekszárdi Népbank Szóvetkezet, mint az OKH tagja végrehajtató 850 P tőke és járulékaiból álló követelésé­nek behajtása érdekében is meg fog]** tartani. Szekszárd, 1932 május 9. 385 Dr Péter s. k., kir. jbiró