Tolnai Népújság, 2019. december (30. évfolyam, 279-302. szám)

2019-12-27 / 299. szám

14. SPORT 2019. DECEMBER 27., PÉNTEK Rekordszámú indulóval rendezték meg a jubileumi Tolle Borvidék Félmaratont Fotó: Mártonfai D. Idén két egynapos versenyt rendeztek a negyvenötödik Gemenc Nagydíjon Fotó: Makovics K. Negyedszer lett bajnok a SZAC, a Szekszárd FC pedig bronzéremmel zárt Szemerei Levente történelmi aranyat nyert a felnőtteknél! A szekszárdiak fiatalja, Szemerei Levente (középen) joggal mosolygott, hiszen karrierje első aranyérmét szerezte Beküldött fotó VISSZATEKINTÉS Számos sportélménnyel ajándé­kozott meg bennünket a 2019-es esztendő. Mindet összegyűjteni képtelenség lenne, háromrészes össze­állításunk második oldalán májustól augusztusig igye­keztünk csokorba szedni a fontosabbakat. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu Május SZABADIDŐSPORT Megdőlt a részvételi rekord a X. Tol­le Borvidék Félmaratonon. A jubileumi versenyen 2100- an álltak rajthoz, a férfiak 30 kilométeres csúcsszámában a szekszárdi Zsigmond Előd győzött. LABDARÚGÁS A szekszárdi sporttelepen játszotta az Euró­­pa-bajnokság előtti utolsó fel­készülési mérkőzését a négy Tolna megyei játékossal felál­ló magyar hallássérült válo­gatott, amely 3-2-es veresé­get szenvedett a horvátoktól. A mieink egyik gólját a bony­hádi Pfeifer Zsolt szerezte. LABDARÚGÁS A Debreceni VSC otthonában elszenvedett 4-1-es vereséggel zárta az NB 1- es bajnokság 2018/2019-es idényét a Paksi FC, amely a 8. helyen végzett a tizenkét csa­patos mezőnyben. A szezon befejezését követően a klub menesztette Csertői Aurél ve­zetőedzőt. KOSÁRLABDA Mindegyik meccs szoros volt, s akár for­dított előjellel is végződhe­tett volna a párharc, de végül a Szolnoki Olaj nyert 3:0-ra, s jutott be az Atomerőmű SE-vel szemben a férfi NB I legjobb négy csapata közé. LABDARÚGÁS Egy fordulóval a szezon vége előtt eldőlt, hogy a Bonyhád VLC szerzi meg az aranyérmet a megyei I. osz­tályban. A völgységiek a Kö­­lesden aratott 9-1-es győzel­mükkel tették biztossá első helyüket. NŐI FUTSAL A Szekszárd FC szerezte meg a női NB I bronz­érmét, miután az első mérkő­zés 9-2-es sikerét követően 2- 2-re végzett a WSH Palm­­food Tolna-Mözzsel, és bün­tetőrúgásokkal 2-0-ra felül­múlta megyei riválisát. LABDARÚGÁS Visszatért Paksra Tomiszlav Szivics, aki a 2012/2013-as idényt követő­en lett az OTP Bank Ligában játszó Paksi FC vezetőedzője. Június ASZTALITENISZ Sorozatban negyedszer nyerte meg a női Extraliga küzdelmeit a Szek­szárd AC, amely a Celldömöl­­kön rendezett négyes döntő­ben előbb 6:0-ra nyert a Sta­tisztika ellen, majd a finálé­ban 5:5-re végzett legnagyobb hazai riválisával, a Budaörssel (a döntetlen a SZAC-nak ked­vezett, mert első helyen zár­ta az alapszakasz küzdelme­it) szemben. Ezzel a meccsel búcsúzott el a klub elnöke, dr. Varga József, s lépett új utakra a szekszárdi pingpongklub... LABDARÚGÁS Hét év után visszatért az NB I-es Paksi FC- hez Böde Dániel, aki a