Tolnai Népújság, 2019. július (30. évfolyam, 150-176. szám)

2019-07-15 / 162. szám

16SPORT Tolnai Népújság 2019. JÚLIUS 15., HÉTFŐ Az ukrán Zorja után a szerb Partizánnal is ikszeltek Bödéék A paksiak belerondítottak a belgrádiak főpróbájába A Fraditól hazatérő Bődé Dániel eddig három meccset játszott a Paksban, s mindegyiken betalált. Képünk a PMFC elleni itthoni találkozón készült Fotó: Molnár Gyula Balogh Bencéék a hatodik helyen ASZTALITENISZ Hatodik he­lyen végzett az Ostravában zajló serdülő és ifjúsági Eu­­rópa-bajnokságon a magyar serdülő fiúcsapat. A tolnai Balogh Bencével (PEAC) fel­álló együttes az ötödik he­lyért a spanyolokkal játszott, és 3:0-s vereséget szenve­dett. Balogh (képünkön) ll:7-re, ll:4-re és ll:7-re kapott ki Pantojától. Egyes­ben és párosban még zajla­nak a csatározások. R. G. Miklós és Renczes is jól teljesített KOSÁRLABDA Mindkét Tö­rökország elleni felkészülé­si mérkőzését megnyerte a magyar U16-os leányváloga­tott, amely előbb hosszabbí­tás után 79-72-re, aztán a rendes játékidőben 70-59- re verte meg vendéglátóját. A nemzeti együttesben az Atomerőmű KSC Szekszárd kétjátékosa, Renczes Rebe­ka és Miklós Melinda is he­lyet kapott. Előbbi 15, utób­bi 10 pontot dobott a két ösz­­szecsapáson. R. G. Zárt kapus lesz az Újpest-Osijek! LABDARÚGÁS Zárt kapus lesz az Újpest és a horvát bronz­érmes NK Osijek mai felké­szülési mérkőzése Szekszár­­don, erről tájékoztatta lapun­kat Vállai István, az újpestiek biztonsági igazgatója. Mint mondta, a centerpálya kör­nyékén zajló építkezések mi­att a rendőrséggel közösen hozták meg ezt a döntést, így arra kérik a szurkolókat, hogy a hétfői (18.30) össze­csapásra senki ne látogas­son ki! R.G. Látogasson el hírportálunkra! TEOL.hu Ötödik felkészülési mérkő­zésén is veretlen maradt a Paksi FC, amely 2-2-re vég­zett a szerb FK Partizán Be­­ograddal Mariborban. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Tovább halad a feszített tempójú felkészülés útján a paksi gárda, amely alig négy nap alatt második mérkőzését játszotta le szlové­niai edzőtáborában. Tomisz­­lav Szivics majdnem a legerő­sebb kezdőjét küldte pályára a szerb bronzérmes belgrádi együttes ellen, ami az első fél­idő játékán is meglátszott. A közel ötször drágább ke­rettel rendelkező Partizán el­len (a Transfermarkt szerint a szerb csapat értéke 29,18, a paksié 6,8 millió euró) az el­ső félidő után már 2-0-ra ve­zetett az atomvárosi gárda. Előbb Fejős Áron sarokrúgá­sát követően Papp Kristóf fe­jelte a kapuba a labdát közvetlen közelről, végül a já­tékrész hajrájában Böde Dániel har­colta ki magának a labdát a félpályá­nál, majd egyedül vezethette a ka­pura, s 14 méter­ről nem hibázott. A középpá­lyás a második, a támadó har­madik találatát jegyezte már a nyár során. Jól jelzi, hogy a holtszezon vé­ge felé jár a felkészülés, hogy a paksi gárda trénere csak a 60. percben cserélt sort. Addig­ra a 30-szoros guineai váloga­tott Seydouba Soumah révén szépített már a tízszeres szerb bajnok és hétszeres kupagyőz­tes belgrádi együttes, öt perc­cel a vége előtt pe­dig a 35 éves vé­dő, Bóján Ostojics góljával döntetlen­re mentette a mér­kőzést a hétvégén már bajnoki, két hét múlva Euró­­pa-liga-selejtezőt játszó szerb gárda. „Az első félidővel nagyon elégedett vagyok, hiszen ko­moly eredményt produkál­tunk. Az történt a pályán, amit mi szerettünk volna, nagyon fontos volt, hogy lassítani tud­juk a Partizán tempóját, és ezt is megoldottuk. Sokat kontráz­tunk, ezekből helyzeteket ala­kítottunk ki, ezek tetszettek. Persze a sorcserénket követő­en már látszott a különbség a két csapat között, de összessé­gében egy jó munkanapot zár­tunk. Fizikailag még nem va­gyunk azon a szinten, hogy a kétgólos előnyünket megtart­suk a végéig, de egy ilyen csa­pat ellen elért ilyen eredmény után jó érzésekkel pihenhe­tünk egyet” - értékelte a mér­kőzést a paksiak hivatalos ol­dalának Tomiszlav Szivics. A paksiakra a tervek szerint még két mérkőzés vár Szlové­niában, a szombati, Sorok­sár elleni zárómérkőzés előtt szerdán is pályára lépnek Bö­de Dánielék, az ellenfél kiléte még nem ismert. Jegyzőkönyv FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS. Paksi FC-FK Partizán Be­ograd (szerb) 2-2 (2-0). Ma­ribor, Pod Grajskim stadion. Paksi FC: Holczer - Osváth, Lenzsér, Fejes A., Szabó J. - Papp K. - Könyves, Windec­­ker, Fejős, Hahn - Böde D. Cserék: Nagy G. (kapus), Kő­vári, Kelemen D., Gévay, Báló, Cseke, Bor D., Remili, Bartha, Herjeczki, Szendrei. Partizán: Dinga - Ivanovics, Lutovac, Miletics, Ozegovics - Pavlo­­vics, Scekic, Soumah, Sztoj­­kovics - Urosevics, Zdjelar. Gólszerzők: Papp K. (1-0) a 27., Böde D. (2-0) a 44., Sou­mah (2-1) az 51., Ostojics (2-2) a 85. percben. Az első félidő­vel nagyon elégedett va­gyok, komoly eredményt produkáltunk JISÍ MIMII 1 lÄRiSHm 1 Tinnum ■hímm ; umnunwi uuramdam minin BÍOCHAM HONOR! CtWtJOGAN BELLERÍN ' HUDSON-ODW SANÉ ALEXANDER ARNOLD HIRDETÉS MEGJELENT! A VILÁG KEDVENC FUTBALLMAGAZINJA www.fourfourtwo.hu KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL!