Tolnamegyei Ujság, 1929 (11. évfolyam, 1-52. szám)

1929-08-10 / 32. szám

8 Béla, Kiss József, Wiedemann Antal', Domonkos Imre, vitéz Kunfalvy Vik­tor. Ebben a versenyszámban Paks 2 ik csapata IV. helyezett. 200 mé• teres kapáslövés (karabélyj. II. dij Somogyvármegye tiszteletdija (ezüst gyümölcsöskészlet), nyerte: Hivert József, Szék szárd. VI. dij Zsolnay diszkancsó, a gyár tiszteletdija, nyerte: Schöffer Henrik, Bonyhád. 35 mé­teres miniatűr csapatverseny. II. dijat, az ezüst vánctorserleget Paks csapata nyerte (vitéz Kunfalvy Vik- tor, Domonkos I., Wiedemann A., Kiss J., vitéz Széles B.) III. dijat, az oklevelet Szekszárd csapata nyerte Í vitéz Vendel István, vitéz Makray ’erenc, vitéz dr. Miklós Sándor, Gyöke József, Kéry Gyula). kOO m. puska egyéni, II. dii Mohács vároB tiszteletdija, nyerte: Domonkos Imre Paks, HÍ. dij : vitéz Széles Béla Paks, VI. dij: Székely Sándor Paks, X. dij: Kiss József Paks. 35 m- egyéni versenyben: I. díj egy „Fég" cél- lövö puska, nyerte: vitéz Széles Béla Paks, VI. dij, ezüst cigarettaszelence, nyerte: Kiss József Bonyhád, XI. dij egy kancsó, nyerte: vitéz Makray Ferenc Szekszárd és egy üveg pezsgő, nyerte: vitéz Vendel István Szekszárd, XVI. dij ezüst pohár, nyerte: Ritz Henrik Bonyhád. 35 m. pisztoly- verseny (parancsnoki): II. dij egy ezüst liköröB készlet, nyerte: vitéz Székely Sándor Paks, VI. dij ezüst Berleg, nyerte: vitéz Tihanyi Szilárd Szekszárd. Labdarúgás. —Vasas amatőr—Szekszárdi Turul 2: I. Barátságos. Biró: Gottlib. Va­sárnap délután a budapesti VasaB Sport Egylet amatőr csapata mutat* kozott he a szekszárdi közönségnek. A csapat szimpatikus együttes be­nyomását keltette, lahdaosztogatásuk, helyezkedésük kitűnő, azonban az akciók keresztülvitelében rém las­súak s ez lehetett az oka, hogy an­nak a csapatnak, mely a Takács Il-ket, Szentmiklóssyakat stb. nevelte, az első amatőr ligából a másodikba kellett kiesnie. — A Szekszárdi Turulnak nem volt jó napja. Legnagyobb meg­lepetést az „öreg" Mire agilis, min­denbe belemenő, jó játéka keltette. Mellette Horváth, Dora és Till ka­pus tűnt ki, a többi szürkén moz­gott. Az első gólt változatos játék után a Turul szerezte meg Horváth góljával, melyet pár percre rá egy kapu előtti kavarodásból Winkler egyenlít ki. Majd két Vasas korner veszélyezteti a Turul kaput a 14 ik és 16 ik percben, a lövés azonban mellé megy. A játék hullámzóvá válik. A 27-ik percben a Vasas támadást Till menti, rá egy percre Horváth centeresett labdáját Ssollár csak ki­tolni tudja. A 34-ik percben Till még menti Zsin lövését, azonban a 35 ik percben ugyancsak Zsin lövése talál utat a hálóba. (2: 1.) Utána újabb Vasas támadás, kornerrel fű­szerezve. Turul korner a válasz a 39-ik percben, de az azt követő tá­madásokkal együtt az is eredmény­telen. A 42-ik percben veszélyes hely­zet adódik a Turul kapu előtt, mely­ből Till szép védése szabadit. Az utolsó támadást a Turul vezeti, a Vasas kapus azonban ment. Szünet után Vasas támadás a nyitány, me­lyet néhány perces erős Turul ostrom követ. Az 5-ik percben Horváth szép kiszökése