Tolnamegyei Ujság, 1929 (11. évfolyam, 1-52. szám)

1929-08-24 / 34. szám

8 TOLNAMEGYEI ÚJSÁG 1929 augusztus 24. LEVENTEÉSSPORT Labdarúgás. Már mind a hat tolnamegyei csapat szerzett bajnoki poniot. A bajnoki küzdelmek második for­dulója ismét njabb pontszerzésre nyúj­tott alkalmat csapatainknak s mint­hogy az újabban bekapcsolódott két CBapat: a Simoutornyai BTC és a Dombóvári VOGE is sikeresen mu­tatkoztak be, a Szekszárdi Turul pedig Bácsalmástól vett el pontot, így mindegyik csapatunk dicseked hetik már bajnoki ponttal. A vasár­napi bajnoki küzdelmek eredményei a következők: Szekszárdi Turul—Bácsalmási SC Vl t. Bajnoki. Biró: Pollich. Érté kés pontot szerzett vasárnap Szék Bzárdon a Szekszárdi Turul a nagyra tartott Bácsalmási Sport Club csapa tától. A bácsalmásiak nem igazolták a róluk elterjedt veszedelmes híreket s ha a Turul csatársora nem olyan tehetetlen, a második félidőben egy­szerűen lehengerelhették és gólokkal verhették volna a „nagy“ ellenfelet. Már az első perc Turul támadással kezdődik és Gyimóthy lövése a bács almási kapust foglalkoztatja. A má- Bodik perc azonban már meglepetés­sel szolgál. Szépen keresztülvitt akció befejezéseképen Dora védhetetlen lövése a bácsalmási kapuban köt ki. A játék ezután változatos lesz, némi bácsalmási fölénnyel. A 13. és 16. perc két kornerral kecsegteti Bács­almást, de úgy ezek, mint a 14. perc Turul kornera eredménytelenek. A 18. percben újabb gólhelyzethez jut a Turul, Horváth szép lövése a há­lóba is jut, de a teljes baloldal off- sideon állt s a gól érvénytelen. Most inkább Turul támadások következ­nek b bár a 21. perc erős támadása veszélyt sejtet, a labda kapu mellé kerül, A kiegyenlítő gól a 35. perc- ben esik, mikor Debulay a támadó bácsalmásiak elől saját hálójába jut­tatja a labdát. A hátralevő 10 perc újabb eredményt nem hoz. Szünet után a Turul kerekedik teljesen felül. A 6 ik percben Horváth kipattanó kapufalövését Fekete mellé helyezi. Az ezt követő kornert Horváth fölé lövi. A 14. és 16. perc újabb két kornere is sikertelen, a 20. percben pedig újra a kapufa ment. Pár percre Bácsalmás támadásai is megélénkül­nek, egy korner és a 25. percben elért offside gól jelzi a támadások irányát. Ennek végeztével teljes Turul fölény, Dora a .centerhalf poszton Elől állók a agyondolgozza magát, de a Turul csatársor tehetetlen még az eléggé gyengén funkcionáló bácsalmási vé delemmel szemben is. Az akciók be­fejezése teljesen elakad, legtöbb lövés a kapu mellé kerül s a bácsalmási kapusnak a nagy támadások ellenére is kevés dolga akadt. — Pollich biró gyengén fungált, nem tartotta eléggé kezében a mérkőzést s ha pártos bírónak nem is lehet nevezni, mind két részről állíthatott volna ki olyano­kat, kik a labda helyett inkább el­lenfelük lábát iparkodtak eltalálni. Hibázott akkor is, midőn megengedte, hogy a tancsvonalra és a pályára illetéktelenek is bekerüljenek játék közben. Az egy Kovács féle fejrugás- tól eltekintve, erre szükség nem volt. A mérkőzés egyébként a legzajosab­bak egyikéhez tartozott. Szekszárdi Törekvés — Bátaszéki Torna Club 2:1. Bajnoki. Biró: Tóth. A Bátaszéken lezajlott mérkő­zés újabb két pontot hozott a Szek­szárdi Törekvés Sport Egylet csapa­tának, mely az első félidőben muta­tott játékával szerelte meg a győ­zelmet. Az első gólt Kovács 11-esből szerzi meg a piros-fehéreknek, melyet Gyüszü gólja követ, úgy, hogy half timekor 2 : 0-ra vezetnek a szek­szárdiak. Szünet után Bátaszék dik­tál erős tempót, fölénybe is kerül s a labdát kiütő és