Tolnai Népújság, 2019. december (30. évfolyam, 279-302. szám)

2019-12-11 / 287. szám

16 SPORT Tolnai Népújság 2019. DECEMBER 11., SZERDA A Szekszárd kiütötte a Tolnát, Horváth Petráék kétszer nyerték meg a meccset A Tamási KC és a Fekete Gólyák is győzelemmel mehetett telelni KÉZILABDA A Szekszárdi Fe­kete Gólyák KC megyei der­bin nagy zakót adott a Tolna KC-nek, a Tamási KC a Bala­­tonboglárt legyőzve zárta a női NB II őszi szezonját. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu Tamási KC-BBSC Bala­­ton boglár 28-26 (15-9) Tamási, 70 néző. V.: Her­ceg U., Pillér T. TAMÁSI: János F. - Seemann, HORVÁTH P. 6, SCHMIDT N. 9 (4), Sákovics K. 1, GULYÁS L. 8 (5), Sala­mon Cs. 1. Csere: Sákovics B., FARKAS E. 2, Ribányi 1, Föl­kér, Tillmann. Hetesek: 11/9, illetve 8/4. Kiállítások: ó, il­letve 6 perc. Türelmes és ha­tékony támadójáté­kot mutatott a mér­kőzés első felében a Tamási, az ezzel párosuló határozott védekezésének köszönhetően magabiztos előnyre tett szert. A szünet után sokáig nem ta­lálták a hazaiak az ellenfél öt egyes védekezésének megol­dását, a 49. percben kiegyen­lített a Balaton-parti gárda. Ekkor összekapták magukat Horváth Petráék, és újra az el­ső félidei játékukat produkál­va megérdemelten fordították javukra a mérkőzést. Varga László: - Mondtam a szünetben a lányoknak, hogy a hatgólos előny nem biztos, hogy elég lesz a sikerhez. Az utolsó tíz percben kitettek ma­gukért. Tolna KC-Szekszárdi FGKC 13-41(5-18) Tolna, 150 néző. V.: Bálint B., Petrik-Varga Á. TOLNA: Tancz - Csajkó 7 (1), Lengyel­­falusy 1, Pásztor F. 2 (1), Izsák Adél 1, Molnár-Steiner 1, László K. 1. Cse­re: Lénárt (kapus), Schuck, Domsa, Gajai, Szmacska. Edző: Izsák Bálint. SZEKSZÁRD: SZALAI Sz. - KA­PÁS 5, NAGY Sz. 11 (6), BÍRÓ F. 3, Bencze D., FEHÉR T. 11 (1), REISCH 6. Csere: TÓTH B. 3, Feri D. 1, Kocsis A. 1, Szolno­ki. Edző: Tabajdi Ferenc. Hetesek: 4/2, ill. 7/7. Az utolsó tíz percben kitet­tek magukért a tamásiak A tamási Horváth Petra hat gólig jutott. Galéria: TEOL.hu Fotó: M. K, Kiállítások: 6, ill. 6 perc. A találkozó elején három­szor is a hazaiak szerezték meg a vezetést, sőt egy ideig szorosan is alakult a mérkő­zésen. perc: 4-5). Ekkor kis­sé javult a Szekszárd védeke­zése, különösen Szalai Szon­­ja nyújtott kimagaslót a kapu­ban. A félidő végéig már csak egy gólt kapott az FGKC, elöl pedig beindult náluk a gól­gyártás. A második játékrész is hasonló szellemben folyta­tódott (48. p.: 9-33). Izsák Bálint: - Negyedórá­ig tudtuk tartani a Szek­­szárddal a lépést, utána kap­kodva játszottunk, ami sok hibát szült. A vendégek egy fokozattal feljebb kapcsol­tak, rohantunk az eredmény után, viszont a mérkőzés köz­ben láttam pozitív dolgokat a csapatomnál. Tabajdi Ferenc: - Táma­dásban minden rendben volt, negyvenegy lőtt gól egy folya­matosan passzívig játszó csa­pat ellen rendkívül pozitív. A tizenhárom kapott