mellé kerül, a 6-ik percben Ssollár csak kifutással tud menteni a Dora által támogatott Turul csatárok elől. A 7 ik perc támadá­sát az előre húzódott Turul balszárny offsideja akasztja meg. Lassanként felszabadul a Vasas kapu a szoron­gatott helyzetből, a Turul játékosain a fáradtság jelei mutatkoznak s a TOLNAMEGYEI ÚJSÁG játékot most már teljesen a Vasasok dominálják. A pestiek passsjátéka szemre szép, a keresztülvitele a tá­madásnak azonban nagyon lassú. Dora és Mire sokat rombol szét a kényelmes előkésztésekből, Till is helyén van, a labdák egyrésze pedig a kapu mögé kerül. A Turul csatár­sor alig jut támadáshoz. Horváthot nem eléggé támogatják, Tesselszky pedig fölé lő. (26. perc.) Az állandó Vasas fölény nehéz pillanata a 35 ik perc, mikor a Turul hálóját a belső kapufáról kipattanó labda menti meg az újabb góltól. A 36-ik és 37-ik perc két kornerébői az utóbbi kapu mellé kerül, majd még 3 esetben védi meg Till a szekszárdi kaput a Vasasok ostroma elől. így a vég­eredmény 2 : 1 marad a Vasas ama­tőr javára. — Bátaszéki Torna Club — Bajai Sport Egylet 7:1. Barátságos. Biró: Gsik. Hatalmas gólarányu, szép győ­zelmet aratott vasárnap Bátaszéken a BTC csapata a Bajai Sport Egylet csapata felett. Közvetlenül a bajnoki Bzezon elején elért szép győzelmével a BTC megcáfolta a visszaeséséről terjesztett rémhireket, mert habár az el bő félidőben nem is, de a második félidőben teljesen uralta a mezőnyt s egészen megadásra késztette ellen­felét. Az első félidőben mindkét fél gyengébb teljesítményt produkált s az első gólt a BSE szerzi meg. A gól után a BTC fel villany ozódik s nemcsak a kiegyenlítő gólt, hanem a kiegyenlítést még két góllal meg­toldva, 3 : 1 arányban javítja meg a félidő eredményét. — Szünet után a BTC teljesen ura lesz a helyzetnek, a BSE a kinálkozó 1—2 helyzetet sem tudja érvényesíteni, igy a BTC tetszés szerint éri el a további gólo­kat. A második félidő a bajaiak ké­résére csak 35 percig tartott s a hátralevő 10 perc a teljesen kimerült BSE-t jó egy néhány góltól men­tette meg. A bátaszéki csapatban különösen Horváth, Berg és Kízi tüntették ki magukat odaadó, lelkes játékukkal, mig a teljesen uj embe­rekkel kísérletező Bajai Sport Egy­letnél kiemelkedő játékot mutató já­tékost nem találtunk. A 3 tartalék­kal játszó BTC-re az elért eredmény jó fényt vet. — Tolnamegyeiek a Délnyugat­magyarországi Labdarugó Szövetség tanácséban. A Dólnyugatmagyaror- ssági Labdarugók Szövetségének e hó 4-én, vasárnap megtartott közgyűlé­sén Sztaszinó Lászlót (Szekszárdi Törekvés), Albrecht Jenőt (Dombó­vár VOGE) tanácstagnak, — Baro- csag Gyulát (Bátaszéki Torna Club), Fodor Károlyt (Simontornyai BTC) póttanácstagnak választották meg. 1929 augusztus lo. — Megindulnak a bajnoki küzdel­mek. Az egész országban leghamarabb az idén a Délnyugati Labdarugó Szö­vetség kezdi meg a szezont, minek oka az, hogy ebben a kerületben van a legtöbb profialakulat s igy a ter­minus egyeztetések — főként a pécsi alosztályban — roppant nehezen men­nek. A vasárnap sorra kerülő bajnoki mérkőzések a következők: Szekszár- dón : Szekszárdi Törekvés — Bajai Sport Egylet. — Bátaszéken: Báta- széki Torna Club—Bácska Sport Club. Bonyhádon: Bonyhádi Cipőgyár— Bajai Posztógyár. — Bácsalmáson: Bácsalmási Sport Clnb—Bajai MTE. Baján: Bajai Turul—Szekszárdi Tu­rul. — A pályaválasztó és otthonuk­ban játszó tolnamegyei csapatokra az első mérkőzés nem ró túlságos nagy feladatot s hisszük, hogy a két pon­tot mindegyik hazai csapat magánál tartja. A két Turul bajai küzdelme azonban a bajnoki pontokért elkese­redett harcot sejtet. — Bajnoki mérkőzés Szekszárdon. I Az uj szezon első bajnoki football- I mérkőzése vasárnap, e hó 11-én dél- | után V2 4 órakor lesz a szekszárdi vá­sártéri sporttelepen a Szekszárdi Tö­rekvés Sport Egylet és a Bajai Sport Egylet csapatai között. Mindkét fél­nek nagy érdeke, hogy az első baj­noki pontokat ez alkalommal meg szerezze, miért is élvezetes küzde­lemre van kilátás. — A Somogy Dombóváron. A Dom­bóvári VOGE football csapata vasár­nap délután az I. profiliga kitűnő együttesét, a Somogy FC-t látja ven­dégül. A Somogy ez alkalomra újon­nan szerződtetett játékosait is elviszi Dombóvárra. — Értekezlet a footballmórközósek rendjének szabályozása tárgyában. Dr. Bordás Árpád rendőrkapitány, a szekszárdi m. kir. államrendőrség kapitányságának vezetője julius hó 30-án délután a szekszárdi sport­egyesületek bevonásával a football- mérkőzések rendjének szabályozása tárgyában értekezletet hivott egybe, melyen a Szekszárdi Levente Egye­sület részéről Gisztl Géza, a Szek­szárdi Törekvés Sport Egylet részéről dr. Dulin Jenő, Sztaszinó László és Schlesinger Gyula, a Szekszárdi Turul Sport Egylet részéről Horváth Antal jelent meg. Dr. Bordás rendőrkapitány ismertette az általa kidolgozott ren­delet szövegét, mely a mérkőzések nyugodt mederben való lejátszását, a közrend és közbiztonság céljait van hivatva szolgálni. A rendelet sem a közönség, sem a játékosok részére sérelmes dolgot nem tartalmaz, csupán a mérkőzések elfajulására és a durva, sértő kifejezések meggátlására irányul. Erre pedig a labdarugósportnál — sajnos — szükség van. A tervezeten egyeB pontok Az értekezleten történt felszólalások folytán változást szen­vedtek s az igy módosított rendelet a székesfehérvári kerületi főkapitány­ság jóváhagyása után, valószínűleg még az ősz folyamán életbelép. Kerékpár. — A Törekvés Szent István-napi kerékpárversenye iránt élénk érdek­lődés nyilvánul meg. Az egyesület vezetősége, hogy a versenyzők kedvét fokozza, nemcsak az első ób második helyezettnek, hanem az 5-ös turnusok elsőjének is ajánl fel érmet. Célja ezzel az, hogy az aránylag rövid, 10 kilométeres távon az összes verseny­zőket a legnagyobb sebesség eléré­sére sarkalja, hogy később a hosszabb távú versenyekre is felkészülhesse­nek. Indulás a tolnai kálvária előtt 20-án délután Vs5 órakor, cél a szek­szárdi Garay-tér. 15 éven aluliaknak indulás a Sió-hidtól Va 5 órakor, cél a Garay-tér. — Díjazás: az abszolút győztes nagy ezüstérmet díszítéssel, a turnus győztesek pedig bronzérmet kapnak. — A 15 éven aluliaknál az első díszített ezüstérmet, a második