kapujából kifutó Folch mellett Horváth az üres ka­puba lövi a labdát. (2:1) Utána is erősen támad Bátaszék a kiegyenlí­tésért, ami azonban nem sikerül s az utolsó percek ismét Törekvés táma­dásokkal zárulnak. Simontornyai BTC — Bácska SE 4: 0. Bajnoki. Biró: Láng. Szép győzelemmel kezdte meg otthonában a bajnoki szezont a Simontornyai BTC csapata, mely a jómozgásu és szimpatikus Bácskát súlyos vereség­gel küldte haza. Bár a bőrgyári csa­pat nagyobb fölényben játszott, a mérkőzés mindvégig élvezetes és vál­tozó volt s a kapott gólokban a Bácska kapusának is volt némi kis része. Dombóvári VOGE — Pécsi Sport Club 0: 0. Bajnoki. Biró: Zakáli. Az erős konkurenciában vasárnap kezdte meg a VOGE csapata is a bajnoki szezont a pécsi alosztályban és sikerült is neki otthonában a ven­dég pécsi csapattól az egyik pontot elhódítani. Az elért eredmény meg­felel a mutatott erőviszonyoknak s a játék egyenlő erős ellenfelek küzdel­mét mutatta. Diutaföldvári Levente SE — Duna- pentelei Levente SE 4 :3. Barátsá­gos. BiróSzitkovies., A Dqnaföld- / Az 1929—39. bajnoki év sor pályaválasztók. A táblázaton az eddig váron megtartott barátságos mérkő­zés csaknem meglepetéssel zárult. Az első félidőben a pentelei leven­téknek sikerült a vezetést 2 : 1 arány­ban megszerezniük, szünet után azon­ban Dunaföidvár nemcsak az egyen­lítést, hanem a győzelmet is meg­szerezte Bőhm, Gombár és Bognár góljaival. A mérkőzés sorsát a duna földváriak második félidőbeni szebb játéka döntötte el. Pécsi Sport Club—Szekszárdi Tö­rekvés 4 : 0. Barátságos. Biró: Láng. A sok tartalékkal felálló Törekvés Szent István napján súlyos vereséget szenvedett pécsi vendégétől. A Törek­vés csak az első félidőben tudott ellentállani, a második félidőben azon­ban az összeszokatlan, tartalékos csa­pat összeroppant s nem tudta meg akadályozni ellenfele rohamait. Szü­net előtt a Törekvés a többet támadó, 5 kornert ér el a mérkőzés közepéig, ,azonban eredményt elérni nem tud. A félidő egyetlen gólja a Törekvés Bulyos védelmi hibájából esik. Folch a kirúgásnál elhagyja a kaput, a ki­rúgás ellenfélhez kerül, ki azt az üres kapuba továbbítja vissza. — Szünet után Pécs kerekedik felül s a 14. percben már 2: Ó ra áll a játék. A gól után a Törekvés támad, de két korneren kívül mást nem ér el. Pécs támadásai sikeresebbek 8 a 30-ik percben Ferenczfí, majd a 34-ík percben Haasz öngólja ré­vén 4 : 0 arányban nyeri meg a sima lefolyású mérkőzést. A pécsi csapat­ból kivált a két hátvéd és a támadó­sor. A kapus kevés munkáját jól ol­dotta meg. — Mi lösz vasárnap. A bajnoki küzdelmek harmadik fordulója mind a hat csapatunkat sorompóba állítja. Egy esetben két megyénkbeli csa­pat küzd egymással a bajnoki pon­tokért, négy esetben vidéki ellen­felet kapnak vendégül, mig egy csa­patunk idegenben fog harcolni. A vasárnapi bajnoki programm a kö­vetkező . Szekszárdon a Szekszárdi Tarul—Bácska Sport Egylet. Bong- hádon a Bonyhádi Cipőgyár—Szek­szárdi Törekvés. Simontorngán a Simontornyai BTC—Bajai Sport Egy­let. — Dombóváron a Dombóvári VOGE—Szigetvári Athletikai Klub. Baján a Bajai Posztógyár—Báta­széki Torna Club. Bácsalmáson a Bácsalmási Sport Clubnak a Bajai Turul lesz az ellenfele. Szekszárdon a Turul győzelme esedékes, egy két gólarányu Turul győzelmet várunk. Bonyhádon alighanem osztozkodás lesz a pontokon, Simontornyán a hazai csapat a favorit, Dombóváron sem várható elütő nagy esemény, sőt •olása a bajai alosztályban, lejátszott mérkőzések eredménye is fel a Bátaszéki Torna Club pontszerzése