gól elle­nére a védekezésben sok volt a hiba, de most kapuból jött sokszor a segítség. Nói NB II.. Délnyugat, az állas 1. Siófok U22 11 10 0 1 386-299 20 2. Szekszárd 11 9 0 2 337-241 18 3. PEAC 11 9 0 2 373-288 18 4. Veszprém 11 8 0 3 360-291 16 5. Nemesvámos 11 7 0 .4 337-305 14 6. K.misleny U22 11 5 0 6 306-296 10 7. Marcali 11 5 0 6 303-324 10 8. Tamási 11 4 0 7 249-325 8 9. Balatonboglár 11 3 0 8 328-332 6 10. Hévíz 11 3 0 8 259-313 6 11. Tolna 11 2 0 9 253-381 4 12. Nagykanizsa 11 1 0 10 249-345 2 Így folytatják Február második hétvégé­jén folytatódik a női NB II Dél-nyugat csoportjának pontvadászata. Egyik Tolna megyei csapatnak sem lesz könnyű dolga, a Tamási és a Tolna feltehetően a kiesőhely elkerüléséért, a Szekszárdi FGKC pedig a bajnoki címért fog küzdeni, azonban utóbbi valamennyi riválisával (Siófok U22, PEAC, Veszprém) ide­genben mérkőzik majd meg. A legeredményesebb szek­szárdi, Fehér Tímea 91 talá­lattal második a góllövőlis­tán, a tolnai Csajkó Eliza (79 gól) az ötödik, a tamási Gu­lyás Lenke (78) a nyolcadik. HIRDETÉS MEGJELENT A FANNY MAGAZIN; MOST AJÁNDÉK KARÁCSONYÉ RECEPTFÜZETTEL! s Recept- I füzet ízletes fogások I a karácsonyi s menühöz J, CSttlZÜI Ősi jelképek A szimbólumok különleges ereje 2 DEKORÁCIÓ­Ragyogjon az otthona! ...obilfüggo a gyerek’ /Fa tiltás nem siqit * Önöm te ti Ajandékbaz ar Zöld csomagolási tippek Falatozas bűntudat nélkül *4Ä,;rf0GÄS A Dunaszentgyörgy gólparádét rendezett Egy hazai, egy vendég LABDARÚGÁS A megyei III. osz­tály keleti csoportjában két el­halasztott mérkőzést pótoltak a hétvégén. Az alsóházi der­bin a Dunaszentgyörgy Ide­genben tömte ki a Gyapát, s már biztos, hogy előbb végez legyőzöttjénél (a szentgyör­­gyiek tizenegyedikek, a Gya­­pa az utolsó előtti, tizenkette­dik helyen zár). A középházi rangadó hét gólt, három kiállítást és hazai sikert hozott Kajdacson, az iz­­ményiek kárára. A hazaiak átmenetileg biztosan feljöttek az ötödik helyre, míg a vendé­gek a nyolcadik helyről vár­hatják a tavaszi folytatást. A 7. FORDULÓBÓL: Gyapa Der­bi SE-Dunaszentgyörgyi SE 2-10 (0-5). Németkér, v.: An­tal I. (Kövesdi M., Csobot L.). Gól: Gaál Cs. (62., 66.), illetve Udovisits (23., 24., 79., az utol­sót 11-esből), Jóni A. (17., 4L), Katz J. (32., 64.), Szuhanek (77., 89.), Németh A. (59.). Ki­állítva: Biró Z. (55., Gyapa). A 11. FORDULÓBÓL: Kajda­­csi SE-Izmény SE 5-2 (4- O). Kajdacs, v.: Rácz Zs. (Hor­váth T., Kiss L). Gólszerzők: Szendi A. (5., 66.), Pató J. (7., 11-esből), Kapás B. (24.), Len­gyel P. (35.), illetve Tamás G. (51.), Móricz I. (63.). Kiállítva: Farkas A. (85.), illetve Herná­di (85.), Móricz I. (85.). Már csak egy mérkőzés van hátra az őszi szezonból, a ha­todik fordulóból elhalasztott találkozón a Pálfai SE vasár­nap 13 órától a Gyapát fogad­ja. Nyugaton valamennyi mér­kőzést lejátszottak már. B. S. Látogasson el hírportálunkra! TEOL.hu