pedig bronzérmet kap. Nevezések augusztus 18 áig a nevezési dij csato­lása mellett a Szekszárdi Törekvés Sport Egylet címére küldendők. Tennis. — A Szekszárdi Turul S. E. szek­szárdi tenniszver8enye. A Szekszárdi Turul S. E. tenniszszakosztálya, amely Ulrik József elnök és dr. Fleischman Ottó h. elnök vezetése alatt működik, lelkes fáradozással igyekszik újból életre kelteni a béke­beli szekszárdi élénk tenniszéletet. Az egyesület két pályáján közel ötvenen hódolnak ennek a szép sport­ágnak. A tenniszsport népszerűsítése érdekében pedig most versenyt ren­dez az egyesület. Nevezetesen f. é. augusztus 11-én, 15-én és 18-án folytatólagosan a Turul tenniBssssk osztálya tagjainak, a szekszárdi pón Ügyi palotai pálya teniszezőinek I* a Bonyhádi Lawn tennisz Club ts** jainak részvételével meghívásos t« niszversenyt tart, amelynek proö* rammján férfi és női egyes, p^* és vegyes páros veraenyazáinok szerepelnek. A versenyek az említett napokon egész napon át folynak a pénzügyi palotai teniszpálya Tekintettel arra, hogy a versenyek propaganda jellegűek, azoknak lát0. gatása díjtalan. Az érdekesnek ig^. kező versenyekre a tenniszsport iránt érdeklődők figyelmét a magunk ré szóról is felhívjuk. Nyilttér. E rovat alatt kOzlöttekért a szerkesztői«. nem vállal felelősséget. * A dombóvári kir. kath. Esterhái Miklós nádor reálgimnázium tai testületé a „Tolnavármegye" 192 évi augusztus hó 4 én megjelent bz mában „Tanár Ur" címén mosakoi cikkére a következő nyilatkozat küldte f. hó 5-én nevezett lap sze Nyilatkozat. A „Tolnavármegye“ f. hó 4 én kelt 98. számában „Tanár Ur" címen név­aláírás nélkül megjelent cikkel kap csolatban a dombóvári kir. katb. Es­terházy Miklós nádor reálgimnázium tanári teBtülete kijelenti, hogy vala­mely irásmü helyes értelmezése dol­gában sem a nevezetlen cikkíró, Bem a nevezett lap szerkesztősége részéről semmiféle kritikára nem szorul. Ha azonban akár a lap szerkesztőségének, akár a cikkírónak valamely irásmü helyes értelmezése körül bármily két­sége merül fel, forduljon teljes biza lommal a tanári testülethez felvilá­gosításért. Dombóvár, 1929 augusztus 5. A dombóvári kir. katb. Esterházy Mikii nádor reálgimnázium tanári testület Kiadó a »Tolnamegyei Újság« hírlapkiadó rl. Fajtiszta (pedigrés) barna tacskó kölykök több aranyéremmel dijazott apától és anyától, eladók. — Cím: Szekszárd, Alkotmány-utca 8. 799 Etadó 751 felerészben, egy modern berendezésű hentes- és mészárosüzlet Pakson, az Erzsébet-tér en( az Erzsébet-nagyszálló földszinti he­lyiségében, virsli- és szalámigyártás­hoz való berendezéssel együtt, jutá­nyos áron. Érdeklődni lehet bármikoz Sánt ha Testvérek hentes-és mészáros üzletében, Paks, Erzsébet-tér. Elődé földbirtok. Decs község határéban (Tolna várm.) eladó 130.000 Öl elsőrendű földbirtok, megfelelő épü­letekkel és azonnali átvétellel. — A vételár, kedvező feltételekkel, hosszabb idő alatt törleszthető. Levelekre CBak 1 pengő posta­bélyeg csatolása esetén válassolok. Olló Mihály ny. jegyző O. F. B. ingatlan irodái* Pécs, Meosek-utoa 7. száa 715 Telefon: 7—39.