is való.szinü. Ha csapatainknak jé napjuk lesz, pontszerzésben most sem lesz hiány, elbizakodni azonban egy. általán nem szabad. — A Szekszárdi Turul—Bácska bajnoki mérkőzése vasárnap délután 5 órakor lesz a szekszárdi vásártéri sporttelepen. — A bajnoki mérkőzések kezdete. A Délmagyarországi Labdarugók AI« szövetsége a bajnoki mérkőzések kezdetének időpontját augusztus hó­napban 5, szeptemberben 4, október­ben 3, novemberben 2 és december­ben délután 1 órában állapította meg. Reméljük, hogy a decemberi 1 órás kezdésre már nem kerül sor. Ha azonban egy pályán több mérkőzés van egy napon, úgy esetleg a mér­kőzés délelőtt is lejátszható. Ez azon­ban a bajai alosztályban csak Baján fog előfordulni, a csapatok nagy száma miatt. — A Törekvés Bonyhádon. A Szek­szárdi Törekvés Sport Egylet felhívja a csapat kísérőit, hogy vasárnap dél­után 3/* 3 órakor lesz az indulás a Szekszárd-szálló elől autóbuszokon, miért is pontos megjelenést kér. Úszás. — Úszó verseny Tolnán. A Tolnai Levente Egyesület úszószakosztálya Tolnán, 1929 szeptember 1 én dél­után Yg 5 órai kezdettel a tolnai Holt Dunaágban nagyszabású uszó- versenyt rendez, melyre meghivta Tolnavármegye összes levente- és sportegyesületeit, továbbá Pécs, Ka­posvár, Baja, Szekszárd, Barcs, Mo­hács, Kalocsa levente- és sportegye- ottlétéit. — Verseny számok : 100 m. gyorsuszás (senior). 100 m. mellúszás (senior). 100 m. mellúszás (ifjúsági). 50 m. gyermekgyorsuBzás. 100 m. hátuszás (senior). 100 m. levente- úszás. 3)<50 m. gyorsstaféta. 100 m. oldaluszás (senior). 400 m. gyors- úszás (senior). 50 m. gyermekmell- úszás. 100 m. gyorsuszás (ifjúsági). 4X100 m. vegyesstafáta. Vizipoló- mérkőzés. Díjazás: Senior számok­ban : I. Nagy ezüstözött bronz arany koszorúval. II. Kis ezüstözött bronz. III. Nagy bronz. — Többi számok­ban : I. Kis ezüstözött bronz arany koszorúval. II. Nagy bronz. III. Kis bronz. — Vizipolónál a győztes csa­pat minden tagja ezüstözött bronz plakettet kap. Az I. dijat 2, a II. dijat 4, a III. dijat pedig 6 induló esetén adják ki. van tüntetve. A mérkőzés napja Szekszárdon Bátaszéken Bonyhádon Simontornyán Baján Bácsalmáson A pécsi alosztályban Dombóváron Augusztus 11. Törekvés—BdE 2 :1. BTC—Bácska 4:2. Cipőgyár—Posztógyár .1:0. Bajai Turul—Sz. Turul 7:0. Bácsalmás—BMTE 5:0. Augusztus 18. Sz Turul—Bácsalmás 1:1. BTC—Törekvés 1:2. Simontomya—Bácska 4:0 VOGE-PSC 0:0. Augusztus 25. Sz. Turul—Bicska Cipőgyár—Törekvés Simontomya—BSE Posztógyár—Bátaszék Bácsalmás—Bajai Turul ,VOGZ SzAK Szeptember 1. Törekvés—Bajai Turul Simontomya-Sz Turul BMTE—Bátasz ék BSE—Cipőgyár Bácsalmás—Posztógyár VOGE-PVSK Szeptember 8. Sz. Turul—Bajai MTE BTC—Simon tornya Cipőgyár—Bajai Turul Bácska—Bácsalmás Posztógyár—Törekvés További sorsolás még nem ejte- tett meg a pécsi alosztályban. Sz eptember 15. Törekvés—Bácska BSE—Bátaszék BMTE—Cipőgyár Bácsalmás—Simontomya. Szeptember 21. BTC—Bácsalmás Cipőgyár—Bácsk a Posztógyár—Sz. Turul Bajai Turul—Simontomya Szeptember 29. Sz. Turul—Bátaszék Cipőgyár—Bácsalmás Simontomya-Bajai MTE Bácska—Bajai Turul BSE—Posztógyár Október 6.-------^----------­Sz . Turul—Cipőgyár Bajai Turul—Bátaszék Bácska—BSE Bácsalmás—Törekvés Október 13. Törekvés—Simontomya BTC—Cipőgyár Bácska—Posztógyár BMTE—BSE Október 20. Posztógyár—Simontomya BSE—Sz. Turul Október 27. Törekvés—Sz. Turul Simontomya—Cipőgyár BSE—Bácsalmás Bajai Turul—BMTE November 3. | 11 Bajai Turul—BSE BMTE—Posztógyár November 10. • Posztógyár—Bajai Turul BMTE—Törekvés November 17. • Bácska—BMTE,