Ferenc­várostól igazolt haza. LABDARÚGÁS Bajnokokat avattak a megyei bajnoksá­gokban: a II. osztályban a Bonyhád-Börzsöny SE meg­védte címét, a III. osztályban Keleten az ASE Paks, Nyuga­ton pedig a Majosi SE máso­dik számú együttese ülhetett fel a trónra. KOSÁRLABDA Ezüstérmet szerzett a hollandiai világbaj­nokságon a magyar női 3x3- as válogatott. Az Atomerőmű KSC Szekszárd kapitányával, Theodoreán Alexandrával fémjelzett együttes a kínaiak­tól kapott ki a döntőben. Július ÍJÁSZAT Sajtótájékoztatón je­lentette be Vánky Sebastian, a Magyar íjász Szövetség elnö­ke és Alexandra Manea, a Tol­nai Tájak ÍE első embere, hogy 2020-ban Szekszárd rendez­heti meg a 3D világbajnoksá­got. A két helyszín a megye­­székhely és Sötétvölgy lesz. LABDARÚGÁS NB I-es csa­pat játszott felkészülési mér­kőzést Szekszárdon: az Új­pest FC a városi sporttelepen fogadta és verte meg 1-0-ra a horvát élvonalban bronzér­mes NK Osijeket. A vendégek­nél nem játszott a magyar vá­logatott Kleinheisler László. KERÉKPÁRSPORT Teljes ma­gyar sikert hozott a 45. Ge­menc Nagydíj. A két egyna­pos versenyből álló nagydí­jon előbb Valter Attila, majd pedig Pelikán János győzött. A hagyományos háztömbkö­rüli villanyfényes kritérium­versenyt pedig Peák Barna­bás nyerte meg. ATLÉTIKA Első felnőtt magyar bajnoki címét szerezte Sze­merei Levente. A Szekszárdi Sportközpont Nkft. verseny­zője az MTK Budapest ottho­nában, a Lantos Mihály Sport­­központban szerzett aranyér­met a 3000 méteres akadály­futásban. Egy bronz is jutott Tolna megyének: a férfiak 400 méteres futószámában az AC Bonyhád fiatalja, Varga Lőrinc állhatott fel a dobogó harma­dik fokára. STRANDLABDARÚGÁS Hiába remekelt az alapszakasz-baj­nokságban, s végzett az első helyen, a rájátszást nagyon el­szúrta a Bonyhád BFC, amely érem nélkül zárt az NB I-es strandfoci-bajnokságon, a Lu­pa Beach-en. AUTÓSPORT Bemutatko­zott a túraautós versenyso­rozatban a bonyhádi Amre­­in Roland, aki a TCR Eastern Europe Trophy horvátországi versenyén, Grobnikban vezet­te először a Team Unicorse Al­fa Romeo Giuliettáját. Augusztus KAJAK-KENU Aranyérmet nyert a Pitestiben rendezett ifjúsági és U23-as világbaj­nokságon a paksi Pupp Noé­mi, aki K-l 500 méteren ért be elsőként a célba. LABDARÚGÁS Vereséggel tért vissza a Paksi FC kispadjá­­ra Tomiszlav Szivics. Az OTP Bank Liga 2019/2020-as idé­nyének nyitányán az atomo­sok a Kisvárda otthonában kaptak ki 1-0-ra. CSELGÁNCS Mindkét paksi versenyző helyezetlenül zárt az olimpiai kvalifikációs vi­lágbajnokságon, Tokióban. Az 52 kilogrammosok között szereplő Pupp Rékának há­rom, a 100 kilósok mezőnyé­ben tatamira lépő Cirjenics Miklósnak egy meccs jutott a japán fővárosban. ÍJÁSZAT Két aranyat és egy ezüstöt szereztek a Tolnai Tá­jak ÍE versenyzői a szlováki­ai Európa-bajnokságon, ahol a felnőtteknél Huszár Zoltán és Huszár-Háhner Erika nyert, a junioroknál Berényi Lili má­sodikként végzett. ÖSSZEÁLLÍTÁSUNK harmadik részét hétfőn közöljük. Látogasson el hírportálunkra! TEOL.hu